Vladimirs Putins

Vladimirs Putins: "Jā, Krievija ir balta un pūkaina"

77
(atjaunots 16:43 17.12.2020)
Krievijas prezidents lielajā preses konferencē uzsvēra: salīdzinājumā ar Rietumiem, Krievija patiešām ir balta un pūkaina.

RĪGA, 17. decembris - Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, atbildot uz telekanāla BBC žurnālista jautājumu par valsts attiecību pasliktināšanos ar virkni rietumvalstu, konstatēja, ka jūt atbildību par Krievijas tautu un darīs visu tās labklājībai, vēsta RIA Novosti.

"Jautājumā par to, ka mēs esam balti un pūkaini. Vai mēs jūtam kaut kādu atbildību par notiekošo? Es jūtu  atbildību par to, kas notiek ar Krieviju un tās tautu. Un es darīšu visu Krievijas Federācijas interesēs.

Tas attiecas arī uz Krimas atgriešanos mūsu, Krievijas valsts sastāvā. Pievērsīšu jūsu uzmanību tam, ka tas tika izdarīts uz tautas gribas izpausmes pamata," teica Putins, atbildot uz BBC News žurnālista jautājumu par to, vai viņš neuzskata, ka ir atbildīgs par "bēdīgo stāvokli" Krievijas attiecībās ar ASV, Lielbritāniju un tā tālāk, vai Krievijas valdība, viņaprāt, esot "balta un pūkaina".

Atsevišķi Putins uzsvēra, ka, salīdzinājumā ar Rietumiem, Krievija patiešām ir "balta un pūkaina".

"Salīdzinājumā ar jums – jā, tā patiešām ir," uzsvēra valsts vadītājs.

ASV ir milzīgs armijas bāzu tīkls visā pasaulē, - kurš tad šajos apstākļos ir balts un pūkains, kurš – agresīvs, paziņoja Putins.

"Atbildiet pats sev uz kautājumu: kurš ir balts un pūkains, kurš – dzelkšņains un agresīvs. Mums ir divas trīs bāzes, pie tam – teroristiski bīstamos virzienos – Kirgizstānā, Tadžikistānā, Sīrijā. No otras puses – es runāju par Savienotajām Valstīm – milzīgs tīkls visā pasaulē.

Vai zināt, kāds ir mūsu militārais budžets? 46 miljardi. Lielbritānijai – daudz lielāks, ASV – 770 miljardi. Militāro izdevumu ziņā Krievija ieņem sesto vietu pasaulē," konstatēja Putins.

Viņš atgādināja, ka NATO militārā infrastruktūra tuvojas Krievijas robežām. "Vai tad mums nevajag uz to reaģēt? Vai tad mēs izstājāmies no pretraķešu aizsardzības līguma? To taču neizdarījām mēs. Un mēs esam spiest atbildēt, izstrādājot jaunas bruņojuma sistēmas, kas nivelē draudus," atzīmēja valsts vadītājs.

Pēc tam viņš komentēja arī Rietumu pretenzijas pret Krieviju militārajos jautājumos un atgādināja, ka ASV pakāpeniski izstājušās no starptautiskajiem līgumiem.

"Pēc tam izstājās no Atvērto debesu līguma. Ko mums iesākt? Es negribu uzdot šo jautājumu jums, tomēr - ko mums darīt šajā sakarā? Atstāt visu tā, kā ir?

Jūs, NATO valsts, lidosiet virs mums un visu nodosiet amerikāņu partneriem, bet mums tādas iespējas ASV nebūs? Jūs taču esat gudri cilvēki, kāpēc jūs uzskatāt mūs par pamuļķiem? Kāpēc jums šķiet, ka mēs nevaram izanalizēt tik elementāras lietas?" vaicāja Putins.

Valsts vadītājs atgādināja, ka patlaban pastāv arī līguma par stratēģiskā bruņojuma ierobežošanu laušanas risks.

"Tad vispār vais nebūs nekādu ar bruņojuma sacensībām saistītu ierobežojumu. Mēs jau pašā sākumā aicinājām un aicinām savus partnerus vismaz uz gadu pagarināt līgumu un gada laikā turpināt substantīvas, kā saka diplomāti, pārrunas par to, ko darīt un kā dzīvot nākotnē," teica Vladimirs Putins.

77
Tagi:
Vladimirs Putins, aizsardzība, Krievija, NATO
Pēc temata
Milzīgs konfrontācijas līmenis pasaulē: KF politiķis pastāstīja par savaldīšanas faktoru
Putins pastāstīja par "pirmo triecienu" un Krievijas iespējām izmantot kodolieročus
Londona apstiprina: notiek netīrs karš pret Krieviju
"Runa nav tikai par iznīcinātājiem": ASV parādījušais Eiropai savu patieso seju
Telegram

Sputnik laiž klajā ziņu kanālu angļu valodā Telegram lietotnē

11
(atjaunots 13:13 26.01.2021)
Telegram kanāls @sputniknewsint angļu valodā dos tā sekotājiem iespēju pirmajiem iepazīties ar jaunākajām ziņām no visas pasaules.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Informācijas aģentūra Sputnik laiž klajā jaunu informācijas kanālu angļu valodā Telegram lietotnē. Sputnik attīsta savus ziņu servisus ar Telegram multimediju iespēju palīdzību, lai pastāstītu plašai auditorijai par jaunākiem notikumiem politikā un ekonomikā, sasniegumiem aizsardzības un drošības jomā, par veselību, kosmosu, tehnoloģijām, kā arī daudzām citām tēmām.

Kanāls publicēs teksta ziņas, fotogrāfijas un grafiskos attēlus, video, audio, statistiku un grafikus, lai piedāvātu lasītājam aktuālākas ziņas no Krievijas un visas pasaules. Mēs piedāvāsim mūsu sekotājiem tēzes no mūsu interesantākajām ekskluzīvām intervijām ar dažādu valstu augstākajām amatpersonām, biznesa pārstāvjiem, politiķiem, sabiedriskā viedokļa līderiem, analītiķiem un ekspertiem.

Korespondenti Sputnik 24/7 tiešraidē ziņos sekotājiem par visiem pasaules lielākiem notikumiem no valsts vizītēm līdz protesta akcijām, teroristiskajiem uzbrukumiem un infekciju uzliesmojumiem.

Aicinām parakstīties Sputnik Telegram kanālam @sputniknewsint.

Sputnik ir viens no lielākajiem starptautiskajiem medijiem, kurš apvieno valstu multimediju un reģionālo Interneta portālus, analogo un digitālo radioapraidi krievu, angļu, franču un citās valodās vairāk nekā 130 pasaules pilsētās un Internetā.

Sputnik vietnes strādā vairāk nekā 30 valodās, tostarp angļu, arābu, spāņu, itāliešu, ķīniešu, poļu, portugāļu, serbu, turku, franču un hindi. Sputnik vietnes sniedz lasītājam daudzveidīgu saturu: infografiku, fotoreportāžas, tiešo ēteru, video, interneta aptaujas. Līdztekus operatīvajām ziņām Sputnik publicē arī analītiskos materiālus un ekskluzīvas intervijas.

11
Pēc temata
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Preses dienā Krievijas Ārlietu ministrija atgādināja par uzbrukumiem Sputnik
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
Kirils Višinskis

Pie Latvijas vēstniecības Maskavā norisinājās piketi pret Sputnik autoru vajāšanu

12
(atjaunots 13:25 26.01.2021)
Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienā Kirils Višinskis un Marija Butina devās pie Latvijas vēstniecības Krievijā, lai uzstātos pret Krievijas mediju apspiešanu Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgades dienā sabiedriskā darbiniece Marija Butina un žurnālists Kirils Višinskis kopā sarīkoja vientuļos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, lai izteiktu protestu par žurnālistu vajāšanu, kuri sadarbojas ar Krievijas medijiem, Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

Latvijas specdienesti nesen aizturēja septiņus autorus, kas sadarbojas ar portāliem Sputnik un Baltnews.

"Mana akcija ir mēģinājums piesaistīt starptautisko institūciju un mūsu tautiešu uzmanību situācijai ar žurnālistiem Baltijas valstīs," pastāstīja Marija Butina.

"Latvijai ir jāievēro likums un jābeidz pārkāpt žurnālistu tiesības," uzsvēra Višinskis.

Marijas Butinas projekta ietvaros #Своихнебросаем RT palaida informatīvu kampaņu krievvalodīgo žurnālistu atbalstam, kas tika aizturēti Latvijā 2020. gada 3. decembrī.

Runa ir par septiņiem autoriem, kas sadarbojas ar Sputnik un Baltnews portālu. Latvijas valsts drošības dienests nopratināja viņus un veica kratīšanas viņu dzīves vietās Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 84. pantu – par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpšanu, viņiem draud līdz četriem brīvības atņemšanas gadiem.

Tika publicētas intervijas ar trim aizturētajiem žurnālistiem: Vladimiru Lindermanu, Allu Berezovsku un Andreju Jakovļevu, kuros viņi pastāstīja par kratīšanu, pratināšanu un par to, ko, pēc viņu domām, vēlās panākt Latvijas varas.

12
Pēc temata
"Varasvīri grib, lai cilvēki baidītos": Lindermans par žurnālistu vajāšanu Latvijā
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

0
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

0
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās