Sarmat

"Krievijas kārtējais solis uz priekšu". Ķīnā apspriež raķeti "Sarmat"

40
(atjaunots 08:29 11.12.2020)
Pēc izmēģinājumu ierakstu publikācijas komentētājs WeChat augstu novērtēja Krievijas starpkontinentālās ballistiskās raķetes īpašības un nosauca to par labāko pasaulē.

RĪGA, 11. decembris – Sputnik. Krievijas starpkontinentālā ballistiskā raķete sajūsminājusi WeChat lietotāju Ķīnā – viņš uzskata, ka tā ir labākā pasaulē, vēsta RIA Novosti.

Pēc anonīmā komentāru autora domām, ar vienu tādu raķeti pietiks, lai iznīcinātu veselu pilsētu. Komentētājs vēstīja, ka raķetes darbības rādiuss sasniedz 18 tūkstošus kilometru.

Zenītraķešu-lielgabalu komplekss Pancir, foto no arhīva
© Sputnik / Виталий Белоусов

Saskaņā ar aģentūras ziņām, WeChat lietotājs nosauca "Sarmat" par "Krievijas kārtējo izrāvienu amerikāņu totālās blokādes apstākļos".

Cita starpā komentāru autors konstatēja, ka, pateicoties tādām raķetēm, kā "Kinžal" un "Avangard", Krievija apsteigusi citas valstis šajā bruņojuma sfērā.

Krievijas Bruņotie spēki plāno nākamgad pieņemt bruņojumā jauno raķešu kompleksu ar starpkontinentālo ballistisko raķeti RS-28 "Sarmat". Šobrīd jaunais bruņojums tiek izmēģināts, un lielākā daļa datu, kas uz to attiecas, joprojām ir slepeni. "Sarmat" aizvietos smagāko stratēģisko raķeti pasaulē – "Vojevoda" (pēc NATO klasifikācijas – "Satana", RS-20B). Zināms, ka raķete varēs uzbrukt mērķiem gan pāri Ziemeļpolam, gan Dienvidpolam, pārvarot pretraķešu aizsardzības sistēmas. Izmēģinājumu un konstruktoru darbi šajā projektā sākās 2011. gadā.

Iepriekš vēstīts, ka atomzemūdene "Kazan" veikusi sekmīgus raķešu startus Baltajā jūrā.

Savu viedokli par jauno SBR radio Sputnik ēterā pauda militārais eksperts, III ranga kapteinis, "Neatkarīgā militārā apskata" atbildīgais redaktors Dmitrijs Ļitovkins. Viņš komentēja ķīniešu sociālā tīkla lietotāja slēdzienus un atzīmēja, ka raķetes "Sarmat" analoga izstrādāšana būs sarežģīts uzdevums.

"Jā, pagaidām mēs esam apsteiguši visu planētu. Saskaņā ar militārās rūpniecības pārstāvju sniegto informāciju, "Sarmat" varētu būt labākā pasaulē. Pagaidām tā ir vienīgā šāda veida raķete, un jāsaprot, ka Savienotās Valstis, protams, strādās pie jaunām bruņojuma sistēmām, kam būs jāstājas tai pretī – lai kompensētu šīs raķetes īpašības. Raķete var lidot jebkurā virzienā – kaut pāri Ziemeļpolam, kaut pāri Dienvidpolam – uz Amerikas teritoriju. Tā var nest līdz desmit sadalāmos kodollādiņus, pārvarēt pretraķešu aizsardzības sistēmas.

Pats svarīgākais šajā raķetē ir tas, ka tā tiks ražotak saskaņā ar jaunu tehnoloģisko standartu, kas pieņemts Krievijā. Piemēram, Krasnojarskas mašīnbūves rūpnīca ir pilnībā modernizēta un spēj ražot mūsdienīgāko raķešu tehniku," teica Dmitrijs Ļitovkins.

40
Tagi:
hiperskaņas ieroči, aizsardzība, ballistiskās raķetes, Krievija
Pēc temata
Uzticama apdrošināšanas polise: eksperts novērtējis Krievijas smago raķeti "Sarmat"
Kodoltermiskā lietusgāze. No kādām raķetēm baidās Pentagons
Ķīnā jauno Krievijas ieroci uzskata par biedējošāku, salīdzinājumā ar kodolbumbu
Lielbritānijā stāsta par Krievijas raķetes "Burevestnik" radītajiem draudiem
Telegram

Sputnik laiž klajā ziņu kanālu angļu valodā Telegram lietotnē

12
(atjaunots 13:13 26.01.2021)
Telegram kanāls @sputniknewsint angļu valodā dos tā sekotājiem iespēju pirmajiem iepazīties ar jaunākajām ziņām no visas pasaules.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Informācijas aģentūra Sputnik laiž klajā jaunu informācijas kanālu angļu valodā Telegram lietotnē. Sputnik attīsta savus ziņu servisus ar Telegram multimediju iespēju palīdzību, lai pastāstītu plašai auditorijai par jaunākiem notikumiem politikā un ekonomikā, sasniegumiem aizsardzības un drošības jomā, par veselību, kosmosu, tehnoloģijām, kā arī daudzām citām tēmām.

Kanāls publicēs teksta ziņas, fotogrāfijas un grafiskos attēlus, video, audio, statistiku un grafikus, lai piedāvātu lasītājam aktuālākas ziņas no Krievijas un visas pasaules. Mēs piedāvāsim mūsu sekotājiem tēzes no mūsu interesantākajām ekskluzīvām intervijām ar dažādu valstu augstākajām amatpersonām, biznesa pārstāvjiem, politiķiem, sabiedriskā viedokļa līderiem, analītiķiem un ekspertiem.

Korespondenti Sputnik 24/7 tiešraidē ziņos sekotājiem par visiem pasaules lielākiem notikumiem no valsts vizītēm līdz protesta akcijām, teroristiskajiem uzbrukumiem un infekciju uzliesmojumiem.

Aicinām parakstīties Sputnik Telegram kanālam @sputniknewsint.

Sputnik ir viens no lielākajiem starptautiskajiem medijiem, kurš apvieno valstu multimediju un reģionālo Interneta portālus, analogo un digitālo radioapraidi krievu, angļu, franču un citās valodās vairāk nekā 130 pasaules pilsētās un Internetā.

Sputnik vietnes strādā vairāk nekā 30 valodās, tostarp angļu, arābu, spāņu, itāliešu, ķīniešu, poļu, portugāļu, serbu, turku, franču un hindi. Sputnik vietnes sniedz lasītājam daudzveidīgu saturu: infografiku, fotoreportāžas, tiešo ēteru, video, interneta aptaujas. Līdztekus operatīvajām ziņām Sputnik publicē arī analītiskos materiālus un ekskluzīvas intervijas.

12
Pēc temata
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Preses dienā Krievijas Ārlietu ministrija atgādināja par uzbrukumiem Sputnik
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
Kirils Višinskis

Pie Latvijas vēstniecības Maskavā norisinājās piketi pret Sputnik autoru vajāšanu

12
(atjaunots 13:25 26.01.2021)
Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas dienā Kirils Višinskis un Marija Butina devās pie Latvijas vēstniecības Krievijā, lai uzstātos pret Krievijas mediju apspiešanu Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

RĪGA, 26. janvāris - Sputnik. Latvijas Republikas starptautiskās atzīšanas de iure simtgades dienā sabiedriskā darbiniece Marija Butina un žurnālists Kirils Višinskis kopā sarīkoja vientuļos piketus pie Latvijas vēstniecības Maskavā, lai izteiktu protestu par žurnālistu vajāšanu, kuri sadarbojas ar Krievijas medijiem, Latvijā un Baltijas valstīs kopumā.

Latvijas specdienesti nesen aizturēja septiņus autorus, kas sadarbojas ar portāliem Sputnik un Baltnews.

"Mana akcija ir mēģinājums piesaistīt starptautisko institūciju un mūsu tautiešu uzmanību situācijai ar žurnālistiem Baltijas valstīs," pastāstīja Marija Butina.

"Latvijai ir jāievēro likums un jābeidz pārkāpt žurnālistu tiesības," uzsvēra Višinskis.

Marijas Butinas projekta ietvaros #Своихнебросаем RT palaida informatīvu kampaņu krievvalodīgo žurnālistu atbalstam, kas tika aizturēti Latvijā 2020. gada 3. decembrī.

Runa ir par septiņiem autoriem, kas sadarbojas ar Sputnik un Baltnews portālu. Latvijas valsts drošības dienests nopratināja viņus un veica kratīšanas viņu dzīves vietās Žurnālistiem izvirzītas apsūdzības saskaņā ar Latvijas Krimināllikuma 84. pantu – par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpšanu, viņiem draud līdz četriem brīvības atņemšanas gadiem.

Tika publicētas intervijas ar trim aizturētajiem žurnālistiem: Vladimiru Lindermanu, Allu Berezovsku un Andreju Jakovļevu, kuros viņi pastāstīja par kratīšanu, pratināšanu un par to, ko, pēc viņu domām, vēlās panākt Latvijas varas.

12
Pēc temata
"Varasvīri grib, lai cilvēki baidītos": Lindermans par žurnālistu vajāšanu Latvijā
"Izņēma visu, ko varēja": Jakovļevs pastāstīja par kratīšanu, apsūdzībām un VDD mērķiem
"Sāka īstu vajāšanu": Alla Berezovska pastāstīja par kratīšanu un aizturēšanu
Sputnik Lietuva pārmet "dezinformāciju" par vakcīnām
IKEA

IKEA beidzot sāks pārdot rezerves daļas savai produkcijai

0
(atjaunots 16:36 26.01.2021)
Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

RĪGA, 26. janvāris – Sputnik. Zviedrijas kompānija IKEA plāno pārdot rezerves daļas savām mēbelēm visā pasaulē, lai pagarinātu to kalpošanas laiku, informē ražotāja pārstāve Lena Pripp-Kovača.

"Galvenais aspekts produkcijas kalpošanas laika pagarināšanā ir rezerves detaļu esamība, tāpēc būs iespējams atjaunināt lietas, piemēram, iegādāties jaunu pārvalku vai kājiņas dīvānam," pastāstīja viņa laikrakstam Financial Times.

Uzņēmums izstrādās tiešsaistes pasūtījumu sistēmu, plānots, ka iegadāties rezerves daļas IKEA vietnē varēs jau šogad.

IKEA ir pasaulē lielākais mājsaimniecības preču tirdzniecības tīkls, kas dibināts 1943. gadā. Tas darbojas vairāk nekā 30 valstīs.

Latvijā Zviedrijas mēbeļu tirdzniecības milzis atvēra savu veikalu 2018. gada augustā, bet 2020. gada martā Latvijas un Lietuvas iedzīvotājiem kļuva pieejams interneta veikals.

0
Tagi:
IKEA
Pēc temata
Ko var nopirkt veikalos? Biznesu šokējuši jaunie ierobežojumi
Lieli saimniecības preču un mēbeļu veikali Latvijā pārtrauc darbu brīvdienās