Laima Vaikule. Foto no arhīva

"Laima Rendezvous" noslēdzies: Vaikule dodas iekarot Ukrainu

61
(atjaunots 18:37 29.07.2019)
Laimas Vaikules festivāls "Rendezvous", kas sacēla lielu troksni Jūrmalā, dodas nelielās viesizrādēs. Tagad plānots apmeklēt Odesu.

RĪGA, 29. jūlijs — Sputnik. Iepriekš Sputnik Latvija jau stāstīja, ka Laimas Vaikules festivāla "Rendezvous" vektors Ukrainas virzienā kļuva par šova "odziņu". Tiesa, norādīts, ka rotācija skaidrojama ne tikai ar ģeopolitikas tendencēm, bet arī šovbiznesa loģiku.

"Rendezvous" ciemiņi no Ukrainas ir saprotama tendence – Ukrainā daudzi skatās un mīl šo festivālu. "Rendezvous"  auditorija pārsniedz 100 miljonus cilvēku, to raida Krievijas kanāls RTVi, vietnes OK.ru telekanāls, krievvalodīgās interneta un kabeļtelevīzijas kanāli Kartina TV un "Žara TV", kā arī oligarham Ļevam Kolomoiskim piederošais ukraiņu Inter.

Ukraiņi, kuri prezidenta postenī ievēlējuši Jūrmalas "stand-up" biežo viesi Vladimiru Zeļenski, vēlas klausīties dziesmas krievu valodā un negrib, lai viņus dēvētu par banderiešiem un bendēm, kā tas iegājies Porošenko laikā.

Vaikule brauc uz Odesu

Tagad Laima ved savu  "Rendezvous" uz Odesu. Festivāls notiks 8.-10. augustā, tikai divas dienas, viena no kurām pilnībā piederēs pašai Laimai. Viņa dos solo koncertu, ko papildinās dueti ar citām zvaiznēm, vēsta Bb.lv.

Dziedātāja uzaicinājusi apmeklēt Odesu vairāk nekā 30 māksliniekus. Viņa pati nodarbosies ar šova režisūru.

Jau 2018. gadā Vaikule atzīmēja, ka gribētu kopā ar savu lolojumu apmeklēt Odesu. Tiesa, Porošenko laikā zvaigznei neizdevās nokļūt Odesā. Acīmredzot, ar Zeļenski viss ir izdevies.

Iepriekš intervijā YouTube kanālam "Bet aprunāties?" dziedātāja Laima Vaikule atklāti atzina, ka komponists un producents Igors Krutojs uzskata viņu par nodevēju. Dziedātāja atklāja, ka Krutojs vēl joprojām dusmojas uz viņu par to, ka pēc "Jaunā viļņa" aiziešanas no Jūrmalas tā vietu ieņēma festivāls "Laima Rendezvous". Vaikule gan skaidroja, ka no komponista puses tas ir netaisnīgi, jo Jūrmalas vadība pati lūdza viņu organizēt festivālu. Dziedātāja norādīja, ka Jūrmalas vadība viņu atbalsta gan finansiāli, gan morāli, tāpēc viņa nevar atteikties no festivāla organizācijas.

Tiesa, daudzi vēl atceras Vaikules vārdus par Krimu. 2018. gadā dziedātāja šokēja klausītājus – viņa kategoriski paziņoja, ka koncertu Krievijas pussalā neplānojot ne par kādu naudu.

Nāksies braukt uz Krimu

Toreiz ironiski, bet tagad var teikt, ka pravietiski Vaikulei atbildēja krievu aktieris Staņislavs Sadaļskis. Viņš uzrakstīja savā Twitter: ja Vaikule ne par kādiem honorāriem nav gatava braukt uz Krimu, viņš ne par kādu naudu nebrauks uz Ukrainu, jo tur aizvaino krievus.

Tiesa, jāpiebilst, ka Vaikule no saviem vārdiem mazliet atkāpās. Galu galā viņa paziņoja, ka brauks ar koncertu uz Krimu, kad ASV un ES valstis atcels pret Krieviju vērstās sankcijas, turklāt uzstāsies bez maksas. Ņemot vērā pašreizējos notikumus pasaules arēnā, piemēram, kaut vai Krievijas atgriešanos EPPA, acīmredzot, nav aiz kalniem laiks, kad dziedātājai nāksies pildīt solījumu un bez maksas atvest savu "Rendezvous" uz Krievijas pussalu.

61
Pēc temata
Vaikule domā latviski, mīl ASV un gaida labu cenu par māju
"Esmu nodevēja": Vaikule pastāstīja par konfliktu ar Krutoju un patriotismu
Latvijā nav gāzes un naftas, taču ir nepilsoņi: Vaikule stāsta savu viedokli par problēmu

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

30
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

30
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

52
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

52
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt

Eurostat: Latvija un Bulgārija visstraujāk ES zaudē iedzīvotāju skaitu

0
(atjaunots 12:15 11.07.2020)
Vislielākais dabiskais iedzīvotāju skaita kritums 2019. gadā atzīmēts Bulgārijā un Latvijā – nāvju skaits šajās valstīs pārsniedz dzimstību.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Eiropas Savienības Statistikas dienests publicējis jaunākos datus par ES iedzīvotāju skaitu.

2020. gada 1. janvārī ES iedzīvotāju skaits sastādīja 447,7 miljonus cilvēku, par 12,3% mazāk, nekā pērn. Taču tas ir saistīts ar Lielbritānijas izstāšanos no ES. Ja neņem vērā Brexit sekas, ES iedzīvotāju skaits ir palielinājies par 0,9 miljoniem cilvēku. Tiesa, tas noticis pateicoties migrācijai, ES iedzīvotāju dabiskais pieaugums paliek negatīvs kopš 2012. gada. 2019. gadā tika reģistrēti 4,7 miljoni mirušo un 4,2 miljoni jaundzimušo.

Starp visām ES valstīm vislielākais iedzīvotāju skaits ir Vācijā (83,2 miljoni cilvēku, 18,6% no visiem ES iedzīvotājiem), Francijā (67 miljoni, 15%), Itālijā (60 miljoni, 13,5%), Spānijā (47,3 miljoni, 10,6%) un Polijā (38 miljoni, 8,5%). Vismazāk iedzīvotāju ir Maltā.

Pēdējā gada laikā iedzīvotāju skaits pieaudzis 18 ES dalībvalstīs un 9 valstīs tas ir krities. Visvairāk pieaudzis mazās Maltas iedzīvotāju skaits – par 41,7%. Tāpat vairāk cilvēku ir kļuvis Luksemburgā (+19,7%), Īrijā (+12,1%) un Zviedrijā (+9,5%). Vismanāmāk samazinājies iedzīvotāju skaits Bulgārijā (-7%), Latvijā (-6,4%), Rumānijā (-5%), Horvātijā (-4,4%) un Itālijā (-1,9%).

2019. gadā ES piedzima par 2,2% mazāk bērnu, nekā iepriekšējā gadā. Vidējais dzimstības līmenis sastādīja 9,3 bērnus uz tūkstoti iedzīvotāju. Visaugstākais dzimstības līmenis bija Īrijā (12,1 bērns uz tūkstoti iedzīvotāju), Francijā (11,2), Zviedrijā (11,1), Kiprā (10,9) un Igaunijā (10,6). Viszemākais – Itālijā (7), Spānijā (7,6), Grieķijā (7,8), Somijā (8,3) un Portugālē (8,4).

Mirstības līmenis ES samazinājies par 0,9%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un sastādīja 10,4 nāves uz tūkstoti cilvēku. Viszemākais mirstības līmenis ir Īrijā (6,3 uz tūkstoti cilvēku), Kiprā (6,8), Maltā (7,3) un Zviedrijā (8,6). Visaugstākais – Bulgārijā (15,5), Latvijā (14,5), Lietuvā (13,7), Rumānijā (13,4) un Ungārijā (13,3).

Tādējādi 2019. gadā valsts, kurā bijis lielākais dzimstības pārsvars pār mirstību, izrādījās Īrija, ar dabisko iedzīvotāju pieaugumu 5,8% apmērā. Manāms pieaugums bijis arī Kiprā (4,1%), Luksemburgā (+3,1%), Zviedrijā (+2,5%) un Francijā (+2,1%).

Valsts, kurā tika atzīmēts vislielākais dabiskais iedzīvotāju skaita kritums, izrādījās Bulgārija (-6,7%), tai seko Latvija (-4,7%), Lietuva, Grieķija un Horvātija (katrā -3,9%).

0
Tagi:
Eurostat
Pēc temata
Eurostat: kāda ir parasta ģimene Latvijā
Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū
Eurostat: vecāka gadagājuma sievietes Latvijā dzīvo vientulībā