Grupa Radio trio no Latvijas

Gribam iemācīties runāt krieviski: Radio trio "Jaunajā vilnī" traucēja valodas barjera

44
(atjaunots 14:24 31.08.2019)
Grupa "Radio trio" no Latvijas ieņēmusi septīto vietu konkursā "Jaunais vilnis" Sočos. Dalībnieces pastāstīja par adrenalīnu uz skatuves, saspringto darbu un tulkojuma grūtībām.

RĪGA, 31. augusts — Sputnik. Starptautiskajā jauno izpildītāju mūzikas konkursā "Jaunais vilnis", kas aizritēja Sočos no 24. līdz 29. augustam. Grupa "Radio trio" no Latvijas ieņēmusi septīto vietu – tā saņēmusi 241 punktu.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от New Wave / Новая волна (@newwave_official)

Uzvaru izcīnīja Inis Neziri no Albānijas, konkursa jaunākā dalībniece.

Trio dalībnieces pastāstīja Skaties.lv, ka brīdī, kad iznākušas uz skatuves, neko īpašu nav gaidījušas – viņas vienkārši centās sniegt priekšnesumu pēc iespējas labāk. Ar novērtējumu viņas ir apmierinātas, it īpaši ar deviņiem punktiem no Igora Krutoja.

"Mūsu mērķis nav izcilas atzīmes, bet gan izveidot saikni ar klausītāju un pašām izbaudīt priekšnesumus. Likās, ka mēs uz tās skatuves eksplodēsim un aizlidosim uz kosmosu, bija ļoti liela enerģija un adrenalīns. (...)

Pats grūtākais konkursā ir izkāpt no komforta zonas, jo režisors mūs vēlas redzēt un dzirdēt citādākas, nekā esam pieradušas. Nevar nepieminēt laika trūkumu, nespēju pietiekami labi sagatavoties lielajai skatuvei, bet tas liek pamatu nākotnei, kurā būs daudzi šādi momenti," stāstīja dziedātājas.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Radio trio (@radio_trio)

Pirms konkursa viņām nepārtraukti mainīts dziesmu aranžējums, pieeja niansēm, tāpēc visu laiku bija jābūt gatavībā, fokusā, lai nepalaistu neko garām.

"Valodas barjera. Mēs nesaprotam visus jokus un režisora piezīmes. Jā, viss tiek iztulkots, bet liekas, ka daļa no pateiktā pazūd tulkojumā. Gribam labāk iemācīties runāt krieviski," paziņoja "Radio trio".

Īpaši svarīga grupas loceklēm šķita sadarbība ar Aleksandru Revzinu, kurš devis vairākus svarīgus padomus. Dziedātājām bija interesanti vērot, kā viens cilvēks redz kopainu, saprot, kā katram māksliniekam jākustas, kādai mūzikai jābūt, kādiem tērpiem, kosmētikai un frizūrām.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Radio trio (@radio_trio)

"Esam arī sadraudzējušās ar dalībniekiem. Forši, ka gandrīz katrs no trīspadsmit māksliniekiem ir no citas valsts, tātad tā ir cita kultūra, paražas, mūzikas bizness. Runājamies, salīdzinām savas dzīves, tas ir ļoti noderīgi," ar smaidu stāstīja meitenes.

Uz konkursu grupa devās ar vēlmi - "jāiepeld nezināmajā okeānā" un jāskatās, kas no tā iznāks.

Brīvā laika viņām nebija gandrīz nemaz, darba bija daudz.

"Nevaram ne pasauļoties iziet, ne nopeldēties, turklāt peldēties jūrā vai baseinā konkursantiem ir aizliegts. Reizēm pa kluso tomēr aizlavāmies nopeldēties," pasmējās "Radio trio".

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Radio trio (@radio_trio)

44
Pēc temata
Latvija brauc uz Sočiem: kas pārstāvēs valsti "Jaunajā vilnī"
Busulis pastāstīja, ar ko "Jaunais vilnis" Sočos atšķiras no Jūrmalas

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

35
(atjaunots 09:21 10.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

35
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
Sers Eltons Džons, foto no arhīva

Eltona Džona bijusī sieva pieprasa no viņa trīs miljonus britu mārciņu

13
(atjaunots 16:24 25.07.2020)
Renāta Blauela paziņoja, ka bijušā vīra memuāru publikācijas novedušas pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Mūziķa sera Eltona Džona bijusī sieva izvirzījusi viņam prasību par 3 miljoniem britu mārciņu, apgalvojot, ka viņš ir pārkāpis viņu laulības šķiršanas vienošanos, iekļaujot viņu savos memuāros un biogrāfiskajā filmā "Rocketman", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Telegraph.

Saskaņā ar avīzi, Eltona Džona bijusī sieva Renāta Blauela iesūdzēja tiesā 73 gadus veco mūziķi par "vairākkārtējiem un nepieņemamajiem" vienošanās pārkāpumiem, kuru pāris parakstīja 1988. gadā pēc četrus gadus ilgās laulības. Dokuments iekļāva punktu, kurš aizliedz ikvienam no viņiem apspriest savu laulību vai šķiršanās iemeslus.

Dokumentos Blauelas juridiskā komanda apgalvo, ka pēc šķiršanās viņa centās slēpt savu dzīvi no sabiedrības, tai skaitā mainot vārdu un ārējo izskatu, taču viņas dzīves un šķiršanās ar dziedātāju detaļas tika atklātas filmā un memuāros.

"Augstākminēto pārkāpumu rezultātā (viņas) tiesības uz privāto dzīvi tika pārkāptas… Viņa un viņas laulība nonāca uzmanības lokā un tika apspriestas presē," teikts Blauelas pretenzijā.

Свадьба Элтона Джона и Ренаты Блауэл, 14 февраля 1984 года
© AFP 2019 / 2017 / STF
Eltona Džona un Renātas Blauelas kāzas

Blauela pieprasa tiesas aizliegumu, lai novērstu informācijas atklāšanu nākotnē, kā arī segt zaudējumus, kuri, kā tiek apgalvots, sastāda aptuveni 3 miljonus britu mārciņu.

Mākslinieka puse noliedz vienošanās pārkāpšanu, apgalvojot, ka detaļas grāmatā, filmā un vienā publikācijā Instagram vietnē ir publiski pieejamas un ka līgums "skar tikai privātas un konfidenciālas tēmas".

Blauela paziņoja, iespējamie pārkāpumi noveduši pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

13
Tagi:
Eltons Džons
Pēc temata
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Makrons pasniedza Eltonam Džonam Francijas augstāko godalgu
Eltons Džons svin 70. dzimšanas dienu

PVO tehniskie eksperti sniedza vērtējumu Krievijā reģistrētajai vakcīnai pret Covid-19

0
(atjaunots 11:41 13.08.2020)
Pasaules Veselības organizācijas eksperti nosauca Krievijā reģistrēto vakcīnu pret koronavīrusu par kopēju labumu un uzskata par nepieciešamu nodrošināt ātru piekļuvi tai.

RĪGA, 13. augusts – Sputnik. Krievija pirmā pasaulē piereģistrēja vakcīnu pret jauno koronavīrusu. Par šo pasaules nozīmes notikumu 11. augustā paziņoja KF prezidents Vladimirs Putins.

Vakcīnai piešķirt nosaukums "Sputnik V" un, kā pastāstīja Krievijas prezidents, vakcīna ir ne vien drošā, bet arī veido stabilu imūno atbildi.

Pasaules Veselibas organizācijas (PVO) tehniskie eksperti paziņoja, ka vakcīna kļūs par kopēju labumu, kā jebkura droša un efektīva vakcīna, kura spēs apturēt Covid-19 pandēmiju, vēsta RIA Novosti.

"PVO sveic visus sasniegumus vakcīnas pret Covid-19 pētījumu un izstrādājumu jomā un aicina īstenot ātru, taisnīgu un vienlīdzīgu piekļuvi jebkādām šādām vakcīnām visā pasaulē," uzsver PVO.

Tāpat ir zināms, ka iepriekš PVO ziņoja, ka apspriež ar KF iespēju veikt vakcīnas "Sputnik V" pirmskvalifikāciju, lai noteiktu atbilstību starptautiskiem standartiem.

KF Ārstniecisko līdzekļu valsts reģistrā pastāstīja, ka vakcīna būs maisījuma veidā ievadīšanai muskuļos. Un ar to potēs pakāpeniski – sākumā izmantos I komponenti, savukārt pēc trīs nedēļām – II komponenti. Šāda shēma ir nepieciešama ilgstošākas imunitātes izveidošanai, kurai jāsaglabājas divu gadu garumā.

Krievijas Tiešo investīciju fonds (KTIF) jaunajai vakcīnai "Sputnik V" veltītās mājaslapas www.sputnikvaccine.com pirmajā darbības diennaktī piefiksēja augstu starptautisku interesi par to.

Mājaslapu apmeklēja lietotāji no 188 pasaules valstīm.

0
Tagi:
Pasaules Veselības organizācija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu
Rietumi pārdzīvo par "Putina izmēģinājuma jūrascūciņām"
Ja Gagarins lidotu kosmosā tagad: Latvija ignorē Krievijas vakcīnu