Krievijas Ārlietu ministrijas ēka, foto no arhīva

Krievijas ĀM atbildēja uz Vācijas ministrija paziņojumu situācijā ar Navaļniju

36
(atjaunots 00:40 11.10.2020)
Krievijas ĀM atgādināja, ka Ģenerālprokuratūra nosūtījusi Vācijas varasiestādēm četrus tiesiskās palīdzības pieprasījumus Navaļnija lietā, taču tie ir ignorēti.

RĪGA, 11. oktobris — Sputnik. Krievijas Ārlietu ministrija nosauca par "propagandisku uzbrukumu" Vācijas ārlietu ministra Haiko Māsa izteikumus situācijā ar Alekseju Navaļniju, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš Haiko Māss paziņoja, ka Vācija apspriedīs ar partneriem Eiropas Savienībā un Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā (OPCW) kopīgo informāciju par incidentu ar Navaļniju, kurš, pēc Berlīnes domām, saindēts ar kaujas vielu.

Politiķis norādīja, ka ES var "ļoti ātri" saskaņot un ieviest sankcijas pret tiem, kuri iesaistīti indīgo kaujas vielu izstrādē Krievijā.

Krievijas Ārlietu ministrija atgādināja, ka Ģenerālprokuratūra nosūtījusi Vācijas varasiestādēm četrus tiesiskās palīdzības pieprasījumus Navaļnija lietā, taču tie ir ignorēti. Resors uzsvēra, ka izmeklēšanai nav pietiekamu materiālu, lai ierosinātu krimināllietu: cita starpā Berlīne nav sniegusi analīžu rezultātus, kas apstiprinātu saindēšanas faktu.

Krievija pieprasa, lai Vācija izpildītu savas saistības, ko paredz Eiropas konvencija par savstarpēju tiesisko palīdzību krimināllietās un tās protokoli.

"Vācijas pusei ir jāsniedz paskaidrojumi, neskatoties uz spītīgo nevēlēšanos to darīt. Iepriekš izteiktās atrunas mēs nepieņemam. Tās nav pārliecinošas," teikts Ārlietu ministrijas komentārā.

Incidents ar Navaļniju

Krievijas Korupcijas apkarošanas fonda dibinātājs Aleksejs Navaļnijs tika hospitalizēts 20. augustā Omskā, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā. Divas dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Vāciju. Atsaucoties uz kara mediķiem, Vācijas valdība paziņoja, ka Krievijas valstspiederīgais it kā saindēts ar vielu no kaujas vielu grupas "Novičok".

Aleksejs Navaļnijs
© Sputnik / Валерий Мельников

Maskava nosūtīja pieprasījumu ar lūgumu sniegt sīkāku informāciju par Berlīnes laboratorijas analīžu rezultātiem un atgādināja: saskaņā ar izmeklējumiem, kas veikti Krievijā, nekādas indes pacienta urīnā un asinīs netika atrastas.

Vācijas Ministru kabinets pastāstīja, ka vācu ekspertu atzinumus apstiprinājušas laboratorijas Zviedrijā un Francijā, paralēli pēc Berlīnes pieprasījuma izmeklēšanu sākusi OPCW.

Kremlis paziņoja, ka Berlīne nav informējusi Maskavu par saviem slēdzieniem, bet ĀM uzsvēra: Krievija vēl joprojām nav saņēmusi Vācijas atbildes uz oficiālo pieprasījumu šajā situācijā. Visi pieprasījumi par tiesisko palīdzību situācijā ar Navaļniju palikuši bez atbildes.

36
Tagi:
Krievija, Ārlietu ministrija, Haiko Māss, Vācija, Novičok, Navaļnijs
Pēc temata
Krievijas IeM informē par rezultātiem, ko devusi pārbaude situācijā ar Navaļniju
Toksikologs: diagnoze "saindēšanās" Navaļnijam neapstiprinājās
Kāpēc Navaļnijs ar vāciešiem spēlē "Novičok"?
Navaļnijs pastāstīja, par ko sarunājies ar Merkeli klīnikā
 Carney

KF aizsardzības ministrs ziņo par ASV un NATO spēku savilkšanu pie Krievijas robežām

7
(atjaunots 08:53 16.04.2021)
Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu konstatēja, ka līdzās Krievijas teritorijai būs dislocēti 40 tūkstoši karavīru un 15 tūkstoši bruņojuma un militārās tehnikas vienību, ieskaitot stratēģisko aviāciju.

RĪGA, 16. aprīlisSputnik. ASV un NATO pārvieto bruņotos spēkus no Ziemeļamerikas uz rajoniem Krievijas robežu tuvumā, informēja Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu, vēsta RIA Novosti.

"Galvenie spēki koncentrējas Melnās jūras un Baltijas reģionos," atzīmēja aizsardzības resora vadītājs sapulcē Severomorskā.

Viņš piebilda, ka līdzās Krievijas teritorijai būs dislocēti 40 tūkstoši karavīru un 15 tūkstoši bruņojuma un militārās tehnikas vienību, ieskaitot stratēģisko aviāciju.

Ministrs atgādināja, ka Ziemeļatlantijas alianse ik gadus organizē līdz 40 nepārprotami Krievijai nedraudzīgus manevrus, tuvākajā laikā sāksies plašākie bloka manevri pēdējo 30 gadu laikā "Defender Europe 2021".

Tāpat armijas ģenerālis informēja arī par sarežģīto stāvokli Arktikā.

"Starp pasaules lielvalstīm aug konkurence par piekļuvi Ziemeļu Ledus okeāna resursiem un transporta ceļiem. ASV un to sabiedrotie NATO audzē jūras un sauszemes grupējumus Arktikā, palielina militāro apmācību intensitāti, paplašina un modernizē militāro infrastruktūru," viņš paziņoja.

Vienlaikus, armijas ģenerālis paskaidroja, Krievijas bruņotie spēki pārvietojuši rietumu robežu virzienā divas armijas un trīs gaisa desanta vienības. Tās piedalās mācībās un pavadīs jaunajā dislokācijas vietā vēl divas nedēļas.

Iepriekš Vašingtona nāca klajā ar ziņām par "Krievijas agresijas" eskalāciju Donbasā un ieteica Maskavai pamatot bruņoto spēku pārvietošanos pie Ukrainas robežām un Krimā. Atbildei uz šo ieteikumu KF ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs atgādināja, ka ASV jau saņēmušas visus nepieciešamos komentārus. Diplomāts norādīja, ka ASV tonis ir nepieņemams, un piebilda: Vašingtonai nāksies apmierināties ar jau saņemto informāciju. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs uzsvēra, ka Kremlim nav nevienam jāskaidro savu bruņoto spēku pārvietošanās savas valsts teritorijā.

7
Tagi:
Sergejs Šoigu, aizsardzība, bruņotie spēki, Krievija, NATO, ASV
Pēc temata
NATO uzveļ Krievijai atbildību par konfrontāciju
Iespaidīgi kadri: Krievijas armijas kaujas gatavības pārbaude
"Smagas attiecības". Kāpēc Krievijas vēstniekam vajadzētu atgriezties ASV
ASV bruņotie spēki Eiropā pārgājuši maksimālā cīņas gatavībā Krievijas dēļ

Kremlis gatavs sliktākajam scenārijam attiecībās ar ASV

75
(atjaunots 11:41 11.04.2021)
Krievijas prezidenta preses sekretārs konstatēja, ka ASV politikā attiecībās ar Krieviju vērojama nedraudzīga un skarba attieksme.

RĪGA, 10. aprīlis — Sputnik. Maskava ir gatava sliktākajam scenārijam tālākajās attiecībās ar Vašingtonu, sarunā ar žurnālistiem pastāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, komentējot ziņas par Krievijas diplomātu iespējamo izsūtīšanu, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš mediji vēstīja, ka ASV gatavo jaunas sankcijas pret Krieviju, cita starpā Savienotās Valstis varētu izraidīt vēstniecības darbiniekus Vašingtonā.

"Saprotiet, amerikāņu puses naidīgums un neprognozējamība kopumā liek mums būt gataviem ļautnākajiem scenārijiem. Proti, ja jums ir visnotaļ agresīvi noskaņots, neprognozējams sarunbiedrs, protams, jūs visu laiku esat mobilizēts," teica Peskovs.

Donbass uz jauna kara sliekšņa: Kijevu iedvesmoja ASV atbalsts
Копирайт: Ruptly / Youtube/Пресс-служба УНМ ДНР / RT / Ukrainian President's office / Youtube/U.S. Army Europe and Africa

Krievijas prezidenta preses sekretārs konstatēja, ka ASV politikā attiecībās ar Krieviju vērojama nedraudzīga un skarba attieksme. Šajā kontekstā viņš pievērsa uzmanību ārlietu ministra Sergeja Lavrova izteikumiem, kurš iepriekš Vašingtonas līniju attiecībās ar Maskavu nosauca par "aprobežotu".

Peskovs piebilda, ka ASV mākslīgi bremzē sadarbību ar Krieviju ekonomikā un zinātnē un tas kaitē abu valstu attiecībām. Viņš konstatēja, ka Maskavas un Vašingtonas kontaktos saglabājas neprognozējamība, "un tas ir ļoti slikti".

Kārtējais spriedzes pieaugums Krievijas un ASV attiecībās sākās pēc ASV prezidenta Džo Baidena intervijas, kuras laikā viņš apstiprinoši atbildēja uz jautājumu par to, vai uzskata Krievijas valsts vadītāju Vladimiru Putinu par slepkavu. Pēc tam ĀM uzaicināja vēstnieku Vašingtonā Anatoliju Antonovu ierasties Maskavā uz konsultācijām. Pie tam diplomāti uzsvēra, ka nevēlas pieļaut neatgriezenisku degradāciju abu valstu attiecībās, ko Vašingtona, pēc būtības, iedzinusi strupceļā.

ASV pēdējā laikā runā par "Krievijas agresijas" eskalāciju un karaspēku pārvietošanos Krimā un pie Ukrainas austrumu robežām. Vašingtona aicināja Maskavu izskaidrot šos manevrus un pauda, ka ir gatava pārrunām. Ārlietu ministra vietnieks Sergejs Rjabkovs sarunā ar RIA Novosti norādīja, ka nepieciešamie komentāri šajā kontekstā sniegti nedēļu iepriekš, un piebilda: ASV piedāvātajā "tonī un perspektīvā" Krievija dialogu neturpinās, un Vašingtonai vajadzēs apmierināties ar jau saņemtajiem skaidrojumiem.

75
Tagi:
Peskovs, Krievija, ASV
Pēc temata
Kijeva atzinusi, ka gatavojas karot ar Krieviju. ASV prezidents apsolīja atbalstu
Apdomājieties! Krievija uzstājīgi iesaka NATO un Ukrainai neplānot karu
"Viss – Donbasa dēļ": ko ASV armija sarīkojusi Eiropā
Krievijā atbildēja uz Ukrainas un NATO spēku gatavošanos karam Krimā
Covid-19 vakcinācijas punkts Rīgā, foto no arhīva

Dzīvā rinda visiem! Vakcinācijas punktus varēs apmeklēt ikviens

0
(atjaunots 09:51 16.04.2021)
Brīvdienās ikviens interesents varēs ierasties vienā no vakcinācijas punktiem septiņās Latvijas pilsētās, un vakcinēties Covid-19 profilaksei, ja paspēs, pirms izsīks vakcīnas krājumi.

RĪGA, 16. aprīlis — Sputnik. Šajā nedēļas nogalē vakcinācijas punktos Rīgā, Daugavpilī, Liepājā, Rēzeknē, Jelgavā, Jūrmalā un Cēsīs ikviens varēs vakcinēties Covid-19 profilaksei dzīvās rindas kārtībā. To pastāstīja Vakcinācijas projektu biroja pārstāve Agnese Strazda, vēsta Mixnews.lv.

Tiesa, pieejams tikai AstraZeneca preparāts.

Prioritārās vakcinācijas grupās iekļautie cilvēki tomēr saņems priekšrocības – viņi tiks aicināti veidot speciālu rindu, kurā varēs vakcīnu saņemt ātrāk. Pārējiem tāpat tiks organizēta atsevišķa rinda.

Tiklīdz vakcinācijas punktā izsīks preparāta krājumi, iedzīvotāju pieņemšana tiks pārtraukta, punkts – slēgts.

15. aprīlī Vakcinācijas biroja vadītāja Eva Juhņēviča jau pastāstīja, ka drīz vien Latvija varēšot atvērt masveida vakcinācijas punktu durvis ne tikai cilvēkiem no prioritārajām grupām, bet arī visiem, kas vēlas vakcinēties.

Atgādināsim, ka aizvadītajā nedēļas nogalē Rīgā noritēja eksperiments ar dzīvo rindu divos vakcinācijas punktos – konferenču centrā "Atta" un izstāžu zālē Ķīpsalā. Vakcinācijas birojs atzina, ka eksperiments ir izdevies, lai arī no diviem tūkstošiem vakcīnas devu, kas bija piegādātas šajos vakcinācijas centros, izdevies izmantot tikai 1034.

Pie tam saņemt vakcīnu varēja vienīgi cilvēki no prioritārajām grupām. Šajā kategorijā iekļauti cilvēki vecumā no 60 gadiem, hroniski pacienti, personas, kas dzīvo kopā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju, kā arī personas, kas kopj smagi slimus cilvēkus mājās.

Juhņēviča atzīmēja, ka tuvākajā laikā dzīvo rindu varēs piedāvāt visiem, ir tikai viena problēma – vakcīnu trūkums. Kamēŗ preparātu apjoms nav liels, prioritārajām grupām tiek dota priekšroka.

Jāpiebilst, ka 14. aprīlī Dānija informēja, ka plāno pilnībā atteikties no AstraZeneca vakcīnas lietošanas, – varasiestādes norāda, ka preparāts retos gadījumos var radīt trombu veidošanos.

Tiklīdz parādījās ziņas par Dānijas lēmumu, Latvijas veselības ministrs Daniels Pavļuts savā lapā Twitter ziņoja, ka VM nekavējoties sazināsies ar Dānijas valdību, lai uzzinātu noraidīto vakcīnas devu tālāko likteni, jo Latvija vēlētos tās saņemt savām vajadzībām.

0
Tagi:
vakcinācija
Pēc temata
Ģimenes ārstiem lūdz pārdot vakcinācijas sertifikātu un izliet vakcīnu ārā
Ārsti iesaka Latvijai turpināt vakcināciju ar AstraZeneca preparātu
ES pēta jaunu AstraZeneca vakcīnas blakni