Rokgrupa Rammstein

"Domāju, krievi nāk": rīdzinieki apspriež Rammstein skaļo koncertu

61
Kopš aizvakardienas Latvijas iedzīvotāji aktīvi apspriež vērienīgo grupas Rammstein koncertu, kura atbalss, šķiet, bija dzirdama visos mūsu pilsētas nostūros.

RĪGA, 8. augusts – Sputnik. Otrdien, 6. augustā, Rīgā izskanēja vienas no mūsdienu populārākajām grupām Rammstein koncerts.

Grandiozais vācu grupas uguns un skaņas šovs norisinājās zem klajas debess Lucavsalā. Vērienīgajam pasākumam pamatīgi gatavojās – atbildīgie dienesti brīdināja iedzīvotājus par transporta kustības ierobežojumiem un par koncerta apmeklēšanas noteikumiem. Dažāda veida ierobežojumus uz savas ādas izjuta arī pārējie pilsētas iedzīvotāji un galvaspilsētas viesi.

Taču visvairāk Rīgas iedzīvotāji apsprieda nevis tos, bet gan mūzika jaudīgo skaņu, kuru varēja dzirdēt pat tālākajos galvaspilsētas rajonos. Daudzi sūdzējās par troksni, daudzi jokoja, ka labi ietaupīja uz biļetēm un tagad klausās koncertu mājās un dzied līdzi.

"Ja es neeju pie Ramšteina, tad Ramšteins atnāk pie manis," vēsta publiciste un bijusī Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces (VL-TB/LNNK) biroja vadītāja Rita Eva Našeniece, kura atradās Brasas rajonā.

"Kad logs vaļā, tad jau tīri labi dzirdu tos dziedoņus no "Rammstein", vārdus gan nevar izšķirt, mašīnas Ulm. gatvē traucē, un palaikam kaimiņu suņi rej līdzi. Nu kad "Kubana" bumsīja, tad gan visa māja trīcēja. Āģitī meitai dārdot kā pērkons," ziņo no cita Rīgas gala Ināra Randere.

"Rīt puse Rīgas no Rammstein būs puskurli, ja jau pat Teikā basus no Lucavsalas jūt ..." nojauš radio žurnāliste Evija Unāma.

"Ja dzīvo Rīgā un nedzirdi Rammstein, tu nedzīvo Rīgā," secina Zanda. Tiesa, komentāros viņai iebilda, ka dažiem ir dzirdams arī ārpus Rīgas – Ulbrokā.

Karš, ugunsgrēks un tūristi

Savukārt Uģis Briedis uzrakstīja, ka vareni nobijās no gaismas un mūzikas šova, jo nodomāja, ka sācies karš.

"Vakar sēdēju mierīgi mājas, te pēkšņi sprādziena skaņas, liesmu atblāzmas.. Domāju, krievi nāk, pēcāk sadzirdēju vācu valodu - un prāts nomierinājās," vai nu sarkastiski, vai arī nopietni raksta Uģis.

Spriežot pēc sociālo tīklu video, koncertu brīžiem varēja uztvert par apokalipsi.

Savukārt daži mediji nodomāja, ka šova elementi ir pēkšņs ugunsgrēks.

Citi lietotāji ziņoja, ka pateicoties šādam koncertam Rīga beidzot izjutusi patiesu tūrismu plūsmu. Taču bija arī tradicionālas sūdzības par taksistiem, kuri piedāvāja pasažieriem pēc koncerta braucienu līdz centram par 40 eiro.

Daži lietotāji mēģināja saskatīt dziļu zemtekstu sakarā ar Rammstein uzstāšanos.

"Respect #Rammstein, ka ar savu mūziku grib dot arī politisku vēstījumu. Maskavas koncertā divi grupas dalībnieki uz skatuves skūpstījās, bet pie mums Rīgā devās crowd-surfing bēgļu laivās ar uzrakstu willkommen. Jo vairāk mūziķi parādīs par ko iestājas, jo labāk," uzrakstīja iedvesmotais Dāvis Plotnieks.

Taču viņa garīgos pārdomājumus ātri vien aizainoja cita Twitter komentētāji.

"Šādu laivošanu viņi veic praktiski visos koncertos. Turklāt, dziesma ir par sextūrismu nevis par imigrantiem. Tur tas labums ar Rammstein dziesmām, katrs var tulkot tās pa savam," turpināja Karls.

"Kas teica, ka tās bija "bēgļu laivas"? Jūs slikti pārzināt Rammstein dziesmu tekstus," paziņoja vēl viens grupas pielūdzējs ar lietotājvārdu UldisLatvia1966.

"Vēl Rammstein ir norūpējies par pārāk lielo dīzeļu skaitu Latvijā," sarkastiski norādīja lietotājs hokamons, publicējot dūmojošo dekorāciju elementu Rammstein koncertā.

Atgādināsim, ka uz grupas Rammstein koncertu Rīgā tika pārdoti 40 tūkstoši biļešu. Koncerts Lucavsalā notika pasaules turnejas ietvaros grupas septītā albuma atbalstam, kurš kļuvis par pirmo pēc deviņu gadu ilga pārtraukuma.

61
Pēc temata
Bordāns kritizē Ģirģenu par Ļepsa koncerta apmeklēšanu
Latvijā ir pārāk dārgas koncertu biļetes
Sers Eltons Džons, foto no arhīva

Eltona Džona bijusī sieva pieprasa no viņa trīs miljonus britu mārciņu

13
(atjaunots 16:24 25.07.2020)
Renāta Blauela paziņoja, ka bijušā vīra memuāru publikācijas novedušas pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Mūziķa sera Eltona Džona bijusī sieva izvirzījusi viņam prasību par 3 miljoniem britu mārciņu, apgalvojot, ka viņš ir pārkāpis viņu laulības šķiršanas vienošanos, iekļaujot viņu savos memuāros un biogrāfiskajā filmā "Rocketman", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Telegraph.

Saskaņā ar avīzi, Eltona Džona bijusī sieva Renāta Blauela iesūdzēja tiesā 73 gadus veco mūziķi par "vairākkārtējiem un nepieņemamajiem" vienošanās pārkāpumiem, kuru pāris parakstīja 1988. gadā pēc četrus gadus ilgās laulības. Dokuments iekļāva punktu, kurš aizliedz ikvienam no viņiem apspriest savu laulību vai šķiršanās iemeslus.

Dokumentos Blauelas juridiskā komanda apgalvo, ka pēc šķiršanās viņa centās slēpt savu dzīvi no sabiedrības, tai skaitā mainot vārdu un ārējo izskatu, taču viņas dzīves un šķiršanās ar dziedātāju detaļas tika atklātas filmā un memuāros.

"Augstākminēto pārkāpumu rezultātā (viņas) tiesības uz privāto dzīvi tika pārkāptas… Viņa un viņas laulība nonāca uzmanības lokā un tika apspriestas presē," teikts Blauelas pretenzijā.

Свадьба Элтона Джона и Ренаты Блауэл, 14 февраля 1984 года
© AFP 2019 / 2017 / STF
Eltona Džona un Renātas Blauelas kāzas

Blauela pieprasa tiesas aizliegumu, lai novērstu informācijas atklāšanu nākotnē, kā arī segt zaudējumus, kuri, kā tiek apgalvots, sastāda aptuveni 3 miljonus britu mārciņu.

Mākslinieka puse noliedz vienošanās pārkāpšanu, apgalvojot, ka detaļas grāmatā, filmā un vienā publikācijā Instagram vietnē ir publiski pieejamas un ka līgums "skar tikai privātas un konfidenciālas tēmas".

Blauela paziņoja, iespējamie pārkāpumi noveduši pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

13
Tagi:
Eltons Džons
Pēc temata
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Makrons pasniedza Eltonam Džonam Francijas augstāko godalgu
Eltons Džons svin 70. dzimšanas dienu

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

32
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

32
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Skolniece, foto no arhīva

ANO uzskata, ka situācija izglītībā pēc pandēmijas ir katastrofāla

0
(atjaunots 19:47 06.08.2020)
ANO ir noraizējusis par stāvokli izglītībā, ņemot vērā to, ka Covid-19 pandēmijas dēļ visā pasaulē bija slēgts liels skaits skolu. Šāds stāvoklis var iznīcināt gadu desmitiem ilgu progresu.

RĪGA, 6. augusts – Sputnik. Koronavīrusa Covid-19 pandēmijas rezultātā 160 valstis visā pasaulē bija spiestas ieviest bērniem attālinātās mācības un slēgt skolas. Problēmas izglītības procesā skāra miljardu cilvēku. Viņu vidū 40 miljoniem bērnu nebija iespējams nodrošināt svarīgu sagatavošanos pirms jaunā mācību gada, vēsta jauns.lv.

"Mūs sagaida daudz lielāka mēroga katastrofa, kas var nivelēt gadu desmitiem ilgu progresu un padziļināt pasaule iesakņojušos nevienlīdzību," teica ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs.

ANO ierosina pēc iespējas ātrāk atvērt skolas.

"Neskatoties uz mācību nodarbībām radio, televīzijā un internetā, kā arī neskatoties uz visām skolotāju un vecāku pūlēm, daudzi skolēni vēl joprojām nav sasniedzami. Audzēkņiem ar ierobežotām iespējām, minoritāšu un maznodrošināto kopienu pārstāvjiem, bēgļiem, kā arī atsevišķu rajonu iedzīvotājiem draud lielākais risks bezcerīgi atpalikt mācībās," atgādināja Guterešs.

Latvijā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs (VISC) informēja, ka no nākamā mācību gada plānots organizēt izglītošanos saskaņā ar trim modeļiem. Ja saglabāsies aptuveni pašreizējā epidemioloģiskā situācija, tiks īstenots mdelis A, un no 1. septembra izglītīas iestādēs atsāksies mācības klātienē.

Latvijas valdība apstiprināja IZM plānu, kas paredz mācību gada sākumu izglītības iestādēs. Mācību process skolās un augstskolās sāksies 1. septembrī klātienē, ka valstī saglabāsies pašreizējā epidemioloģiskā situācija, informēja VISC vadītājs Guntars Catlaks. Mācību iestāžu pienākums būs sekot skolēnu veselības stāvoklim: regulāri sniegt informāciju, sekot higiēnai un distances ievērošanai gaiteņos, garderobēs un ēdamtelpās.

1.-6. klašu skolēni mācīsies skolā pilnu mācību dienu, 7.-12. klašu skolēniem pieļautas daļējas attālinātās macības vai patstāvīgs darbs ne vairāk kā 20% apmērā no mācību procesa. Šī proporcija attiecas arī uz profesionālo mācību iestāžu audzēkņiem.

0
Tagi:
izglītība, pandēmija, ANO
Pēc temata
Skolēniem un studentiem jaunajā mācību gadā būs jāievēro jauni kārtības noteikumi
Vanaga: negribētos pārvērst skolu par cietumu
Pedagoģijas zinātņu doktors paskaidroja, kāpēc attālinātās mācības ir kaitīgas
Būs ko palauzīt galvu: skolotāji gatavojas mācībām klātienē