Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs

"Mēs redzējām instrukcijas": KF ārlietu ministrs stāsta, kas musina opozīciju Baltkrievijā

67
(atjaunots 15:57 13.11.2020)
Baltkrievijas opozīcijas musinātāji un sponsori uz katra stūra apgalvo, ka tas neesot mēģinājums mainīt varu Baltkrievijā, taču tādi labi apliecinājumi neatbilst darbiem.

RĪGA, 13. novembris – Sputnik. Daudzi Rietumu spēki vēlas, lai saspringta situācija Baltkrievijā saglabātos, un aktīvi musina opozīciju. Šie soļi absolūti neatbilst viņu politiskajām deklarācijām, konstatēja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Viņš pauda bažas par nemieriem, kas vēl joprojām turpinās Baltkrievijā.

"Ja izvērtēt situāciju kopumā, mēs, protams, esam noraizējušies par to, ka tur turpinās dažādi nemieri, lai arī esam gandarīti par to, ka protesti mazinās, nesankcionēto akciju dalībnieku skaits sarūk. Kā noprotu, aizvadītajā svētdienā bija daži tūkstoši – trīs līdz pieci, man ziņoja. Nu, tie nebūt nav tie skaitļi, kas bija agrāk, kad ielās iznāca vairāk nekā 100 tūkstoši," norādīja Lavrovs.

Diplomāts atzīmēja, ka protestu aktivitātes samazināšanās Baltkrievijā liecina: cilvēki, kuri patiešām vēlējās, lai viņus sadzirdētu, saprot, ka situācija ir jānomierina un jāpāriet pie konstruktīva dialoga. Pēc Lavrova domām, protestu pieredze Baltkrievijā izrādījusies gluži bēdīga, pat "sponsori" to saprot.

"Es domāju, pat tie, kas mēģina uzturēt šo baltkrievu protestu, jau saprot, cik bezjēdzīga ir šī iecere, tomēr diemžēl nespēj apstāties. Lai arī stāsta uz katra stūra, ka tas nav mēģinājums mainīt varu Baltkrievijā, nav mēģinājums radīt plaisu starp Baltkrieviju un Krievijas Federāciju, tomēr visi šie labie apliecinājumi neatbilst darbiem," uzsvēra Lavrovs.

"Baltkrievijas opozīciju ļoti aktīvi finansē, ļoti aktīvi musina ieņemt tieši tādu bezkompromisa līniju. Ir arī daudz kas cits no tā, kas notiek no ārpuses spriedzes pilnas atmosfēras uzturēšanai. No ārpuses iet ne tikai naudas plūsmas protestu finansēšanai Baltkrievijā, bet arī izplatās instrukcijas – mēs tās esam redzējuši. Instrukcijas par to, kā gatavot uzliesmojošos maisījumus un spridzekļus. Tos pašus "Molotova kokteiļus" un daudz ko citu," pastāstīja Lavrovs.

Viņs norādīja, ka "veselīga" opozīcija var piedalīties dialogā ar Minsku, tomēr tie, kas uzturas ārzemēs, tādu vēlmi neizrāda. 

"Diemžēl opozīcija, kas tagad strādā no ārzemēm, - no Viļņas, no Varšavas, pieturas pie cita viedokļa, tā nevēlas nekādu dialogu, tai nav nekādas konstruktīvas pretprogrammas, tikai prezidenta Lukašenko gāšana, prasība viņam atkāpties un organizēt jaunas prezidenta vēlēšanas," precizēja Lavrovs.

Ministrs uzsvēra, ka Maskavas viedoklis ir nemainīgs.

"Mūsu viedoklis ir ļoti vienkāršs. Ir jāpārtrauc iejaukties Baltkrievijas iekšējās lietas, nepieciešams stimulēt visus baltkrievus, ieskaitot opozīciju, piedalīties politiskās noregulēšanas procesā," atgādināja Lavrovs.

Pēc prezidenta vēlēšanām augusta sākumā Baltkrievijā sākās plaši protesti. Pirmajās dienās varasiestāžu darbinieki akciju izkliedēšanai izmantoja asaru gāzi, ūdensmetējus, gaismas un trokšņa granātas un gumijas lodes. Trīs protestu dalībnieki gājuši bojā.

Opozīcija apgalvoja, ka neatzīst balsošanas rezultātus un par uzvarētāju uzskata Svetlanu Tihanovsku un izveidoja koordinācijas padomi "varas nodošanai". Ģenerālprokuratūra ierosināja krimināllietu sakarā ar Baltkrievijas valstiskuma apdraudējumu. Virkne opozīcijas aktīvistu ir aizturēti, pārējie ir pametuši valsti.

67
Tagi:
Ārlietu ministrija, opozīcija, Baltkrievija, Lavrovs
Pēc temata
Lavrovs: Lietuva pārkāpusi visas robežas centienos sakaitēt situāciju Baltkrievijā
Lavrovs par tiesībām, ASV nekaunību, New START un Navaļniju
Lietuvā Tihanovsku atzinuši par Baltkrievijas prezidenti
Baltkrievija pati tiks galā: Lavrovs aicināja Baltijas valstis neiejaukties
Vladimirs Putins

Putins apsveica ārvalstu līderus un pilsoņus Uzvaras dienā

13
(atjaunots 07:30 09.05.2021)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicina apņēmīgi pretoties jebkādiem mēģinājumiem izkropļot un falsificēt vēsturi un nepieļaut Lielā Tēvijas kara rezultātu pārskatīšanu.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Krievijas prezidenta Vladimira Putina apsveikums ārvalstu līderiem un pilsoņiem Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienai publicēts Kremļa oficiālajā vietnē.

Vladimirs Putins Uzvaras 76. gadadienā apsveica Azerbaidžānas, Armēnijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Kirgīzijas, Moldovas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas, Abhāzijas un Dienvidosetijas līderus un pilsoņus.

Atsevišķi Krievijas valsts vadītājs apsveica Gruzijas un Ukrainas tautas.

​"Prezidents apsveica ārvalstu līderus un pilsoņus ar Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienu," teikts paziņojumā.

Apsveikuma tekstā teikts, ka Uzvaras dienā mēs ar īpašu lepknumu un pateicību godājam mūsu tēvu un vectēvu varoņdarbu, kuri plecu pie pleca vīrišķīgi cīnījās ar ienaidnieku un pašaizliedzīgi stjrādāja aizmugurē.

Putins uzsvēra, ka tagad mūsu morālais pienākums ir saudzīgi glabāt un nodot nākamajām paaudzēm piemiņu par skarbajiem gadiem, kas pārciesti Lielā Tēvijas kara laikā.

"Mums kopā apņēmīgi jāstājas pretī jebkādiem mēģinājumiem izkropļot un falsificēt vēsturi, pārskatīt Lielā Tēvijas kara rezultātus, attaisnot baismīgās ļaundarības, ko pastrādāja nacisti un viņu līdzskrējēji," uzsvēea Putins.

Vēršoties pie minētajām valstim, Krievijas valsts vadītājs pauda pārliecību par to, ka brālīgās draudzības un savstarpējās palīdzības tradīcijas, kas norūdītas skarbajos kara gados, joprojām ir veido nesagraujamu pamatu konstruktīvu, labu kaimiņattiecību veidošanai un attīstībai.

Putins pauda neliekuļotu pateicību visiem Lielā Tēvijas kara veterāniem un aizmugures darbiniekiem, novēlēja viņiem veselību, labklājību, gara mundrumu un ilgus mūža gadus.

13
Tagi:
Vladimirs Putins, Uzvaras diena, Krievija
Pēc temata
Padomju tauta izglāba pasauli no fašisma: Sarkanajā laukumā noritēja Uzvaras parāde
Amerikāņu veterāns aicinājis nemazināt PSRS lomu Otrajā pasaules karā
Vladimirs Putins: Lielās Uzvaras 75. gadadiena: mēs esam atbildīgi par pagātni un nākotni
Šī Uzvaras diena: parāde Sarkanajā laukumā vēsturē
Facebook

"Viņi sev galvu drīz izdzēsīs": Simonjana izsmēja Facebook draudus RT projektam

73
(atjaunots 13:15 02.05.2021)
Facebook lietotājiem atkal pieejama RT projekta lapa RedFish, kas tika izdzēsta antifašistisko publikāciju un vēsturisko fotoattēlu dēļ.

RĪGA, 2. maijs - Sputnik. Sociālais tīkls Facebook ar atsevišķiem ierobežojumiem atjaunoja piektdien dzēsto RT projekta lapu RedFish, norādot, ka tā atkal tiks izdzēsta pēc jaunā brīdinājuma. Aģentūras "Rossija Segodņa" un RT galvenā redaktore Margarita Simonjana ironiski atsaucās par sociālā tīkla draudiem.

Iepriekš RT ziņoja, ka Facebook ir izdzēsis RedFish lapu antifašistisko publikāciju un vēsturisko fotoattēlu dēļ.

​"Facebook ir izdzēsis mūsu Redfish projektu ar 800 tūkstošiem sekotāju pēc publikācijām par Osvencimas atbrīvošanu un Musolīni gāšanu. Formulējums ierasts: par kopienas noteikumu pārkāpšanu. Nav skaidrs, ar ko tieši tika aizskarta šī "kopiena" – vai tās bija Musolīni fotogrāfijas, vai Holokausta pieminēšana vai pati "Redfish" eksistence, no kuras Rietumu elitei sen jau sen niez visās vietās," iepriekš rakstīja aģentūras "Rossija Segodņa" un RT galvenā redaktore Margarita Simonjana Telegram kanālā.

Krievijas mediju pārstāvju mikrofoni, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Биятов

Viņa piebilda, ka ir cieši apņēmusies personīgi panākt Facebook slēgšanu, ja sociālais tīkls neatjaunos izdzēsto lapu.

Savukārt "Roskomnadzor" pieprasīja Facebook atcelt visus ierobežojumus no Redfish lapas un izskaidrot iemeslus, kuru dēļ bloķēts konts ar vairāk nekā 800 tūkstošiem abonentu. Resors atgādināja, ka interneta resursu īpašniekiem var tikt uzlikts naudas sods līdz miljonam rubļu, ja tie turpinās ignorēt Krievijas iedzīvotāju tiesības.

Kā vakar ziņoja RT, Facebook atjaunoja izdzēsto Redfish lapu, bet ar ierobežojumiem.

"Lappusē joprojām karājas brīdinājums, un tas netiks parādīta rekomendējumos. Turklāt uz lappusi joprojām attiecās trīs straiku nosacījums, proti, pēc nākamā brīdinājuma tā atkal tiks izdzēsta," teikts ziņojumā.

"Viņi sev galvu drīz izdzēsīs," komentēja Simonjana.

Pēdējā laikā Krievijas plašsaziņas līdzekļi arvien biežāk tiek bloķēti ārvalstu interneta platformās. Piemēram, pērn Facebook bez jebkādiem skaidrojumiem bloķējis Baltnews lapu, bet Twitter pārstājis rādīt meklēšanas rezultātos RIA Novosti kontu un nobloķējis RT un Sputnik profilus.

Krievijas Federācijas padome ir apstiprinājusi atbildes sankciju likumu par cenzūru pret Krievijas plašsaziņas līdzekļiem ārvalstu interneta platformās. Tas paredz tādus soļus, kā bloķēšana, trafika palēnināšana un administratīvie sodi.

73
Tagi:
Simoņana, Facebook, RT
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"
Latvijā darbojas "domu policija": vēstniecība par Krievijas kanālu vietņu bloķēšanu
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Represijas turpinās internetā: Latvija bloķē vietni "RT krievu valodā"

"Trūkumu nav": veterāns-tankists pārbaudīja leģendārā T-34 gatavību

0
(atjaunots 10:16 09.05.2021)
Kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ņefjodovs apstiprināja: tanks, ko Sarkanā armija visvairāk izmantoja Lielā Tēvijas kara gados, ir pilnībā gatavs cīņām.

Pirms Uzvaras dienas Novokuzņeckā uz tehnisko apskati tika nosūtīts tanks T-34. Iepriekš to noņēma no metalurgu aizmugures varoņdarbam veltītā pieminekļa postamenta. Mašīnas stāvokli pārbaudīja Lielā Tēvijas kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ivanovičs Ņefjodovs.

"Trūkumus neredzu. Tātad viss ir pilnā kaujas kārtībā," teica 95 gadus vecais tankists.

Ņefjodovs atzina, ka T-34 viņam ir pati mīļākā tehlnika. "Piecus gadus nodienēju uz T-34. Tas man ir kā dzimtās mājas."

Pēc apskates frontinieks apstiprināja – 1942. gadā no Kuzņeckas metalurģiskā kombināta bruņām izgatavotā leģendārā mašīna ir cīņas gatavībā.

Šis tanks piedalījās jaujās līdz pašām Lielā Tēvijas kara beigām, divas reizes pārcietis trāpījumus. 70. gados to novietoja uz postamenta kā atzinības zīmi par Kuzbasa metalurgu darba varoņdarbu. Pērn T-34 atjaunoja dalībai parādē par godu Uzvaras 75. gadadienai. Tas piedalīsies parādē arī šogad.  

0