Dziedātāja no Krievijas Julianna Karaulova

"Cilvēku nav": Latviju apciemojusi dziedātāja no Krievijas

218
(atjaunots 00:08 17.10.2019)
Dziedātāja no Krievijas Julianna Karaulova pastāstīja Instagram apmeklētājiem, kādu iespaidu atstājusi Rīga un Jūrmala.

RĪGA, 17. oktobris — Sputnik. "Kopā ar @lauradjaga trāpījām zelta rudenī Rīgā. Tagad te ir vareni: cilvēku nav, vēl ir silts, un daba ir pasakaina," raksta Krievijas estrādes zvaigzne Julianna Karaulova savā lapā Instagram.

Pazīstamā dziedātāja ieradusies Latvijā atpūsties. Viņa apciemoja Rīgu un Jūrmalu. Spriežot pēc sajūsminātajām atsauksmēm, Latvija dziedātājai ir iepatikusies.

Tiesa, dziedātājas publicētajā fotogrāfijā redzams, ka viņa iet pa pustukšu Rīgas ielu divatā ar draudzeni. Cilvēki redzami tālu aizmugurē. Interesanti, vai tas vienkārši ir veiksmīgs kadrs, vai demogrāfiskā krīze Latvijā patiešām novedusi tiktāl, ka jebkurā vietā tagad var mierīgi sarīkot fotosesiju, nebīstoties, ka kadrā iekļūs vēl kāds?

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Yulianna Karaulova (@yulianna_karaulova)

Karaulova apmeklēja arī Jūrmalu. Par kūrortpilsētu viņa atsaucās ļoti silti. Viņa uzrakstīja, ka iemīlējusi Jūrmalu, un visiem novēlēja tādu pašu noskaņojumu, kāds bijis viņai pastaigā pa tukšo Jūrmalas pludmali.

"Jūrmala, es esmu iemīlējusies! Rudenī te ir īpaši forši: atmosfēra, kluss un veselīīīgi)) Gaiss ir fantastisks! Noskaņojums arī! Visiem novēlu tādu pašu," pastāstīja dziedātāja.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Yulianna Karaulova (@yulianna_karaulova)

Zvaigznes Latvijā

Krievijas zvaigznes ir ļoti iemīlējušas Latviju. Dažiem pat valstī ir nekustamie īpašumi. Piemēram, Alla Pugačova ar savu vīru Maksimu Galkinu labprāt pavada vasaru Jūrmalā. Klīst baumas, ka viņa pat nopirkusi pilsētā elegantus apartamentus. Toties labi zināms, ka dzīvoklis Jūrmalā ir Borisam Moisejevam. Lai arī dziedātājs vairs nekāpj uz skatuves, viņš skatās citu zvaigžņu priekšnesumus un ir Laimas Vaikules festivāla pastāvīgs viesis.

Moisejevs atzina, ka ļoti mīl Jūrmalu, un pastāstīja, ka viņam pilsētā ir trīsistabu dzīvoklis. Dziedātājs teica, ka viņam patīkot gandrīz viss, izņemot komunālos maksājumus, kuri Jūrmalā ir pārāk augsti.

Nav zināms, vai mājoklis Latvijā ir māksliniekam Aleksandram Revam, taču viņš bieži apciemo Latviju ar priekšnesumiem. Viņš uzskata, ka Jūrmala ir viens no labākajiem kūrortiem pasaulē.

Nekustamais īpašums Jūrmalā ir arī Barščesvsku un Vitorganu ģimenēm. Mājā iepretim Krievijas vēstniecības rezidencei Jūrmalā ir Vladimira Vinokura, Aleksandra Masļakova un Valērija Sjutkina dzīvokļi.

Mellužos māju uzbūvējis, apprecējies un kļuvis par tēvu bijušais Jautro un atjautīgo kluba spēlmanis Sergejs Svetlakovs. Dzīvokļus Jūrmalā nopircis arī Arkādijs Ukupņiks un Larisa Doļina.

218
Pēc temata
Nolēmusi emigrēt? Pugačova nopirkusi dzīvokli Jūrmalā
Meladze pastāstīja, ko dara Jūrmalā un kā attiecas pret Busuli un Vaikuli
Jūrmala aizmirsusi "treknos gadus" un krievu bagātniekus: kas šodien pērk mājokli kūrortā
Kāpēc Boriss Moisejevs pārdevis māju Jūrmalā
Sers Eltons Džons, foto no arhīva

Eltona Džona bijusī sieva pieprasa no viņa trīs miljonus britu mārciņu

13
(atjaunots 16:24 25.07.2020)
Renāta Blauela paziņoja, ka bijušā vīra memuāru publikācijas novedušas pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Mūziķa sera Eltona Džona bijusī sieva izvirzījusi viņam prasību par 3 miljoniem britu mārciņu, apgalvojot, ka viņš ir pārkāpis viņu laulības šķiršanas vienošanos, iekļaujot viņu savos memuāros un biogrāfiskajā filmā "Rocketman", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Telegraph.

Saskaņā ar avīzi, Eltona Džona bijusī sieva Renāta Blauela iesūdzēja tiesā 73 gadus veco mūziķi par "vairākkārtējiem un nepieņemamajiem" vienošanās pārkāpumiem, kuru pāris parakstīja 1988. gadā pēc četrus gadus ilgās laulības. Dokuments iekļāva punktu, kurš aizliedz ikvienam no viņiem apspriest savu laulību vai šķiršanās iemeslus.

Dokumentos Blauelas juridiskā komanda apgalvo, ka pēc šķiršanās viņa centās slēpt savu dzīvi no sabiedrības, tai skaitā mainot vārdu un ārējo izskatu, taču viņas dzīves un šķiršanās ar dziedātāju detaļas tika atklātas filmā un memuāros.

"Augstākminēto pārkāpumu rezultātā (viņas) tiesības uz privāto dzīvi tika pārkāptas… Viņa un viņas laulība nonāca uzmanības lokā un tika apspriestas presē," teikts Blauelas pretenzijā.

Свадьба Элтона Джона и Ренаты Блауэл, 14 февраля 1984 года
© AFP 2019 / 2017 / STF
Eltona Džona un Renātas Blauelas kāzas

Blauela pieprasa tiesas aizliegumu, lai novērstu informācijas atklāšanu nākotnē, kā arī segt zaudējumus, kuri, kā tiek apgalvots, sastāda aptuveni 3 miljonus britu mārciņu.

Mākslinieka puse noliedz vienošanās pārkāpšanu, apgalvojot, ka detaļas grāmatā, filmā un vienā publikācijā Instagram vietnē ir publiski pieejamas un ka līgums "skar tikai privātas un konfidenciālas tēmas".

Blauela paziņoja, iespējamie pārkāpumi noveduši pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

13
Tagi:
Eltons Džons
Pēc temata
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Makrons pasniedza Eltonam Džonam Francijas augstāko godalgu
Eltons Džons svin 70. dzimšanas dienu

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

32
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

32
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
  Gaisa desanta spēku diena

Latvijas robežsargs apsveicis draugus Desanta dienā. Tagad viņu gaida Ētikas komisija

0
(atjaunots 17:51 07.08.2020)
Valsts robežsardzes darbinieks sociālajos tīklos apsveicis draugus Gaisa desanta spēku dienā. Tagad Ētikas komisija izmeklēs, vai viņš tādējādi nav kaitējis robežsargu reputācijai.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors Aleksandrs Rubļovs apsveicis savus draugus Gaisa desanta spēku dienā ar publikāciju savā personīgajā lapā Facebook. Tagad  viņam par to nāksies samaksāt, vēsta Pietiek.com.

2. augustā inspektors publicēja savā lapā fotogrāfiju – desantnieki ierindā ar uzrakstu "Neviens, izņemot mūs!" Publikāciju pavadīja vārdi "Apsveicu svētkos!".

Par inspektora apsveikumu bija sašutuši daži Facebook apmeklētāji, pēc tam pie darba ķērās Ētikas komisija.

"Aleksandra Rubļova Facebook profilā nebija minēta viņa darbavieta, - raksta Pietiek. - Taču ieraksti nepārprotami apliecināja, ka sveicējs specifiskai PSRS iedzīvotāju daļai nozīmīgajā dienā ir tieši robežsardzes inspektors. Kā rāda A.Rubļova amatpersonas deklarācija, PSRS tradīciju cienītājs pērn Latvijas Valsts robežsardzē algā saņēmis 17 095 eiro un vēl arī 487 eiro lielu pabalstu.

Valsts robežsardze paskaidroja: "Konkrētajā gadījumā Valsts robežsardzes amatpersona ir pārkāpusi Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra ieteikumu Nr. 1 "Valsts pārvaldes vērtības un ētikas pamatprincipi" 13. punkta "Ārpus amata vai darba pienākumu pildīšanas nodarbinātais rīkojas tā, lai nemazinātu valsts pārvaldes reputāciju un uzticēšanos tai" un Valsts robežsardzes 2020. gada 9. marta iekšējo noteikumu Nr. 4 "Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un darbinieka ētikas kodekss" 12.2. punkta "cienīt un nekaitēt Valsts robežsardzes reputācijai" prasības. Ņemot vērā minēto, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenā inspektora rīcība tiks vērtēta Valsts robežsardzes ētikas komisijā."

0
Tagi:
Robežsardze
Pēc temata
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Rota, kas aizgāja debesīs. Nemirstīgie Pleskavas desantnieki