Anatolijs Antonovs

ASV pilsoņi atvainojas Krievijai par savu valdību

102
(atjaunots 15:50 21.03.2021)
Atšķirībā no ASV valdības, Amerikas pilsoņi, šķiet, vairāk saprot politikā. Krievijas vēstniecība Vašingtonā turpina saņemt no cilvēkiem vēstules ar atvainošanos un vēlējumiem attīstīt draudzīgas attiecības ar Krieviju.

RĪGA, 21. marts — Sputnik. Krievijas vēstnieks ASV Anatolijs Antonovs izsaka visdziļāko pateicību amerikāņiem, kuri nosūta Krievijas vēstniecībai Vašingtonā vēstules ar atvainošanos par izteikumiem no ASV administrācijas puses. Par to teikts Krievijas Federācijas vēstniecības Facebook lapā.

Savās vēstulēs amerikāņi pauž nesaskaņas ar ASV valdības pozīciju un izteicas par draudzīgu attiecību attīstību starp valstīm.

"Man dziļi aizkustina amerikāņu nevienaldzīga un aktīva nostāja, viņi saprot, ka dialogs starp valstīm jāveido uz savstarpējas cieņas un vienlīdzības pamata. Šāda ASV pilsoņu pieeja liecina, ka joprojām saglabājies potenciāls attiecību normalizēšanai starp Krievijas un amerikāņu tautām. Ļoti ceru, ka administrācija uzklausīs vēlētāju balsis un pārtrauks jau tāpat pārlieku saspringto attiecību tālāku graušanu," uzsver Antonovs.

Iepriekš ASV prezidents Džo Baidens intervijā atļāvies personiski izteikties par Putinu, pēc kuras sabiedrība viņu nosauca par "psihu". Pēc viņa izteikumiem Krievijas Ārlietu ministrija izsauca uz Maskavu vēstnieku ASV Anatoliju Antonovu.

Krievijas valsts vadītājs, kurš izceļas ar savu lojalitāti un centieniem saglabāt mieru, ierosināja tuvākajā laikā sarīkot atklātu un publisku sarunu ar ASV prezidentu. Kā atzīmēja Putins, šāda saruna būtu interesanta cilvēkiem, jo Krievija un ASV uzņēmušās īpašu atbildību.

Taču Baltajam namam, protams, tāda iecere nepatīk. Džo Baidens, kad žurnālists viņam atklāti pajautāja par Putina priekšlikumu, neatbildēja neko.

Peskovs, komentējot situāciju, paziņoja, ka Kremlis vienmēr cer uz to labāko attiecībās ar ASV. Tiesa, šoreiz Peskovs piebilda: "bet ir gatavi sliktākajam".

Turklāt Peskovs uzsvēra, Krievijas vadība cenšas uzturēt abu valstu attiecības, jo tas atbilst visas pasaules drošības interesēm.

102
Tagi:
Anatolijs Antonovs, Krievijas vēstniecība, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV "slepus" samazinājušas savu kodolarsenālu Eiropā
"Ekstremālas" sankcijas: ASV plāno ķerties pie Krievijas valsts parāda
Putins novēlēja Baidenam veselību un atbildēja ar bērnu parunu
Putina preses sekretārs novērtēja aukstā kara varbūtību starp ASV un Krieviju

Krievija pametīs SKS, taču no kosmosa neaizies: nacionālās stacijas projekts jau gatavs

30
(atjaunots 11:40 19.04.2021)
Kāpēc Krievijā tika pieņemts lēmums izstāties no Starptautiskās kosmiskās stacijas projekta pēc 2025. gada?

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Krievijas vicepremjers Jurijs Borisovs informēja, ka pēc 2025. gada Krievija pametīs Starptautiskās kosmiskās stacijas (SKS) projektu, vēsta RIA Novosti.

Lēmums par izstāšanos no projekta tika pieņemts, Kosmonautikas dienā, 12. aprīlī, sanāksmes laikā pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Šo lēmumu iespaidoja esošais SKS stāvoklis. Kā skaidro "Roskosmosā", stacijas moduļu resurss jau ir izsmelts. SKS Krievijas segmentā bija atrastas plaisas. Šīs plaisas tika hermetizētas, tomēr ir vērojama neliela gaisa noplūde.

Automātisko kosmisko aparātu un dzinējbloku lidojumu vadītājs Vladimirs Solovjevs prognozē, ka pēc 2025. gada nolietosies citi stacijas elementi.

Tikmēr Krievija tērē Starptautiskajā kosmosa stacijai 10-15 miljardus rubļu.

Kā paskaidroja "Roskosmosa" preses dienestā, Krievija saskaņoja ar SKS partneriem darba termiņu stacijā līdz 2024. gadam. Un pēc šā termiņa beigām lēmums par izstāšanos tiks pieņemts, ņemot vērā stacijas moduļu tehnisko stāvokli, kā arī nacionālos plānus izvietot jaunās paaudzes Krievijas orbitālo staciju.

Jaunākās Krievijas orbitālas stacijas projektu prezentēja jau 2020. gada oktobrī. Plānots, ka tajā būs vismaz pieci moduļi: bāzes modulis, mērķa ražošanas modulis, noliktava, platforma kosmisko aparātu montāžai, palaišanai, pieņemšanai un apkalpošanai, kā arī viens modulis četru tūristu izvietošanai.

30
Tagi:
kosmoss, Krievija
Pēc temata
"Roskosmos" ģenerāldirektors pateicās ASV par dempingu
Vajadzīgi inženieri: Latvijā pastāstīja, kādas ir EKA prasības kosmonautiem
Krievijas kosmiskā kuģa "J.A.Gagarin" starts
Pica, saldējums un pašaudzēti salāti: ko ēd kosmonauti uz SKS klāja
Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā

Krievija izraida 20 Čehijas diplomātus

35
(atjaunots 21:15 19.04.2021)
Čehu diplomātiskās misijas pārstāvjiem Maskavā jāatstāj Krievijas galvaspilsēta līdz 19. aprīļa beigām.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Krievija pasludinājusi 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus par personām non grata, svētdienas vakarā paziņoja Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Viņiem jāpamet Krievijas galvaspilsēta līdz 19. aprīļa beigām.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālajā paziņojumā norādīts: "Maskava pauž kategorisku protestu saistībā ar Krievijas diplomātu izsūtīšanu".

Sestdienas vakarā Krievijas Ārlietu ministrijā tika izsaukts čehu vēstnieks Vitezslavs Pivoņka.

Diplomātiskā skandāla cēlonis

Iepriekš Čehijas Ārlietu ministrijas vadītājs Jans Hamačeks paziņoja, ka visiem 18 Krievijas vēstniecības darbiniekiem Prāgā ir jāatstāj valsts 48 stundu laikā. Valdība apsūdzēja diplomātus darbā Krievijas specdienestu labā. Atbildē Krievijas ĀM pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka Čehijai "labi zināmas šādu triku sekas".

Turklāt sestdien čehu premjerministrs Andrejs Babišs informēja, ka valdība tur Krievijas specdienestus aizdomās par saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā. Kā apgalvo vietējie mediji, incidenta mērķis bija neļaut nosūtīt šo munīciju uz Ukrainu. Šodien Hamačeks plāno tikties ar ES Ārlietu ministrijas vadītāju un apspriest "Vrbetices lietu".

Tāpat Čehijas policija izsludinājusi meklēšanā Aleksandru Petrovu un Ruslanu Boširovu, kurus Londona tur aizdomās bijušā Izlūkošanas pārvaldes pulkveža Sergeja Skripala un viņa meitas Jūlijas saindēšanā.

Maskava paudusi Prāgai kategorisku protestu saistībā ar Krievijas diplomātu izsūtīšanu un paziņoja, ka tiks veikti atbildes pasākumi. Kā norādīja Ārlietu ministrijā, Prāgas darbībās "nevar nesaskatīt amerikāņu pēdas". Resorā uzsvēra, ka lēmums par Krievijas diplomātu izraidīšanu pieņemts "ar nepamatotiem un izdomātiem ieganstiem" par Krievijas specdienestu saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā.

35
Tagi:
ārlietu ministrs, Krievija, Čehija
Pēc temata
Pārdomājis: Krievijas ĀM pārsteigusi Borela noskaņojuma maiņa
Krievijas ĀM: Eiropas Savienībai nav izdevies sarīkot Krievijai "publisku pērienu"
Eiropa iedzinusi strupceļā attiecības ar Krieviju, tikai nez kāpēc nepriecājas par to

"Kura izlūkdienesta labā strādājat?": Krimas vadītājs pajokoja par jaunajām ASV sankcijām

0
(atjaunots 08:13 20.04.2021)
"Kura izlūkdienesta labā" strādā tie, kuri netika iekļauti ASV sankciju sarakstā? Krimas Republikas prezidents Sergejs Aksjonovs ironiski izteicās par kārtējiem amerikāņu ierobežojumiem.

ASV pret Krieviju vērstās sankcijas Ķīnā nosauca par "hegemona pasākumiem". Pekinā atzīmēja, ka tas nav tikai Ķīnas, bet arī pasaules kopienas viedoklis. Tāpat aicināja Krieviju un Ameriku sarunāties, nevis apmainīties ar ierobežojumiem. Tomēr Krievijas Ārlietu ministrija jau ir atbildējusi Vašingtonai. "Kuras izlūkdienesta labā" ir jāstrādā, lai netiktu iekļautam ASV sankciju sarakstā? Un ko Baidens piedāvāja Putinam apspriest šovasar?

0