Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, foto no arhīva

"Klusē, spītīgi klusē". Maskava sašutusi par to, ES aizstāv Latviju

108
(atjaunots 11:00 18.12.2020)
Briselei laiks nopietni padomāt par to, kas notiek Latvijā: eirointegrācija, kuras mērķis ir samierināt Eiropas tautas, patiesībā izvēršas par citādi domājošo tiešu apspiešanu, kultūras un valodas daudzveidības pārkāpumiem.

RĪGA, 18. decembris – Sputnik. Krievija joprojām aicina pielikt punktu vārda brīvības pārkāpumiem Latvijā, taču starptautiskās organizācijas joprojām klusē – tā ir īsta savstarpēja sazvērestība, Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova paziņoja savā brīfingā.

Diplomāte atzīmēja, ka situācija ar krievvalodīgajiem žurnālistiem Latvijā prasa detalizētu izmeklēšanu.

"Mēs no jauna konstatējam, ka starptautiskās tiesībsargājošās organizācijas klusē, spītīgi klusē (un, acīmredzot, dara to apzināti) par Latvijas varasiestāžu kārtējo izlēcienu pret preses un krievu valodas brīvību," uzsvēra Zaharova.

Viņa atgādināja, ka 3. decembrī VDD organizēja kratīšanas, izņēma tehniku, aizturēja un nopratināja virkni krievvalodīgo žurnālistu. Visi aizturētie ir starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa", kuras ietvaros strādā portāli Baltnews un Sputnik ārštata darbinieki.

Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 84. pantu – par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpšanu. Pēc nopratināšanas žurnālistiem aizliegts pamest valsti. Viņiem var draudēt sods – no naudas soda līdz brīvības atņemšanai.

"Neskatoties uz mūsu publiskajiem aicinājumiem tikt skaidrībā ar situāciju un Krievijas diplomātisko pārstāvniecību vadības sarunām atbilstošajās struktūrās un starptautiskajās organizācijās, minētās situācijas apspriešanu EDSO pastāvīgajā padomē, mēs neesam ieraudzījuši oficiālu vērtējumu šim nepieklājīgajam vārda brīvības pārkāpumam," konstatēja M.Zaharova.

"Mēs no jauna aicinām starptautiskās organizācijas, kuru specialitāte ir žurnālistu un vārda brīvības aizsardzība, objektīvi novērtēt notiekošo," piezīmēja Krievijas ĀM pārstāve.

Diplomāte uzskata, ka Latvijas mēģinājumi skaidrot notiekošo nav pārliecinoši.

"Tie nav pārliecinoši tāpēc, ka nav iespējams attaisnot tumsonību. Atsauces par to, ka autoru, kuri sadarbojas ar Baltnews un Sputnik, kriminālvajāšana it kā esot saistīta ar Eiropas Savienības vienpusējām neleģitīmajām individuālajām restrikcijām pret starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoru Dmitriju Kiseļovu... Pat kauns to visu atkārtot," atzina Zaharova.

Viņa piezīmēja, ka vēl lielāks kauns ir par kolēģiem Latvijā, kuri, aizbildinoties ar tām pašām "sankcijām", aizlieguši holdinga Russia Today kanālu retranslāciju, - Dmitrijam Kiseļovam nav nekāda sakara ar telekanāliem.

"Vienlaikus mūsu kontakti dažādās starptautiskajās struktūrās apstiprina, ka svešvalodās strādājošie Krievijas plašsaziņas līdzekļi, ārvalstīs ir loti populāri. Interese par tiem pieaug, tostarp arī starptautisko augstākā līmeņa ierēdņu vidū. Vienkārši tie ir kvalitatīvas, objektīvas un daudzpusīgas informācijas avoti," paskaidroja Krievijas ĀM pārstāve.

Diplomāte piebilda, ka šiem medijiem var piekrist un var nepiekrist, taču tie vismaz uzrāda profesionāla darba rezultātus. "Rietumu oficiozam ir savi priekšstati par viedokļu plurālismu, un šajā kontekstā (iespējams, šeit meklējams iemesls) tie spēj izturēt konkurenci tikai tad, ja viņu valstu valdības nodrošina "piedziedājumu" ar tādām represīvām metodēm pret konkurentiem," izteica viedokli Zaharova.

"Mēs atkar redzam, kā Rietumu demokrātijas aprindas piesedz savus jaunākos partnerus ar negodīgiem mērķiem. Jau vairākkārt esam ieteikuši par cilvēktiesību pārkāpumu monitoringu atbildīgo organizāciju vadībai atteikties no šādas neglītas prakses. Tā ir īsta sazvērestība. Tā kompromitē pašu demokrātijas jēdzienu, par ko Rietumi labprāt pamācoši spriedelē, un kaitē organizāciju autoritātei, kuru pienākums ir aizsargāt šo demokrātiju. Vismaz tā viņi sevi pozicionē – kā demokrātijas sargi," norādīja diplomāte.

Zaharova atzīmēja, ka pie reāliem uzbrukumiem vārda brīvībai un krievu valodas iznīdēšanas Latvija pārgājusi, kad Eiropas Savienība iecerēja kampaņu cīņai ar kaut kādu mītisku dezinformāciju, kas, viņuprāt, nāk no Krievijas. Viņa norādīja, ka Brisele jau visur saskata "Kremļa roku" un ES prettiesiskie sankciju lēmumi – ar eiroinstitūtu klusu piekrišanu – Latvijā tiek interpretēti paplašināti, lai politiski izrēķinātos ar tā saucamās nevalsts valodas un nepatīkama viedokļa nesējiem.

"Iznāk, ka eirointegrācija, kuras izsludinātais mērķis esot samierināt Eiropas tautas, Latvijā patiesībā nes absolūti pretējus rezultātus: citādi domājošo tiešu apspiešanu, kultūras un valodas daudzveidības pārkāpumus. Briselei laiks nopietni padomāt par to, kas notiek Latvijā," uzsvēra Krievijas ĀM pārstāve.

3. decembrī VDD organizēja kratīšanas, izņēma tehniku, aizturēja un nopratināja virkni krievvalodīgo žurnālistu. Krievijas Ārlietu ministrija asi nosodīja Latvijas VDD darbības un raksturoja to kā "demokrātiskas sabiedrības pamatu – mediju un viedokļa paušanas brīvības pārkāpuma kliedzošu piemēru". Resors uzsvēra, ka tā ir soda akcija, "kas neatstāj ne mazākās šaubas par safabricēto apsūdzību rusofobo zemtekstu". Zaharova aicināja Latvijas ārlietu ministru pārtraukt melus un neaizbildināties ar to, kas neatbilst patiesībai, kā arī saņemt dūšu un atbildēt par savu politiku.

Krievijas ĀM atzīmēja, ka apsūdzības par ES sankciju režīma pārkāpšanu no Sputnik Latvija ārštata autoru puses ir kategoriski nepieļaujamas.

108
Tagi:
žurnālists, Latvija, vārda brīvība, Zaharova
Pēc temata
Beidziet melot! Zaharova norāja Latvijas ārlietu ministru par "žurnālistu lietu"
Dombrovskis sašutis par žurnālistu aizturēšanām un plāno sarunu ar iekšlietu ministru
Vardarbība ir norma? Krievijas Žurnālistu savienība reaģēja uz VDD rīcību Latvijā
"Nekrītiet kaunā!" Kiseļovs aicina Latviju pārtraukt savu pilsoņu vajāšanu

Kremlis gatavs sliktākajam scenārijam attiecībās ar ASV

38
(atjaunots 11:41 11.04.2021)
Krievijas prezidenta preses sekretārs konstatēja, ka ASV politikā attiecībās ar Krieviju vērojama nedraudzīga un skarba attieksme.

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Maskava ir gatava sliktākajam scenārijam tālākajās attiecībās ar Vašingtonu, sarunā ar žurnālistiem pastāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, komentējot ziņas par Krievijas diplomātu iespējamo izsūtīšanu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš mediji vēstīja, ka ASV gatavo jaunas sankcijas pret Krieviju, cita starpā Savienotās Valstis varētu izraidīt vēstniecības darbiniekus Vašingtonā.

"Saprotiet, amerikāņu puses naidīgums un neprognozējamība kopumā liek mums būt gataviem ļautnākajiem scenārijiem. Proti, ja jums ir visnotaļ agresīvi noskaņots, neprognozējams sarunbiedrs, protams, jūs visu laiku esat mobilizēts," teica Peskovs.

Donbass uz jauna kara sliekšņa: Kijevu iedvesmoja ASV atbalsts
Копирайт: Ruptly / Youtube/Пресс-служба УНМ ДНР / RT / Ukrainian President's office / Youtube/U.S. Army Europe and Africa

Krievijas prezidenta preses sekretārs konstatēja, ka ASV politikā attiecībās ar Krieviju vērojama nedraudzīga un skarba attieksme. Šajā kontekstā viņš pievērsa uzmanību ārlietu ministra Sergeja Lavrova izteikumiem, kurš iepriekš Vašingtonas līniju attiecībās ar Maskavu nosauca par "aprobežotu".

Peskovs piebilda, ka ASV mākslīgi bremzē sadarbību ar Krieviju ekonomikā un zinātnē un tas kaitē abu valstu attiecībām. Viņš konstatēja, ka Maskavas un Vašingtonas kontaktos saglabājas neprognozējamība, "un tas ir ļoti slikti".

Kārtējais spriedzes pieaugums Krievijas un ASV attiecībās sākās pēc ASV prezidenta Džo Baidena intervijas, kuras laikā viņš apstiprinoši atbildēja uz jautājumu par to, vai uzskata Krievijas valsts vadītāju Vladimiru Putinu par slepkavu. Pēc tam ĀM uzaicināja vēstnieku Vašingtonā Anatoliju Antonovu ierasties Maskavā uz konsultācijām. Pie tam diplomāti uzsvēra, ka nevēlas pieļaut neatgriezenisku degradāciju abu valstu attiecībās, ko Vašingtona, pēc būtības, iedzinusi strupceļā.

ASV pēdējā laikā runā par "Krievijas agresijas" eskalāciju un karaspēku pārvietošanos Krimā un pie Ukrainas austrumu robežām. Vašingtona aicināja Maskavu izskaidrot šos manevrus un pauda, ka ir gatava pārrunām. Ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs sarunā ar RIA Novosti norādīja, ka nepieciešamie komentāri šajā kontekstā sniegti nedēļu iepriekš, un piebilda: ASV piedāvātajā "tonī un perspektīvā" Krievija dialogu neturpinās, un Vašingtonai vajadzēs apmierināties ar jau saņemtajiem skaidrojumiem.

38
Tagi:
Peskovs, Krievija, ASV
Pēc temata
Kijeva atzinusi, ka gatavojas karot ar Krieviju. ASV prezidents apsolīja atbalstu
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu
"Viss – Donbasa dēļ": ko ASV armija sarīkojusi Eiropā
Krievijā atbildēja uz Ukrainas un NATO spēku gatavošanos karam Krimā
Sergejs Lavrovs

Nevar ticēt Vašingtonai: Lavrovs atzinis ASV sankciju politikas aprobežotību

36
(atjaunots 17:14 09.04.2021)
Krievijas ārlietu ministrs skarbiem vārdiem novērtēja ASV destruktīvo politiku attiecībās ar Krieviju.

RĪGA, 9. aprīlis – Sputnik. Krievija vairs neredz iemeslus, kur dēļ tai vajadzētu ASV un to sabiedrotos uzskatīt par partneriem, kam var uzticēties, paziņoja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, vēsta Sputnik Meedia.

"Valsts pastāvēšanai nodrošināšanai nozīmīgās jomās mēs nevaram paļauties uz viņu noskaņojumu un uz to, kuru kāju no rīta viņi pirmo cels no gultas," diplomāta vārdus citēja RIA Novosti.

Lavrovs atzīmēja, ka Vašingtonas izteikumi par gatavību veidot prognozējamas attiecības ar Krieviju izskatās nepārliecinoši.

"Mēs dzirdam, ka tagad Valsts departamenta oficiālais pārstāvis ziņoja, ka būs sankcijas, bet ASV ir vēlas prognozējamas un stabilas attiecības ar Krieviju. Vārdi izklausās nepārliecinoši, gaidīsim konkrētus darbus," paskaidroja ārlietu ministrs.

Pie tam, viņš piebilda, Maskava ir gatava jaunām sankcijām no ASV un citu rietumvalstu puses.

"Mēs atbildēsim uz jebkādiem nedraudzīgiem soļiem, tas ir pats par sevi saprotams," uzsvēra Sergejs Lavrovs.

Diplomāts kontatēja, ka ASV administrācijas darbības pret Krieviju rada aizvien asāku kritiku arī pašās Savienotajās Valstīs.

"Pat tāda Vašingtonai labvēlīga struktūra, kā Atlantijas padome, jau publicē materiālus, kuros tiek kritizēta ASV absolūtā strupceļa līnija attiecībās ar ASV," teica Lavrovs.

"Varbūt pat aprobežota (līnija – red.), kas nenes nekādus rezultātus no mērķu viedokļa, kas tika izziņoti, ieviešot sankcijas," secināja Krievijas ĀM vadītājs.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijas un ASV attiecības nonākušas strupceļā, kad ASV prezidents Džo Baidens nosauca Krievijas valsts vadītāju par "slepkavu". Atbildot uz šo soli, Maskava atsauca no Vašingtonas savu vēstnieku Anatoliju Antonovu konsultācijām.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paskaidroja, ka diplomāts izsaukts konsultācijām un abu valstu attiecību pārvērtēšanai.

Nesen kļuva zināms, ka Antonova atgriešanās ASV pagaidām nav plānota. To žurnālistiem paziņoja ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs.

"Tas nav tuvāko dienu jautājums. Par termiņiem pieņemsim lēmumu atbilstoši tam, kādi soļi sekos no Vašingtonas puses divpusējās attiecībās," paskaidroja Rjabkovs.

36
Tagi:
Sergejs Lavrovs, Krievija, ASV
Pēc temata
ASV draud Krievijai ar sekām "agresīvo darbību" dēļ
ASV atkal vēlas mācīt, kā dzīvot. Īpaši aicināta Krievija un Ķīna
Peskovs: Putins neļaus ASV runāt ar Krieviju no spēka pozīcijas
Kremlis pastāstīja par nodomu revidēt attiecības ar ASV

Zinātnes brīnumi: pērtiķis ar čipu vada pingponga spēli ar domas spēku

0
(atjaunots 00:02 11.04.2021)
Ilona Maska dibinātā neirotehnoloģiskā kompānija Neuralink demonstrēja, kā pērtiķis ar smadzenēs iedzīvinātu čipu vada virtuālo spēli ar domas palīdzību.

Ilona Maska dibinātā neirotehnoloģiskā kompānija Neuralink no ASV, kas pievērsusies implantējamu neirodatora interfeisu izstrādei un ražošanai, parādīja, kā pērtiķis ar domas spēku vada virtuālu pingponga spēli, ko kompānijā nosauca par Monkey MindPong, vēsta RIA Novosti.

Pērtiķa Peidžera – šī video ieraksta galvenā varoņa - smadzeņu abās puslodēs iedzīvināts čips. Tagad, ar banānu smūtiju stimulēts, Peidžers spēlē datorspēles.

Neuralink paskaidroja, ka neironi smadzeņu zonā, kur iedzīvināts čips, regulē darbību uz ķepu ieplānotu kustību pamata. Piemēram, vieni var aktivizēties, kad Peidžers paceļ ķepu, citi – gan tas pavirza to pa labi.

Neironu rādītāji tiek ierakstīti, to aktivitāti noraida atšifrējošajam algoritmam, tāpēc parādās iespēja reālajā laikā prognozēt darbības, ko Peidžers gatavojas izpildīt.

Jau pēc dažas minūtes ilgas kalibrēšanas pētnieki var izmantot atšifrētāja datus, lai iemācītu Peidžeru kustināt kursoru, tikai tagad – bez kursorsviras.

Pērtiķis aiz ieraduma turpina kustināt no datora atslēgto kursorsviru, taču pie tam kursoru kontrolē "vienīgi ar atšifrētās neironu aktivitātes palīdzību".

Paskatieties, kā izskatās šis brīnums.

0
Tagi:
Ilons Masks
Pēc temata
Krimas safari parkā pērtiķi nosauca par godu iPhone 7
Ķīniešu zinātnieki demonstrējuši pirmos klonētos pērtiķus pasaulē