Džo Baidens

Krievijas Valsts dome uzskata Baidena apsūdzības pret Krieviju par ieganstu agresijai

32
(atjaunots 11:09 06.09.2020)
Apsūdzības pret Krieviju par kaitējumu ASV suverenitātei ir iegansts vismaz bezprezedenta agresijai ekonomikā un tiesiskajā sfērā, tas ir oficiāls iegansts kiberuzbrukumiem Krievijai.

RĪGA, 6. septembris - Sputnik. Apsūdzības pret Krieviju par mēģinājumiem ietekmēt vēlēšanas ASV ir iegansts bezprecedenta agresijai ekonomikā un tiesiskajā sfērā, kā arī kiberuzbrukumiem Krievijai, uzskata Valsts domes Starptautisko lietu komitejas locekle Jeļena Paņina, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ASV prezidenta kandidāts no Demokrātiskās partijas Džo Baidens paziņoja: viņš esot pārliecināts par to, ka Krievija vairāk nekā citas valstis cenšas ietekmēt novembrī gaidāmās vēlešanas ASV, un apsolīja "atbildēt", ja izcīnīs uzvaru.

"Apsūdzības pret Krieviju par kaitējumu ASV suverenitātei ir iegansts vismaz bezprezedenta agresijai ekonomikā un tiesiskajā sfērā, ja ne Trešā pasaules kara sākumam, tas ir oficiāls iegansts kiberuzbrukumiem Krievijai, Krievijas pilsoņu nelikumīgai vajāšanai visā pasaulē," teica politiķe.

Paņina akcentēja, ka runa ir par darbīām, kas iznīcina visu starptautiskās drošības arhitektūru un destabilizē pasaules politiku.

"Baidena stūrgalvīgie centieni uzspiest Krievijai "galvenā ienaidnieka" lomu izskatās kā simptoms. Acīmredzot, amerikāņu dziļā valsts, salīdzinot Krieviju un Ķīnu, secinājusi, ka KF ir vājāks pretinieks, ko vieglak izsist no spēles. Tomēr tā ir bīstama ilūzija un, iedziļinoties tajā, ASV var saņemt "auksto karu divās frontēs", kurā, ļoti iespējams, noskaņos pret sevi visu pārējo pasauli un būs lemtas sakāvei," atzīmēja Paņina.

"Atliek vien cerēt, ka savā pašreizējā stāvoklī Baidens vienkārši līdz galam nesaprot, cik bīstamas lietas saka, nespēj aplēst savu izteikumu sekas," konstatēja politiķe.

Krievija jau vairākkārt noraidījusi apsūdzības centienos ietekmēt demokrātiskos procesus dažādās valstīs. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka tām nav sniegti nekādi pierādījumi. Valsts ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, runājot par iedomāto Krievijas iejaukšanos vēlēšanās dažādās valstīs, atgādināja, ka nav nekādu faktu, kas to apstiprinātu.

32
Tagi:
prezidenta vēlēšanas, Džo Baidens, ASV
Pēc temata
Krievijas politiķis pasmējies par Džo Baidena priekšvēlēšanu solījumiem
Džo Baidens sola piebeigt Amerikas ekonomiku
ASV: pietiek ekonomisko karu ar pasauli. Karosim pa īstam
ASV superierocis pavērsts pret pašu pilsoņiem. Kas no tā iznācis?
Laborante, foto no arhīva

Krievijas zinātnieki atklājuši revolucionāru dabisku antibiotiku

1
(atjaunots 14:55 26.09.2020)
Atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Tjumeņas valsts universitātes zinātnieki atklājuši universālu dabisku antibiotiku, kas pārvar patogēnu noturību pret farmaceitiskajiem preparātiem, vēsta RIA Novosti. Pētījuma teksts publicēts žurnālā Applied Biochemistry and Microbiology.

Autori apgalvo, ka atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

Raksta autori atzīmē, ka viens no farmakoloģijas uzdevumiem ir meklēt dabiskas antibiotikas, kas spēj cīnīties ar mikroroganismiem, kam raksturīga multirezistence (multi-drug resistant, MDR) vai absolūta rezistence (extreme-drug resistant, XDR) pret tirgū esošajām antibiotikām.

Pētnieki no TVU pirmie pasaulē nodemonstrēja no alkalofilas miceliālās sēnes Emericellopsis alkaline izdalītā peptīda emericilipsīna A unikālo īpašību. Eksperti pastāstīja, ka viela slāpē baktēriju spēju veidot bioplēvītes, tāpēc šo patogēnu rezistence pret antibiotikām tiek nivelēta.

Darba autori paskaidroja, ka izpētītās vielas galvenā terapeitiskā īpatnība ir universālā iedarbība. Pret emericilipsīnu A neaizsargātas ir ne tikai MDR un XDR baktēriju formas, bet arī gandrīz jebkuri patogēnie eikarioti, piemēram, miceliālās sēnes un raugs.

"Emericilipsīns A iedarbojas uz eikariotiem un prokariotiem, pateicoties dažādiem molekulārajiem mehānismiem. Eikarioti – sēnes un audzēju šūnas – iet bojā, jo peptīds iznīcina to šūnu membrānas, bet prokariotu virulence tiek apspiesta, pateicoties bioplēvīšu veidošanās novēršanai," pastāstīja TUV Antimikrobu rezistences labrotarorijas X-BIO vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Jevgeņijs Rogožins.

Zinātnieki atzīmēja, ka emericilipsīns A palīdzēs cīnīties gan ar audzējiem, gan ar visdažādākajām bakteriālajām un sēnīšu infekcijām.

TUV speciālisti uzskata, ka emericilipsīns A ir perspektīvs gan kā patstāvīgs farmaceitiskais līdzeklis, gan kā kompleksu preparātu elements. Terapijā iespējams pielietot injekcijas vai izmantot vietējo ārstēšanu – tieši apstrādājot cietušos audus.

Pētījums veikts ciešā sadarbībā ar kolēģiem no Gauzes Jauno antibiotiku zinātniski pētnieciskā institūta, Rospotrebnadzor Centrālā epidemioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta un Krievijas Zinātņu akadēmijas Šemjakina un Ovčiņņikoca Bioorganiskās ķīmijas institūta.

Nākotnē zinātnieku kolektīvs plāno pāriet no darba ar šūnu modeļiem pie preparāta izmēģinājumiem laboratorijā.

1
Tagi:
Krievija, zinātnieki
Pēc temata
Krievijas zinātnieki izdomājuši, kā gūt labumu no toksiskajiem atkritumiem
"Ātrs un precīzs". Krievijā izgudrojuši ierīci, kura nosaka Covid-19 klātbūtni gaisā
Zinātnieki novērtējuši iespēju ārstēt Covid-19 ar radiāciju
Krievijas prezidents Vladimirs Putins, foto no arhīva

Putins vērsies pie ASV sakarā ar stāvokli informatīvās drošības jomā

8
(atjaunots 13:46 26.09.2020)
Krievijas prezidents aicinājis visas valstis uzņemties saistības neuzbrukt pirmajiem ar informācijas tehnoloģiju starpniecību.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicinājis visas valstis, arī Amerikas Savienotās Valstis uzņemties saistības neuzbrukt pirmajiem ar informācijas tehnoloģiju starpniecību, vēsta RIA Novosti.

"Viens no mūsdienu galvenajiem stratēģiskajiem izaicinājumiem ir plašas konfrontācijas rašanās risks digitālajā vidē. Īpaša atbildība par tās novēršanu gulstas uz galvenajiem spēlētājiem starptautiskās informatīvās drošības (SIB) sfērā," teikts prezidenta paziņojumā, kas veltīts kompleksajai pasākumu programma ar mērķi atjaunot Krievijas un ASV sadarbību starptautiskās informatīvās drošības jomā. Tas publicēts Kremļa vietnē.

Pēc valsts vadītāja domām, Maskavai un Vašingtonai ir jāizstrādā un jāpieņem starpvaldību dokuments par incidentu novēršanu informatīvajā telpā – tāds pats kā noslēgtā Vienošanās par incidentu novēršanu atklātā jūrā un tās gaisa telpā, ko ASV un PSRS parakstīja 1972. gadā.

Līdztekus pusēm ir jāvienojas par to, ka tās neiejauksies viena otras iekšējās lietās, ieskaitot vēlēšanas, tostarp – arī ar informācijas tehnoloģiju palīdzību, piebilda Putins.

"Aicinām ASV iniciēt Krievijas un ASV profesionālo ekspertu dialogu SIB jautājumos, nepadarīt to par mūsu politisko domstarpību ķīlnieku. Minēto pasākumu mērķis ir celt uzticības līmeni mūsu valstu starpā, nodrošināt mūsu tautu drošību un uzplaukumu. Tie būs vērā ņemams ieguldījums globālā miera nodibināšanai informācijas telpā," atzīmēja Krievijas valsts vadītājs.

8
Tagi:
Kiberdrošība, ASV, Vladimirs Putins
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: Krievija atbildēs uz ASV agresīvajiem izlēcieniem
"Neskatoties uz strīdiem un neuzticību". Ko ANO Ģenerālajai asamblejai piedāvāja Putins
Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem