Krievija ieviesa e-vīzu sistēmu: kāpēc nav pieejama

38
(atjaunots 10:03 02.01.2021)
Elektronisko vīzu sistēma ieceļošanai Krievijā ir ērta un vienkārša, tā paredzēta 52 valstu pilsoņiem.

RĪGA, 2. janvāris - Sputnik. Elektronisko vīzu sistēma, kas ir pieejama 52 valstu pilsoņiem, tiek ieviesta Krievijā sākot ar 2021. gadu, tomēr sarežģītas epidemioloģiskā situācijas dēļ, ārzemju tūristiem pagaidām nav iespējams noformēt e-vīzu.

Elektronisko vīzu izsniedz uz 60 dienām no noformēšanas dienas un tā dod tiesības uzturēties Krievijā ne ilgāk par 16 dienām. Kad tiks atcelti ierobežojumi ārvalstu tūristu ieceļošanai Krievijā, vienoto elektronisko vīzu varēs saņemt 52 valstu pilsoņi.

Pašlaik KF valdības apstiprinātajā sarakstā ietilpst: Austrija, Andora, Bahreina, Beļģija, Bulgārija, Vatikāns, Ungārija, Vācija, Grieķija, Dānija, Indija, Indonēzija, Irāna, Īrija, Islande, Spānija, Itālija, Kipra, Ķīna (ieskaitot Taivānu), Korejas Tautas Demokrātiskā Republika, Kuveita, Latvija, Lietuva, Lihtenšteina, Luksemburga, Malaizija, Malta, Meksika, Monako, Nīderlande, Norvēģija, Omāna, Polija, Portugāle, Rumānija, Sanmarīno, Saūda Arābija, ZiemeļMaķedonija, Serbija, Singapūra, Slovākija, Slovēnija, Turcija, Filipīnas, Somija, Francija, Horvātija, Čehija, Šveice, Zviedrija, Igaunija, Japāna.

Elektroniskā vīza tiks noformēta internetā un ir paredzēta tūrisma, biznesa, humanitāriem un viesu braucieniem, tā ir vienreizēja, un ir spēkā 60 diennaktis kopš noformēšanas dienas, uzturēšanās termiņš - 16 dienas no ieceļošanas dienas. Plānots, ka vīza tiks noformēta četru kalendāra dienu laikā kopš pieteikuma iesniegšanas.

Tās saņemšanai nav nepieciešams ielūgums, rezervācija viesnīcā vai jebkādi citi ieceļošanas mērķi apliecinoši dokumenti. Konsulārā maksa ir 40 dolāri. Bērniem līdz sešiem gadiem vīzu noformē bez maksas.

Krievijas Federācijas valdība cer, ka pēc Covid-19 pandēmijas beigām elektroniskā vīza, kļūs par visefektīvāko veidu ārvalstu tūristu piesaistīšanai valstī. Pēc Federālās tūrisma aģentūras vadītājas Zarinas Doguzovas domām, "starptautiskā tūrisma restartēšana var notikt tuvāk 2021. gada otrajai pusei".

"Elektroniskā vīza ir visvienkāršākais veids, kā piesaistīt valstī vairāk ceļotāju, proti, naudas līdzekļu," uzskata Doguzova.

Maskavas Kremlis, foto no arhīva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Resora vadītāja paskaidroja, ka elektronisko vīzu efekts būs tieši atkarīgs no epidemioloģiskās situācijas un no tā, cik ātri tiks atklātas robežas. Turklāt Doguzova uzskata, ka elektroniskās vīzas ieviešana sekmēs ārvalstu tūristu kontingenta "atjaunināšanu". Pēc viņas vārdiem, jaunieši nebrauc uz Krieviju, jo nav gatavi stāvēt rindās un gaidīt vairākus mēnešus, lai saņemtu vīzu

Tomēr pašlaik elektroniskās vīzas noformēšana nav iespējama. E-vīzu izsniegšana Tālo Austrumu, Kaļiņingradas apgabala, Sanktpēterburgas un Ļeņingradas apgabala apmeklēšanai tika apturēta 2020. gada 18. martā. Tieši šajos četros reģionos 2017. gadā startēja e-vīzu pilotprojekts ar mērķi palielināt reģiona pievilcību no investīciju viedokļa un piesaistīt lielāku skaitu tūristu. No 2021. gada ar elektronisko vīzu varēs apmeklēt visu Krieviju, bet jāņem vērā, ka šķērsot robežu būs iespējams tikai caur speciāli aprīkotiem caurlaides punktiem.

38
Tagi:
vīzas, tūristi, Krievija
Pēc temata
KF ĀM pastāstīja, cik valstis tiks iekļautas elektronisko vīzu sistēmā
Pēc robežu atvēršanas KF vīzas būs iespējams atjaunot bez maksas
Ardievas papīriem un rindām: Krievija ievieš elektroniskās vīzas
Vīzas reti, bet dodam: Latvijas vēstnieks KF par robežas šķērsošanas kārtību pandēmijā
Kirils Višinskis

Pie Latvijas vēstniecības Maskavā norisinājās piketi pret Sputnik autoru vajāšanu

2
(atjaunots 13:25 26.01.2021)
Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienā Kirils Višinskis un Marija Butina devās pie Latvijas vēstniecības Krievijā, lai uzstātos pret Krievijas mediju apspiešanu Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgades dienā sabiedriskā darbiniece Marija Butina un žurnālists Kirils Višinskis kopā sarīkoja vientuļos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, lai izteiktu protestu par žurnālistu vajāšanu, kuri sadarbojas ar Krievijas medijiem, Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

Latvijas specdienesti nesen aizturēja septiņus autorus, kas sadarbojas ar portāliem Sputnik un Baltnews.

"Mana akcija ir mēģinājums piesaistīt starptautisko institūciju un mūsu tautiešu uzmanību situācijai ar žurnālistiem Baltijas valstīs," pastāstīja Marija Butina.

"Latvijai ir jāievēro likums un jābeidz pārkāpt žurnālistu tiesības," uzsvēra Višinskis.

Marijas Butinas projekta ietvaros #Своихнебросаем RT palaida informatīvu kampaņu krievvalodīgo žurnālistu atbalstam, kas tika aizturēti Latvijā 2020. gada 3. decembrī.

Runa ir par septiņiem autoriem, kas sadarbojas ar Sputnik un Baltnews portālu. Latvijas valsts drošības dienests nopratināja viņus un veica kratīšanas viņu dzīves vietās Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 84. pantu – par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpšanu, viņiem draud līdz četriem brīvības atņemšanas gadiem.

Tika publicētas intervijas ar trim aizturētajiem žurnālistiem: Vladimiru Lindermanu, Allu Berezovsku un Andreju Jakovļevu, kuros viņi pastāstīja par kratīšanu, pratināšanu un par to, ko, pēc viņu domām, vēlās panākt Latvijas varas.

2
Pēc temata
"Varasvīri grib, lai cilvēki baidītos": Lindermans par žurnālistu vajāšanu Latvijā
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
Vakcīnas Sputnik V

Vakcīnas "Sputnik V" instrukcija papildinātā ar svarīgu brīdinājumu

24
(atjaunots 08:03 26.01.2021)
Informācija adresēta pacientiem no atsevišķām riska grupām, kuras plāno vakcinēties ar Krievijas vakcīnu "Sputnik V".

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Papildu informācija, kas saistīta ar pacientu vakcināciju, kuri cieš no autoimūnām un onkoloģiskām slimībām, parādījās "Sputnik V" lietošanas instrukcijā.

Izstrādātājs brīdina atsevišķas pacientu grupas par iespējamo risku pēc vakcinācijas ar "Sputnik V" vakcīnu.

"Informācijas trūkuma dēļ vakcinācija var radīt risku šādām pacientu grupām: ar autoimūnām slimībām (imūnsistēmas stimulācija var izraisīt slimības saasināšanos, īpaši jābūt piesardzīgiem pacientiem ar autoimūnu patoloģiju, kurai ir tendence provocēt stāvokļus, kas apdraud veselību vai dzīvību)," teikts instrukcijā.

Kā precizēja Gamaleja vārdā nosauktā centra direktors Aleksandrs Gincburgs, precizējums "Sputnik V" instrukcijā neaizliedz vakcinēt onkoloģijas slimniekus un cilvēkus, kuri cieš no autoimūnām slimībām.

"Ir tikai norāde ar īpašu piesardzību lietot šo preparātu šādu grupu pacientiem, pēc konsultācijas ar ārstējošo ārstu," teica Gincburgs RIA Novosti.

Viņš paskaidroja, ka formulējums nav saistīts ar vakcīnas "Sputnik V" lietošanas drošības jautājumiem, bet ar to, ka dažādi ķīmijterapijas kursi var samazināt onkoloģijas pacientu imūno funkciju.

"Ārstējošajam ārstam jāpieņem lēmums par katru konkrētu onkoloģijas pacientu, tas nav saistīts ar vakcīnas "Sputnik V" drošību un neliecina par imunizācijas aizliegumu šo grupu pacientiem," norādīja Gincburgs.

Vakcīnas "Sputnik V" lietošana nevar izraisīt onkoloģiskas slimības, jo tā izstrādāta uz labi izpētītās cilvēka adenovīrusa vektora platformas bāzes, uzsvēra Gamaleja vārdā nosauktā centra direktors. Tāpat Gincburgs piebilda, ka tā ir "Sputnik V" galvenā atšķirība no citiem preparātiem, kas izstrādāti uz šimpanzu adenovīrusa un RNS bāzes un kuru ilgtermiņa efekti nav līdz galam izpētīti.

24
Tagi:
Sputnik V, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Le Monde publicē slepenu informāciju no Covid-19 vakcīnas apstiprināšanas dokumentiem
"Krievija pēc naudas nedzenas." Eiropā ir uzstājušies "Sputnik V" aizstāvībai
Latvijā atklāta Covid-19 vakcīnu radīto blakņu statistika
Vairāki ārsti saslimuši ar Covid-19 pēc pirmās vakcīnas, vakcinācijas tempi krītas