Vladimirs Putins

Vladimirs Putins: Krievijas nākotnes pamatā ir patriotisms

121
(atjaunots 07:54 15.02.2021)
Krievijas prezidents, tiekoties ar valsts mediju redaktoriem, pauda viedokli par Donbasa likteni, komentēja nesankcionētās protesta akcijas un pauda pārliecību, ka Krievija ir uz attīstības ceļa.

RĪGA, 15. februārisSputnik. Krievijas prezidents, tiekoties ar valsts mediju redaktoriem, pauda viedokli par Donbasa likteni, komentēja nesankcionētās protesta akcijas un pauda pārliecību, ka Krievija ir uz attīstības ceļa, kā arī novērtēja panākumus cīņā ar koronavīrusa pandēmiju. Par valsts vadītāja viedokli stāsta RIA Novosti.

Par Donbasu

Putins atzīmēja, ka, pieņemot lēmumu par Donbasa likteni, jādomā par sekām.

"Protams, jūs saprotat, man acu prieksā stāv vairāki cilvēki Donbasā, kas guvuši traumas un ievainoti, it īpaši bērni. Taču uz mums – es runāju arī par jums, jo jūs esat "ceturtā vara" – uz mums gulstas milzīga atbildība par Krieviju kopumā, mums ir jāpadomā par katru savu soli," teica prezidents tikšanās laikā, kuras fragmentus demonstrēja telekanāls "Rossija 24". Vienlaikus Putins apliecināja, ka Krievija nepametīs Donbasu, "neskatoties ne uz ko".

Par nesaskaņotajām protesta akcijām

Krievijas pretinieki izmantojuši cilvēku aizkaitinājuma un neapmierinātības situāciju un tieši šajā brīdī izmantoja savās interesēs Alekseju Navaļniju, konstatēja valsts vadītājs.

Viņš atzīmēja, ka Krievijas oponenti jau sen izmanto saviem mērķiem ambiciozus un varu kārojošus cilvēkus. "Gadsimtiem ilgi tas vienmēr ir bijis, kopš senseniem laikiem, mūsu jaunākajā vēsturē, attālākā, Pirmā pasaules kara priekšvakarā un laikā," teica Putins.

Prezidents piezīmēja, ka neredz šajā situācijā neko jaunu. "Ambīciju ir daudz, enerģijas ir daudz, vēlmes nopelnīt pavairāk naudas, izrauties pie varas. (..) Un to visu vienkārši ļoti aktīvi izmanto," viņš piebilda.

Runājot par nelikumīgajām protesta akcijām, Putins atzīmēja, ka situāciju ar Navaļniju "izmanto tieši tagad, brīdī, kad visās pasaules valstīs, arī pie mums, cilvēki ir noguruši, rodas uzkrātais aizkaitinājums, rodas neapmierinātība, cita starpā – arī ar apstākļiem, kādos viņi dzīvo, savu ienākumu līmeni".

Prezidents atzina, ka tagad "cilvēku dzīve kļuvusi sliktāka".

"Saki, ko gribi: pandēmija, vai ne pandēmija, bet dzīve ir sliktāka. (..) Kas vainīgs? Priekšniecība. Nu, tāds ir priekšniecības liktenis, tur neko nevar darīt. Un, protams,to cenšas izmantot gan Eiropā, gan citās valstīs, gan pašās Savienotajās Valstīs. Situāciju izmanto pretinieki. Arī pie mums to cenšas izmantot. Un izmantoja! Protams, kā nu ne! Tāds jau ir aprēķins," piezīmēja valsts vadītājs.

Kā jāstrādā valdībai

Putins konstatēja, ka valstī ir virkne problēmu, aizkaitinājums uzkrājas, tomēr vajag nevis censties to "apliet" ar naudu, bet būt pacietīgiem un strādāt ritmiski. Putins uzsvēra, ka vajag strādāt "nevis sporādiski, bet ņemot vērā veselo saprātu un ekonomisko lietderību".

"Ne velti mēs esam izstrādājuši veselu sistēmu – mūsdienīgus paņēmienus dažādu ekonomikas nozaru un sociālās sfēras attīstībai, mūsu dzīves sfēru, arī pilsētu – lielu un mazu – attīstībai. Mēs visu darīsim pakāpeniski. Darām. Skaidrs, jūs saprotat, cilvēki skatās, vērtē savu dzīvi ne atbilstoši tam, kas bija vakar vai pirms desmit gadiem, bet atbilstoši tam, ko gribētos rīt. No tā nekur neliksies. Valdībai tas ir jāsaprot, un, saprotot to, protams, jāpalielina attīstības tempi. Tā nu strādāsim nacionālo projektu ietvaros," teica prezidents.

Putins ir pārliecināts, ka Krievija vēl nav sasniegusi savu apogeju, tā atrodas "attīstības ceļā". Prezidents atzīmēja, ka "katrai tautai, tāpat ka katram cilvēkam, ir savs liktenis".

"Es ticu aizrautībai, aizrautības teorijai. Patiesībā sabiedrībā tas notiek tāpat kā dabā – iet attīstība, apogejs, novīšana. Krievija savu apogeju nav sasniegusi. Mēs esam ceļā, attīstības ceļā," viņš teica un atgādināja, ka valsts pārvarējusi smagus pārbaudījumus 90. gados un 2000. gadu sākumā.

Pēc Putina domām, Krievijas "nākotnes kodols" ir patriotisms, mīlestība pret dzimteni, tēvzemi.

"Ja nemīlēt savu tēvzemi, izturēties pret to nevērīgi, nicinoši, nospļauties par savu vēsturi, saviem sirmgalvjiem, kuros mēs patiešām atspoguļojamies, pazemot viņus un viņu sasniegumus, - tas nozīmē neticēt arī nākotnei. Taču tā ir – pat to esmu absolūti pārliecināts," viņš uzsvēra.

Prezidents ir pārliecināts, ka Krievijas tauta ir visnotaļ jauna nācija. "Mums ir bezgalīgs ģenētiskais kods. Vienkārši sakot, tā pamatā ir asiņu sajaukums," piebilda Putins.

Par Krievijas savaldīšanu 

Krievijas sasniegumi dažādās jomās kaitina citas valstis, no kurām parādās savaldīšanas politika, paziņoja Putins.

"Mums ir virkne sasniegumu. Tas jau sāk kaitināt. No šejienes izriet savaldīšanas politika. Tostarp arī ekonomikā, KOKOMa (Koordinācijas padome eksporta kontroles jautājumos, starptautiskā oreganizācija eksporta kontrolei uz PSRS – red.) sarakstus neviens nav atcēlis, tie taču pastāvēja reāli. Pat 90. gados. Neviens taču tos ierobežojumus nav atcēlis. Vienkārši, kamēr mēs cēlāmies kājās un stabilizējām situāciju Kaukāzā, tam sāka aizvien vairāk un vairāk pievērst uzmanību," teica valsts vadītājs.

Savaldīšanas politika, pēc prezidenta vārdiem, sākās tūlīt pēc tam, kad Krievija sāka nostāties uz kājām.

"Tieši toreiz, pamazām, paklusām, maziem solīšiem, aizvien vairāk un vairāk. Jo stiprāki mēs kļuvām, jo stiprāka ir šī savaldīšanas politika," piebilda prezidents.

Vladimirs Putins pieļāva, ka pret Krieviju vērstu nedraudzīgu darbību gadījumā iespējama ārvalstu interneta servisu atslēgšana. Viņš apliecināja, ka neviens neplāno mākslīgi apgrūtināt dzīvi tīmekļa lietotājiem Krievijā, tomēr uz atklātiem uzbrukumiem būs reakcija.

"Es, piemēram, nevēlos kaut ko mākslīgi aizskrūvēt vai piegriezt. Tomēr, kad sāksies kaut kādas naidīgas darbības, es to pieļauju. Naidīgas darbības pret mūsu valsti nav pieļaujamas," uzsvēra Putins.

Viņš norādīja, ka Krievija reaģēs uz "atklātiem" uzbrukumiem no ārienes. "Ceru, ka arī viņi to sapratīs, kamēr pamazām zaudēs kmonopolu tirgū," piezīmēja valsts vadītājs.

Par panākumiem cīņā ar Covid-19

Cerības uz to, ka Krievija neko nespēs padarīt ar koronavīrusa pandēmiju, bija saistītas ar to, ka "mēs esam nekur nederīgi un niecīgi", tomēr Krievija ar mobilizācijas palīdzību tika galā labāk nekā citas valstis, atzīmēja Putins.

Viņš norādīja, ka pats objektīvākais rādītājs ir infekcijas gadījumu skaits uz simt tūkstošiem iedzīvotāju. "Pie mums – 12 cilvēki, tur vēl joprojām – 45. Mēs sākām individuālās aizsardzības līdzekļus ražot 20 reizes vairāk nekā epidēmijas sākumā. 20 reizes. Visas veselības aprūpes sistēmas mobilizācija, rūpniecības mobilizācija vienkārši izrādījusies nesalīdzināmi augstāka, nekā Eiropas valstīs un ASV. Tur vienkārši ir sabrukums," konstatēja Putins.

Viņš atzina, ka arī Krievijā veselības aprūpes sistēmā "problēmu ir pietiekami daudz". "Es zinu par problēmām, zinu, piemēram, kā cilvēki slimnīcās gulēja gaiteņos," piebilda prezidents.

Sarunā ar mediju pārstāvjiem valsts vadītājs atgādināja arī Krievijas acīmredzamos panākumus lauksaimniecībā, kas bija iespējami, pateicoties valsts atbalstam, neskatoties pat uz visiem izteikumiem, ka "tas viss ir velti", un "aizies melnajā caurumā".

"Mēs lepojamies ar lauksaimniekiem, viņi panākuši izcilus rezultātus. Vispirms – pateicoties savam darbam – cilvēkiem, kuri strādā laukos, fermās un pārstrādes rūpnīcās, pateicoties, es teiktu, ražotnes organizatoru vīrišķībai, biznesam, kas iegulda, viņu talantam, prasmei organizēt darbu," viņš teica.

Pie tam Putins atgādināja arī, kādu atbalstu valsts sniegusi šai nozarei – privilēģijas, kredīti, palīdzība lauksaimniekiem nelabvēlīgos laikapstākļos, eksporta subsīdijas un virkne atbalsta pasākumu minerālmēslu, transportlīdzekļu un degvielas iegādei.

121
Tagi:
Vladimirs Putins, Krievija
Pēc temata
Putins pastāstīja par "pirmo triecienu" un Krievijas iespējām izmantot kodolieročus
Putins aicina sadarboties, lai uzveiktu Covid-19 pandēmiju
Vladimirs Putins: "Jā, Krievija ir balta un pūkaina"
Par NATO, grēkiem un specdienestiem. Kādus jaunumus atklāja Putins
COVID-19

Krievijas Veselības ministrija informēja par "Sputnik Light" pētījumu II fāzes beigām

3
(atjaunots 13:19 05.03.2021)
"Sputnik Light" iekļauts vakcīnu līnijā "Sputnik", ko izstrādājis Gamaleja centrs sadarbībā ar Krievijas tiešo investīciju fondu uz labi izpētītās cilvēka adenovīrusu vektoru platformas.

RĪGA, 5. marts — Sputnik. Krievijā noslēgusies vakcīnas "Sputnik Light" klīnisko pētījumu II fāze, informēja valsts veselības ministrs Mihails Muraško, vēsta RIA Novosti.

"Patlaban tie (dati – red.) nosūtīti ekspertu vērtējumam," politiķis pastāstīja žurnālistiem.

Atļauja klīnisko pētījumu III fāzei jau ir saņemta – to izsniedza februāra vidū. Šie pētījumi tiks veikti ar divām brīvprātīgo grupām, izmantojot placebo. Pētījumus plānots noslēgt līdz 2022. gada 28. janvārim.

"Sputnik Light" iekļauts vakcīnu līnijā "Sputnik", ko izstrādājis Gamaleja centrs sadarbībā ar Krievijas tiešo investīciju fondu uz labi izpētītās cilvēka adenovīrusu vektoru platformas.

Krievijas tiešo investīciju fonda direktors Kirils Dmitrijevs pastāstīja, ka "vienkāršotā versija" pārsvarā paredzēta ārējiem tirgiem, valstīs, kur reģistrēti spēcīgi epidēmijas perēkļi, bet Krievijā flagmanis joprojām būs "Sputnik V"

Gamaleja centra direktors Aleksandrs Gincburgs apliecināja, ka "Sputnik Light" pielietojums šajās valstīs dod iespēju mazināt saslimstības apogeju un atvieglot slodzi, ar ko saskaras vietējā veselības aprūpes sistēma. Imunitāte pēc vakcinācijas saglabāsies, domājams, 3-4 mēnešus, vakcīnas efektivitāte sasniegs aptuveni 85%, atklāja zinātnieks.

Vakcinācijas shēma paredz tikai vienu injekciju ("Sputnik V" pirmo komponenti) un īsāku antiķermenīšu izstrādes periodu. Pie tam pat gadījumā, ja vakcinētais inficēcies ar koronavīrusu, viņam nedraud smaga Covid-19 gaita, jo vīrusa ierosinātājs nenonāks plaušās. Lai aizsardzību pagarinātu, iespējams injicēt otro komponenti pēc trim mēnešiem.

3
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Bloomberg uzskaita Krievijas vakcīnas "Sputnik V" priekšrocības
Lancet publicējis "Sputnik V" pētījumu trešās fāzes rezultātus
Vēl viena ES valsts lūdz Krieviju piegādāt "Sputnik V": pie Putina vērsies Zēmans
Vācijā stāsta, ka vakcīna "Sputnik V" patiešām pārsteigusi Rietumus
Marija Butina

Butina: tikai dusmīga pļauka pamodinās eiropiešus no liberālā skurbuma

10
(atjaunots 10:35 05.03.2021)
Pazīstamā sabiedriskā darbiniece Marija Butina atklāja, kā, pēc viņas domām, palīdzēt Eiropas sabiedrībai atgriezties pie cieņpilnas attieksmes pret tradicionālajām vērtībām, uzticības ģimenei un bērniem.

RĪGA, 5. marts – Sputnik. Krievijas Sabiedriskās palātas locekle, projekta #Своихнебросаем iniciatore Marija Butina ir pārliecināta: Krievijai jāuzņemas "vadība opozīcijā amerikāņu Sodomai un Gomorai". Tagad, pēc viņas domām, gaismas cīņa pret tumsu tikai sākas, stāsta Sputnik Meedia.

"Tās pamati likti pērnā gada jūlijā, kad Krievijas Konstitūcijā tika nostiprināti tādi fundamentāli postulāti, kā nacionālo tiesību prioritāte pār starptautiskajām, bērnu aizsardzība, ideāli, ticība Dievam, uzticība saviem tautiešiem, kuri gluži kā sasistas krūkas lauskas izbiruši pa visu pasauli pēc PSRS sabrukuma," Butina pastāstīja savā Телеграм kanālā.

Lāpu gājiens Tallinā, foto no arhīva
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sabiedriskā darbiniece atzīmēja, ka līdz fināla cīņai vēl tālu, un tās rezultāts nav iepriekš zinams. "Tagad jautājums ir par to, cik lielā mērā mūsu tauta ir gatava vienoti aizsargāt savus cilvēkus, ideālus un tradicionālās vērtības."

Marija Butina atgādināja, ka vēl pavisam nesen daudzi liberāli darbinieki ņirgājās un izsmeja vārdu "stiprinājumi".

"Tagad pavisam vairs nav smieklīgi: Amerika vairāk nekā 30 gadus pirkusi un pakļāvusi sev Eiropu, un pagaidām nav zināms, vai izdosies pamodināt Vecās pasaules cilvēkos cilvēciskumu, savstarpēja atbalsta nozīmi, uzticību ģimenei un jaunajai paaudzei," viņa atzina.

"Vienkārši nepietiek ticības tam, ka agri vai vēlu viss pamodīsies pats, vajadzīga aktīva, teikšu atklāti – agresīva pļauka, lai pamodinātu no liberālā skurbuma Eiropas sabiedrību, kas apmaldījusies cilvēku grēku un netikumu tumsā," noslēdza Sabiedriskās palātas locekle.

Vai kāds jau mostas?

Ideju modināt sabiedrību no liberālā skurbuma un atbrīvot no tai svešu vērtību uzmācības atbalsta, piemēram, opozīcijā strādājošie politiskie spēki Igaunijā. Sputnik Meedia stāsta, ka tradicionālo ģimenes vērtību saglabāšanu atbalsta partija EKRE. 

Tās līderis Martins Helme norāda, ka pašlaik Igaunija nonākusi stāvoklī, kurā pašu valsts vara mēģina mainīt tradicionālos priekšstatus par normālumu.

"Šī jaunā elite pakļaujas nevis savai tautai, bet gan gaida atzinību no ārējiem spēkiem, tāpēc it loģiski, ka tā vēlas atņemt tautai iespēju izteikties, piemēram, referendumā," politiķis atgādināja par parlamentā izjaukto balsojumu referenduma jautājumā par laulību – vīrieša un sievietes savienības – atzīšanu.

Helme uzskata, ka šī iemesla dēļ valdība pūlas aizliegt valstī tās vadības soļu kritiku un igauņu tautai svešu vērtību atmaskošanu.

"Viņi nepiekrāps mūs ar saldiem vārdiem par nepieciešamību aizliegt naida kurināšanu. Tā ir cenzūra, brīvības apspiešana un mēģinājums uzspiest vienu valdošo ideoloģiju," viņš paskaidroja.

"Mūsu jaunais Atbrīvošanās karš sāksies nacionālā uzplaukuma un vārda brīvības vārdā!" pasludināja Helme partijas pasākumā, kas bija veltīts Igaunijas Neatkarības dienai.

10
Tagi:
Marija Butina, Krievija, Eiropa
Pēc temata
LGBT šantāža Eiropas Savienībā: ievērojiet tiesības, citādi maksāsiet sodu
Krievija aizsargās žurnālistus: Butina pastāstīja par kampaņu #Своихнебросаем
Skandāls pa visu Baltiju: kāpēc Igaunijas politiķis uzlielījis Putinu
Nepilsoņu tiesības, krievu skolas un viendzimuma laulības: ko rīdzinieki par to visu domā