Milzīgs konfrontācijas līmenis pasaulē: KF politiķis pastāstīja par savaldīšanas faktoru

27
(atjaunots 21:08 26.10.2020)
Kodolieroči vēl joprojām ir virāli svarīgs faktors to valstu ambīciju savaldīšanai, kas savā tieksmē pēc vienpersoniskas varas nebaidās kāpt pāri galvām, uzskata Krievijas senators Konstantins Kosačovs.

RĪGA, 27. oktobris — Sputnik. Starptautiskā kodolieroču likvidācijas kampaņa (ICAN) informēja, ka Līgumu par kodolieroču aizliegumu (LKA) ratificējušas 50 valstis.

Šī starptautiskā vienošanās aizliedz kodolieroču izstrādi, izmēģināšanu, glabāšanu, iegādi, transportēšanu un izmantošanu. LKA tika pieņemts 2017. gadā ANO galvenajā mītnē Ņujorkā. Likumīgu spēku tas var iegūt tikai pēc tam, kad to ratificēs 50 valstis.

Līguma noteikumu saskaņošanai organizētas 20 konferences. Tomēr daudzas valstis, tostarp arī kodolarsenāla īpašnieki - ASV, Krievija, Ķīna, Lielbritānija, Francija, Indija, Pakistāna, KTDR un Izraēla – konferenču darbā nepiedalījās.

Krievijas Federācjas Padomes Starptautisko lietu komitejas vadītājs Konstantins Kosačovs paskaidroja: ja 50 valstis ir ratificējušas LKA, tas varētu būt pozitīvs solis. Tomēr ir nianse: nav nekādu apstākļu līguma realizācijai.

Politiķis akcentēja, ka konfrontācijas līmenis pasaulē ir kolosāls, jo vairākas valstis "atklāti tiecas pēc vienpersoniskas varas, nevairoties arī no militārā spēka – tā pielietošanas vai draudiem".

Kodolieroči ir vitāli svarīgs faktors šo bīstamo ambīciju savaldīšanai, tātad – arī stabilitātes stiprināšanai starptautiskajās attiecībās, uzsvēra Kosačovs.

Viņš paskaidroja, ka pagaidām vēl nav pienācis laiks Krievijai piedalīties LKA.

Problēma ar NEW START

Atgādināsim, ka galvenā problēma, kas apdraud pasaules stabilitāti, patlaban ir ASV nevēlēšanās parakstīt NEW START – 2010. gadā noslēgto Krievijas un ASV līgumu, kas tagad ir vienīgā spēkā esošā valstu vienošanās par bruņojuma ierobežojumu. Taču tā beidzas 2021. gada februārī.

Līguma noteikumi paredz, ka Krievijas un ASV pienākums ir ierobežot savus kodolarsenālus tā, lai pēc 7 gadiem un turpmāk bruņojums kopumā nepārsniegtu 700 starpkontinentālās ballistiskās raķetes, ballistiskās raķetes uz zemūdenēm un smagajiem bumbvedējiem, kā arī 1550 lādiņus un 800 izvērstas un neizvērstas starta iekārtas.

Līgums uzdod Krievijai un ASV divreiz gadā informēt vienai otru par lādiņu un to nesēju skaitu.

2019. gada nogalē Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka NEW START ir vienošanās, ko viņš ir gatavs parakstīt ar Vašingtonu jebkurā brīdī. Tomēr Vašingtona vēl nav atbildējusi. Tiesa, ASV prezidents Donalds Tramps pauda vēlmi, lai līgumam pievienotos arī Ķīna. Tomēr Pekina šo ideju noraida.

Jūnija sākumā Putins apstiprināja "Valsts politikas pamatus kodolsavadīšanas jomā". Dokuments uzsver, ka "Krievijas Federācija uzskata kodolieročus tikai par savaldīšanas līdzekli, kura pielietošana ir ārkārtējs piespiedu pasākums".

Dokuments norāda, ka savaldīšana ir nepieciešama, lai potenciālais pretinieks zinātu: atmaksa par agresiju ir nenovēršama.

Kodolspēles ar valstīm bez kodolieročiem

Vienlaikus ASV ar NATO starpniecību iesaista savās kodolspēlēs arī valstis, kam kodolieroču nav. Cita starpā, saskaņā ar Krievijas Aizsardzības ministrijas rīcībā esošo informāciju, Vācija tika iesaistīta NATO mācībās "Steadfast Noon" un "Resilient Guard", kuru gaitā tika izspēlēti amerikāņu taktisko kodolieroču pielietošanas elementi.

Krievijas AM asi nosodīja VFR dalību mācībās, norādot, ka lēmums iesaistīt Vāciju NATO mācībās ar kodolieročiem pazemina to pielietojuma slieksni un rupji pārkāpj Līgumu par kodolieroču neizplatīšanu, uzsvēra Krievijas Aizsardzības ministrija.

Uzsvērts, ka tamlīdzīgas darbības "pazemina kodolieroču pielietojuma slieksni, provocē tālāku spriedzes pieaugumu Krievijas un NATO saskarsmes līnijā un kaitē uzticēšanās līmenim Eiropā.

27
Tagi:
kodolieroči, Krievija
Pēc temata
"Klauvē pie atvērtām durvīm". Maskava iesaka ASV nepieļaut rupju kļūdu
Dmitrijs Medvedevs pastāstīja par galvenajiem izaicinājumiem, kas sagaida ANO
"Raķešu līgums ir miris": KF reaģēja uz ASV paziņojumu par INF līgumu
Bild paziņoja par slepenām NATO mācībām Vācijā kodolkara gadījumam
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

25
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

25
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

33
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

33
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu
Covid-19 ekspress tests, foto no arhīva

Covid-19 testu turpmāk būs iespējams veikt vēl piecās vietās

0
(atjaunots 13:48 01.12.2020)
Testēšana notiks pēc iepriekšēja pieraksta, paraugus ņems gan ar ģimenes ārsta nosūtījumu, gan pēc pašu iedzīvotāju vēlmes – par maksu.

RĪGA, 1. decembris – Sputnik. Latvijā ir paplašinātas iespējas veikt koronavīrusa testu, pakalpojumu sāk sniegt vēl viena medicīnas kompānija. Analīzes var nodot gan ar ārsta nosūtījumu, gan pēc savas iniciatīvas, vēsta LSM.

Medicīnas kompānija "MFD veselības grupa" sākusi veikt koronavīrusa infekcijas analīzes. Testi tiks veikti mobilajos punktos Rīgā: Rušonu ielā 15, Buļļu ielā 9, Zolitūdes ielā 34, Augusta Deglava ielā 14 un Brīvības ielā 75.

Testēšana notiks pēc iepriekšēja pieraksta. Paraugus ņems gan ar ārsta nosūtījumu, gan pēc pašu iedzīvotāju vēlmes – par maksu.

Oktobra beigās Latvijā mainīja Covid-19 testēšanas kārtību – tagad, lai nodotu bezmaksas analīzes, ir jāsaņem ģimenes ārsta vai slimnīcas speciālista nosūtījums. Pēc Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktores Santas Līviņas sacītā, šo soli nācies spert, lai atrisinātu rindu problēmu – daudzi Latvijas iedzīvotāji, kuriem nebija Covid-19 simptomu, vienalga vēlējās nodot analīzes.

Pirms tam Latvijā koronavīrusa testu par brīvu varēja veikt ikviens gribētājs, iepriekš piesakoties pa tālruni 8303.

0
Pēc temata
Izolāciju varēs pārtraukt bez testiem: Latvijā jauni noteikumi ar Covid-19 inficētajiem
Slimības lapu Latvijā var aizvērt, pat ja Covid-19 tests ir pozitīvs
"Ar apbedīšanas biroja izziņu": sociālos tīklus šokē jaunie Covid-19 testēšanas noteikumi
Rīgā augs Covid-19 testēšanas punktu skaits