Krievijas dziedātājs un dejotājs Boriss Moisejevs festivālā Laima Rendezvous Jūrmala.

"Augsti maksājumi": Boriss Moisejevs pastāstīja, kas viņam nepatīk Jūrmalā

152
(atjaunots 09:46 23.07.2019)
Krievijas dziedātājs Boriss Moisejevs padalījās iespaidos par dzīvi Jūrmalā, kur viņam ir trīsistabu dzīvoklis.

RĪGA, 22. jūlijs – Sputnik. Krievijas dziedātājs un dejotājs Boriss Moisejevs katru vasaru mēnesi pavada Jūrmalā, vēsta izdevums Dni.ru, kuram intervijā dziedātājs pastāstīja par saviem iespaidiem par dzīvi Latvijā.

Moisejevs nosauca Jūrmalu par "mīļo" un paziņoja, ka viņam pilsētā ir trīsistabu dzīvoklis. Dziedātājs atzinās, ka viņam gandrīz viss patīk, taču komunālie maksājumi šajā kūrortpilsētā ir pārāk augsti.

"Man te ir omulīgs trīsistabu dzīvoklis, kaut gan komunālie maksājumi ir visnotaļ augsti," paziņoja dziedātājs.

Tāpat Moisejevs pastāstīja, ko viņam patīk darīt Jūrmalā. Pēc 65 gadus vecā dziedātāja sacītā, viņam patīk staigāt gar jūras krastu, staigāt pa veikaliem un apmeklēt koncertus Dzintaru koncertzālē.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от ДНИ.РУ (@dniru)

No 18. līdz 21. jūlijam Jūrmalā norisinājās festivāls "Laima Rendezvous". Un, kā sacīja Moisejevs, viņam ir ielūgums uz visām šī grandiozā šova dienām. Tiesa, pašu Moisejevu skatuve vairs nevilina.

Viņš uzsvēra, ka dzīvo pilnvērtīgu dzīvi, taču "nekad un neparko" vairs neuzstāsies.

Parādnieki un pirkumi

Interesanti, ka 2017. gadā Jūrmalas domes mājaslapā tika publicēta informācija par nekustamā īpašuma nodokļa parādniekiem. Toreiz tika ziņots, ka parādnieku vidū parādās skaļi, zvaigžņu uzvārdi.

Taču, pēc Jūrmalas domes apgalvotā, tā kā datus par parādnieku profesiju un viņu darbības nozari ierēdņi nesaņem un neapstrādā, atlika vien nojaust un minēt, ka, piemēram, 1954. gadā dzimis Boriss Moisejevs, kurš saņēma brīdinājumu un pat izpilddokumentu par nodokļa nesamaksāšanu, ir tas pats Boriss Moisejevs – populārais Krievijas izpildītājs.

Taču ne tikai Moisejevs kļuva par šī saraksta "zvaigzni". Brīdinājumu par nodokļa nesamaksāšanu saņēma arī kāds Vladislavs Tretjaks, kura dzimšanas datums un vārds sakrīt ar leģendārā hokeja vārtsarga datiem. Sarakstā bija arī kāda Larisa Doļina un Natālija Ukupņika – visticamāk Krievijas komponista un dziedātāja Arkādija Ukupņika sieva, Genādijs Hazanovs, Vladimirs Vinokurs, Mihails Jefremovs, Sergejs Svetlakovs un daudzi citi estrādes, teātra un kino artisti.

Vērts norādīt, ka pirms dažām dienām par laimīgajiem nekustamā īpašuma īpašniekiem Latvijā acīmredzot kļuva Alla Pugačova un viņas vīrs Maksims Galkins. Jūrmalā parādījās informācija, ka viņi iegādājās dzīvokli. Tika ziņots, ka zvaigznes jaunie apartamenti izmaksāja viņai un viņas vīram Maksimam Galkinam ne mazāk kā 400 tūkstošus eiro. Kaut gan pati dziedātāja nesteidz afišēt pirkumu, un vispār atsakās runāt ar žurnālistiem Latvijā.

152
Pēc temata
Vaikule domā latviski, mīl ASV un gaida labu cenu par māju
"Laima. Rendez-Vous. Jūrmala 2018" festivāla sarkanais paklājs
"Laima. Rendez Vous. Jūrmala". Otrā diena
Svēta vieta tukša nepaliek: Jūrmala gatavo Jūras Pērli
Laima Vaikule, foto no arhīva

Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt

32
(atjaunots 14:46 23.05.2020)
Laima Vaikule pastāstīja, kurš izjutīs pandēmijas sekas visilgāk, kādēļ ir svarīgi ievērot noteiktos ierobežojumus un kādu labumu šis baisais laiks tomēr ir sniedzis.

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. Neraugoties uz brīvā laika pārpilnību koncertu un festivālu pārcelšanas dēļ, Laimai Vaikulei nav iedvesmas, lai šobrīd izdarītu visu to, kam agrāk nepietika laika. Par to dziedātāja pastāstīja intervijā žurnālam Kas Jauns.

Klusuma laiks

"Domāju, ka daudziem tā ir. Vienīgais, ko daru, – katru dienu runājos ar draugiem un paziņām visā pasaulē.

Atbalstām cits citu, mēģinām jokot, lai sarunu beigtu uz pozitīvas nots," pastāstīja Vaikule.

Viņa atzīmēja, ka šis atbalsts ir īpaši svarīgs, jo pašlaik dziedātājiem ir maz labu ziņu.

"Mēs būsim tie pēdējie, kas atkal varēs veikt savu darbu, atkal kāpt uz skatuves.

Jo, kad šis viss būs beidzies, domāju, cilvēki vēl ilgi baidīsies pulcēties lielos koncertos," atzīmēja dziedātāja.

Turklāt viņa uzskata par absolūtu saprotamu to, ka sarežģītos ekonomiskajos apstākļos cilvēki domās par izdzīvošanu, nevis par koncertu apmeklēšanu, tādēļ skatuves mākslinieki visilgāk izjutīs pandēmijas sekas.

"Jo, ja cilvēkiem gribas ēst, tad pēc dziesmām neprasās. (…) Turklāt arī man pašai dziedāt nemaz negribas, zinot, cik slikti klājas citiem! Tiešām, šis nav tas laiks, lai dziedātu. Vismaz man nav noskaņojuma dziedāt. Šis ir laiks, kad gribas klusēt," pastāstīja Laima Vaikule.

Daudz kas ir atkarīgs no mums pašiem

Vaikule atgādināja, ka visā pasaulē mūziķiem šobrīd neklājas viegli, grūti iet arī viņas kolēģiem Krievijā.

"Viņiem stāvoklis ir diezgan drūms. Gan ekonomiski, gan fiziski. Jo viņiem nav tādu iespēju kā pie mums – iziet ārā no mājas un doties pie dabas.

Es vismaz varu baudīt svaigu gaisu un pastaigas gar jūru. Un tas ir ļoti svarīgi tieši veselībai!" atzīmēja dziedātāja.

Starp tiem, ar ko sazvanās Vaikule, ir arī Alla Pugačova, viņas runā vairākas reizes nedēļā.  Kā parasti, atbraukt uz Latviju šovasar Pugačovai, acīmredzot, neiznāks.

"Viņiem vismaz savā Piemaskavas īpašumā ir plaša teritorija, kur bērniem izskrieties. Bet tik un tā viegli nav. Taču visai pasaulei tā ir, jāpaciešas!" sacīja Vaikule.

Viņa atgādināja, cik nozīmīgi ir ievērot ieviestos noteikumus.

"Ja mēs uzvedīsimies pareizi, ja visu ievērosim, viss būs kārtībā. Vismaz es tā domāju," uzsvēra Laima Vaikule.

Dziedātāja piebilda, ka pastaigu laikā pamanījusi, ka cilvēki ir mainījušies. agrāk pastaigājoties ar suni ar viņu reti kāds sasveicinājās, bet tagad to dara diezgan bieži.

"Tas ir ļoti patīkami un priecē, ka šis šausmīgais laiks tomēr ir devis arī kādu labumu – cilvēki kļuvuši uzmanīgāki cits pret citu," uzskata dziedātāja.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Laimas Vaikules festivāls Rendez vous Jūrmalā koronavīrusa pandēmijas dēļ nolēma pārcelt uz nākamo gadu.

32
Tagi:
Latvija, karantīna, Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule lido uz Maskavu: dziedāt Kremlī un novērtēt aplausus
Meladze pastāstīja, ko dara Jūrmalā un kā attiecas pret Busuli un Vaikuli
"Krievijas maigā vara": latviešu Twitter apspriež Laimas Vaikules festivālu
Vaikule: Jūrmala zaudējusi to, kas bija padomju laikā, bet jaunajam vajadzīga nauda
Nauris Puntulis un Krišjānis Kariņš

Laiks beidzot ķerties pie kultūras: ministrs izdomājis, uzsildīt ekonomiku

26
(atjaunots 19:40 19.05.2020)
Koronavīrusa krīze ir īstais laiks sakustināt kultūras objektu būvdarbu jautājumu, ir pārliecināts ministrs Puntulis. Kā tiks sadalīts finansējums?

RĪGA, 18. maijs — Sputnik. Ar mērķi uzsildīt ekonomiku koronavīrusa krīzes periodā kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) piedāvājis valdībai beidzot ķerties pie kultūras būvju attīstīšanas. Ministrs atzina, ka viņam pašam kā mūziķim īpaši tuva ir ideja par akustiskās koncertzāles celtniecību, vēsta lsm.lv.

Vienlaikus, pēc politiķa domām, naudu vajadzētu atvēlēt arī laikmetīgās mākslas muzejam, vienotai mediju ēkai, Latvijas Nacionālās operas ēkas rekonstrukcijas trešajai kārtai un citiem jautājumiem, kas nav kustināti gadiem ilgi.

Šonedēļ valdība izvērtēs Kultūras ministrijas priekšlikumu piešķirt kultūras darbiniekiem 32 miljonus eiro, lai atbalstītu viņus Covid-19 krīzē pēc dīkstāves pabalsta beigām. Summu paredzēts dalīt trīs daļās: viena daļa paredzēta kompensācijām valsts kapitālsabiedrībām un privātajiem uzņēmējiem, otra daļa veltīta radošajām personām, kā arī valsts pasūtījumam.

Naudu kultūras darbiniekiem paredzēts sadalīt Valsts kultūrkapitāla fonda jaunrades stipendiju konkursā. Puntulis atzīmēja, ka kultūras nozare jau iepriekš atbalstīta, tāpēc viņš tic, ka valdība naudu kultūras nozarei atvēlēs arī tagad.

"Ir jāskatās tālāk par tagadni un pagātni. Ir jādod iespēja radīt," sacīja ministrs.

Politiķis uzskata, no krīzes jāiznāk ārā stiprākiem un kvalitatīvākiem, nevis tikai mēģinot izdzīvot.

Iepriekš vēstīts, ka ārkārtējās situācijas režīms Latvijā koronavīrusa pandēmijas dēļ saglabājas no 12.marta un ilgs vismaz līdz 9.jūnijam, tomēr aizvadītajā nedēļā tika mīkstināta virkne ierobežojumu, kultūras iestādes pakāpeniski atsāk darbu saskaņā ar sanitārajiem protokoliem. No 12.maija atļauti kultūras pasākumi, kuros piedalās ne vairāk kā 25 cilvēki un tiek ievērota sociālā distance.

Ar mērķi pārvarēt pandēmijas sekas ekonomikā valdība ievieš atbalsta mehānismus cietušajiem uzņēmumiem un darbiniekiem. Kultūras darbinieki atklātā vēstulē brīdināja par krīzi nozarē un aicināja valdību un Saeimu palielināt nozaredz budžetu un segt daļu nesaņemto ieņēmumu. Kultūras ministrija lūdz valdību izmaksāt kompensācijas par pasākumiem, kuri nav notikuši epidēmijas dēļ.

Igaunijā krīzes seku mīkstināšanai kultūras sfērai piešķirti 25 miljoni eiro, Lietuvā – nepilni 12 miljoni.

26
Tagi:
ekonomiskā krīze, kultūra, Nauris Puntulis, Latvija
Pēc temata
Karostas darbinieki nesaņēma pabalstus un atvēra cietumu apmeklētājiem
Kultūras ministrs paziņoja zaudējumu summu Latvijā atcelto masveida pasākumu dēļ
Prātīguma pārbaude: kad Latvijā atkal tiks mīkstināti ierobežojumi
Nākamnedēļ darbu atsāks baseini, fitnesa centri un sporta zāles
Aviokompānijas Finnair lidmašīna, foto no arhīva

Baltijas debesīs atgriežas lidmašīnas

5
(atjaunots 00:26 29.05.2020)
Latvijas un Lietuvas Satiksmes ministrijas atļāvušas vairākām aviokompānijām atsākt reisus uz Eiropas valstīm.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Latvijas Satiksmes ministrija izsniegusi atļauju Somijas nacionālajai kompānijai Finnair atļauju reisiem starp Rīgu un Helsinkiem, vēsta Tvnet.

Covid-19 pandēmijas rezultātā aviokompānija Finnair pārtrauca reisus uz Baltijas valstīm vairāk nekā pirms diviem mēnešiem. Iepriekš aviokompānijas lidmašīnas veica septiņus reisus diennaktī uz Tallinu, vienu – uz Tartu un pa trim reisiem uz Rīgu un Viļņu.

Pie tam aviosatiksme starp Rīgu un Helsinkiem tika atjaunota pirms dažām dienām – Latvijas aviokompānija airBaltic atsāka tiešos reisus uz Somijas galvaspilsētu 25. maijā. Helsinku lidosta publicēja piezemējušās airBaltic lidmašīnas fotogrāfiju savā lapā Twitter.

Vienlaikus Lietuvas valdība atzinīgi novērtēja Ārlietu ministrijas piedāvājumu atjaunot gaisa satiksmi ar Vāciju un Nīderlandi, vēsta Sputnik Lietuva.

No 28. maija aviokompānija airBaltic sāka reisus no Viļņas uz Berlīni un Amsterdamu, bet aviokompānija Wizzair atsāks reisus no Viļņas uz Dortmundi, kā arī no Viļņas un Kauņas uz Einhovenu.

5
Tagi:
Baltija, koronavīruss, aviācijas pārvadājumi
Pēc temata
Neļauj vīrusam ceļot: Rīgas lidosta atsāk darbu
Maksātnespēju neizsludināsim: Gauss pastāstīja, kā airBaltic plāno izdzīvot
Latvijas Dzelzceļam un ostām klāsies grūti: ministrs liek likmi uz aviāciju