Festivāla Summertime preses konference, Inese un Diāna Galantes

Summertime: festivāls ar Eiropas šiku

41
(atjaunots 09:52 21.06.2017)
Divus mēnešus pirms festivāla sākuma notika preses konference, kurā tā patronese Inese Galante pastāstīja par programmu un galveno ideju.

RĪGA, 21. jūnijs — Milena Jasinska, Sputnik. No 9. līdz 13. augustam Jūrmalā trīspadsmito reizi notiks starptautiskais festivāls "Summertime — aicina Inese Galante". Publiku gaida fantastiska mūzikas daudzveidība: no populārās klasikas un ņūdžeza līdz Balkānu tautu, klezmeru un itāļu mūzikai. Kopā ar slaveniem muzikantiem koncertos piedalīsies jaunie mākslinieki, konkursa "Ineses Galantes talanti" laureāti.

"Katrs "Summertime" man personīgi ir radošs un aizkustinošs notikums. Tāpēc es no sirds priecājos, ka vairāk nekā desmit festivāla pastāvēšanas gados mums kopā ir izdevies to saturiski pilnveidot, saglabājot būtiskākās vērtības – nemainīgi augstus muzikālās kvalitātes standartus un ģimenisku, draudzīgu gaisotni, kurā vienmēr gaidīti ir visi – gan festivāla mākslinieki, gan apmeklētāji," — ar tādiem vārdiem tikšanos ar žurnālistiem sāka festivāla patronese un mūza Inese Galante.

Galveno Summertime ideju viņa formulējusi tā: "Mēs tiecamies, lai festivāls kļūstu par tikšanās vietu, par notikumu, kas piešķir emocijas, skaistumu, uzlāde ar enerģiju. Kā bijušai mediķei man gribētos, lai cilvēki gūtu pozitīvas emocijas, tas viņus padara veseliem un laimīgiem. Mēs centīsimies, lai būtu ļoti, ļoti skaisti, eleganti, ar Eiropas šiku".

Siltus vārdus festivālam veltīja arī Ineses Galantes viesi. Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe nosauca Summertime par "pilsētas rotu un lielāko kultūras notikumu tā dzīvē". Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastjāno Fulči īpaši atzīmēja itāļu kolektīva Klezmerata Fiorentina koncertu.

Справа: пианист Андрей Осокин, посол Италии в Латвии Себастьяно Фульчи, контратенор Сергей Егерс, директор фестиваля Диана Галанте, патронесса фестиваля Инессе Галанте, руководитель концертного зала Дзинтари Гунтарс Кирсис, представитель Domenikss Илзе Золтнере, председатель Юрмальской думы Рита Спроге
No labās: pianists Andrejs Osokins, Itālijas vēstnieks Latvijā Sebastjāno Fulči, kontrtenors Sergejs Jēgers, festivāla direktore Diāna Galante,festivāla patronese Inese Galante, Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis, Domenikss pārstāve Ilze Zoltnere, Jūrmalas domes priekšsēdētāja Rita Sproģe

Kontrtenors Sergejs Jēgers atzina, ka ar Inesi Galanti viņu vieno "ilgas sadarbības gadi, līdzīgi uzskati par dzīvi un pārliecība, ka par izciliem māksliniekiem var kļūt tikai labi cilvēki". Jaunais pianists, muzikālās dinastijas pārstāvis Andrejs Osokins, kurš jau otro reizi piedalīsies festivālā, norādīja, ka "Ineses Galantes uzstāšanās, emocijas, kas viņa nes zālei, dāvina skatītājiem īpašus, unikālus brīžus".

Festivālu 9. augustā atklās duetu Viva Amor! koncerts. Kopā ar Inesi Galanti ārijas no operām un operētām izpildīs viņas uzticamie skatuves biedri: basbaritons Egils Siliņš un kontrtenors Sergejs Jēgers. Tās skanēs pianista Andreja Osokina un Festivāla orķestra pavadījumā, ko vadīs temperamentīgais diriģents, Galantes draugs no Vācijas Ērkharts Viciks.

Otrajā koncertā uz skatuves tiksies slaveni mūziķi no Krievijas: vairākkārtējs Summertime dalībnieks, virtuozs džeza pianists Daniils Krāmers un brāļu Briļu saksofonu duets (Bril Brothers). Daniilu Krāmeru uzaicināja pēc klausītāju vairākiem lūgumiem, un lai piedalītos Summertime viņš pat mainījis sava festivāla Jekaterinburgā norises datumus.

"Daniils ir cilvēks-enciklopēdija. Viņš iekaro ar neticamu personisko harizmu un prot to, ko neprot pārējie, viņam ir kosmisks prāts," — raksturo mūziķi Inese Galante.

Dvīņiem Aleksandram un Dmitrijam Briļiem mūzika ir asinīs, jo viņi ir leģendārā džeza pianista Igora Briļa dēli. Brāļi-saksofonisti ir bieži viesi labākajos pasaules džeza pasākumos, viņi laiduši klajā četrus albumus, un bieži uzstājās ar džeza meistariem no ASV un Krievijas.

Пресс-конференция фестиваля Инесе Галанте Summertime
© Foto : пресс фото / Summertime
Ineses Galantes festivāla Summertime preses konference

Vācu vadošā ņūdžeza kolektīva Club des Belugas koncerts, kas notiks 11. augustā, festivāla organizatore Diāna Galante nosaukusi par Summertime "emocionālo bumbu". Skatītājus gaida spilgts stilu kokteilis: soul, lounge, elektrosvings, fanks un brazīliešu ritmi.

12. augustā ieplānoti divi koncerti. Mazajā zālē uzstāsies jaunais Latvijas pianists Reinis Zariņš — Lielās Mūzikas balvas trīskārtējs ieguvējs, starptautisku konkursu laureāts, kura repertuārā organiski savienojas klasika un mūsdienu mūzika.

Savukārt Lielo zāli "uzspridzinās" aizraujošais klezmeru Balkānu un itāļu mūzikas kokteilis Fiorentina Klezmerata kvarteta izpildījumā. Ansambļa koncertos, kuru dibinājis ukraiņu-ebrejiešu instrumentālās mūzikas pratējs vijolnieks Igors Polesickis, vētrainas ovācijas skan pēc katras uzstāšanās, kolektīva fani ir slavenie mūziķi Daniels Barenboims, Marta Argeriha, Vladimirs Spivakovs.

"Katru reizi, kad es viņus dzirdu, es nezinu, smieties vai raudāt, jo viņi spēlē, lai smietos un raudātu," — tā stāstīja diriģents Zubins Meta par šo ansambli.

Festivāla kulminācija būs lielais Galā koncerts. Uz skatuves pulcēsies zvaigžnes: mecosoprāns Oļesja Petrova un džeza pianists Daniils Krāmers no Krievijas, Latvijas dziedātāji Sergejs Jēgers un Intars Busulis, ņūdžeza kolektīvs Club des Belugas. Pie diriģenta pults stāsies festivāla mākslinieciskais vadītājs Ērkharts Viciks.

41
Eurovision, foto no arhīva

Eirovīzijas organizatori nosaukuši četrus konkursa norises scenārijus

8
(atjaunots 18:40 19.09.2020)
Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

RĪGA, 19. septembris – Sputnik. Starptautiskā dziesmu konkursa "Eirovīzija" rīkotāji sagatavojuši četrus iespējamos tā norises variantus Roterdamā 2021. gadā, tiek ziņots konkursa oficiālajā mājaslapā.

Konkursam "Eirovīzija" bija jānotiek no šī gada 12. līdz 16. maijam Roterdamā, taču sarežģītās epidemioloģiskās situācijas visā pasaulē dēļ pasākums tika atcelts. Rīkotāji nolēma pilnvērtīga šova vietā sarīkot mūzikas šovu, kurā nebija sacensību sastāvdaļas un kurš kļuva par sava veida dziesmu godināšanu, kurām bija jāpārstāv savas valstis konkursā. Konkursa fināls ir ieplānots 2021. gada 22. maijā.

Organizatori izstrādājuši četrus iespējamos konkursa norises scenārijus. Pirmais no tiem paredz ierasto formātu ar delegācijām un skatuves māksliniekiem no visām dalībvalstīm. Taču šī scenārija īstenošana ir atkarīga no iespējamās vakcīnas pret koronavīrusu parādīšanās, testēšanas un no epidemioloģiskās situācijas pasaulē kopumā.

Otrais variants paredz šova rīkošanu ar ierobežotām iespējām un sociālās distancēšanās ievērošanu. Šī scenārija īstenošanas gadījumā katras dalībvalsts komandu pārstāvēs ierobežots cilvēku skaits delegācijas un preses sastāvā. "Tā kā šajā scenārijā auditorijai būs mazāk vietas, jāizveido jauna skatītāju sēdvietu shēma. Ja tas notiks, tiks veikta izloze, lai izlemtu, kurš spēs apmeklēt katru šovu. Jebkuram, kas zaudēs izlozē, protams, tiks atgriezta pilna biļetes iegādes summa," teikts paziņojumā.

Eirovīzijas 2019 uzvarētājs Dunkans Lourenss, foto no arhīva
© Sputnik / Владимир Астапкович

Trešais variants - "Eirovīzija" ar braucienu ierobežojumiem. Tā, organizatori paredz variantu, ka dažas valstis nevarēs ierasties Roterdamā, tādēļ to dalībnieki uzstāsies no savām valstīm. Skatuves mākslinieki, kuri spēs piedalīties konkursā klātienē, uzstāsies dzīvajā ēterā.

Ceturtajā variantā organizatori izskata Eirovīzijas rīkošanu izolācijā – dalībnieki uzstāsies no savām valstīm.

Galīgā izvēle starp scenārijiem tiks izdarīta 2021. gada pirmo mēnešu laikā, balstoties uz epidemioloģisko situāciju pasaulē.

8
Tagi:
Eurovision
Pēc temata
Par ko pārvērtusies Eirovīzijai paredzētā Ahoy Arena Roterdamā
Eirovīzija ir atcelta, tas bija smags lēmums
Atvērto durvju dienas Rīgas Cirkā, foto no arhīva

Paturiet to prātā: Rīgas cirks sniegs pēdējos priekšnesumus pirms slēgšanas

12
(atjaunots 11:42 02.09.2020)
Pirms slēgšanas uz ilgu rekonstrukciju Rīgas cirks organizējis savdabīgas Atvērto durvju dienas: cirka vadība preses konferencē pastāstīja par saviem plāniem un atklāja jaunumus.

RĪGA, 2. septembris — Sputnik, Simona Aleksejeva. Atjaunotais cirks durvis vērs tikai 2023. gada sākumā. Tagad, uz atvadām, ikvienam ir iespēja apciemot vēsturisko ēku, kādu to atceramies kopš bērnības, un pavērot pēdējos priekšnesumus.

Цирковая гостиная будет работать до конца сентября
Sergey Melkonov
Cirka viesistaba tiks atklāta līdz septembra beigām

2., 3. un 4. septembrī cirka arēnā uzstāsies zviedru cirka apvienība "Kaaos Kaamos". Trīs vakarus pēc kārtas mākslinieki uzstāsies ar priekšnesumu "Aizmirsti Bābeli!" – akrobātisku stāstu par sasvstatpēju palīdzību, atbalstu un uzticēšanos centienos uzbūvēt visaugstāko torni. Trupa ir internacionāla – to veido zēni un meitenes no Vācijas, Francijas, Somijas un Zviedrijas.

Jauniešu uzstāšanās ir pēdējā iespēja ieraudzīt arēnu un aplūkot sienu zīmējumus gaitenī, kuros iemūžināti dresētāji, vingrotāji, klauni un akrobāti, kā arī četrkājainie mākslinieki – suņi, zirgi un tīģeri. Laba ziņa: visi zīmējumi tiks rūpīgi sanumurēti, demontēti un saglabāti kā vēsturisks mantojums.

Акробаты шведского коллектива Kaaos Kaamos репетируют последнюю постановку на арене Рижского цирка
Sergey Melkonov
Zviedru cirka "Kaaos Kaamos" akrobātu mēģinājums

Līdz septembra beigām ēkā strādās veikaliņš un informācijas centrs "Cirka viesistaba". Ieeja tajā ir no Merķeļa ielas. Te var nopirkt suvenīrus, inventāru žonglēšanai, iepazīties ar vēsturiskiem materiāliem un uzzināt, kādi ir grandiozie rekonstrukcijas plāni. Līdz 2023. gadam ēka paplašinās teritoriju un pārvērtīsies par supermodernu kvartālu, kas savienos Merķeļa un Alfrēda Kalniņa ielas. Piemēram, arhitektu birojs NRJA sarūpējis cirka kupolam papildu "cepurīti", lai uzlabotu ēkas energoefektivitāti.

Коридор украшают картинки из жизни цирка
Sergey Melkonov
Gaiteni izrotā attēli no cirka dzīves

"Cirka viesistabā" pieejama informācija par Cirka skolas pasākumiem. Interesenti var tajā pieteikties – jaunajā mācību gadā laipni lūgti gan bērni, gan pieaugušie. Nodarbības notiks Pārdaugavā – cirka pagaidu telpās Zeļļu ielā 25 (bijusī LU Fizikas un matemātikas fakultāte). Jau šogad paralēli amatieru grupām tiks īstenota trīsposmu izglītības programma. Tā kļūs par pirmo soli pilnvērtīgas cirka izglītības vietējās infrastruktūras izveidei.

5. septembrī Rīgas cirkā no pl. 11:00 līdz 12:30 notiks ģimenes rīts. Tā vadītāji parādīs, kā manipulēt ar priekšmetiem, palīdzēs izgatavot žongliera inventāru un uzspēlēs ar apmeklētājiem gigantisku grīdas spēli "Cirks". Apmeklētājiem iepriekš jāpiesakās! Reģistrēties var turpat "Cirka viesistabā" vai "Cirka viesistabas" pasākumā Facebook.

Творческий директор Рижского цирка Мартиньш Киберс
Sergey Melkonov
Rīgas Cirka radošais direktors Mārtiņš Ķibers.

Vai tiešām cirks klusēs līdz 2023. gadam? Nē, pēc pārvākšanās uz pagaidu telpām cirka vadībai ir papilnam radošu plānu. Iestudējumi tuvākajā laikā tiks demonstrēti ciemos – VEF Kultūras pilī un Rīgas Krievu drāmas teātrī. Piemēram, 13. un 14. novembrī Eiropas cirka nakts ietvaros Rīgā uzstāsies mākslinieks Monki no Nīderlandes, bet ziemas brīvdienās franču kolēģi Ea Eo parādīs "Kā sagaidīt citplanētiešus".

12
Tagi:
Rīgas Cirks
Pēc temata
Gaidāmas lielas pārmaiņas: Rīgas cirkam 130 gadi
Vējonis pasludināja likuma grozījumus par savvaļas dzīvnieku aizliegšanu cirkā
Rīgas cirka fasādi nostiprinās par 350 tūkstošiem eiro
Rīgas cirks. Vai ēra beidzas?
Cilvēki aizsargmaskās, foto no arhīva

Gandrīz 20% reģistrēto Covid-19 gadījumu bija bez simptomiem

0
(atjaunots 12:16 27.09.2020)
Latvijas Veselības ministrija iesniedza ziņojumu, kuru valdība izskatīs nākamnedēļ, – tajā ir detalizēti aprakstīti visi Covid-19 gadījumi valstī.

RĪGA, 27. septembris – Sputnik. Saskaņā ar Latvijas Veselības ministrijas ziņojumu, 18,6% ar Covid-19 inficēto testēšanas brīdī nebija nekādu saslimšanas simptomu, raksta Press.lv.

No visbiežāk sastopamiem simptomiem tiek atzīmēta paaugstināta ķermeņa temperatūra, sāpes locītavās, vājuma sajūta muskuļos, klepus, iesnas, galvassāpes un sāpes kaklā. Izņemot to, daudzi pacienti sūdzējās par garšas sajūtas un ožas zudumu. Visretāk tika novēroti tādi simptomi, kā slikta dūša, caureja un vemšana, taču arī šie simptomi var liecināt par inficēšanos ar koronavīrusu.

Analīzes veikšana, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Одиноков

Veselības ministrijas ziņojumā, ko nākamnedēļ skatīs valdības sēdē, tiek sniegti arī dati par mirušo pacientu vecumu. Vidējais vecums sastādīja 77 gadus, visi mirušie bija vecumā no 52 līdz 99 gadiem. Gandrīz ceturtā daļa mirušo bija jaunāki par 60 gadiem.

Visaugstākais kumulatīvās mirstības rādītājs 14 dienu laikā tika reģistrēts 4. maijā – 5,2 gadījumi uz vienu miljonu cilvēku. Salīdzinājumam: augusta beigās un septembra sākumā šis rādītājs bija zem viena gadījuma uz miljonu iedzīvotāju.

Ne visiem mirušajiem koronavīruss kļuva par galveno nāves iemeslu, taču atzīts, ka tas kļuva par hronisko slimību saasināšanās katalizatoru, kuras noveda pie pacienta nāves.

0
Tagi:
Latvija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Viņķele saskatījusi priekšrocības Covid-19 gadījumu skaita pieaugumā Latvijā
"Dzied, šķauda, klepo": Latvijas galvenais infektologs par izklaides pasākumu bīstamību
Latvija un Eiropas Komisija izstrādās kopīgus noteikumus ceļojumiem Covid-19 apstākļos
Citādi slimnīcām draud krīze: Latvija vērtēs Covid-19 draudus pēc saviem ieskatiem