Latvijas aktieris Mārtiņš Vilsons

Vilsons paskaidroja, kāpēc Latvijā viņš iestudē izrādes un māca bērnus tikai krievu valodā

115
Iespējams, Mārtiņam Vilsonam parādīsies aktiermākslas apmācību grupa latviešu valodā, taču pagaidām viņš māca tikai krievus: starpība ir – nevis bērnu, bet viņu vecāku vidū, paskaidroja artists.

RĪGA, 22. februāris – Sputnik. Slavenais Latvijas aktieris Mārtiņš Vilsons prezentē otro izrādi krievu valodā. Tāpat aktieris ar sievu māca aktiermākslu krievu bērniem. Par to, kāpēc viņš sakoncentrējies uz krievvalodīgās auditorijas, artists pastāstīja intervijā rus.tvnet.lv.

Likme uz krieviem

Mārtiņš Vilsons kopā ar savu sievu Zani izveidojis producentu kompāniju Vilsons Production. Pēc artista sacītā, lēmuma pieņemšanu atvērt savu kompāniju ietekmēja vairāki faktori. Pirmkārt, viņš nevēlējās spēlēt galvenās lomas repertuāru teātros, kur viņu "gribēja izspiest kā citronu", savukārt attiecības ar citiem producentiem neizdevās izveidot: viņu vēlējās apkrāpt naudas lietās. Otrkārt, viņa sieva, kura pabeidza aktieru studijas, vēlējās pamēģināt sevi režisora kārtā. Vilsons, pēc viņa sacītā, nolēma viņu šajā lietā atbalstīt, tā arī tika pieņemts lēmums izveidot savu producentu kompāniju.

Latvijas aktieris Mārtiņš Vilsons
Фото предоставлено PR-службой НТВ

Pērnā gada novembrī Vilsons Productions prezentēja Rīgas Krievu teātrī izrādi "Kļov". Par Vilsona partneri uz skatuves kļuva cits slavens Latvijas aktieris Arnis Līcītis. Februāra beigās Vilsona producentu kompānija laiž klajā otru izrādi krievu valodā - "Amerikāņu kalniņi" pēc franču dramaturga Erika Assu komēdijas.

Pēc Vilsona sacītā, lēmums iestudēt izrādes tieši krievu auditorijai ir apzināts.

"Latviešu publikai izrāžu ir pārpārēm, latvieši ļoti mīl teātri. Un ja vēlies, lai tevi pamana, jāiziet krievu auditorijā. Es pamanīju, ka Krievu teātri apmeklē 60% latviešu, tas ir labi. Savukārt uz Maskavas namu iet kaut kādi citi krievi. Un, visbeidzot, trešā krievu kategorija iet tikai uz viesizrādēm, nav svarīgi, cik maksā biļete..," - pateica Vilsons.

Tāpat aktieris ar sievu organizēja aktiermākslas studiju bērniem – un atkal krievvalodīgai grupai.

"Mums ir pusaudžu grupa - 13-16 gadi. Zēni un meitenes ir ļoti apdāvināti, mēs ar viņiem uzņēmām filmu par mīlestību, viņiem bija interesanti. Mēs viņiem pasniedzam krievu valodā," - pastāstīja Vilsons.

Uz jautājumu, kāpēc viņš pasniedz tieši krievu bērniem, aktieris atbildēja:

"Ir starpība starp krieviem un latviešiem – nevis bērniem, bet vecākiem. Viņiem ir citāda domāšana. Kaut gan, varbūt, būs arī latviešu grupa…"

Lētie seriāli

Tāpat intervijā Vilsons apstiprināja, ka Latvijas seriālos viņš nefilmēsies, jo tur, atšķirībā no Krievijas kino industrijas, maz maksā.

Mārtiņš Vilsons
Фото предоставлено PR-службой НТВ

"Viņi taču vienkārši ņirgājas par mums. Maksā par filmēšanās dienu 100 un pat mazāk. Pieaugušam cilvēkam, kuram ir ģimene, daudz bērnu – tās ir kapeikas!" pateica Vilsons.

Pēc viņa domām, viņam, kā aktierim, kuru vēlas redzēt, filmēties par 100 eiro ir pazemojoši.

"Tikko nofilmējos studentu filmā par velti, jo zinu, ka studentiem naudas nav. Taču filmēties seriālos, ko skatās tikai vecmāmiņas, man tas nav vajadzīgs," - pateica Vilsons.

Iepriekš aktieris jau pauda viedokli par darbu Latvijā. Pēc viņa sacītā, pirmām kārtām viņš ir aktieris, savukārt Krievijā kino industrija ir daudz vairāk attīstīta, tur viņam piedāvā labas lomas. "Ko ta' Latvijā gaidīt, kad kāds man kādas muļķības piedāvās? Es taču esmu aktieris…" pateica Vilsons.

115
Pēc temata
Aktieris Mārtiņš Vilsons kļuvis par valsts prezidentu, taču tā nav Latvija

Cik iedzīvotāji valstī atbalsta latviešu mūzikas kvotas radio

31
(atjaunots 09:21 10.08.2020)
Izskanējis ierosinājums ieviest īpašas kvotas radio, lai atbalstītu vietējos muzikantus. Kā iniciatīvu novērtēja sabiedrībā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Latvijas mūziķi un izpildītāji saskārušies ar nopietniem zaudējumiem koronavīrusa krīzes rezultātā ieviesto ierobežojumu dēļ. Lai pāvarētu negatīvās sekas, Latvijas mūzikas attīstības biedrība ierosinājusi ieviest vietējās mūzikas kvotas: saskaņā ar iniciatīvu, 40% ierakstu, ko atskaņo radiostacijas, jābūt latviešu valodā vai laistiem klajā Latvijā.

Radiouztvērējs Spīdola, foto no arhīva
© Sputnik / Павел Лисицын

Kantar TNS aptauja, kas tika veikta starp Latvijas iedzīvotājiem 18-60 gadu vecuma grupā, apliecināja, ka tikai trešā daļa respondentu atbalsta tādu ierosinājumu. Rezultātus publicēja skaties.lv

Pētījums rāda, ka tikai 30% uzskata, ka tādas kvotas ir jāievieš: 11% tās noteikti atbalstīja, vēl 19% drīzāk atbalstīja.

Pret kvotām iebilda lielākā daļa aptaujāto – 54%, turklāt 30% iebilda kategoriski, bet 24% - drīzāk bija pret. Noteiktu atbildi nevarēja sniegt 16%.

Iepriekš vēstīts, ka patlaban no Latvijā atskaņotajiem skaņdarbiem tikai ceturtā daļa ir vietējie.

31
Tagi:
mūzika, latvieši, Latvija
Pēc temata
Operatorus pametīs gan krievi, gan latvieši: kam vajadzīgi prezidenta grozījumi televīzijā
Saeima apstiprinājusi valodas kvotas TV. RTR pamata paketē nebūs
Koronavīrusa skartie: kas notiks ar Latvijas medijiem
Sers Eltons Džons, foto no arhīva

Eltona Džona bijusī sieva pieprasa no viņa trīs miljonus britu mārciņu

13
(atjaunots 16:24 25.07.2020)
Renāta Blauela paziņoja, ka bijušā vīra memuāru publikācijas novedušas pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

RĪGA, 25. jūlijs – Sputnik. Mūziķa sera Eltona Džona bijusī sieva izvirzījusi viņam prasību par 3 miljoniem britu mārciņu, apgalvojot, ka viņš ir pārkāpis viņu laulības šķiršanas vienošanos, iekļaujot viņu savos memuāros un biogrāfiskajā filmā "Rocketman", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Telegraph.

Saskaņā ar avīzi, Eltona Džona bijusī sieva Renāta Blauela iesūdzēja tiesā 73 gadus veco mūziķi par "vairākkārtējiem un nepieņemamajiem" vienošanās pārkāpumiem, kuru pāris parakstīja 1988. gadā pēc četrus gadus ilgās laulības. Dokuments iekļāva punktu, kurš aizliedz ikvienam no viņiem apspriest savu laulību vai šķiršanās iemeslus.

Dokumentos Blauelas juridiskā komanda apgalvo, ka pēc šķiršanās viņa centās slēpt savu dzīvi no sabiedrības, tai skaitā mainot vārdu un ārējo izskatu, taču viņas dzīves un šķiršanās ar dziedātāju detaļas tika atklātas filmā un memuāros.

"Augstākminēto pārkāpumu rezultātā (viņas) tiesības uz privāto dzīvi tika pārkāptas… Viņa un viņas laulība nonāca uzmanības lokā un tika apspriestas presē," teikts Blauelas pretenzijā.

Свадьба Элтона Джона и Ренаты Блауэл, 14 февраля 1984 года
© AFP 2019 / 2017 / STF
Eltona Džona un Renātas Blauelas kāzas

Blauela pieprasa tiesas aizliegumu, lai novērstu informācijas atklāšanu nākotnē, kā arī segt zaudējumus, kuri, kā tiek apgalvots, sastāda aptuveni 3 miljonus britu mārciņu.

Mākslinieka puse noliedz vienošanās pārkāpšanu, apgalvojot, ka detaļas grāmatā, filmā un vienā publikācijā Instagram vietnē ir publiski pieejamas un ka līgums "skar tikai privātas un konfidenciālas tēmas".

Blauela paziņoja, iespējamie pārkāpumi noveduši pie uzmanības atjaunošanās par viņas dzīvi, kas savukārt kļuva par iemeslu nopietnām psiholoģiskām sekām.

13
Tagi:
Eltons Džons
Pēc temata
Putins atbildēja uz Eltona Džona iebildumiem
Makrons pasniedza Eltonam Džonam Francijas augstāko godalgu
Eltons Džons svin 70. dzimšanas dienu
Jūrmalas pludmale, foto no arhīva

nenoslīkt līdz peldsezonas beigām: stāsta glābēji

0
(atjaunots 16:11 10.08.2020)
Noslīkušo skaits Latvijā turpina pieaugt, savukārt glābēji brīdina – ar glābšanu uz ūdens nevar nodarboties kurš katrs.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki kopš šī gada janvāra no ūdenstilpēm izvilkuši 80 noslīkušos; kā lai nepapildina šo statistiku, stāsta portāls LSM.lv.

Speciālisti aicina iedzīvotājus izvēlēties atpūtai oficiālās pludmales. Ja tuvumā tādu nav, visdrošāk ir peldēt gar krastu, turklāt vēlams, lai krastā būtu cilvēki, kuri ārkārtas situācijas gadījumā var nākt palīgā.

Nedrīkst peldēties pēc pārkaršanas saulē. Un, protams, atpūta pie ūdens nav savienojama ar alkohola vai jebkādu citu reibinošo vielu lietošanu.

"Reibumā nāk galvā dažādās pārdrošas idejas, piemēram, pārpeldēt ūdenstilpi vai ielekt uz galvas ūdenī. Kakla daļas skriemeļu laušana var rezultēties ar invaliditāti uz mūžu vai nāvi," saka Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Maija Pauniņa, Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja.

VUGD pārstāve Agrita Vītola atzīmē, ka, ja kāds slīkst, pirmām kārtām ir jāizsauc glābēji, nevis jāmetas ūdenī un jācenšas palīdzēt. Ja cilvēks nolēmis glābt slīkstošo, tad ir rūpīgi un objektīvi jānovērtē savas prasmes, jo slīkstoši cilvēki parasti krīt panikā, ķeras aiz saviem glābējiem un velk viņus zem ūdens.

"Steigšanās palīgā, ja neesat apmācīts glābšanas darbu veikšanā uz ūdens, var beigties ar to, ka būs divi glābšanas darbi vai divi izceltie no ūdenstilpes. Ir arī šogad bijis gadījums, kur cilvēks, pamanot slīkstošu cilvēku, dodas palīgā, bet diemžēl pats neizpeld. Jebkurā gadījumā ir jāizvērtē savas spējas," sacīja Vītola.

Sākumā ir jānomierina cietušais, jāizskaidro, kas notiks tālāk. Ja cilvēks prot peldēt, viņam var padot trosi (piemēram, automobiļa), jānostiprina tā pie sava pleca un jāvelk krastā. Vēl viens veids ir iedot slīkstošajām plastmasas pudeli un vilkt uz krastu.

Tāpat glābēji lūdz neaizmirst vecākus, ka atpūta pie ūdens ar bērniem ir darbs. Atslābināties nedrīkst, visu laiku jāseko līdzi notiekošajam, turklāt tas skar pat piepūšamos baseinus mājas pagalmā.

"Dīķiem, kas ir pie mājām, noteikti jābūt norobežotiem. Bērnam nevajag lielu daudzumu ūdens, kurā noslīkt. Tas tiešām var būt zems, piepūšams baseiniņš, kurā viņš iekrīt," norādīja Pauniņa.

Saskaņā ar Eurostat datiem, Baltijas valstis ieņem pirmās trīs vietas pēc noslīkušo skaita uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju visu ES dalībvalstu vidū. Pirmajā vietā ir Latvija. Par vienu no iemesliem, kādēļ Latvijā ir šāds noslīkušo skaits, tiek saukta Latvijas iedzīvotāju nemācēšana peldēt. Latvijas Peldēšanas federācija sarīkoja aptauju valsts vispārizglītojošās skolās un atklāja, ka pilnvērtīgi peldēt mācās ceturtā daļa skolēnu.

0
Tagi:
VUGD, SPKC
Pēc temata
Glābējiem Latvijā atkal nācies vilkt ārā noslīkušo līķus no ūdenstilpēm
Sirds apstājās uz divām stundām: Rīgas ārsti brīnumainā kārtā izglāba noslīkušu bērnu
Rundāles novadā noslīkušais kļuva par septiņdesmit sesto Latvijā 2019. gadā
Latvijā jau noslīkuši 39 cilvēki. Laikapstākļi liek aizmirst drošību