Krievijas prezidents Vladimirs Putins, foto no arhīva

Putins pastāstīja par "pirmo triecienu" un Krievijas iespējām izmantot kodolieročus

48
(atjaunots 11:07 12.11.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka "pirmais trieciens" nav pieļaujams un valsts var izmantot savu kodolarsenālu tikai atbildei uz kodoluzbrukumu.

RĪGA, 12. novembris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins apspriedē ar valsts Aizsardzības ministrijas vadību, federālajām struktūrām un aizsardzības rūpniecības kompleksa uzņēmumiem paziņoja, ka Krievijas kodoltriāde joprojām ir svarīgākā, būtiskākā valsts militārās drošības garantija, vēl vairāk – globālās stabilitātes garantija.

Kodoltriāde ir ar koldolieročiem bruņoti valsts stratēģiskie bruņotie spēki, kas ietver trīs elementus: stratēģisko aviāciju, starpkontinentālās ballistiskās raķetes un atomzemūdenes.

Prezidents konstatēja, ka minētā līdzsvara saglabāšana nivelē plaša militārā konflikta draudus un padara bezjēdzīgus jebkādas šantāžas vai spiediena mēģinājumus, kas vērsti pret Krieviju.

Pie tam Krievija ir spiesta ņemt vērā ārējo faktoru risku, piemēram, NATO militārās klātbūtnes paplašināšanos pie KF robežām. Putins norādīja, ka Krievija ierosinājusi ierobežot militāro aktivitāti pandēmijas periodā, taču alianse pat nav reaģējusi uz ierosinājumu. Vēl vairāk, NATO valstu aviācijas lidojumu un flotes darbību intensitāte tikai pieaugusi.

Tāpat Krievijas prezidents konstatēja būtiskās izmaiņas konceptuālajā pieejā kodolieročiem un to izmantošanai, kas iekļauta ASV stratēģiskās plānošanas dokumentos.

"Šodien amerikāņu kodoldoktrīnā fiksēta iespēja izmantot kodolieročus atbildei uz konvencionālo līdzekļu pielietojumu. Pie tam kodolieroču pielietojuma apstākļi vispār nav konkretizēti. Pie tam Krievija tiek uzskatīta par galveno militāro pretinieku," konstatēja Krievijas valsts vadītājs.

Jāpiebilst, ka Maskava uzskata par destabilizējošu faktoru atsevišķu valstu un to sabiedroto militārā potenciāla neierobežotu paplašināšanu un kodolmisiju izspēlēšanas izaicinošo praksi laikā, kad bruņojuma kontroles nozarē iestājusies krīze. Tas viss kaitē starptautiskajai drošībai, destabilizē situāciju pasaulē un var novest pie katastrofālām sekām.

Prezidents paziņoja, ka Krievija tomēr stingri un konsekventi atbalsta stratēģiskās stabilitātes un bruņojuma kontroles nodrošināšanas mehānismu stiprināšanu un pilnveidošanu. Partneriem ASV nodoti ierosinājumi izstrādāt jaunu drošības vienādojumu, kas ņem vērā visus stratēģisko stabilitāti ietekmējošos faktorus.

"Pie tam īpaša uzmanība tiek veltīta tā saucamā pirmā trieciena līdzekļiem, un, pēc mūsu domām, tas ir absolūti nepieļaujami," uzsvēra prezidents.

Viņš atzīmēja, ka Krievijas ierosinājumi liek pamatus tālākam kompleksam dialogam ar ASV par raķešu un kodolieroču tālāko kontroli. Tas ir svarīgi ne tikai abām valstīm, bet arī visām pasaulēm, jo Krievija un ASV ir lielākās kodollielvalstis.

Putins pastāstīja, ka 2020. gada 2. jūnijā parakstījis dekrētu par Krievijas valsts politikas pamatiem kodolsavaldīšanas jomā, kur precīzi norādīti apstākļi, kādos iespējams pieņemt lēmumu par kodolieroču pielietošanu.

"Faktiski Krievija ir apstiprinājusi savu principiālo pozīciju par to, ka kodolieroču pielietojums ir ārkārtas, izņēmuma pasākums nacionālās drošības labā. Pēc būtības, mēs ar jums runājam par to, ka varam izmantot mūsu rīcībā esošos kodollīdzekļus, atbildot uz kodoluzbrukumu mūsu valstij," secināja Krievijas prezidents.

Atgādināsim, ka, Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštābs savā rakstā "Par Krievijas Federācijas valsts politikas pamatiem kodolsavaldīšānas jomā" norāda, ka jebkāda raķešu uzbrukuma apstākļos Krievija atbildēs, izmantojot savu kodolpotenciālu.

Kodolatbilde nāks pret jebkuru raķeti, kas pavērsta pret Krieviju, jo nav iespējams precīzi fiksēt, kāda tipa raķete ir palaista pretinieka uzbrukumā.

Ja potenciālā pretinieka raķete tiks palaista pret KF, valsts militārā vadība lems par atbildes mērogu atbilstoši situācijai, jo gadījumā, ja nonāks tiktāl, ka pret Krieviju tiks sākts raķešu uzbrukums, pretinieka mērķis neapšaubāmi būs valsts iznīcināšana.

48
Tagi:
kodolieroči, Putins, Krievija
Pēc temata
Krievijas Ģenerālštābs nosaucis kodolieroču pielietošanas nosacījumus
Krievu ieroči: kodoltermiskais "Tjulpan" – spēcīgākais mīnmetējs pasaulē
ASV nolēmušas izspiest Krieviju no kodoltehnoloģiju tirgus
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

27
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

27
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

35
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

35
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Ziema ir tuvu: Rīgā uzsniga pirmais sniegs

0
(atjaunots 13:36 01.12.2020)
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
 • Pirmais sniegs Rīgā
Burtiski pirms kalendārās ziemas sākuma Latvijas galvaspilsētā uzsniga pirmais sniegs.

Pirmais sniegs izkrita Rīgā gandrīz dabas paredzētajā laikā – dienu pirms kalendārās ziemas sākuma. Saskaņā ar sinoptiķu prognozēm, šosezon aukstu un sniegainu dienu Latvijā nebūs daudz – nokrišņi šoziem gaidāmi pārsvarā pelēcīga lietus veidā. Līdz ar to šis brīdis ir vērtīgāks, kad baltais sniegs delikāti apsedza Rīgas mājas un akurāti apbēra galvaspilsētas ielas. Pirmais sniegs Rīgā – Sputnik fotoreportāžā.

0
 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Ziemassvētku noskaņojumam Latvijas galvaspilsētai acīmredzami trūkst kārtīga sniega

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmajam sniegam neizdevās aizkavēties Rīgas ielās uz ilgāku laiku

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Brīnumaina aina parādījās uz Doma baznīcas jumta

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Tos, kas neslinko pagrozīt galvu, sagaida interesanti skati gan virs galvas…

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  …gan zem kājām.

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Doma laukumā, Rīgā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pārdevēja Rīgas veikala skatlogā ar Ziemassvētku rotājumiem

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Vecrīga saposusies, pievienojot balto krāsu acīm pierastajai ainavai

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Rīgas putni atstāja savas pēdas pirmajā sniegā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Vecrīgā.

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Jauns elements pie Latvijas Nacionālās operas ēkas

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: Vaļņu iela, skats uz Pulvertorni

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: pilsētas kaija

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: laukums pie Latvijas Nacionālās operas

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Rīdziniece un viņas suns priecājas par ilgi gaidīto sniegu pilsētā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: skats uz Rīgas Kristus piedzimšanas katedrāli

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: skats uz Latvijas Universitāti un Rīgas kanālu

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: Vaļņu un Teātra ielu stūris

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Jauniete kādā Rīgas ielā šosezon pirmā sniega laikā

 • Pirmais sniegs Rīgā
  © Sputnik / Sergey Melkonov

  Pirmais sniegs Rīgā: Brīvības piemineklis

Tagi:
sniegs, Rīga, fotolente