Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova, foto no arhīva

Krievijas ĀM informēja par savu viedokli jautājumā par krīzi Kalnu Karabahā

35
(atjaunots 21:37 02.10.2020)
Krievijai nav vienaldzīgs stāvoklis reģionā – situācijas destabilizācijai Aizkaukāzā var būt neprognozējamas sekas.

RĪGA, 3. oktobris – Sputnik. Maskava ir nopietni noraizējusies par spriedzes eskalāciju Karabahas konflikta zonā, kas turpinās kopš 27. septembra, brīfingā informēja Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova.

"Savstarpēju triecienu rezultātā fiksēti militārās un civilās infrastruktūras nopietni bojājumi, abās pusēs ir liels skaits upuru, arī starp mierīgajiem iedzīvotājiem. Aicinām puses ievērot maksimālu savaldību un pārtraukt asinsizliešanu," norādīja Zaharova.

Krievijas vārdā viņa pauda līdzjūtību bojāgājušo un ievainoto tuviniekiem.

"Krievijas Federāciju ar Azerbaidžānu un Armēniju saista daudzšķautņaini draudzīgi sakari, Krievijā dzīvo plašas armēņu un azerbaidžāņu kopienas. Mums nebūt nav vienaldzīga situācija reģionā. Esam pārliecināti: alternatīvas Karabahas konflikta mierīgam noregulējumam nepastāv. Reģionālo problēmu risinājums meklējams vienīgi politiski diplomātiskā plaknē," akcentēja Zaharova.

Pēc Zaharovas vārdiem, Krievija gan kā atsevišķa valsts, gan EDSO Minskas grupas ietvaros kopš sadursmju sākuma konsekventi dara visu iespējamo, lai pārtrauktu apšaudes un atsāktos miermīlīgs process.

"Krievijas prezidents Vladimirs Putins apsprieda situāciju ar Armēnijas premjerministru Nikolu Pašiņanu tālruņa sarunās 27. un 29. septembrī. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pastāvīgi sazinās ar kolēģiem Armēnijā un Azerbaidžānā. Notikusi telefona saruna ar Turcijas ārlietu ministru Mevlutu Čavušoglu," informēja Zaharova.

Viņa atzīmēja, ka EDSO Minskas grupas līdzpriekšsēdētāji (Krievija, Francija un ASV) publicējuši rezolūciju, kurā nosodīja spēka izmantošanu un aicināja karojošās puses nekavējoties pārtraukt karadarbību, kā arī atsākt pārrunas, lai atrastu galīgu konflikta risinājumu. Stāvoklis pie saskarsmes līnijas apspriests arī ANO Drošības padomes un EDSO Pastāvīgās padomes sēdēs, atgādināja Zaharova.

"Asinsizliešana ir jāpārtrauc nekavējoties. Šo dramatisko notikumu fonā uzskatām par neproduktīviem un bezatbildīgiem jebkādus trešo pušu kareivīgus izteikumus un soļus, kas var provocēt tālāku eskalāciju, kas draud ar stāvokļa destabilizāciju Aizkaukāzā, kam var būt neprognozējamas sekas," viņa uzsvēra.

Situācija Kalnu Karabahā saasinājās 27. septembrī. Stepanakerta informēja, ka Azerbaidžānas armija apšaudījusi neatzītās republikas teritoriju, ziņoja par upuriem civiliedzīvotāju vidū. Baku vēstīja, ka apšaudes sākuši Armēnijas bruņotie spēki. Konfliktā iesaistītās valstis izsludinājušas mobilizāciju.

35
Tagi:
krīze, Krievija, Kalnu Karabaha
Temats:
Spriedze Karabahā (47)
Pēc temata
Putins, Tramps un Makrons pieņēmuši kopīgu rezolūciju Kalnu Karabahas jautājumā
Krievija pauž bažas: saņemta informācija par algotņiem Karabahā
Kalnu Karabahas prezidents aicina gatavoties ilgstošam karam
Kalnu Karabaha: kā pasaule reaģē uz konflikta saasināšanos un kurš "lej eļļu ugunī"?

Piemaskavā par video latviešu valodā ierosināta lieta par nacisma reabilitēšanu

3
(atjaunots 17:10 16.05.2021)
Krievijas Izmeklēšanas komitejas Maskavas apgabala Galvenās izmeklēšanas pārvaldes Volokolamskas izmeklēsanas nodaļa ierosinājusi krimināllietu par sociālajā tīklā publicētu video ierakstu, kas sagroza PSRS lomu Lielajā Tēvijas karā.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Maskavas apgabala Volokolamskā ierosinata krimināllieta par nacisma reabilitāciju. Interneta lietotājs vienā no sociālajiem tīkliem publicējis video ierakstu latviešu valodā, kas satur fašisma propagandu, liecina informācija Krievijas Izmeklēšanas komitejas (IK) Maskavas apgabala Galvenās izmeklēšanas pārvaldes (GIP) vietnē.

Saskaņā ar izmeklēšanas datiem, ieraksts publicēts sociālajā tīklā pērnā gada 16. martā. ieraksts sagroza faktus par Otro pasaules karu un satur fašisma propagandu – to apstiprinājusi psiholoģiskā un lingvistiskā tiesu ekspertīze.

"Tādējādi izplatītas nepārprotami melīgas ziņas par PSRS darbību Otrā pasaules kara gados. Pie tam lietotājs precīzi zināja, ka šo video brīvā piekļuvē var noskatīties sociālā tīka lietotāji," teikts paziņojumā.

Par šo faktu ierosināta krimināllieta par nacisma reabilitāciju saskaņā ar Krievijas Kriminālkodeksa 354.1 panta 1. daļu.

Patlavan izmeklētāji veic nopratināšanas un citas darbības ar mērķi identificēt lietotāju, kas publicējis video ierakstu.

3
Tagi:
nacisma glorifikācija, Vēsture, Lielais Tēvijas karš, PSRS, Krievija
Pēc temata
"Putins brīdinājis sāncenšus". Ko citu valstu mediji rakstīja par Uzvaras parādi
Karens Šahnazarovs: nacisms varēja izvērsties no Atlantijas līdz Urāliem
Savienotajās Valstīs pūlas pierādīt, ka visus pasaules karus sākuši krievi
The Guardian: nacistu mednieks pastāstīja, kā Baltijā izkropļo vēsturi
Krievija

Krievija publicējusi nedraudzīgo valstu sarakstu: ES bažas apstiprinājušās

62
(atjaunots 08:51 15.05.2021)
Krievijas valdība apstiprinājusi nedraudzīgo valstu sarakstu un noteikusi kārtību to mijiedarbībai ar pilsoņiem Krievijas teritorijā.

RĪGA, 15. maijs - Sputnik. Krievijai nedraudzīgo ārvalstu sarakstā iekļautas ASV un Čehija – par to liecina valdības rīkojums, kas publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā interneta portālā.

"Apstiprināt pielikumā iekļauto ārvalstu sarakstu, kas veic nedraudzīgas darbības pret KF, KF pilsoņiem vai Krievijas juridiskajām personām, pret kurām tiek pielietoti ietekmes (pretdarbības) pasākumi, kas noteikti KF prezidenta dekrētā no 2021. gada 23. aprīļa Nr. 243 "Par ietekmes (pretdarbības) pasākumu pielietošanu atbildei uz ārvalstu nedraudzīgām darbībām"," teikts dokumentā.

Krievijas valdība apstiprinājusi fizisko personu skaitu Krievijas teritorija, ar kurām minēto valstu diplomātiskās pārstāvniecības un konsulārās ietādes, valsts iestāžu pārstāvniecības un valsts iestādes var noslēgt darba līgumus, līgumus par darbinieku (personāla) darba sniegšanu un citus civiltiesiskos līgumus, uz kuru pamata rodas darba attiecības ar fiziskām personām, kas uzturas Krievijas teritorijā. Sarakstā iekļautas ASV (fizisko personu skaits – 0) un Čehija (fizisko personu skaits – 19).

Maija sākumā informācijas avots Briselē paziņoja RIA Novosti: pat vienas Eiropas Savienības dalībvalsts iekļaušana Krievijai "nedraudzīgo" valstu sarakstā tiks novērtēja kā solis pret visu ES.

"Ja viņi izvēlēsies vienu valsti, pasludinās to par "nedraudzīgu", tādējādi viņi pasludinās par nedraudzīgu visu Eiropas Savienību," teica avots Eiropā.

Viņš norādīja, ka Brisele vēl nav lēmusi par to, kāda būs reakcija par iekļaušanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs intervijā starptautiskās ziņu aģentūras "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam atzīmēja, ka patlaban Krievijai nedraudzīgo valstu saraksta mērķis ir aizliegt tajā iekļautajām valstīm algot vietējo personālu Krievijas teritorijā. Lavrovs uzsvēra, ka valsts tiek iekļauta sarakstā uz dziļas analīzes pamata, un brīdināja, ka saraksts, iespējams, tiks periodiski papildināts.

62
Tagi:
starptautiskās attiecības, Krievija, Eiropas Savienība
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: attiecības ar ASV būtu normālas, ja tas būtu atkarīgs vienīgi no mums
Sergejs Lavrovs: Krievijai nedraudzīgo valstu saraksts nebūs ilgi jāgaida
Briselē noraizējās par iekļūšanu Krievijai nedraudzīgo valstu sarakstā
Lavrovs apsūdz ASV un ES par totalitārisma uzspiešanu