Latvijas dziedātājs Intars Busulis

Latvija "iekarojusi" Krieviju vai Krievija Latviju? Busulis uzdziedāja šovā "Trīs akordi"

123
(atjaunots 15:27 09.08.2019)
Intara Busuļa dalība šovā "Trīs akordi" Krievijas Pirmajā kanālā izraisīja neviennozīmīgu reakciju Latvijas sociālo tīklu segmentā.

RĪGA, 9. augusts – Sputnik. Latvijas dziedātājs Intars Busulis uzstājās šovā "Trīs akordi" Pirmajā kanālā ar Igora Taļkova dziesmu "Čistije prudi" ("Tīrie dīķi").

"Trīs akordi" ir muzikāls televīzijas raidījums, kurš tiek translēts Pirmajā kanālā kopš 2014. gada 21. septembra. Projekts ietver visu pašmāju mūzikas žanru daudzveidību, kas nebeidzas ar popmūzikas, roka estrādes vai klasikas rāmjiem, taču ir ļoti populāra tautā. Šova izlaidumi ir veltīti pilsētas romancei, autoru dziesmām, kino šlāgeriem, XX gadsimta krievu emigrācijas skaņdarbiem un dažiem citiem žanriem.

Žūriju veido Krievijas estrādes mākslinieki. Savukārt uzstāšanās vērtē saskaņā ar spēļu kāršu rangiem pēc četru baļļu sistēmas – dūzis-karalis-dāma-kalps, kur augstākais vērtējums ir dūzis, bet zemākais – attiecīgi kalps.

Konkursa žūrija ielika dziedātājam no Latvijas augstus vērtējumus, tostarp Lolita Miļavska, Sergejs Trofimovs un Aleksandrs Rozenbaums novērtēja skatuves mākslinieka uzstāšanos ar augstāko balli. Kritiku izteica vienīgi šansonjē Aleksandrs Novikovs.

"Nodziedāja labi, taču dziesma nevelk uz dūzi, sirdi neaizsniedz," paskaidroja Novikovs neiespējamību ielikt "dūzi" Busulim.

Arī komentāros zem video dziedātāja fani lielākoties izrādīja saliedētību. Vairums rakstīja "malacis, Busuli!", "Tā turēt, Rīga ir ar mums!". Taču atradās arī tie, kas arī Latvijas dziedātāja mākslai pielika klāt politiku, uzdodoties ar jautājumu: "Tā ir latviešu Kremļa roka?"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от iитαяѕ вυѕυℓiѕ 💎 (@intarsbusulis)

Interesanti, ka iepriekš latviešu žurnāliste Iveta Buiķe atklāja "Krievijas maigo varu" Laima Rendezvous festivālā Jūrmalā. Kamēr Twitter lietotāji pauda sajūsmu par Krievijas skatuves mākslinieku mākslu un cītību, kuri bija ieradušies festivālā, Buiķe spītīgi uzstāja, ka tur esot pārāk daudz krievu.

Beigās viņai atbildēja ar citu uzskatu "te nav nekāda Krievijas maigā vara. Nevajag fantazēt. Drīzāk Latvijas maigā vara Krievijā".

Vērts atgādināt, ka Laimas festivālā gala koncerta laikā Dzintaru koncertzālē Krievijas skatuves mākslinieks Maksims Galkins izraisīja publikas sajūsmu, kad, uzdāvinot Vaikulei šiku balto rožu buķeti, pēkšņi pārgāja uz latviešu valodu un pastāstīja pāris asu jociņu.

123
Pēc temata
Intars Busulis paskaidroja, kāpēc dzied krievu valodā
Busulis par Dziesmu svētkiem: krievi un latvieši dzied kopā un priecājas par dzīvi
Busulis pastāstīja, ar ko "Jaunais vilnis" Sočos atšķiras no Jūrmalas

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

27
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

27
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

50
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

50
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt

Jums ir jāpalīdz mums! Pandēmijas nomocītie eiropieši izgāja protestu akcijās

0
(atjaunots 17:33 04.07.2020)
Eiropā uz ielām izgājuši cilvēki, kuri palikuši bez ienākumiem ierobežojumu dēļ, ko valdības ieviesa Covid-19 izplatības novēršanas nolūkos.

Eiropā pieaug protestu noskaņojumi. Bez peļņas palikušie izklaides industrijas darbinieki pieprasa atbalstu no valdībām.

Berlīnē, Madridē, Romā un Parīzē notiek demonstrācijas, kuras pāraug sadursmēs ar policiju.

Tikmēr koronavīruss neguļ un gaida tos, kas iziet masveida mītiņos bez sejas maskām, bez cimdiem, bez aizsarglīdzekļiem.

Taču tūkstošiem darbu zaudējušajiem cilvēkiem, acīmredzot, jau ir vienalga.

Gribat uzzināt par to plašāk? Skatieties video.

0