Dmitrijs Gračovs

"Eksāmens notiek latviski": krievu komiķis par braucieniem uz Latviju un pilsonību

97
(atjaunots 15:45 10.01.2021)
Dzīvoklis Rīgā ir, tomēr tagad uz Latviju brauc retāk, par pilsonības eksāmenu neizšķīrās latviešu valodas un "okupācijas" dēļ: krievu aktieris Dmitrijs Gračovs, kurš parodē Putinu, pastāstīja par savām attiecībām ar Latviju.

RĪGA, 10. janvāris — Sputnik. Parodists Dmitrijs Gračovs, par kura īpašo "nišu" kļuvusi Krievijas prezidenta Vladimira Putina parodēšana KVN un Comedy Club, intervijā YouTube kanālam "Predeļņik" pastāstīja, kāda ir viņa attiekme pret Latviju un kāpēc viņš nav Latvijas pilsonis, stāsta Mixnews.lv.

Aktieris kļuvis ļoti populārs, pateicoties līdzībai ar Putinu. Gračovs pastāstīja, ka viņa sieva dzimusi Liepājā un viņu pirmais dzīvoklis bija Rīgā.

Toreiz Maskavā ģimene varēja tikai noīrēt dzīvokli. Nopirkt īpašumu viņi varēja tikai Latvijas galvaspilsētā, turklāt tas deva iespēju saņemt uzturēšanās atļauju, un tas ieinteresēja, atzina aktieris.

Gračovs atklāja, ka viņam ļoti patīk apciemot Rīgu un Latvijai ir savs valdzinājums. Bijusi pat vēlēšanās pusgadu vai gadu padzīvot Latvijā, sūtīt bērnu vietējā bērnudārzā.

Tomēr drīz vien ģimene nopirkusi dzīvokli Maskavā, un uz Latviju brauca aizvien retāk. Pie tam rodas neērtības – uzturēšanās atļauja jāpagarina katru gadu, bet pāriet pilsonībā, ko iespējams izdarīt pēc pieciem gadiem ar uzturēšanās atļauju, aktierim ir visnotaļ grūti.

Gračovs atzīmēja, ka viņa gadījumā būtu visai komiski kārtot eksāmenu latviešu valodā. Pie tam viņš nedomā "atzīt okupāciju".

Aktieris ironiski pastāstīja, kā vietējie taksisti viņam klāstījuši: pilsonības eksāmenā ir jāatzīst, ka "PSRS bija okupants". Tāpēc daudzi Latvijā dzīvojošie krievi pilsonībā nav pārgājuši, viņš atzīmēja.

Sarunā ar YouTube kanālu viņš konstatēja, ka Rīgā ir liels skaits krievu tautības iedzīvotāju, drīzāk gan Rīga ir krievu pilsēta.

Krievijas zvaigznes Latvijā

Atgādināsim, ka reiz Krievijas zvaigznes ļoti mīlēja Latviju. Dažām valstī ir nekustamie īpašumi. Piemēram, Alla Pugačova ar dzīvesbiedru Maksimu Galkinu labprāt pavada vasaru Jūrmalā. Stāsta, ka viņa pat nopirkusi tur elegantus apartamentus.

Dzīvoklis Jūrmalā ir arī Borisam Moisejevam. Viņš ļoti mīlēja Jūrmalu, tomēr atzina, ka viņam tur patīkot viss, izņemot komunālos maksājumus par viņa trīsistabu dzīvokli – tie Jūrmalā ir pārlieku augsti.

Moisejevam bija arī māja Jūrmalā, tomēr to viņš pārdevis.

Mājoklis Latvijā ir arī šoumenam Aleksandram Revvam, tomēr viņš bieži uzstājās Latvijā. Viņš pats atzīst, ka Jūrmala ir viens no labākajiem kūrortiem pasaulē.

Nekustamie īpašumi Jūrmalā ir arī Barščevska un Vitorgana ģimenēm. Mājā iepretim Krievijas vēstniecības rezidencei ir Vladimira Vinokura, Aleksandra Masļakova un Valērija Sjutkina dzīvokļi.

Mellužos uzcēla māju, apprecējās un par tēti kļuva pazīstamais aktieris Sergejs Svetlakovs. Dzīvokļus Jūrmalā nopircis arī Arkādijs Ukupņiks un Larisa Doļina.

Nesen viedokli par nekustamo īpašumu Latvijā pauda dziedātājs Oļegs Gazmanovs. Viņš pastāstīja, ka šis pirkums sagādājis viņam lieku slogu – mājokli Jūrmalā ir gandrīz neiespējami pārdot, bet nākas maksāt lielus nodokļus.

97
Tagi:
nekustamais īpašums, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Ramzans Kadirovs: dienu un nakti sapņoju par braucienu uz Rīgu
Oļegs Gazmanovs nevar nokļūt pats savā dzīvoklī Jūrmalā

Krievija pametīs SKS, taču no kosmosa neaizies: nacionālās stacijas projekts jau gatavs

36
(atjaunots 11:40 19.04.2021)
Kāpēc Krievijā tika pieņemts lēmums izstāties no Starptautiskās kosmiskās stacijas projekta pēc 2025. gada?

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Krievijas vicepremjers Jurijs Borisovs informēja, ka pēc 2025. gada Krievija pametīs Starptautiskās kosmiskās stacijas (SKS) projektu, vēsta RIA Novosti.

Lēmums par izstāšanos no projekta tika pieņemts, Kosmonautikas dienā, 12. aprīlī, sanāksmes laikā pie Krievijas prezidenta Vladimira Putina.

Šo lēmumu iespaidoja esošais SKS stāvoklis. Kā skaidro "Roskosmosā", stacijas moduļu resurss jau ir izsmelts. SKS Krievijas segmentā bija atrastas plaisas. Šīs plaisas tika hermetizētas, tomēr ir vērojama neliela gaisa noplūde.

Automātisko kosmisko aparātu un dzinējbloku lidojumu vadītājs Vladimirs Solovjevs prognozē, ka pēc 2025. gada nolietosies citi stacijas elementi.

Tikmēr Krievija tērē Starptautiskajā kosmosa stacijai 10-15 miljardus rubļu.

Kā paskaidroja "Roskosmosa" preses dienestā, Krievija saskaņoja ar SKS partneriem darba termiņu stacijā līdz 2024. gadam. Un pēc šā termiņa beigām lēmums par izstāšanos tiks pieņemts, ņemot vērā stacijas moduļu tehnisko stāvokli, kā arī nacionālos plānus izvietot jaunās paaudzes Krievijas orbitālo staciju.

Jaunākās Krievijas orbitālas stacijas projektu prezentēja jau 2020. gada oktobrī. Plānots, ka tajā būs vismaz pieci moduļi: bāzes modulis, mērķa ražošanas modulis, noliktava, platforma kosmisko aparātu montāžai, palaišanai, pieņemšanai un apkalpošanai, kā arī viens modulis četru tūristu izvietošanai.

36
Tagi:
kosmoss, Krievija
Pēc temata
"Roskosmos" ģenerāldirektors pateicās ASV par dempingu
Vajadzīgi inženieri: Latvijā pastāstīja, kādas ir EKA prasības kosmonautiem
Krievijas kosmiskā kuģa "J.A.Gagarin" starts
Pica, saldējums un pašaudzēti salāti: ko ēd kosmonauti uz SKS klāja
Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā

Krievija izraida 20 Čehijas diplomātus

41
(atjaunots 21:15 19.04.2021)
Čehu diplomātiskās misijas pārstāvjiem Maskavā jāatstāj Krievijas galvaspilsēta līdz 19. aprīļa beigām.

RĪGA, 19. aprīlis - Sputnik. Krievija pasludinājusi 20 Čehijas vēstniecības darbiniekus par personām non grata, svētdienas vakarā paziņoja Krievijas Federācijas Ārlietu ministrijā, vēsta RIA Novosti.

Viņiem jāpamet Krievijas galvaspilsēta līdz 19. aprīļa beigām.

Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālajā paziņojumā norādīts: "Maskava pauž kategorisku protestu saistībā ar Krievijas diplomātu izsūtīšanu".

Sestdienas vakarā Krievijas Ārlietu ministrijā tika izsaukts čehu vēstnieks Vitezslavs Pivoņka.

Diplomātiskā skandāla cēlonis

Iepriekš Čehijas Ārlietu ministrijas vadītājs Jans Hamačeks paziņoja, ka visiem 18 Krievijas vēstniecības darbiniekiem Prāgā ir jāatstāj valsts 48 stundu laikā. Valdība apsūdzēja diplomātus darbā Krievijas specdienestu labā. Atbildē Krievijas ĀM pārstāve Marija Zaharova paziņoja, ka Čehijai "labi zināmas šādu triku sekas".

Turklāt sestdien čehu premjerministrs Andrejs Babišs informēja, ka valdība tur Krievijas specdienestus aizdomās par saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā. Kā apgalvo vietējie mediji, incidenta mērķis bija neļaut nosūtīt šo munīciju uz Ukrainu. Šodien Hamačeks plāno tikties ar ES Ārlietu ministrijas vadītāju un apspriest "Vrbetices lietu".

Tāpat Čehijas policija izsludinājusi meklēšanā Aleksandru Petrovu un Ruslanu Boširovu, kurus Londona tur aizdomās bijušā Izlūkošanas pārvaldes pulkveža Sergeja Skripala un viņa meitas Jūlijas saindēšanā.

Maskava paudusi Prāgai kategorisku protestu saistībā ar Krievijas diplomātu izsūtīšanu un paziņoja, ka tiks veikti atbildes pasākumi. Kā norādīja Ārlietu ministrijā, Prāgas darbībās "nevar nesaskatīt amerikāņu pēdas". Resorā uzsvēra, ka lēmums par Krievijas diplomātu izraidīšanu pieņemts "ar nepamatotiem un izdomātiem ieganstiem" par Krievijas specdienestu saistību ar sprādzienu munīcijas noliktavā Vrbeticē 2014. gadā.

41
Tagi:
ārlietu ministrs, Krievija, Čehija
Pēc temata
Pārdomājis: Krievijas ĀM pārsteigusi Borela noskaņojuma maiņa
Krievijas ĀM: Eiropas Savienībai nav izdevies sarīkot Krievijai "publisku pērienu"
Eiropa iedzinusi strupceļā attiecības ar Krieviju, tikai nez kāpēc nepriecājas par to

Pierādi, ka esi latvietis: cīņas par valsts valodu negaidīti rezultāti

0
(atjaunots 17:45 20.04.2021)
Latvieši ir spiesti iet uz arhīviem un maksāt par izziņām, lai apliecinātu, ka viņi mācījušies latviešu valodā.

RĪGA, 20. aрrīlis - Sputnik. Latviešu sūdzības par taksometru vadītājiem, kuri slikti prot valsts valodu, ir nospēlēja ļaunu joku ar pašiem latviešiem. Tagad taksometru vadītājiem ir jāapliecina latviešu valodas zināšanas, par ko reizēm jāmaksā. Situācija diez vai mainīsies tuvākajos trijos gados, ziņo TV3 raidījums Bez Tabu.

Jaunā prasība — pierādīt latviešu valodas prasmes — tika ieviesta pagājušajā vasarā, jo taksometru klienti sūdzējās, ka daudzi autovadītāji pienācīgā līmenī neprot valsts valodu un ar tiem ir grūti komunicēt. Bija gadījumi, kad ziņoja par to, ka vadītājs pat nevar sasveicināties latviešu valodā. Tagad licences saņemšanai taksistiem jābūt latviešu valodas B1 līmenim.

Licence jāatjauno ik pēc trim gadiem, Autotransporta direkcija pārbauda, vai vadītājam nav soda punktu un vai viņam ir vismaz trīs gadu braukšanas stāžs. Šogad taksisti saskārās ar jaunām prasībām, no kurām cieš arī latvieši.

Daiga, taksometra vadītāja no Ventspils, pastāstīja televīzijas raidījumam, ka viņai ir dokumenti par izglītību, taču tie nav pārliecinājuši Autotransporta direkciju par ventspilnieces valodas prasmēm. Lai gan latviešu valoda viņai ir dzimtā. 1981. gadā viņa absolvējusi Ventspils skolas 8. klasi, taču dokumentos nav nekāda apliecinājuma tam, ka mācības notika valsts valodā.

"Tagad mēs, latvieši, ejam pa arhīviem, maksājam naudu. Piemēram, Ventspilī šāds pakalpojums maksā 15 eiro. Lai izņemtu no arhīva, ka tu esi mācījies latviešu skolā, latviešu valodā. Tas nozīmē, ka mēs maksājam naudu par to, ka mēs esam latvieši un ka mēs mākam runāt latviski," stāsta Dagnija.

Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone, komentējot situāciju, atzīmēja, ka šī procedūra nebūšot jāatkārto pēc trim gadiem.

"Šobrīd Taksometru vadītāju reģistrā mums ir reģistrēti vairāk nekā 8000 autovadītāju. Un līdz šim esam izslēguši 22 par latviešu valodas nezināšanu, bet sūdzību ir bijis krietni vairāk. Labā ziņa ir tāda, ka šoferi atradīs šo izziņu un iesniegs to mums. Un tad vēl pēc trim gadiem šādu problēmu vairs nebūs autovadītājiem," stāsta Plone.

0
Tagi:
latviešu valoda, krievu valoda
Pēc temata
"Divvalodības terors": dzejniece piesaka karu firmām, kas pieprasa krievu valodas prasmes
"Nacionālisms aprij apgaismību": grozījumi Augstskolu likumā
Krievu valoda "iegāž": Wargaming IT speciālisti nevēlas mācīties latviešu valodu
Kāpēc visus krievus Latvijā tur aizdomās? Viņi runā krieviski un skatās Krievijas TV!