Jurijs Vekļenko

Lietuva neiekļuva "Eirovīzijas 2019" finālā kļūdas balsu uzskaitē dēļ

56
(atjaunots 15:01 28.05.2019)
Lietuvas izpildītājam, lai tiktu finālā, pietrūka vienas balles, kuru, kā izrādījās vēlāk, viņam tomēr piešķīra Itālijas teleskatītāji.

RĪGA, 28. maijs – Sputnik. Lietuvas nacionālā raidsabiedrība LRT vērsīsies Eiropas raidsabiedrībā (EBU) pēc paskaidrojumu sniegšanas saistībā ar Itālijas balsu uzskaiti "Eirovīzijā 2019", kas ietekmēja Lietuvas iekļūšanu finālā, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz LRT.

Balsojuma rezultātu publicēšana liecina, ka Lietuvas pārstāvim pietrūka vien vienas balles līdz iekļūšanai finālā. Lietuva ieņēma 11. vietu, iegūstot 93 punktus un piekāpjoties Dānijai.

Taču rezultāti, ko publicēja Itālijas nacionālā raidsabiedrība RAI, atšķiras no tiem, kuri reģistrēti balsojuma oficiālajā mājaslapā un tika izmantoti otrā pusfināla galarezultātu aprēķināšanai.

Izrādījās, ka Itālijas teleskatītāji piešķīra Lietuvas pārstāvim Jurijam Vekļenko par vienu balsi vairāk – tā viņam arī pietrūka iekļūšanai finālā.

Lietuvas nacionālā raidsabiedrība atsaucas uz ESC Extra portālu, kas apgalvo, ka sazinājies ar Itālijas delegācijas locekli, kurš apstiprināja, ka atjaunotie dati ir pareizi. Tiek norādīts, ja tā tiešām ir, tad izpildītājiem vairākās valstīs tika piešķirts nepareizs punktu skaits, ko piešķīrusi Itālija, taču Lietuva šīs kļūdas rezultātā cietusi visvairāk.

Tagad LRT grasās oficiāli iesniegt pieteikumu EBU ar lūgumu sniegt paskaidrojumus saistībā ar itāļu auditorijas balsojumu.

LRT ģenerālais producents Audris Giržads uzsvēra, ka Jurijs Vekļenko pat ir tiesīgs pieprasīt finanšu kompensāciju.

"Situācija patiešām ir interesanta. Mēs kā raidsabiedrība esam cietuši no morāliem un reitingu pārkāpumiem, un mums var pietikt ar vienkāršu kļūdas atzīšanu. Taču dziesmu autors un izpildītājs var pieprasīt būtisku finansiālu kompensāciju – kad dziesma skan priekš tik lielas auditorijas, autortiesību atlīdzība par to, ka dziesma noskan divas reizes, ir ievērojami augstāka, nekā tad, kad tā noskan tikai vienu reizi," paziņoja Giržads.

Pats Vekļenko vienaldzīgi attiecās pret notiekošo. "Es darīju visu, ko varēju, taču notika tā, kā notika. Tie, kas bija finālā, bija cienīgi tur būt, un es neredzu jēgu tajā, lai atņemtu viņiem vietas tabulā," pateica dziedātājs.

Attiecībā uz kompensāciju izpildītājs norādīja, ka šis lēmums jāpieņem menedžeriem, bet viņa darbs ir radīt mūziku.

Iepriekš "Eirovīzijas 2019" rīkotājiem jau nācies pārskatīt balsojuma rezultātus baltkrievu žūrijas dēļ. Tika ziņots, ka tā tika atlaista pēc pirmā pusfināla rezultātu izpaušanas, kas ir pretrunā ar konkursa noteikumiem.

Dunkans Lourenss
© Sputnik / Владимир Астапкович

Toreiz baļļu pārskaitīšana būtiski neietekmēja punktu skaitu, kuri tika iegūti teleskatītāju balsojuma rezultātā, un konkursa uzvarētājs, kā arī četras labākās konkursa dziesmas, palika savās vietās.

Vēl agrāk "Eirovīzijas 2019" rezultātus vēlējās pārskatīt sakarā ar skandālu, kuru izraisīja konkursa uzvarētāja Nīderlandes pārstāvja Dunkana Lourensa dziesma. Tas bija saistīts ar to, ka viņš uzstājās ar dziesmu, kura nāca klajā pirms konkursa noteikumos noteiktā termiņa.

Otro vietu konkursā ieguva dziedātājs no Itālijas Mahmood ar dziesmu Soldi, trešo vietu ieguva Krievijas dziedātājs Sergejs Lazarevs ar dziesmu Scream, savukārt ceturto – dziedātājs Luka Henni no Šveices ar dziesmu She Got Me.

56
Pēc temata
Par šabatu atbildēs: Izraēlā aizturēti ultraortodoksi pēc protestiem pret Eirovīziju
Sergejs Lazarevs: Eirovīzijā valda aizspriedumaina attieksme pret Krieviju
Dunkana Lourensa triumfālais priekšnesums "Eirovīzijā"

Latvija tērē kultūrai visvairāk ES valstu vidū

30
(atjaunots 23:07 20.06.2020)
Grieķija un Itālija kultūras attīstībai tērē vismazāko valsts budžeta daļu, savukārt Latvija – vislielāko.

RĪGA, 18. jūnijs – Sputnik. Latvijas budžeta izdevumi kultūrai izrādījušies visaugstākie ES, vēsta Eurostat.

2018. gadā ES valstis vidēji tērēja 1% sava budžeta kultūrai (ieskaitot izdevniecības un televīziju un radio). Šis rādītājs, laikam ejot uz priekšu, praktiski nemainās, tas bijis stabils kopš 2013. līdz 2018. gadam.

Taču starp dažādu valstu izdevumiem kultūrai pastāv manāmas atšķirības. Piemēram, vislielāko daļu budžeta izdevumu kultūras mērķiem 2018. gadā piešķīra Latvija (2,8%), tai seko Ungārija (2,7%) un Igaunija (2,4%).

Viszemākie izdevumi kultūrai bijuši Grieķijā (0,3%), Kiprā (0,5%), Itālijā un Portugālē (0,6%).

Pēdējo piecu gadu laikā budžeta izdevumu kultūrai procenti ES valstīs nav īpaši mainījušies. Izņēmumu sastāda vienīgi Ungārija, kur šie izdevumi palielinājušies no 1,5% līdz 2,7%.

Pēdējo dažu dienu laikā plaši tiek runāts par kārtējo Latvijas Kultūras ministrijas projektu. Iestāde piedāvā nojaukt veco Pasaules tirdzniecības centra ēku (bijusī Latvijas Komunistiskās partijas CK ēka) un uzbūvēt tā vietā Rīgas koncertzāli. Daļu projekta līdzekļu plānots paņemt no palīdzības paketes kultūras nozarei 32 miljonu eiro apmērā.

30
Tagi:
kultūra
Pēc temata
Levits: Latvija ātri atkopsies pēc krīzes
Ušakovs: ar tādu valdību Rīgas osta drīz tiks slēgta, var arī pārvaldi nojaukt
Ministrs aprēķināja, ka Latvijai kultūras mērķiem ir nepieciešami 32 miljoni eiro
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

52
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

52
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt
Autobusa vadītājs. Foto no arhīva

Latvijā 8 jauni Covid-19 gadījumi: SPKC meklē autobusa Liepāja-Rīga pasažierus

0
(atjaunots 13:56 11.07.2020)
Aizritējušajā diennaktī Latvijā ir veikti 1870 koronavīrusa testi un atklāti 8 jauni inficēšanās gadījumi. Slimību profilakses un kontroles centrs veic izmeklēšanu.

RĪGA, 11. jūlijs – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informāciju, aizritējušajā diennaktī tika atklāti 8 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi.

Pēdējās diennakts laikā valstī veikti 1870 izmeklējumi. Visā epidēmijas laikā ir veikti 167 480 Covid-19 testi. Kopumā ir atklāti 1173 inficētie, 1019 cilvēki ir izveseļojušies, 30 – miruši.

​Slimnīcās joprojām atrodas trīs cilvēki ar apstiprinātu koronavīrusa diagnozi. Vienam no viņiem ir smaga slimības gaita. Kopš epidēmijas sākuma no slimnīcām izrakstīti 183 pacienti ar Covid-19.

​SPKC cenšas noskaidrot katra Covid-19 gadījuma izcelsmi. Tur tiek meklēti autobusa pasažieri ar reisa numuru 7937, kurš brauca maršrutā Liepāja-Saldus-Rīga.

Viens no pasažieriem ar apstiprinātu Covid-19 brauca ar šo reisu. Visus, kas brauca šajā maršrutā kopā ar viņu, lūdz nekavējoties sazināties ar SPKC speciālistiem pa tālruni 67 271 738 un sākt ievērot pašizolācijas režīmu.

​Piektdien, 10. jūlijā, Ministru kabinets pieņēma lēmumu par sabiedriskās ēdināšanas iestāžu darba laika saīsināšanu ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību un novērst jaunus saslimšanas uzliesmojumus.

Turklāt, saskaņā ar jaunajiem noteikumiem, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem ir jāizvieto informācija par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kuri vienlaikus drīkst atrasties iestādē, apmeklētājiem redzamā vietā (pie ieejas un pie kases).

Tāpat līdz 1. septembrim plānots pagarināt ierobežojumus cilvēku skaitam, kuri drīkst vienlaikus atrasties sabiedriskās ēdināšanas iestādēs. Pie viena galdiņa iestādē varēs sēdēt ne vairāk par četriem cilvēkiem, ja viņi nav vienas mājsaimniecības locekļi, savukārt terasē – ne vairāk par 8 cilvēkiem.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO ieinteresējusies par Krievijas vakcīnu pret Covid-19
Palielināts izmeklējumu skaits: valstī krasi pieaudzis Covid-19 gadījumu skaits
Izsekot var tikai atbraukušos no Krievijas un Baltkrievijas: kā Latvijā kontrolē Covid-19
Ieveda un kontaktēja: Latvijā 11 jauni Covid-19 inficēšanās gadījumi