Puškina biedrības valdes priekšsēdētāja Valērija Bobiļeva

Igaunijas Puškina biedrības locekļi devušies braucienā pa Krimu

49
(atjaunots 10:05 21.08.2018)
Braucienā pa Krimu Igaunijas Puškina biedrības locekļi apmeklēs ar lielo krievu dzejnieku saistītas vietas, pastāstīja Puškina biedrības valdes priekšsēdētāja, kulturoloģijas kandidāte Valērija Bobiļeva.

RĪGA, 19. augusts — Sputnik. No Tallinas uz Krieviju devusies liela Igaunijas Puškina biedrības delegācija. Brauciens ilgs veselu mēnesi, delegācijā ir 30 cilvēki, vecākajai tā dalībniecei apritējuši 92 gadi, portālā Sputnik Igaunija stāsta Jūlija Kaļiņina.

Puškina biedrības valdes priekšsēdētāja, kulturoloģijas kandidāte Valērija Bobiļeva pastāstīja, ka puškinisti izbrauks pa visu Krimas pussalu, apciemos Simferopoli, Sevastopoli, Jaltu, Aluštu, Kerču, Koktebeli, apmeklēs ar lielo krievu dzejnieku Aleksandru Puškinu saistītas vietas.

Brauciena programma būs ļoti piesātināta: "Savu braucienu sāksim ar Smoļensku. Pēc tam mūsu maršrutā būs Brjanska un Kurska, kas saistītas ar Lielā Tēvijas kara lappusēm, un tur noteikti apmeklēsim memoriālos kompleksus. Brjanskā apmeklēsim ar Aleksandram Puškinam veltīto pieminekli saistītās vietas. Pēc tam būs tikšanās ar puškinistiem Belgorodas pilsētā, Samarā. Apmeklēsim Volgogradu, Saratovu un pat Tambovu."

Bobiļeva pastāstīja, ka īpaša vieta šajā braucienā atvēlēta Krimai: "No vēstures zinām, ka Tavrida iekarojusi daudzu tālaika domājošo cilvēku sirdis un prātus. Krimā Puškins guva spēcīgu impulsu savai daiļradei. Mēs izbraukāsim vietas, kas saistītas ar tolaik nežēlastībā kritušā Aleksandra Sergejeviča ceļojumu kopā ar ģenerāļa Rajevska ģimeni pa Krimas pussalu."

"Dzejnieks draudzējās ar ģenerāļa Rajevska dēlu – draugu no liceja Nikolaju Rajevski," – viņa paskaidroja.

Braucienā pa pussalu puškiniski analizēs Rajevska ģimenes ietekmi uz dzejnieka daiļradi, kā arī Krimas dzīves atspoguļojumu Puškina darbos un viņa attieksmi pret Krimas pussalu.

Viņa piezīmēja, ka dzejnieku bija savaldzinājusi Krima, viņš bija laimīgs par draudzību ar cilvēkiem, kuri viņu ieskāva rūpēs un mīlestībā. Vēlāk Krimas tēls iespiedīsies Puškina priekšstatos par laimi un iemiesosies viņa poēmās iemūžinātajos romantiskajos priekšstatos.

"Trīs nedēļas, ko Puškins tur nodzīvoja, vēlāk kļuva, pēc viņa vārdiem, par "laimīgākajām dienām" viņa dzīvē. 21. augustā Jaltā Čehova namā tiksimies ar puškinistiem no Krimas. Simferopole bija pēdējā pilsēta, kurā pabija Puškins, pirms aizbrauca no Krima. Arī to mēs apmeklēsim," – pastāstīja Bobiļeva.

Делегация Пушкинского общества Эстонии отправляется по пушкинским местам в Крым
© Sputnik / Юлия Калинина
Igaunijas Puškina biedrības delegācija

Brauciena vecākā dalībniece, bijusī blokādē ielenktās Ļeņingradas iedzīvotāja Larisa Vāsa ir 92 gadus veca. Viņa ir Puškina biedrības locekle kopš tās dibināšanas brīža. Apbraukājusi daudzas ar Puškinu saistītas valstis un pilsētas. Un tagad viņa drosmīgi izšķīrās par ilgo ceļojumu, neskatoties uz cienījamo vecumu.

"Šajā braucienā es atvados no Krima. Esmu bijusi Krimā daudzkārt, bet šoreiz es no tās atvadīšos. Gadi iet, esmu prātīgs cilvēks, saprotu, ka manā vecumā tādu braucienu uz Krimu vairs nebūs," – teica Vāsa.

Kopā ar delegāciju no Igaunijas pasākumos Krimas pussalā piedalīsies arī puškinisti no Itālijas, Vācijas un Čehijas.

49
Laima Vaikule, foto no arhīva

Ko slēpj Laima Vaikule? Vinokurs atklāja kopīgu noslēpumu

43
(atjaunots 13:01 30.05.2020)
Humorists Vladimirs Vinokurs publicēja sociālajā tīklā fotogrāfiju ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli, kura izraisīja sekotājos apmulsumu.

RĪGA, 30. maijs – Sputnik. Krievijas skatuves mākslinieks Vladimirs Vinokurs publicēja savā Instagram profilā vairākas fotogrāfijas ar Latvijas dziedātāju Laimu Vaikuli.

Vienā no fotogrāfijām ir divi bērni – pavisam maza meitenīte un vecāks zēns, kuri tur viens otru aiz rokas. Savukārt vēl divās fotogrāfijās ir pieaugušie Vinokurs un Laima.

Humorists parakstīja savu publikāciju šādi: "Mēs ar Laimu draudzējamies daudzus gadus!! Mums pat Dzimšanas diena ir vienā dienā!!! Savukārt pa kreisi ir fotogrāfija Jūrmalā pirms "dažiem" gadiem! Satiku pludmalē meiteni, kopš tā laika nešķiramies!! Laima nav mainījusies, es esmu mazliet kļuvis pieaudzis!!"

Посмотреть эту публикацию в Instagram

Публикация от Владимир Винокур (@vladimir_vinokur)

Sekotāji ļoti izbrīnījās, uzzinot, ka Vinokurs un Vaikule draudzējas kopš pašas bērnības. Komentāros cilvēki sāka rakstīt, ka iepriekš humorists stāstīja, ka satika Laimu, kad viņa uzstājās varietē Jūrmalā.

Patiešām, 2019. gada 31. marta Starhit.ru intervijā (skatuves mākslinieku dzimšanas diena) var atrast Vinokura atmiņas par to, ka ar Laimu viņi iepazinās leģendārajā Jūrmalas varietē "Jūras Pērle", kur viņš bija atbraucis uz viesizrādi.

Sekotāji šos vārdus neaizmirsa un tagad, iespējams, gaida humorista paskaidrojumus.

Vaikule piedzima 1954. gada 31. martā Cēsīs, taču kad Laimai palika 3 gadi, ģimene pārvācās uz Rīgu. Vladimirs Vinokurs piedzima 1948. gada 31. martā Kurskā.

43
Tagi:
Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt
Laima Vaikule, foto no arhīva

Vaikule izteica līdzjūtību kolēģiem Krievijā un pastāstīja, kādēļ šobrīd nevēlas dziedāt

32
(atjaunots 14:46 23.05.2020)
Laima Vaikule pastāstīja, kurš izjutīs pandēmijas sekas visilgāk, kādēļ ir svarīgi ievērot noteiktos ierobežojumus un kādu labumu šis baisais laiks tomēr ir sniedzis.

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. Neraugoties uz brīvā laika pārpilnību koncertu un festivālu pārcelšanas dēļ, Laimai Vaikulei nav iedvesmas, lai šobrīd izdarītu visu to, kam agrāk nepietika laika. Par to dziedātāja pastāstīja intervijā žurnālam Kas Jauns.

Klusuma laiks

"Domāju, ka daudziem tā ir. Vienīgais, ko daru, – katru dienu runājos ar draugiem un paziņām visā pasaulē.

Atbalstām cits citu, mēģinām jokot, lai sarunu beigtu uz pozitīvas nots," pastāstīja Vaikule.

Viņa atzīmēja, ka šis atbalsts ir īpaši svarīgs, jo pašlaik dziedātājiem ir maz labu ziņu.

"Mēs būsim tie pēdējie, kas atkal varēs veikt savu darbu, atkal kāpt uz skatuves.

Jo, kad šis viss būs beidzies, domāju, cilvēki vēl ilgi baidīsies pulcēties lielos koncertos," atzīmēja dziedātāja.

Turklāt viņa uzskata par absolūtu saprotamu to, ka sarežģītos ekonomiskajos apstākļos cilvēki domās par izdzīvošanu, nevis par koncertu apmeklēšanu, tādēļ skatuves mākslinieki visilgāk izjutīs pandēmijas sekas.

"Jo, ja cilvēkiem gribas ēst, tad pēc dziesmām neprasās. (…) Turklāt arī man pašai dziedāt nemaz negribas, zinot, cik slikti klājas citiem! Tiešām, šis nav tas laiks, lai dziedātu. Vismaz man nav noskaņojuma dziedāt. Šis ir laiks, kad gribas klusēt," pastāstīja Laima Vaikule.

Daudz kas ir atkarīgs no mums pašiem

Vaikule atgādināja, ka visā pasaulē mūziķiem šobrīd neklājas viegli, grūti iet arī viņas kolēģiem Krievijā.

"Viņiem stāvoklis ir diezgan drūms. Gan ekonomiski, gan fiziski. Jo viņiem nav tādu iespēju kā pie mums – iziet ārā no mājas un doties pie dabas.

Es vismaz varu baudīt svaigu gaisu un pastaigas gar jūru. Un tas ir ļoti svarīgi tieši veselībai!" atzīmēja dziedātāja.

Starp tiem, ar ko sazvanās Vaikule, ir arī Alla Pugačova, viņas runā vairākas reizes nedēļā.  Kā parasti, atbraukt uz Latviju šovasar Pugačovai, acīmredzot, neiznāks.

"Viņiem vismaz savā Piemaskavas īpašumā ir plaša teritorija, kur bērniem izskrieties. Bet tik un tā viegli nav. Taču visai pasaulei tā ir, jāpaciešas!" sacīja Vaikule.

Viņa atgādināja, cik nozīmīgi ir ievērot ieviestos noteikumus.

"Ja mēs uzvedīsimies pareizi, ja visu ievērosim, viss būs kārtībā. Vismaz es tā domāju," uzsvēra Laima Vaikule.

Dziedātāja piebilda, ka pastaigu laikā pamanījusi, ka cilvēki ir mainījušies. agrāk pastaigājoties ar suni ar viņu reti kāds sasveicinājās, bet tagad to dara diezgan bieži.

"Tas ir ļoti patīkami un priecē, ka šis šausmīgais laiks tomēr ir devis arī kādu labumu – cilvēki kļuvuši uzmanīgāki cits pret citu," uzskata dziedātāja.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, Laimas Vaikules festivāls Rendez vous Jūrmalā koronavīrusa pandēmijas dēļ nolēma pārcelt uz nākamo gadu.

32
Tagi:
Latvija, karantīna, Laima Vaikule
Pēc temata
Vaikule lido uz Maskavu: dziedāt Kremlī un novērtēt aplausus
Meladze pastāstīja, ko dara Jūrmalā un kā attiecas pret Busuli un Vaikuli
"Krievijas maigā vara": latviešu Twitter apspriež Laimas Vaikules festivālu
Vaikule: Jūrmala zaudējusi to, kas bija padomju laikā, bet jaunajam vajadzīga nauda
Margarita Dragile

Dragile: Saeima vēlas kontrolēt, krievi Latvijā svin 9. maiju

0
(atjaunots 15:26 06.06.2020)
Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par Sarkanās armijas formas lietojumu – politiķi ir nobažījušies par to, ka pašvaldības atļaus krieviem 9. maijā iziet uz ielas ar kara laiku PSRS atribūtiem.

RĪGA, 6. jūnijs – Sputnik. Saeima pieņēmusi stingrākus noteikumus par PSRS un nacistiskās Vācijas militārās formas lietojumu publiskos pasākumos. Politiķi ņēmuši vērā prezidenta piezīmes un atņēmuši pašvaldībām tiesības ļaut atsevišķos gadījumos izmantot totalitāro režīmu simbolus.

Saeima nolēmusi saglabāt kontroli pār masu pasākumiem, kas saistīti ar 9. maiju, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja viena no akcijas "Nemirstīgais pulks" organizatorēm Latvijā Margarita Dragile.

"Acīmredzama ir Saeimas vēlēšanās kontrolēt situāciju, lai nepieļautu intereses parādīšanos un neparādītu, cik vērtīgs ir tas, kas svarīgs Latvijas krievu kopienai," uzsvēra Dragile.

Viņa atzīmēja, ka visus Latvijas krievu kopienas pasākumus pavada juristi un tiesībsargi.

"Speciālisti vienmēr rūpīgi iepazīstas ar atbilstošajām likuma normām. Esmu pārliecināta, ka mēs varēsim atrast risinājumu, kas ļaus veterāniem 9. maijā uzvilkt savu formu un ņemt rokās karogus, kā arī pasargās šo pasākumu organizatorus un dalībniekus," apliecināja Dragile.

23. aprīlī Saeima trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus, kuri aizliedz publiskos pasākumos nēsāt bijušās PSRS, tās republiku un nacistiskās Vācijas bruņoto spēku un varasiestāžu pārstāvju formas tērpu un apģērba elementu lietošanu.

Krievija šādas likuma normas nosodīja, atzīmējot, ka Latvijas politiķi ne tikai pielīdzinājuši padomju karavīra formastērpu nacistu mundierim, bet arī pielāgojuši savas ļaunprātīgās iniciatīvas Lielās Uzvaras 75. gadadienai. Sarkanās armijas formastērpa aizliegumu Latvijā Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par zaimojošu iniciatīvu un ņirgāšanos par padomju karavīru piemiņu, kuri ziedojuši savas dzīvības par Latvijas atbrīvošanu.

0
Tagi:
saeima, nacionālisms, Uzvaras diena
Pēc temata
Tādu likumu izpildīt nevar: policija iebilst pret grozījumiem par Georga lentes aizliegumu
Uzvara pār nacismu rada draudus? KF vēstniecība par Georga lentes aizliegumu