Cisternas ar naftu, foto no arhīva

Krievija noslēgusi līgumu ar Baltkrieviju par naftas produktu kravu apstrādi

38
(atjaunots 15:36 20.02.2021)
Krievijas stividori, treideri un pārvadātāji piedāvāja atlaides apmaiņā pret garantētiem Baltkrievijas naftas produktu pārkraušanas apjomiem, lai nodrošinātu paritāti ar kravu tranzīta izmaksām caur Baltijas ostām.

RĪGA, 20. februāris — Sputnik. Krievija un Baltkrievija parakstījušas starpvaldību vienošanos par baltkrievu naftas produktu pārkraušanu caur Krievijas jūras ostām, pastāstīja RIA Novosti.

Naftas produkti

Dokumentu par Baltkrievijas benzīna un dīzeļdegvielas pārkraušanu Krievijas ostās Maskavā parakstīja KF transporta ministrs Vitālijs Saveļjevs un Baltkrievijas transporta un sakaru ministrs Aleksejs Avramenko.

Līguma darbības termiņš – trīs gadi ar automātiskas pagarināšanas iespēju.

"Krievijas ostas ir gatavas veikt baltkrievu naftas produktu pārkraušanu 9,8 miljonu tonnu apjomā. Saskaņā ar vienošanos, šogad pieņēmām lēmumu par 3,5 milj. tonnu, jo gads jau ir sācies, un apmēram 2 milj. tonnu esam gatavi pārvest kopā ar Baltkrievijas partneriem," atklāja Saveļjevs.

Avramenko atklāja, ka jau tiek plānoti komerciālie līgumi ar baltkrievu eksportētājiem (Baltkrievijas naftas kompānija, Novaja neftjanaja kompānija, Moziras naftas pārstrādes rūpnīca un uzņēmums "Naftan").

"Pārsvarā tie ir mūsu eksportētāji, kuri eksportē naftas produktus. Vienošanās dāvās būtisku stimulu un papildu iespējas atvērt alternatīvu naftas produktu piegādes maršrutu," norādīja Avramenko.

Krievijas stividori, treideri un pārvadātāji piedāvāja atlaides apmaiņā pret garantētiem Baltkrievijas naftas produktu pārkraušanas apjomiem, lai nodrošinātu paritāti ar Baltijas piedāvātajiem noteikumiem.

"Cena baltkrievu piegādātājiem ir zemāka, nekā izmaksāja pārkraušana caur Baltijas ostām. Un visi mūsu stividori un treideri, dalībnieki no Krievijas dzelzceļa, mēs visi piedāvājām būtiskas atlaides atbilstoši apjomiem, ko piedāvāja Baltkrievija. Šī vienošanās apmierina abas puses," paskaidroja Saveļjevs.

"Absolūta cenu paritāte ar Baltijas ostām, kas, neapšaubāmi, ir savstarpēji izdevīgi abām mūsu valstīm šo projektu īstenošanā," piebilda Avramenko.

27. janvārī Krievijas valdība apstiprināja līguma projektu at Baltkrieviju par naftas produktu pārvadāšanu un pārkraušanu caur Krievijas ostām laikā 2021.-2023. gg. Ziņots, ka Krievijas jūras termināļi un Baltkrievijas kravu sūtītāji noslēgs ilgtermiņa līgumus ar noteikumu take or pay (ņem vai maksā). Proti, gadījumā, ja piegādātājs nosūta un pārkrauj kravas mazākā apjomā nekā saskaņots, Krievijas operatoram tiek izmaksāta līgumā paredzētā maksa par visu mēneša apjomu neatkarīgi no faktiskā. Dokuments paredz, ka minimālos garantētos apjomus puses saskaņo kārtējam gadam ne vēlāk kā iepriekšējā gada novembrī. 2021. gadā saskaņots apjoms 2 miljonu tonnu apmērā.

Triju gadu laikā plānots nogādāt 2,9 milj. tonnu mazuta no Moziras NPR un 0,96 milj. tonnu naftas produktu eļlu no Novopolockas NPR caur Sanktpēterburga ostu. Ustjlugas osta pārkraus 4,3 milj. tonnu benzīna no Moziras NPR un 0,4 milj. tonnu solāreļļas no Moziras NPR un 1,3 milj. tonnu – no Novopolockas NPR. Līdz ostām naftas produktus nogādās dzelzceļš.

Minerālmēsli un citas kravas

Perspektīvā caur Krievijas ostām varētu iet arī Baltkrievijas minerālmēsli, kas patlaban tiek eksportēti caur Klaipēdu. Puses jau varētu sākt darbu pie noteikumiem, ar kādiem Baltkrievijai būs izdevīgi piegādāt savu produkciju caur Krievijas ostām, uzsvēra Saveļjevs.

© Sputnik / Владимир Астапкович

"Mēs ar Alekseju Nikolajeviču (Avramenko – red.) turpināsim darbu. Mums vēl ir iespējas turpināt darbu jautājumā par citiem produktiem, ko ražo Baltkrievija, piemēram, kālija minerālmēsli tiek ražoti eksportam aptuveni 10 milj. tonnu apjomā," paziņoja Saveļjevs.

Savukārt Avramenko norādīja, ka Minska ir gatava apspriest ar kolēģiem Krievijā ne tikai kālija minerālmēslu, bet arī citu tipu kravu – kokmateriālu un mašīnbūves kompleksa produkcijas – eksportu.

"Šis jautājums prasa detalizētu darbu no ostu infrastruktūras jaudu viedokļa. Es domāju, pie šī jautājuma mēs ķersimies nopietni," apliecināja politiķis.

38
Tagi:
nafta, Krievija, Baltkrievija
Pēc temata
Apturēt kravu plūsmu caur Baltiju: kā KF izpilda uzdevumu un vai tā palīdzēs Baltkrievijai
Lietuva samaksās simtiem miljonu eiro: uzņēmējs par sankcijām pret "Belaruskalij"
Klaipēdas ostā uzskata, ka Baltkrievija tikai biedē ar kravu pārorientāciju uz Krieviju
Krievija

Krievija publicējusi nedraudzīgo valstu sarakstu: ES bažas apstiprinājušās

3
(atjaunots 08:51 15.05.2021)
Krievijas valdība apstiprinājusi nedraudzīgo valstu sarakstu un noteikusi kārtību to mijiedarbībai ar pilsoņiem Krievijas teritorijā.

RĪGA, 15. maijs - Sputnik. Krievijai nedraudzīgo ārvalstu sarakstā iekļautas ASV un Čehija – par to liecina valdības rīkojums, kas publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā interneta portālā.

"Apstiprināt pielikumā iekļauto ārvalstu sarakstu, kas veic nedraudzīgas darbības pret KF, KF pilsoņiem vai Krievijas juridiskajām personām, pret kurām tiek pielietoti ietekmes (pretdarbības) pasākumi, kas noteikti KF prezidenta dekrētā no 2021. gada 23. aprīļa Nr. 243 "Par ietekmes (pretdarbības) pasākumu pielietošanu atbildei uz ārvalstu nedraudzīgām darbībām"," teikts dokumentā.

Krievijas valdība apstiprinājusi fizisko personu skaitu Krievijas teritorija, ar kurām minēto valstu diplomātiskās pārstāvniecības un konsulārās ietādes, valsts iestāžu pārstāvniecības un valsts iestādes var noslēgt darba līgumus, līgumus par darbinieku (personāla) darba sniegšanu un citus civiltiesiskos līgumus, uz kuru pamata rodas darba attiecības ar fiziskām personām, kas uzturas Krievijas teritorijā. Sarakstā iekļautas ASV (fizisko personu skaits – 0) un Čehija (fizisko personu skaits – 19).

Maija sākumā informācijas avots Briselē paziņoja RIA Novosti: pat vienas Eiropas Savienības dalībvalsts iekļaušana Krievijai "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks novērtēja kā solis pret visu ES.

"Ja viņi izvēlēsies vienu valsti, pasludinās to par "nedraudzīgu", tādējādi viņi pasludinās par nedraudzīgu visu Eiropas Savienību," teica avots Eiropā.

Viņš norādīja, ka Brisele vēl nav lēmusi par to, kāda būs reakcija par iekļaušanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam atzīmēja, ka patlaban Krievijai nedraudzīgo valstu saraksta mērķis ir aizliegt tajā iekļautajām valstīm algot vietējo personālu Krievijas teritorijā. Lavrovs uzsvēra, ka valsts tiek iekļauta sarakstā uz dziļas analīzes pamata, un brīdināja, ka saraksts, iespējams, tiks periodiski papildināts.

3
Tagi:
starptautiskās attiecības, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Briselē noraizējās par iekļūšanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu
Sputnik V

Krievijas vakcīnu "Sputnik V" apstiprināja jau trešdaļā pasaules valstu

25
(atjaunots 09:26 14.05.2021)
Tagad "Sputnik V" ir reģistrēts Maldīvijā - tā ir 65. valsts, kas apstiprinājusi Krievijas vakcīnu pret Covid-19.

RĪGA, 14. maijs - Sputnik. Maldīvijas Republika ir kļuvusi par 65. valsti, kur reģistrēja Krievijas vakcīnu pret koronavīrusu "Sputnik V", ziņo Krievijas tiešo investīciju fonds (KTIF). Tādējādi Krievijas preparātu ir atbalstījis apstiprināja jau trešdaļā ANO valstu.

"KTIF ziņo par Maldīvas Republikas Pārtikas produktu un medikamentu kvalitātes uzraudzības pārvaldes (FDA) Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu "Sputnik V" reģistrāciju. Tādējādi "Sputnik V" ir reģistrēts 65 valstīs ar kopējo iedzīvotāju skaitu vairāk kā 3,2 miljardi cilvēku," teikts fonda paziņojumā.

Atzīmēts, ka, vakcīnas reģistrācija veikta paātrinātās procedūras (emergency use authorization, EUA) ietvaros.

Pēc KTIF informācijas, postvakcinācijas pētījumi vairākās valstīs liecina, ka "Sputnik V" ir visdrošākā un efektīvākā vakcīna pret koronavīrusu. Preparātu izmanto cīņai pret koronavīrusu vairākās valstīs un tas jau kļuvis par vienu no atzītajiem globālajiem rīkiem pandēmijas apkarošanā, atzīmēja KTIF vadītājs Kirils Dmitrijevs.

Sputnik V glābj Eiropu. Tagad Krievijas vakcīnu reklamē ANO
Ruptly, РФПИ, United Nations ​/ UNOG Newsroom Site

"Maldīvu salas ir populārākais tūrisma galamērķis. "Sputnik V" lietošana ļaus valstij saglabāt normālu dzīves ritmu un ekonomisko aktivitāti, kā arī izvairīties no nopietniem Covid-19 ierobežojumiem nākotnē," piebilda Dmitrijevs.

"Sputnik V" izstrādātāji iepriekš ziņoja, ka nāves gadījumu skaits pēc vakcinācijas ar Krievijas preparātu ir daudz mazāks nekā pēc vakcinācijas ar ārzemju analogiem. Piemēram vidējais mirstības rādītājs uz 1 miljonu "Pfizer" devu ir 39,4, "Moderna" preparātam – 20,2, bet "Sputnik" – tikai 2. Pētījums tika veikts, pamatojoties uz 19. aprīļa 13 regulatoru veselības aprūpes jomā oficiālajiem datiem.

Krievijas Covid-19 vakcīna "Sputnik V" ieņem otro vietu pasaulē pēc valsts regulatoru izsniegto atzinumu skaita. Saskaņā ar pēdējiem datiem vakcīnas efektivitāte it 97,6%.

25
Tagi:
Sputnik V, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kāpēc vakcīna "Sputnik V" izdevusies efektīva – virusologa atbilde
Pasaules Veselības organizācija ir apstiprinājusi piekto Covid-19 vakcīnu
ES nolaiž "kovida priekškaru"? Krievijā novērtēja Briseles jauno plānu
Nosaukta labākā Covid-19 vakcīna: atzīšanas kritēriji – "tumša bilde"