Čumakova vārdā nosauktajā centrā sāka ražot vakcīnu KoviVak

Krievija uzsāk "KoviVak" ražošanu: vai vakcīnas eksports ir gaidāms?

73
(atjaunots 18:19 25.03.2021)
Apgrozībā Krievijā nonāk "KoviVak" – Covid-19 profilaksei paredzēta Krievijā izstrādāta vakcīna, kuras pamatā ir inaktivēta koronavīrusa forma.

RĪGA, 25. marts - Sputnik. Šodien Čumakova vārdā nosauktajā centrā sāka ražot vakcīnu "KoviVak". Eksportam preparāts tiks novirzīts tikai tad, kad būs apmierināts pieprasījums Krievijā.

Vakcīna pret koronavīrusu "KoviVak" ir trešā Krievijas vakcīna pēc "Sputnik V" un "EpiVakKorona". Vakcīnas pamatā ir inaktivēta (dažreiz saka "nogalināta") koronavīrusa forma. Šādi preparāti satur pilnu vīrusa daļiņas olbaltumvielu komplektu, tāpēc gaidāms, ka imūnatbilde būs vēl labāka. Pēc injekcijas organisms atpazīst vīrusa antigēnu sastāvu un "iegaumē" to. Domājams, nākotnē organisms būs gatavs visiem vīrusa paveidiem.

"Trešā Krievijas vakcīna iznāk civilajā apritē un tuvākajās dienās parādīsies reģionos," informēja Čumakova vārdā nosauktajā centrā.
Pēc Krievijas Federācijas vicepremjeres Tatjanas Goļikovas vārdiem, pirmās vakcīnas "KoviVak" piegādes civilajā apritē sāksies 28. martā.

Savukārt Krievijas rūpniecības un tirdzniecības ministrs Deniss Manturovs ziņoja, ka Čumakova centra jauda ļauj pirmajā pusgadā saražot 775 000 "KoviVak" devu. "Aprīlī ieplānota tehnoloģiskās bāzes paplašināšana, kas līdz gada beigām nodrošinās vismaz desmit miljonus vakcīnas devu," uzsvēra Manturovs.

Zinātnes un augstākās izglītības ministrs Valērijs Faļkovs, no savas puses, atzīmēja, ka "KoviVak" eksporta iespēju sāks izskatīt tikai tad, kad būs apmierināts pieprasījums pēc tā Krievijā.

"Mēs saprotam, ka vajadzība [pēc preparāta] ir liela, un tuvākajā laikā mūsu uzdevums ir saražot tik daudz, lai apmierinātu pieprasījumu mūsu valstī. Tiklīdz mēs tiksim galā ar šo uzdevumu – un tā mums ir prioritāra - mēs sāksim domāt par eksporta potenciālu," paskaidroja ministrs.

Pēc Čumakova centra ģenerāldirektora Aidara Išmuhamedova teiktā, pieteikums "KoviVak" prekvalifikācijai tiks nosūtīts PVO rudenī, pēc tam, kad būs pabeigts pilns klīnisko pārbaužu cikls.

"Trešā pētījumu fāzē piedalīsies brīvprātīgie ar blakusslimībām, tai skaitā onkoloģiskajām un autoimūnajām... Kopumā trešajā fāzē tiks iesaistīti apmēram trīs tūkstoši brīvprātīgo," stāsta Išmuhamedovs.

Глава Минобрнауки РФ Валерий Фальков на производстве вакцины от коронавируса КовиВак
Zinātnes un augstākās izglītības ministrs Valērijs Faļkovs apmeklēja vakcīnas pret Covid-19 "KoviVak" ražotni

Čumakova centra darbinieki, kuri piedalījās "KoviVak" izstrādāšanā un ražošanā, šodien ir saņēmuši ministrijas apbalvojumus. Svinīgā ceremonija ar ministra Falkova piedalīšanos notika centra telpās.

"Man ir īpaši patīkami šodien piešķirt apbalvojumus lielajai daļai Čumakova centra kolektīva un apsveikt viņus ar brīnišķīgu rezultātu. Es gribētu pateikties jums visiem. Paldies par jūsu saliedētu darbu,"- Falkovs sacīja.
Pēc viņa vārdiem, daļai Čumakova centra darbiniekiem tiks piešķirti arī valsts apbalvojumi.

73
Tagi:
KoviVak, vakcīna, Krievija

Krievija pametīs SKS, taču no kosmosa neaizies: nacionālās stacijas projekts jau gatavs

30
(atjaunots 11:40 19.04.2021)
Kāpēc Krievijā tika pieņemts lēmums izstāties no Starptautiskās kosmiskās stacijas projekta pēc 2025. gada?

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Krievijas vicepremjers Jurijs Borisovs informēja, ka pēc 2025. gada Krievija pametīs Starptautiskās kosmiskās stacijas (SKS) projektu, vēsta RIA Novosti.

Lēmums par izstāšanos no projekta tika pieņemts, Kosmonautikas dienā, 12. aprīlī, sanāksmes laikā pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Šo lēmumu iespaidoja esošais SKS stāvoklis. Kā skaidro "Roskosmosā", stacijas moduļu resurss jau ir izsmelts. SKS Krievijas segmentā bija atrastas plaisas. Šīs plaisas tika hermetizētas, tomēr ir vērojama neliela gaisa noplūde.

Automātisko kosmisko aparātu un dzinējbloku lidojumu vadītājs Vladimirs Solovjevs prognozē, ka pēc 2025. gada nolietosies citi stacijas elementi.

Tikmēr Krievija tērē Starptautiskajā kosmosa stacijai 10-15 miljardus rubļu.

Kā paskaidroja "Roskosmosa" preses dienestā, Krievija saskaņoja ar SKS partneriem darba termiņu stacijā līdz 2024. gadam. Un pēc šā termiņa beigām lēmums par izstāšanos tiks pieņemts, ņemot vērā stacijas moduļu tehnisko stāvokli, kā arī nacionālos plānus izvietot jaunās paaudzes Krievijas orbitālo staciju.

Jaunākās Krievijas orbitālas stacijas projektu prezentēja jau 2020. gada oktobrī. Plānots, ka tajā būs vismaz pieci moduļi: bāzes modulis, mērķa ražošanas modulis, noliktava, platforma kosmisko aparātu montāžai, palaišanai, pieņemšanai un apkalpošanai, kā arī viens modulis četru tūristu izvietošanai.

30
Tagi:
kosmoss, Krievija
Pēc temata
"Roskosmos" ģenerāldirektors pateicās ASV par dempingu
Vajadzīgi inženieri: Latvijā pastāstīja, kādas ir EKA prasības kosmonautiem
Krievijas kosmiskā kuģa "J.A.Gagarin" starts
Pica, saldējums un pašaudzēti salāti: ko ēd kosmonauti uz SKS klāja
Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā

Krievija izraida 20 Čehijas diplomātus

36
(atjaunots 21:15 19.04.2021)
Čehu diplomātiskās misijas pārstāvjiem Maskavā jāatstāj Krievijas galvaspilsēta līdz 19. aprīļa beigām.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Krievija pasludinājusi 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus par personām non grata, svētdienas vakarā paziņoja Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Viņiem jāpamet Krievijas galvaspilsēta līdz 19. aprīļa beigām.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālajā paziņojumā norādīts: "Maskava pauž kategorisku protestu saistībā ar Krievijas diplomātu izsūtīšanu".

Sestdienas vakarā Krievijas Ārlietu ministrijā tika izsaukts čehu vēstnieks Vitezslavs Pivoņka.

Diplomātiskā skandāla cēlonis

Iepriekš Čehijas Ārlietu ministrijas vadītājs Jans Hamačeks paziņoja, ka visiem 18 Krievijas vēstniecības darbiniekiem Prāgā ir jāatstāj valsts 48 stundu laikā. Valdība apsūdzēja diplomātus darbā Krievijas specdienestu labā. Atbildē Krievijas ĀM pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka Čehijai "labi zināmas šādu triku sekas".

Turklāt sestdien čehu premjerministrs Andrejs Babišs informēja, ka valdība tur Krievijas specdienestus aizdomās par saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā. Kā apgalvo vietējie mediji, incidenta mērķis bija neļaut nosūtīt šo munīciju uz Ukrainu. Šodien Hamačeks plāno tikties ar ES Ārlietu ministrijas vadītāju un apspriest "Vrbetices lietu".

Tāpat Čehijas policija izsludinājusi meklēšanā Aleksandru Petrovu un Ruslanu Boširovu, kurus Londona tur aizdomās bijušā Izlūkošanas pārvaldes pulkveža Sergeja Skripala un viņa meitas Jūlijas saindēšanā.

Maskava paudusi Prāgai kategorisku protestu saistībā ar Krievijas diplomātu izsūtīšanu un paziņoja, ka tiks veikti atbildes pasākumi. Kā norādīja Ārlietu ministrijā, Prāgas darbībās "nevar nesaskatīt amerikāņu pēdas". Resorā uzsvēra, ka lēmums par Krievijas diplomātu izraidīšanu pieņemts "ar nepamatotiem un izdomātiem ieganstiem" par Krievijas specdienestu saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā.

36
Tagi:
ārlietu ministrs, Krievija, Čehija
Pēc temata
Pārdomājis: Krievijas ĀM pārsteigusi Borela noskaņojuma maiņa
Krievijas ĀM: Eiropas Savienībai nav izdevies sarīkot Krievijai "publisku pērienu"
Eiropa iedzinusi strupceļā attiecības ar Krieviju, tikai nez kāpēc nepriecājas par to
Aleksandrs Koņkovs

Eksperts skaidro Čehijas uzvedību attiecībā uz Krieviju

0
(atjaunots 08:19 20.04.2021)
Čehija ir tikai pirmā bezdelīga: izkalpoties ASV priekšā uz Krievijas rēķina mēģinās arī citi, mazāki Eiropas spēlētāji.

RĪGA, 20. aprīlis - Sputnik. Krievija pasludinājusi 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus par personām non grata, atbildē uz 18 Krievijas diplomātu izraidīšanu un Krievijas specdienestiem izvirzīto apsūdzību saistībā ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā. Tāpat Čehijas policija izsludinājusi meklēšanā Aleksandru Petrovu un Ruslanu Boširovu, kurus Londona tur aizdomās bijušā Izlūkošanas pārvaldes pulkveža Sergeja Skripala un viņa meitas Jūlijas saindēšanā.

Acīmredzot čehi uzstājas, kā rīks citu ģeopolitisko spēlētāju rokās, paziņoja politologs Aleksandrs Koņkovs radio Sputnik ēterā.

"Prāga iebruka informatīvajā dienas kārtībā, un sāka virzīt dīvainus nosacījumus pēc tam, kad ASV apstiprināja jaunas sankcijas pret Krieviju. Tāpēc pirmā doma, kas ienāk prātā, ir, ka čehi šādā veidā cenšas izkalpoties aizokeāna partneru priekšā," norāda Koņkovs.

Tomēr pastāv varbūtība, ka lielākoties tā nav vietējā iniciatīva, bet Rietumu spēlētāju kopējas rīcības atspoguļojums, lai pievērstu sev jaunas amerikāņu administrācijas uzmanību," norāda eksperts.

"Virkne citu valstu demonstrē gatavību restartēt vēl Trampa laikā pieteikto mēģinājumu pārskatīt attiecības ar Eiropas sabiedrotajiem. Baidens it kā izrāda gatavību atgriezties Eiropā, un tagad tie, kurus agrāk mēdza dēvēt par limitrofiem, rīko savas spēles. Diemžēl Prāga ir uzņēmusi šo kursu," skaidroja Koņkovs.

Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā
© Sputnik / Natalia Seliverstova

Pēc viņa vārdiem mēģinājumi izkalpoties ASV administrācijas priekšā uz Krievijas rēķina ir jāgaida arī no citu, mazāku Eiropas spēlētāju puses.

Izvērsies skandāla fonā Prāga paziņoja par valsts korporācijas "Rosatom" izslēgšanu no konkursa par Dukovanu atomelektrostacijas

paplašināšanu.

Čehijas Ārlietu ministrijā Krievijas reakciju uz Prāgas apsūdzējumiem nosauca par "pārāk asu", jo viens no izraidītiem diplomātiem ir čehu vēstnieka vietnieks.

Kā norādīja Ārlietu ministrijā, Prāgas darbībās "nevar nesaskatīt amerikāņu pēdas". Resorā uzsvēra, ka lēmums par Krievijas diplomātu izraidīšanu pieņemts "ar nepamatotiem un izdomātiem ieganstiem" par Krievijas specdienestu saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā.

В какую игру ввязалась Чехия? Коньков о причине демарша против России
0
Tagi:
Krievija, Čehija, ASV
Pēc temata
"Atbildēsim kopā". Ko NATO uzskata par draudiem, izņemot Krieviju
ASV draud Krievijai ar sekām "agresīvo darbību" dēļ