RIA Novosti likusi pamatus multivides projektam par Nirnbergas procesu

RIA Novosti likusi pamatus multivides projektam par Nirnbergas procesu

17
(atjaunots 22:17 19.11.2020)
Nirnbergas process ir nenovērtējams – tas pirmais vēsturē atzina agresiju par smagu kriminālnoziegumu un publiskoja nacistu noziegumus pret mieru un cilvēci.

RĪGA, 20. novembris – Sputnik. "Nirnberga. Miera sākums" – tā nosaukts RIA Novosti jaunais vēsturiskais multivides projekts par godu XX gadsimta galvenā tiesas procesa 75. gadadienai. Tā ietvaros portālā nuremberg.media ik dienas tiks publicēti Nirnbergas tribunālam veltīti materiāli. Atgādināsim, ka process ilga no 1945. gada 20. novembra līdz 1946. gada 1. oktobrim.

Projekts nāks klajā krievu, vācu, franču un angļu valodās ar starptautiskās ziņu aģentūras un radio Sputnik redakciju atbalstu.

Nirnbergas process ir nenovērtējams – tas pirmais vēsturē atzina agresiju par smagu kriminālnoziegumu un publiskoja nacistu noziegumus pret mieru un cilvēci.

Pirms 75 gadiem tika likti mūsdienu pasaules kārtības pamati, kurā jēdziens "miers" kļuva par stūrakmeni. To ir īpaši svarīgi paturēt prātā tagad, kad daudzas valstis un kontinentus satricina politiskie un militārie konflikti.

Mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors Dmitrijs Kiseļovs pastāstīja par RIA Novosti jauno vēsturisko projektu: "Projekts "Nirnberga. Miera sākums" nav vēl viens memoriāls vai muzejs, kas glabā piemiņu par lielo notikumu. Tā ir dzīva saruna ar auditoriju jauno mediju valodā, tā ir iespēja ar mūsdienu informācijas tehnoloģiju palīdzību izprast, izjust procesa vēsturisko patiesību dienu pēc dienas, no 1945. gada novembra līdz 1946. gada oktobrim."

Mediju grupas "Rossija segodņa" galvenā redaktora vietniece Nataļja Loseva: "Nirnbergas process kļuva arī par pirmo soli pretī padomju tautas genocīda faktu atzīšanai, jo tas ir viens no mūsu projekta galvenajiem uzdevumiem – apvienot ekspertu slēdzienus par šiem faktiem un to dokumentālos pierādījumus, padarīt šo jēdzienu par nacistu noziegumu starptautiskā vērtējuma konstanti un tādējādi atjaunot vēsturisko taisnīgumu. Šajā projektā mēs centāmies izmantot visu formātu un tehnisko risinājumu paleti: gada laikā lietotāji varēs ieraudzīt projektu virtuālajā realitātē, noklausīties pārraides. Mēs cenšamies sasniegt visdažādāko auditoriju un paveikt to viņiem ierastajos apstākļos."

Portāls nuremberg.media publicēs unikālus materiālus no arhīviem un muzejiem, fotogrāfijas, zīmējumus, kinohronikas – tas dāvās apmeklētājiem iespēju dzīvot līdzi procesam dienu no dienas.

Projekta "Nirnberga. Miera sākums" vadītāja, žurnāliste un rakstniece Natālija Osipova: "Mums tas ir ļoti personisks, emocionāls projekts. Nav viegli pie tā strādāt – mēs katru dienu redzam apsūdzības liecības. To, ko normāls cilvēks nespēj redzēt, to, kā dēļ zāle Nirnbergā te klusēja, te cēlās kājās. Viens no žurnālistiem nosūtīja avīzei telegrammu: "Es vairs nespēju, trūkst vārdu," un tas ir absolūti izsmeļoši. Taču tas ir mūsu pienākums. Šis ir projekts ar mērķi aizsargāt upurus un Nirnbergas humāno vienprātību."

Projekta pamatā ir liecības, ko saņēmuši Krievijas un ārvalstu arhīvu veidotāji. Tās papildinās izstādes, ieraksti, uzrunas, izrādes. Projektā tiks iekļauta arī unikāla VR rekonstrukcija par Tribunāla galveno atbildētāju stāstiem. Projekts noslēgsies 2021. gada oktobrī ar starptautisku konferenci Nirnbergā.

Projektu atbalsta ģenerālie partneri: telekanāli "Rossija 24" un "Moskva 24", interneta portāls "Vesti.ru", radiostacija "Vesti FM", vietne "Kosmsomoļskaja pravda". Projekta informatīvie partneri: radiostacija "Majak", radiostacija "Radio Rossiji", interneta kinoteātris TVzavrValsts Mākslas muzejsEbreju muzejs un tolerances centrs

Projektā piedalās Multivides mākslas muzejs, atbalsta Krievijas modernās mākslas muzejsKrievijas Valsts bibliotēkaUzvaras muzejsBruņoto spēku centrālais muzejsKrievijas arhīvs, kā arī Valsts filmu fondsMaskavas akadēmiskais mākslas teātris un avīze "Pravda".

RIA Novosti ir mediju grupas "Rossija segodņa" galvenais informācijas resurss. Aģentūra ir visvairāk citētais medījis Krievijas plašsaziņas līdzekļu vidū un sociālajos tīklos. Vietni ria.ru ik dienas lasa aptuveni 4,5 miljoni lietotāju – tas ir līderis krievvalodīgo interneta resursu vidu. Aģentūras korespondentu tīkls aptver vairāk nekā 100 pasaules pilsētas. RIA Novosti auditorija sociālajos tīklos Facebook, Twitter, VKontakte, Odnoklassniki, Instagram un Youtube sastāda aptuveni deviņus miljonus abonentu.

17
Tagi:
RIA Novosti, Nirnbergas tribunāls
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

27
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

27
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

35
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

35
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Ziema ir tuvu: Rīgā uzsniga pirmais sniegs

0
(atjaunots 13:36 01.12.2020)
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
Burtiski pirms kalendārās ziemas sākuma Latvijas galvaspilsētā uzsniga pirmais sniegs.

Pirmais sniegs izkrita Rīgā gandrīz dabas paredzētajā laikā – dienu pirms kalendārās ziemas sākuma. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, šosezon aukstu un sniegainu dienu Latvijā nebūs daudz – nokrišņi šoziem gaidāmi pārsvarā pelēcīga lietus veidā. Līdz ar to šis brīdis ir vērtīgāks, kad baltais sniegs delikāti apsedza Rīgas mājas un akurāti apbēra galvaspilsētas ielas. Pirmais sniegs Rīgā – Sputnik fotoreportāžā.

0
 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Ziemassvētku noskaņojumam Latvijas galvaspilsētai acīmredzami trūkst kārtīga sniega

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmajam sniegam neizdevās aizkavēties Rīgas ielās uz ilgāku laiku

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Brīnumaina aina parādījās uz Doma baznīcas jumta

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Tos, kas neslinko pagrozīt galvu, sagaida interesanti skati gan virs galvas…

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  …gan zem kājām.

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Doma laukumā, Rīgā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pārdevēja Rīgas veikala skatlogā ar Ziemassvētku rotājumiem

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Vecrīga saposusies, pievienojot balto krāsu acīm pierastajai ainavai

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Rīgas putni atstāja savas pēdas pirmajā sniegā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Vecrīgā.

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Jauns elements pie Latvijas Nacionālās operas ēkas

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: Vaļņu iela, skats uz Pulvertorni

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: pilsētas kaija

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: laukums pie Latvijas Nacionālās operas

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Rīdziniece un viņas suns priecājas par ilgi gaidīto sniegu pilsētā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: skats uz Rīgas Kristus piedzimšanas katedrāli

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: skats uz Latvijas Universitāti un Rīgas kanālu

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: Vaļņu un Teātra ielu stūris

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Jauniete kādā Rīgas ielā šosezon pirmā sniega laikā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: Brīvības piemineklis

Tagi:
sniegs, Rīga, fotolente