Dziedātāja Laima Vaikule

Vaikule domā latviski, mīl ASV un gaida labu cenu par māju

249
(atjaunots 16:28 05.03.2019)
Savu dzimšanas dienu Laima Vaikule svinēs ar koncertu Rīgā.

RĪGA, 5. marts — Sputnik. Dziedātāja Laima Vaikule šogad svinēs savu 65. dzimšanas dienu. Pirmo reizi pēc ilgiem gadiem māksliniece par godu savai jubilejai sniegs koncertu dzimtenē – marta beigās "Arēnā Rīga". Jubilejas priekšvakarā māksliniece devusi vairākas intervijas, kurās pastāstīja, kas skatītājus gaida viņas solo koncertā, kāpēc viņa mīl Ameriku, taču neaizmirst latviešu valodu, par Jaungada pārraidēm Krievijā un savā mājā Jūrmalā.

Īpašs koncerts

Intervijā rus.tvnet.lv Laima Vaikule pastāstīja, ka nekad savu dzimšanas dienu nesvin plaši, taču šoreiz nolēmusi pieļaut izņēmumu un par godu jubilejai organizēt lielu koncertu Rīgā.

"Man ienāca prātā, ka nebūtu par ļaunu nosvinēt par visiem šiem gadiem, ko neesmu svinējusi. Lūk tā, ar plašu auditoriju. Un tas iespējams tikai solo koncertā," – teica dziedātāja.

Viņa piebilda, ka koncertā piedalīsies arī citi mākslinieki, ar kuriem viņa dziedās duetos. Koncertā uzstāsies Intars Busulis, Jānis Stibelis, Lauris Reiniks, rokgrupa Dagamba, ukraiņu Freedom Ballet.

"Visa koncerta tēma ir mana dzīve, mani draugi un publika… varētu teikt, tāda neliela grēksūdze," – teica Vaikule.

Savā dzimšanas dienā (31. martā) Vaikule būs lidmašīnā – viņa lidos uz Argentīnu, lai dejotu tango ar vietējiem iedzīvotājiem, atzinās māksliniece.

Domāju latviski

Vaikule pastāstīja arī par savu saikni ar Latviju. Intervijā avīzei "Segodņa" dziedātāja atklāja: lai arī viņai neizdodas bieži sazināties dzimtajā valodā, viņa tomēr domājot latviski.

"Man taču vecāki ir latvieši. Tāpēc domāju latviski. Teikšu, ka vienmēr smejos: krieviski vēl neesmu iemācījusies, bet latviski esmu jau aizmirsusi," – atzina Vaikule.

Dziedātāja piezīmēja, ka dzimtā valoda ir ļoti svarīga un jāpanāk, lai tā neizzustu. Šajā kontekstā Vaikule pastāstīja žurnālistiem, kā viņā Amerikā sacerējusi krievu dziesmu savu deju pavadījumam.

"Un pēkšņi es pazaudēju vārda "mīlu"nozīmi. Nezināju, kā pateikt "mīlu". Tad es nobijos. Labi, ka līdzās bija cilvēki, kuri runāja krieviski, es viņiem teicu: "Ātri sakiet vārdu, sakiet, es to pazaudēšu!" Es brīvi runāju krieviski. Taču bija tāds brīdis... Tad sapratu, ko nozīmē, kad valoda nav dzimtā," – viņa teica.

… un mīlu Ameriku

Gada sākumu Vaikule pavadījusi ASV, ar šo valsti viņai daudz kas ir saistīts.

"Ļoti mīlu Ameriku. Tur viss ir tā sakārtots, visi likumi un viss, kas tur noticis, notiek un notiks. Viss ir tā pārdomās, ņemot vērā cilvēka būtību, viņa raksturu," – savas domas pauda Vaikule.

Viņa paskaidroja, ka ASV ir "izdevīgi būt labam, pozitīvam". Tur valsts stimulē cilvēkus mācīties, nodarboties ar labdarību, uzturēt mājas sakoptas, sekot savai veselībai. Daudz ko no tā stimulē nodokļu atlaides.

Vaikule atzīmēja, ka jau pirms 20 gadiem zinājusi: viņa vēlas aizbraukt uz ASV un dziedāt tur ar labākajiem mūziķiem pasaulē.

Maskavas "zilās uguntiņas" un māja Jūrmalā

Vaikule komentēja arī pērno skandālu, kas bija saistīts ar viņas izteikumiem: viņa neuzstāsies Krimā, jo māksliniekiem no Eiropas tas esot aizliegts. Medijos parādījās informācija par to, ka, iespējams, tāpēc Vaikule nav piedalījies Jaunā gada muzikālajās pārraidēs Krievijā. Dziedātāja atklāja, ka iemesls bijis citāds.

"Mana mīlestība pret draudzību panāca to, ka man nācās aizbraukt Jaunajā gadā, un manis nebija valstī. Tāpēc es nepiedalījos uzņemšanā. Patiesībā esmu filmējusies tik daudz, ka, šķiet, es to kompensēšu, ja arī vienu gadu nefilmēšos," – skaidroja Vaikule.

Pērn paklīda arī baumas par to, ka Vaikule pārdod savu māju Jūrmalā un pamet Latviju. Māksliniece paziņoja, ka tas neatbilst patiesībai.

"Ilgus gadus man piedāvā dažādas naudas summas, lai es pārdotu savu māju. Pagaidām neviens mani nav pārsteidzis, tāpēc šajā mājā dzīvoju pati. Pat manu suni sauc Amy WhiteHouse – par godu manam baltajam namam. Paies ilgs laiks, lai uzceltu tādu pašu, tāpēc pagaidām esmu šeit," — noslēgumā piebilda Vaikule.

249
Pēc temata
Busulis par Dziesmu svētkiem: krievi un latvieši dzied kopā un priecājas par dzīvi
Laima Vaikule demonstrējusi jaunos tērpus: gaidāmas intrigas un pārsteigumi
Svēta vieta tukša nepaliek: Jūrmala gatavo Jūras Pērli
Biļete vienā virzienā: Busuli kritizē par piedalīšanos "Jaunā viļņa" žūrijā
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

8
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

8
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums
Atvērto durvju dienas Rīgas Cirkā, foto no arhīva

Paturiet to prātā: Rīgas cirks sniegs pēdējos priekšnesumus pirms slēgšanas

12
(atjaunots 11:42 02.09.2020)
Pirms slēgšanas uz ilgu rekonstrukciju Rīgas cirks organizējis savdabīgas Atvērto durvju dienas: cirka vadība preses konferencē pastāstīja par saviem plāniem un atklāja jaunumus.

RĪGA, 2. septembris — Sputnik, Simona Aleksejeva. Atjaunotais cirks durvis vērs tikai 2023. gada sākumā. Tagad, uz atvadām, ikvienam ir iespēja apciemot vēsturisko ēku, kādu to atceramies kopš bērnības, un pavērot pēdējos priekšnesumus.

Цирковая гостиная будет работать до конца сентября
Sergey Melkonov
Cirka viesistaba tiks atklāta līdz septembra beigām

2., 3. un 4. septembrī cirka arēnā uzstāsies zviedru cirka apvienība "Kaaos Kaamos". Trīs vakarus pēc kārtas mākslinieki uzstāsies ar priekšnesumu "Aizmirsti Bābeli!" – akrobātisku stāstu par sasvstatpēju palīdzību, atbalstu un uzticēšanos centienos uzbūvēt visaugstāko torni. Trupa ir internacionāla – to veido zēni un meitenes no Vācijas, Francijas, Somijas un Zviedrijas.

Jauniešu uzstāšanās ir pēdējā iespēja ieraudzīt arēnu un aplūkot sienu zīmējumus gaitenī, kuros iemūžināti dresētāji, vingrotāji, klauni un akrobāti, kā arī četrkājainie mākslinieki – suņi, zirgi un tīģeri. Laba ziņa: visi zīmējumi tiks rūpīgi sanumurēti, demontēti un saglabāti kā vēsturisks mantojums.

Акробаты шведского коллектива Kaaos Kaamos репетируют последнюю постановку на арене Рижского цирка
Sergey Melkonov
Zviedru cirka "Kaaos Kaamos" akrobātu mēģinājums

Līdz septembra beigām ēkā strādās veikaliņš un informācijas centrs "Cirka viesistaba". Ieeja tajā ir no Merķeļa ielas. Te var nopirkt suvenīrus, inventāru žonglēšanai, iepazīties ar vēsturiskiem materiāliem un uzzināt, kādi ir grandiozie rekonstrukcijas plāni. Līdz 2023. gadam ēka paplašinās teritoriju un pārvērtīsies par supermodernu kvartālu, kas savienos Merķeļa un Alfrēda Kalniņa ielas. Piemēram, arhitektu birojs NRJA sarūpējis cirka kupolam papildu "cepurīti", lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti.

Коридор украшают картинки из жизни цирка
Sergey Melkonov
Gaiteni izrotā attēli no cirka dzīves

"Cirka viesistabā" pieejama informācija par Cirka skolas pasākumiem. Interesenti var tajā pieteikties – jaunajā mācību gadā laipni lūgti gan bērni, gan pieaugušie. Nodarbības notiks Pārdaugavā – cirka pagaidu telpās Zeļļu ielā 25 (bijusī LU Fizikas un matemātikas fakultāte). Jau šogad paralēli amatieru grupām tiks īstenota trīsposmu izglītības programma. Tā kļūs par pirmo soli pilnvērtīgas cirka izglītības vietējās infrastruktūras izveidei.

5. septembrī Rīgas cirkā no pl. 11:00 līdz 12:30 notiks ģimenes rīts. Tā vadītāji parādīs, kā manipulēt ar priekšmetiem, palīdzēs izgatavot žongliera inventāru un uzspēlēs ar apmeklētājiem gigantisku grīdas spēli "Cirks". Apmeklētājiem iepriekš jāpiesakās! Reģistrēties var turpat "Cirka viesistabā" vai "Cirka viesistabas" pasākumā Facebook.

Творческий директор Рижского цирка Мартиньш Киберс
Sergey Melkonov
Rīgas Cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Vai tiešām cirks klusēs līdz 2023. gadam? Nē, pēc pārvākšanās uz pagaidu telpām cirka vadībai ir papilnam radošu plānu. Iestudējumi tuvākajā laikā tiks demonstrēti ciemos – VEF Kultūras pilī un Rīgas Krievu drāmas teātrī. Piemēram, 13. un 14. novembrī Eiropas cirka nakts ietvaros Rīgā uzstāsies mākslinieks Monki no Nīderlandes, bet ziemas brīvdienās franču kolēģi Ea Eo parādīs "Kā sagaidīt citplanētiešus".

12
Tagi:
Rīgas Cirks
Pēc temata
Gaidāmas lielas pārmaiņas: Rīgas cirkam 130 gadi
Vējonis pasludināja likuma grozījumus par savvaļas dzīvnieku aizliegšanu cirkā
Rīgas cirka fasādi nostiprinās par 350 tūkstošiem eiro
Rīgas cirks. Vai ēra beidzas?
Vīrietis ar viedtālruni, foto no arhīva

"Smadzenēm ir jāatslābinās". Vai spēlēt spēles telefonā ir kaitīgi?

0
(atjaunots 17:13 28.09.2020)
Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata speciālisti.

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Spēles telefonā – tas ir kaitīgi? Psihiatre, medicīnas zinātņu doktore, atkarību no spēlēm speciāliste Nataļja Šemčuka pastāstīja radio Sputnik intervijā, ka viss nav tik viennozīmīgi.

Spēles telefonā, kuras neprasa īpašu koncentrēšanos un saspringšanu – tās pašas bumbiņas, kuras ir jāsaliek pa trim vienā rindā, – liekas vienkāršs laika kavēklis. Taču noteikts labums šajās spēlēs tomēr ir, uzskata psihiatre Nataļja Šemčuka.

"Bumbiņas ļauj atslābināties visām smadzeņu daļām. Mūsu smadzenes pašas izvēlas atslābināšanās veidus. Kāds šim nolūkam klausās klasisko mūziku (viens klausās Vāgneru, cits – Čaikovski, taču viņi abi atslābinās, lai gan mūzika ir dažāda), savukārt cits cilvēks teiks: kā tas var palīdzēt atslābināties?" atzīmēja radio Sputnik intervijā Nataļja Šemčuka.

Viņasprāt, ja cilvēks spēlē laiku pa laikam pēc darba, nevis tā vietā, tad šādā brīvā laika pavadīšanas veidā nav nekāda pamata raizēm – tā nav atkarība, bet gan vienkāršs atpūtas veids.

"Nedrīkst jaukt atslābinošas spēles ar atkarību no spēlēm. Ja cilvēks brauca metro – spēlēja, izgāja no metro – spēlē, atnāk mājās – atkal turpina, vai spēlē darba vietā – tā ir atkarība. Bet kad cilvēks ar kaut ko ir aizņemts 2-3 stundas brīvajā laikā, tajā nav nekādas atkarības," padalījās domās ar radio Sputnik Nataļja Šemčuka.

Viņa piebilda, ka nav nekā briesmīga, ja šādas spēles palīdz atbrīvoties no emocionālās, prāta un fiziskās spriedzes. Galvenais – lai tas netraucē cilvēka sociālajiem un darba pienākumiem, neaizstāj citas viņa dzīves jomas.

0
Tagi:
azartspēles
Pēc temata
Pusotrs tūkstotis Latvijas iedzīvotāju atzina sevi par atkarīgiem no azartspēlēm
Angliete laimēja loterijā XVII gadsimta kotedžu