Grigorijs Ļepss

Igaunija nopelnīs uz mūsu rēķina: Grigorija Ļepsa koncerts Tallinā nav atcelts

205
(atjaunots 20:23 20.11.2019)
Ikviens gribētājs var apmainīt biļeti Rīgā atceltajam Grigorija Ļepsa koncertam uz biļeti koncertam Tallinā.

RĪGA, 20. novembris – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas un Lietuvas, Igaunija neiekļāva dziedātāju Grigoriju Ļepsu "melnajā" sarakstā, pastāstīja Rīgā atceltā Ļepsa koncerta organizators Igors Jefremovs radio Baltkom ēterā.

Pēc viņa sacītā, ikviens gribētājs var apmainīt biļeti Rīgā atceltajam pasākumam uz biļeti koncertam Tallinā.

"Igaunija arī varētu aizliegt Ļepsam iebraukt, taču viņi vienkārši nopelnīs uz mūsu rēķina. Un Putinu viņi grasās uzaicināt. Viņi ar somiem saprot, ka ar kaimiņiem ir jādraudzējas, savukārt naids uz robežām ne pie kā laba nevedīs. Mēs varam nesaprast Krieviju kaut kādās lietās. Taču ir jāsaprot, ka tā ir ļoti spēcīga struktūra ar milzīgiem resursiem, kura iztiks bez mums. Savukārt Latvija bez tās – diez vai," pateica viņš.

Vasarā Latvijā izcēlās skandāls saistībā ar Ļepsa uzstāšanos Jūrmalā. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns apsūdzēja IeM vadītāju Sandi Ģirģenu, kurš apmeklēja izpildītāja koncertu, "nepienācīgā" uzvedībā. Šāda rīcība pazemo Latvijas valsti, paziņoja Bordāns. Tieslietu ministrs atgādināja valdībai, ka Ļeps ir iekļauts melnajā sarakstā Lietuvā, norādot, ka ar to pietiek analoģiskām sankcijām no Latvijas puses.

Latvijas ĀM 1. novembrī pasludināja Krievijas mūziķi un izpildītāju Grigoriju Ļepsu (Ļepsveridze) par persona non grata. Dziedētājam aizliegts ieceļot valstī "uz nenoteiktu laiku". Lēmums balstās uz valsts drošības iestāžu vērtējuma, teikts Latvijas ārpolitikas iestādes paziņojumā.

Ļeps preses konferencē uzsvēra, ka Latvija no šī lēmuma guvusi daudz lielākus zaudējumus.

Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Cieš taču ne tikai mans darbs, bet arī pretējās puses darbs – tur ir vesela cilvēku komanda, kura organizē koncertus Latvijā, Lietuvā. Viņiem tas ir trieciens, biļetes vienmēr tiek pārdotas labi. Un tas nav ļoti gudri, ministri atņem saviem cilvēkiem darbu, ienākumus, nodokļus. Decembrī man ir aptuveni 24-25 koncerti. Man tas nav trieciens, vienkārši pats fakts ir nepatīkams. Taču zaudējumu man pietiek arī bez tā. Pie mums, nezinu kāpēc, nevienam neaizliedz braukt un strādāt Krievijā," pateica Ļeps.

205
Pēc temata
Grigorijam Ļepsam aizliegta iebraukšana Latvijā
Bordāns kritizē Ģirģenu par Ļepsa koncerta apmeklēšanu

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

35
(atjaunots 09:21 10.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

35
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
Sers Eltons Džons, foto no arhīva

Eltona Džona bijusī sieva pieprasa no viņa trīs miljonus britu mārciņu

13
(atjaunots 16:24 25.07.2020)
Renāta Blauela paziņoja, ka bijušā vīra memuāru publikācijas novedušas pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Mūziķa sera Eltona Džona bijusī sieva izvirzījusi viņam prasību par 3 miljoniem britu mārciņu, apgalvojot, ka viņš ir pārkāpis viņu laulības šķiršanas vienošanos, iekļaujot viņu savos memuāros un biogrāfiskajā filmā "Rocketman", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Telegraph.

Saskaņā ar avīzi, Eltona Džona bijusī sieva Renāta Blauela iesūdzēja tiesā 73 gadus veco mūziķi par "vairākkārtējiem un nepieņemamajiem" vienošanās pārkāpumiem, kuru pāris parakstīja 1988. gadā pēc četrus gadus ilgās laulības. Dokuments iekļāva punktu, kurš aizliedz ikvienam no viņiem apspriest savu laulību vai šķiršanās iemeslus.

Dokumentos Blauelas juridiskā komanda apgalvo, ka pēc šķiršanās viņa centās slēpt savu dzīvi no sabiedrības, tai skaitā mainot vārdu un ārējo izskatu, taču viņas dzīves un šķiršanās ar dziedātāju detaļas tika atklātas filmā un memuāros.

"Augstākminēto pārkāpumu rezultātā (viņas) tiesības uz privāto dzīvi tika pārkāptas… Viņa un viņas laulība nonāca uzmanības lokā un tika apspriestas presē," teikts Blauelas pretenzijā.

Свадьба Элтона Джона и Ренаты Блауэл, 14 февраля 1984 года
© AFP 2019 / 2017 / STF
Eltona Džona un Renātas Blauelas kāzas

Blauela pieprasa tiesas aizliegumu, lai novērstu informācijas atklāšanu nākotnē, kā arī segt zaudējumus, kuri, kā tiek apgalvots, sastāda aptuveni 3 miljonus britu mārciņu.

Mākslinieka puse noliedz vienošanās pārkāpšanu, apgalvojot, ka detaļas grāmatā, filmā un vienā publikācijā Instagram vietnē ir publiski pieejamas un ka līgums "skar tikai privātas un konfidenciālas tēmas".

Blauela paziņoja, iespējamie pārkāpumi noveduši pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

13
Tagi:
Eltons Džons
Pēc temata
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Makrons pasniedza Eltonam Džonam Francijas augstāko godalgu
Eltons Džons svin 70. dzimšanas dienu
Lavandas lauks. Foto no arhīva

Latviešu valodas prasmes nebūs obligātas: mainīsies zemes pirkšanas kārtība

5
(atjaunots 19:25 15.08.2020)
Eiropas komisija uzskata par diskriminējošu Latvijas likuma prasību, kas uzliek par pienākumu lauksaimnieciski apstrādājamas zemes potenciālajiem pircējiem pārvaldīt latviešu valodu vismaz B2 līmenī.

RĪGA, 15. augusts — Sputnik. Zemkopības ministrija tuvākajā laikā plānot atcelt prasību par to, ka juridisko personu pārstāvjiem, kuri vēlas iegādāties lauksaimniecības zemes, ir jāiesniedz valsts valodas zināšanas un ES pilsonību apliecinoši dokumenti, vēsta Neatkarīgā Rīta Avīze.

"Zemkopības ministrija šobrīd strādā pie attiecīgajiem grozījumiem, kas izpildīs Eiropas Savienības tiesas lēmumu, un tai pašā laikā nodrošinās Latvijas pilsoņiem pieeju zemes resursiem," apliecināja Zemkopības ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Rūta Rudzīte.

Bīstoties no tā, ka labāk nodrošinātie fermeri no citām ES valstīm, pirks lauksaimnieciski apstrādājamas zemes Latvijā, kopš iestāšanās ES 2004. gadā valsts līdz 2014. gadam ierobežoja ārzemnieku iespējas nopirkt zemi. Tobrīd ārzemnieki varēja iegādāties lauksaimniecības zemi Latvijā, izveidojot kopuzņēmumu ar kādu Latvijas uzņēmēju vai pērkot zemi kopīpašumā ar kādu Latvijas pilsoni.

2017. gada maijā Saeima pieņēma grozījumus likumā par lauksaimnieciski apstrādājamas zemes privatizāciju, kas atbalstīja prasību par latviešu valodas zināšanām vismaz B2 līmenī ārzemniekiem, kas vēlas Latvijā iegādāties lauksaimniecības zemi.

Šī gada jūnijā Eiropas Tiesa atzina normu par diskriminējošu. Tagad Latvijai ir jāiekļauj grozījumi atbilstošajā likumā. Ja grozījumi likumā "Par zemes privatizāciju lauku apvidos" netiks iekļauti, Eiropas Komisija sāks pret Latviju pārkāpuma pprocedūru.

5
Tagi:
Zemkopības ministrija, latviešu valoda
Pēc temata
Fermeriem Latvijā neuzticēs zemi bez latviešu valodas zināšanām
Mācies latviešu valodu: zemes gabala iegādei būs nepieciešamas zināšanas B2 līmenī
ES tiesa nolēmusi: iegādājoties zemi Latvijā, latviešu valodas zināšanas nav obligātas
Lauksaimniecības platības – tikai latviešu valodas pratējiem