Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, foto no arhīva

Krievijas aizsardzības ministrs brīdina NATO par augošo rosību pie KF robežām

60
(atjaunots 14:59 23.04.2021)
NATO bruņojuma, militārās un speciālās tehnikas aktīva pārvietošana Krievijas dienvidu robežu virzienā liek saglabāt modrību: Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu ziņo, ka valsts ir gatava reaģēt nelabvēlīga scenārija apstākļos.

RĪGA, 23. aprīlis — Sputnik. Maijā un jūnijā NATO plāno lielas militārās mācības "Defender Europe 2021", kurās piedalīsies 30 tūkstoši karavīru no 26 valstīm. Manevri notiks 30 poligonos 12 Eiropas valstīs. Deklarētie mērķi – stratēģiskās un operatīvās gatavības celšana, ASV, to sabiedroto un partneru mijiedarbības uzlabošana.

Taču, kā atklātības lēkmē paziņoja Ukrainas pārstāvis Trīspusējā kontaktu grupā Donbasa lietās Aleksejs Arestovičs UKRLife.TV ēterā, mācību jēga ir tā, "ka akvatorijās no Baltijas līdz Melnajai jūrai tiek izspēlēts – labi, teiksim atklāti – karš ar Krieviju, bruņota konfrontācija ar Krieviju.

Iepriekš vēstīts, ka NATO aktivitātes apogejs ieplānots maijā: vienotā operatīvajā telpā notiks mācības "Immediate Response", "Saber Guardian", "Swift Response", kā arī asociētās "African Lion" un "Steadfast Defender". Bulgārijā, Rumānijā, Igaunijā notiks četras gaisa desanta operācijas, kurās piedalīsies septiņi tūkstoši karavīru. No maija vidus līdz jūnija sākumam vairāk nekā 13 tūkstoši kareivju no 19 valstīm piedalīsies šaušanas mācībās PGA un PRA operāciju gaitā. Mācībās izmantotas visas Baltijas valstis. Aktīvi piesaistīti partneri – Gruzija, Moldova, Ukraina. Manevri "Defender Europe 21" noslēgsies jūnijā.

22. aprīlī Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu apspriedē Krimā atzīmēja NATO augošo militāro aktivitāti pie Krievijas dienvidu robežām. Šoigu uzsvēra, ka no alianses puses pastiprinās izlūkošanas darbība, aug operatīvās gatavošanās pasākumu intensitāte un mērogs.

Mācības sākusi arī Krievija. 22. aprīlī Opuka poligonā Krimā sākās Krievijas bruņoto spēku mācības. Tajās iesaistīti vairāk nekā 10 tūkstoši kareivju, 1,2 tūkstoši vienības tehniku un 40 kara kuģi.

Pie tam Šoigu paziņoja, ka mācības Krievijas Dienvidu un Rietumu kara apgabalos noslēgsies, un līdz 1. maijam 58. Dienvidu kara apgabala armijas, 41. Centrālā kara apgabala armijas, 7., 76. un 98. gaisa desanta divīziju kareivji atgriezīsies pastāvīgas dislokācijas vietās.

Ministrs paskaidroja: "Uzskatu, ka pēkšņās pārbaudes mērķi ir pilnībā sasniegti. Karaspēki demonstrējuši spēju nodrošināt valsts aizsardzību. Krievijas Bruņotie spēki adekvāti reaģē uz visām apstākļu izmaiņām Krievijas robežu tuvumā. Šeit, Krimā, izspēlētas jūras piekrastes pretdesanta aizsardzības darbības."

Pie tam Šoigu uzsvēra, ka Krievija joprojām vērīgi seko NATO spēku pārvietošanai gaidāmo mācību "Defender Europe 2021" rajonā. Armijas ģenerālis norādīja, ka Polijā, Slovākijā, Ungārijā, Rumānijā un Bulgārijā alianse izveidojusi koordinācijas centrus, kas nodrošina NATO spēku un kravu saņemšanu. Viens no NATO spēku galvenajiem koalīcijas grupējumiem izvēršas Melnās jūras reģionā. Ziemeļatlantijas alianses bruņojums, militārā un speciālā tehnika ierodas Grieķijas ostās.

Atgādināsim, ka Krievija īsteno pasākumus atbildei uz Ziemeļatlantijas alianses draudīgo militāro darbību.

Aprīlī, darba vizītē Ziemeļu flotē Šoigu inspicēja atomkreiseru bāzes punktu un organizēja vairākas sanāksmes. Ministrs atzīmēja, ka NATO darbību rezultātā līdzās Krievijas teritorijai koncentrēti 40 tūkstoši kareivju un 15 tūkstoši bruņojuma un militārās tehnikas vienību, arī stratēģiskā aviācija. Pie tam Savienotās Valstis kopš gada sākuma divkārt paplašinājušas izlūkdarbību pie Krievijas robežām gaisā.

Šoigu iepriekš uzsvēra, ka Rietumu stratēģiskais virziens rada lielākos draudus Krievijai. Nacionālo interešu aizsardzībai Maskava ir spiesta spert adekvātus atbildes soļus. NATO regulāri ziņo par militārajiem draudiem, ko it kā radot Krievija. Aizbildinoties ar tamlīdzīgiem nepamatotiem izteikumiem, alianse cenšas savilkt lielākus spēkus un līdzekļus pie KF robežām, lai arī Maskava neplāno uzbrukumus nevienā pasaules reģionā.

60
Tagi:
aizsardzība, drošība, Krievija, NATO, Sergejs Šoigu
Pēc temata
"Bez tām neiztikt": kā Krievijas Ziemeļu flote atbildēs NATO Jūras spēkiem
NATO lidmašīnas tuvojas Krievijas robežām. Kas tām meklējams Kamčatkas un Donbasa apkaimē?
Atbilde uz NATO draudiem: KF pārvieto bruņotos spēkus uz rietumu robežām
KF aizsardzības ministrs ziņo par ASV un NATO spēku savilkšanu pie Krievijas robežām
Krievija

Krievija publicējusi nedraudzīgo valstu sarakstu: ES bažas apstiprinājušās

10
(atjaunots 08:51 15.05.2021)
Krievijas valdība apstiprinājusi nedraudzīgo valstu sarakstu un noteikusi kārtību to mijiedarbībai ar pilsoņiem Krievijas teritorijā.

RĪGA, 15. maijs - Sputnik. Krievijai nedraudzīgo ārvalstu sarakstā iekļautas ASV un Čehija – par to liecina valdības rīkojums, kas publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā interneta portālā.

"Apstiprināt pielikumā iekļauto ārvalstu sarakstu, kas veic nedraudzīgas darbības pret KF, KF pilsoņiem vai Krievijas juridiskajām personām, pret kurām tiek pielietoti ietekmes (pretdarbības) pasākumi, kas noteikti KF prezidenta dekrētā no 2021. gada 23. aprīļa Nr. 243 "Par ietekmes (pretdarbības) pasākumu pielietošanu atbildei uz ārvalstu nedraudzīgām darbībām"," teikts dokumentā.

Krievijas valdība apstiprinājusi fizisko personu skaitu Krievijas teritorija, ar kurām minēto valstu diplomātiskās pārstāvniecības un konsulārās ietādes, valsts iestāžu pārstāvniecības un valsts iestādes var noslēgt darba līgumus, līgumus par darbinieku (personāla) darba sniegšanu un citus civiltiesiskos līgumus, uz kuru pamata rodas darba attiecības ar fiziskām personām, kas uzturas Krievijas teritorijā. Sarakstā iekļautas ASV (fizisko personu skaits – 0) un Čehija (fizisko personu skaits – 19).

Maija sākumā informācijas avots Briselē paziņoja RIA Novosti: pat vienas Eiropas Savienības dalībvalsts iekļaušana Krievijai "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks novērtēja kā solis pret visu ES.

"Ja viņi izvēlēsies vienu valsti, pasludinās to par "nedraudzīgu", tādējādi viņi pasludinās par nedraudzīgu visu Eiropas Savienību," teica avots Eiropā.

Viņš norādīja, ka Brisele vēl nav lēmusi par to, kāda būs reakcija par iekļaušanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam atzīmēja, ka patlaban Krievijai nedraudzīgo valstu saraksta mērķis ir aizliegt tajā iekļautajām valstīm algot vietējo personālu Krievijas teritorijā. Lavrovs uzsvēra, ka valsts tiek iekļauta sarakstā uz dziļas analīzes pamata, un brīdināja, ka saraksts, iespējams, tiks periodiski papildināts.

10
Tagi:
starptautiskās attiecības, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Briselē noraizējās par iekļūšanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sputnik V

Krievijas vakcīnu "Sputnik V" apstiprināja jau trešdaļā pasaules valstu

25
(atjaunots 09:26 14.05.2021)
Tagad "Sputnik V" ir reģistrēts Maldīvijā - tā ir 65. valsts, kas apstiprinājusi Krievijas vakcīnu pret Covid-19.

RĪGA, 14. maijs - Sputnik. Maldīvijas Republika ir kļuvusi par 65. valsti, kur reģistrēja Krievijas vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", ziņo Krievijas tiešo investīciju fonds (KTIF). Tādējādi Krievijas preparātu ir atbalstījis apstiprināja jau trešdaļā ANO valstu.

"KTIF ziņo par Maldīvas Republikas Pārtikas produktu un medikamentu kvalitātes uzraudzības pārvaldes (FDA) Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu "Sputnik V" reģistrāciju. Tādējādi "Sputnik V" ir reģistrēts 65 valstīs ar kopējo iedzīvotāju skaitu vairāk kā 3,2 miljardi cilvēku," teikts fonda paziņojumā.

Atzīmēts, ka, vakcīnas reģistrācija veikta paātrinātās procedūras (emergency use authorization, EUA) ietvaros.

Pēc KTIF informācijas, postvakcinācijas pētījumi vairākās valstīs liecina, ka "Sputnik V" ir visdrošākā un efektīvākā vakcīna pret koronavīrusu. Preparātu izmanto cīņai pret koronavīrusu vairākās valstīs un tas jau kļuvis par vienu no atzītajiem globālajiem rīkiem pandēmijas apkarošanā, atzīmēja KTIF vadītājs Kirils Dmitrijevs.

Sputnik V glābj Eiropu. Tagad Krievijas vakcīnu reklamē ANO
Ruptly, РФПИ, United Nations ​/ UNOG Newsroom Site

"Maldīvu salas ir populārākais tūrisma galamērķis. "Sputnik V" lietošana ļaus valstij saglabāt normālu dzīves ritmu un ekonomisko aktivitāti, kā arī izvairīties no nopietniem Covid-19 ierobežojumiem nākotnē," piebilda Dmitrijevs.

"Sputnik V" izstrādātāji iepriekš ziņoja, ka nāves gadījumu skaits pēc vakcinācijas ar Krievijas preparātu ir daudz mazāks nekā pēc vakcinācijas ar ārzemju analogiem. Piemēram vidējais mirstības rādītājs uz 1 miljonu "Pfizer" devu ir 39,4, "Moderna" preparātam – 20,2, bet "Sputnik" – tikai 2. Pētījums tika veikts, pamatojoties uz 19. aprīļa 13 regulatoru veselības aprūpes jomā oficiālajiem datiem.

Krievijas Covid-19 vakcīna "Sputnik V" ieņem otro vietu pasaulē pēc valsts regulatoru izsniegto atzinumu skaita. Saskaņā ar pēdējiem datiem vakcīnas efektivitāte it 97,6%.

25
Tagi:
Sputnik V, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kāpēc vakcīna "Sputnik V" izdevusies efektīva – virusologa atbilde
Pasaules Veselības organizācija ir apstiprinājusi piekto Covid-19 vakcīnu
ES nolaiž "kovida priekškaru"? Krievijā novērtēja Briseles jauno plānu
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"

95 gadīgs kara veterāns Krimā pārvarējis koronavīrusu

0
(atjaunots 11:39 15.05.2021)
Decembra beigās AleksandrA Markeviča pašsajūta ievērojami pasliktinājās. Ārsti diagnosticēja koronavīrusu, uzņēmumi parādīja, ka pacientam daļēji skartas plaušas. Slimnīcā veterāns pavadīja vairāk nekā mēnesi, tomēr, pateicoties ārstu pūlēm, viņš ir izveseļojies.

Sirmais frontinieks atzina: neskatoties uz pārciesto slimību, viņš joprojām nav zaudējis dzīvesprieku. Šajā ziņā viņam palīdz dzīvesbiedre Taisija. Viņi kopā ilgi staigā pa dārzu, dzied karalaiku dziesmas, bieži pārlapo vecos albumus ar fotogrāfijām.

Aleksandrs Markevičs izkarojis visu karu. 1941. gadā viņam bija 16 gadi, tāpēc uz fronti puisi neņēma, un viņš palīdzēja mātei hospitālī pie Brjanskas. 1943. gadā jau pilngadīgais Aleksandrs 522. artilērijas pulka sastāvā piedalījās Ļeņingradas aizsardzībā.

Par nopelniem kareivis saņēmis dažādus apbalvojumus: medaļu "Par uzvaru pār Vāciju lielajā Tēvijas karā", kā arī II pakāpes Tēvijas kara ordeni.

0