Sabiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apzīmēja 27 atkritumu konteinerus.

Līdzeklis pret grūtsirdību: neparasti izrotātā Sabile gaida viesus

33
(atjaunots 10:26 05.06.2019)
Latvijā startē vasaras festivālu sezona. 21. Vīna svētku Sabilē gaidās jaunie mākslinieki apzīmējuši atkritumu konteinerus.

RĪGA, 5. jūnijs – Sputnik, Simona Aleksejeva. "Pilsēta ar odziņu" – tā tagad sevi pozicionē apburošā Kurzemes pilsētiņa Sabile, kas vēsturiski pazīstama kā vistālākais ziemeļu punkts Eiropas vīnu darināšanā. Šī statusa nostiprināšanai katru gadu šeit rīko Vīna svētkus ar plašu izklaides programmu un gadatirgu, kur var pagaršot visu, ko Latvijā saprot ar šo dzērienu, tostarp vīnu no balto ceriņu ziediem un visdažādākajām ogām un augļiem, nevis tikai no vīnogām. Savukārt pagājušajā vasarā Vīna kalnā, kur arī audzē izejvielas ziemeļu vīnam, pirmo reizi notika laulību ceremonija, kas arī nāca par labu pilsētas atpazīstamībai.

Kārtējo Vīna svētku programmas ietvaros no 24. līdz 28. jūlijam notiks Kolhoznieku parāde, roka grupu un tautas kolektīvu koncerti. Šī notikuma gaidās Sabiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apzīmēja 27 atkritumu konteinerus.

В Сабиле юные художники разрисовали мусорные контейнеры
Санда Пориня/Sabiles TIC
Sabiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apzīmēja 27 atkritumu konteinerus.

Bērni izmantoja Sabiles ģerboņa krāsas – zaļo, dzelteno un violeto. Zīmējumu tematika ir ļoti dažāda, taču arī vīna darināšanas tradīcijas ir atspoguļotas pietiekami plaši. Konteinerus rotā gan vīnogu čemuri, gan vīna glāzes, gan gliemezis (savulaik viena no tradicionālajām svētku izklaidēm bija gliemežu sacīkstes).

Idejas autore ir dārzkope Larisa Dembovska, savukārt konteineru aprakstīšana notika "zaļās prakses" ietvaros, kuru vadīja pasniedzēji Andris Millers, Sarmīte Jurjaka, Elīna Stariņa un Ingrita Leinberga. Savukārt mākslinieciski aprakstītie konteineri rotās pilsētu tieši pirmssvētku pasākumu norises sākuma.

В Сабиле юные художники разрисовали мусорные контейнеры
Санда Пориня/Sabiles TIC
Sabiles Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi apzīmēja 27 atkritumu konteinerus.

Svētku programma jau ir zināma: 24. jūlijā – dejas uz kalna, 25. jūlijā – izklaides sendienu kolhoznieku stilā, 26. jūlijs – grupu "Pelni", "Linga" un "Rock'n'Berries" koncerti un dejas Sabiles Sidra dārzā. Svētku kulminācija – sestdien, 28. jūlijā.

Jau no plkst. 7:00 dzīve klusajā Kurzemes pilsētiņā sāks burbuļot kā rabarberu bruts. Uz skatuves uzstāsies gan mūziķis Aivars Hermanis, gan ansamblis "Dzeguzīte", pa ielām izies teatralizēts gājiens, savukārt programmu noslēgs lauku balle līdz rītam, ko ieskandinās grupas "Halo" un "Klaidonis". Ko lai saka – sestdien pilsēta pārtaps līksmības epicentrā ne vien visā Kurzemē, bet varbūt arī visā Latvijā.

"Ja vēlies izārstēt depresiju, atbrauc uz Vīna svētkiem! Skurbums pāriet, dullums nē!" jautri aicina tautu uz pilsētu Sabiles Kultūras nama darbinieki pilsētas pašvaldības mājaslapā.

33
Pēc temata
Latvijas vīns: rabarberu dzirkstošais – sausais vīns latviešu gaumē

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

30
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

30
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

52
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

52
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt
Autobusa vadītājs. Foto no arhīva

Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus

0
(atjaunots 13:56 11.07.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1870 koronavīrusa testi un atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi. Slimību profilakses un kontroles centrs veic izmeklēšanu.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, aizritējušajā diennaktī tika atklāti 8 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

Pēdējās diennakts laikā valstī veikti 1870 izmeklējumi. Visā epidēmijas laikā ir veikti 167 480 Covid-19 testi. Kopumā ir atklāti 1173 inficētie, 1019 cilvēki ir izveseļojušies, 30 – miruši.

​Slimnīcās joprojām atrodas trīs cilvēki ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita. Kopš epidēmijas sākuma no slimnīcām izrakstīti 183 pacienti ar Covid-19.

​SPKC cenšas noskaidrot katra Covid-19 gadījuma izcelsmi. Tur tiek meklēti autobusa pasažieri ar reisa numuru 7937, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga.

Viens no pasažieriem ar apstiprinātu Covid-19 brauca ar šo reisu. Visus, kas brauca šajā maršrutā kopā ar viņu, lūdz nekavējoties sazināties ar SPKC speciālistiem pa tālruni 67 271 738 un sākt ievērot pašizolācijas režīmu.

​Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi