Holivudas panorāma. Foto no arhīva

Igaunijas Kultūras ministrija plāno samaksāt "nabaga" Holivudai 5 miljonus eiro

43
(atjaunots 12:15 19.06.2019)
Holivudas kompānija pieprasījusi Igaunijai kompensāciju par izdevumiem filmas uzņemšanai Tallinā. Igaunijas Kultūras ministrija ir gatava samaksāt 5 miljonus eiro no valsts budžeta.

RĪGA, 19. jūnijs — Sputnik. Igaunijas Kultūras ministrija plāno izmantot 5 miljonus eiro no valsts budžeta, lai segtu Holivudas kinostudijai Warner Bros. daļu izdevumu par filmas uzņemšanu Tallinā, vēsta Sputnik Igaunija.

KM lūgumu Igaunijas valdība plāno izskatīt 20. jūnijā, informēja portāls ERR.

Skaidrots, ka runa ir par fonda Film Estonia izstrādāto kompensāciju mehānismu, kas paredz segt 30% izdevumu, ko kinostudija iztērējusi, uzņemot filmu Igaunijā.

Warner Bros. pieteikumu fonds jau ir saņēmis. Precizēts, ka Holivudas režisora Kristofera Nolana jaunās filmas Tenet uzņemšana Tallinā kompānijai izmaksās aptuveni 16,5 milj. eiro, no kuriem Film Estonia jāsedz 5 miljoni.

Igaunijas Kino institūta direktore Edite Sepa pastāstīja, ka šāda prakse nav neparasta.

"Tā nav kaut kāda īpaša programma, tā ir ļoti daudzās valstīs," viņa atklāja.

Sepa piebilda, ka miljoniem eiro lielas summas piešķiršana Holivudai šajā gadījumā iespējama tikai ar stingriem noteikumiem, piemēram, noteikta summa jāatvēl Tallinā noalgotā darbaspēka apmaksai.

Iepriekš portāls stāstīja, ka šovasar Igaunijas galvaspilsēta kļuvusi par vienu no filmēšanas laukumiem, kurā tiek uzņemta kinokompānijas Warner Bros. pazīstamā režisora Kristofera Nolana jaunā filma ar darba nosaukumu Tenet. Tā pieder pie grāvēja žanra, un Tallinā tiks uzņemta vislielākā grāvēja aina.

Neilgi pirms uzņemšanas grupas ierašanās Tallinā tika ziņots, ka uz vienu mēnesi, iespējams, tiks slēgta viena no svarīgākajām galvaspilsētas transporta artērijām – Lāgna iela. Tāpat plānots uz zināmu laiku slēgt satiksmei arī vairākas citas ielas.

Pie tam Holivudas kinoindustrijas pārstāvji visas grūtības risina valsts, nevis pašvaldību līmenī.

Tallinas mērs Migails Kilvarts pastāstīja, ja patlaban pilsēta nav devusi nekādus solījumus vai slēgusi rakstiskas vienošanās ar uzņemšanas grupu. Pie tam mērs negatīvi vērtēja Holivudas viesu izturēšanos.

"Pārrunu pirmajos posmos mēs sajutām, ka noteikumi tiek izvirzīti visai ultimatīvā formātā. Man šķiet, ka nav iespējams ierasties jebkurā pasaules valstī un pilsētā un izvirzīt savus noteikumus," pauda Mihails Kilvarts.

Tallinas mērs piezīmēja, ka pilsētas vadība nebūt neiebilst pret filmas uzņemšanu, taču vēlas izprast, cik lielā mērā šāds kultūras noteikums var sarežģīt pilsētas iedzīvotāju ikdienu. Viņš norādīja, ka pilsētniekiem sagādāto neērtību jautājumā jāņem vērā saprāta robežas.

"Ja mēs varēsim iezīmēt saprātīgas robežas, izdosies iezīmēt arī risinājumu," secināja Kilvarts.

43

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

30
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

30
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

52
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

52
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt

Maigi pievilka skrūves: Latvijā saīsināja restorānu darba laiku

0
(atjaunots 08:20 11.07.2020)
No šodienas valdība ievieš jaunus ierobežojumus sakarā ar Covid-19 saslimšanas gadījumu skaita pieaugumu.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus Ministru kabinets pieņēma lēmumu saīsināt sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laiku, tiek ziņots Ministru kabineta mājaslapā.

Veselības ministrijas izstrādātais noteikumu projekts, kuru valdība izskatīja vakar ārkārtas sēdē, paredz grozījumus likumā par epidemioloģiskās drošības pasākumiem infekcijas Covid-19 izplatības ierobežošanai.

​Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

Kultūras, sporta, izklaides iestāžu, tai skaitā diskotēku, sabiedriskās ēdināšanas iestāžu un baznīcu darba laiks nedrīkst sākties agrāk par plkst. 6:00 un beigties vēlāk par plkst. 0:00, kinoseansi ārpustelpās var turpināties līdz plkst. 2:00.

Ministru kabinets var atgriezties pie šīs tēmas jau otrdien, 14. jūlijā, kad notiks kārtējā valdības sēde.

Veselības ministre Ilze Viņķele paziņoja, ka valdība operatīvi reaģēja uz Covid-19 saslimstības pieaugumu.

"No rīta mēs izteicām savus piedāvājumus, savukārt plkst. 12:00 jau pieņēmām visus lēmumus. Šobrīd mēs atgriežamies pie ierobežojumiem sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumos. Mūsu rādītāji bija zemāki par vienu, taču šī nedēļa pacēla kumulatīvos rādītājus virs diviem. Tas viss vēl ir vairākas reizes zem augstākā pieļaujamā punkta, taču mēs nevēlamies pieaugumu. Skaidrs, ka visiespējamākās izplatības vietas ir bāri, restorāni un klubi. Šis ir visnotaļ maigs "skrūvju pievilkšanas" pasākums. Mēs ceram, ka tas varētu apstādināt inficēšanās izplatīšanos. Ir jāsaprot, ka tam ir jābūt kopējam darbam. Tie, kas atgriežas no "sarkanajām" un "oranžajām" valstīm, ir jāievēro pašizolācija, nevis jāapmeklē restorāni un kafejnīcas," sacīja Viņķele.

Ministre atzīmēja, ka Latvija radušos situāciju nevar saukt par biedējošu vai sliktu, taču drošības pasākumi jāpieņem savlaicīgi.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19