Krievija ir atmaskota: kāds ir koronavīrusa elitārās vakcīnas noslēpums

75
(atjaunots 11:48 22.07.2020)
Aģentūra Bloomberg paziņoja, ka Krievijas elite – daži simti miljardieru un augstāko ierēdņu - kopš aprīļa saņem eksperimentālu Covid-19 vakcīnu. Tas ir jaunākais sensacionālais Krievijas atmaskojums koronavīrusa kontekstā.

Ziņas būtība īsumā ir sekojoša: Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskais centrs jau trīs vai četrus mēnešus piegādā Krievijas elitei kaut kādu "eksperimentālu" vakcīnu, Bloomberg esot paziņojuši tās avoti. To esot apstiprinājuši vairāki cilvēki, kuri saņēmuši vakcīnu. Uzvārdu nav un nebūs, pierādījumu nav un nebūs.

Par Rietumu mediju izgudrojumiem Krievijas jautājumā portālā RIA Novosti stāsta Viktors Marahovskis.

Protams, pati ziņa nekavējoties lika pamatus atspēkojumu un jautājumu – gan ironisku, gan pavisam nopietnu – vilnim. Piemēram:

- ja Krievijas elite kopš aprīļa saņem vakcīnu, kāpēc valsts premjerministrs Mihails Mišustins 30 aprīlī saslima ar koronavīrusu, kāpēc Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs divas nedēļas vēlāk sekoja viņa pēdās?

- izdalīt elitei – miljardieriem un valsts korporāciju vadītājiem – vakcīnu ir jēga tikai tad, ja tā jau ir pierādījusi savu efektivitāti, taču pagaidām, piemēram, ir pārlieku dārga masveida ražošanai. Taču tagad jau pagājuši trīs mēneši, Krievija it kā piedalās starptautiskajās "vakcīnas sacensībās" (valsts, kas tajās uzvarēs un pirmā laidīs klajā vakcīnu, izpelnīsies cieņu un cels savu starptautisko autoritāti). Taču Krievijas speciālisti informē, ka savu vakcīnu valsts, iespējams, laidīs klajā līdz septembrim.

Tātad vai nu iznāk, ka eksperimentālā vakcīna kaut kāda velna pēc izmēģināta uz miljardieriem un Kremļa ierēdņiem (tas izskatās mazliet dīvaini, nē, tas ir totāls idiotisms) un izrādījusies nederīga.

Vai arī krievu eksperimentālā vakcīna izrādījusies efektīva, taču tās ražošanai vajadzīgas, teiksim, jaunavas asinis un tīģera sirds, tāpēc vienkāršiem ļautiņiem to nekad mūžā neredzēt (lai cik murgaini tas neizklausītos, tomēr iekļaujas pašreizējā "sazvērestības arhetipā", kam satraukuma pilnos laikos pakļauts plašs sabiedlrības loks).

Vārdu sakot, murgi iznāk jebkādā rakursā.

Taču joks ir citur.

Burtiski pirms dažām dienām Rietumu medijus ar galvu pārklāja vēl viena interesanta ziņa – sak, Putina sūtītie krievu hakeri jau labu laiku mēģina nozagt noslēpumus Rietumu mediķiem, kuri neapšaubāmi esot apsteiguši visu pasauli vakcīnas izstrādes jomā. To pašu mediju aptaujātie eksperti vienbalsīgi klāstīja, ka Krievija taču nespējot izstrādāt pati savu vakcīnu, kur nu vēl savlaicīgi (nejautājiet, kāpēc tā. Nevar, tas arī viss – Krevijā nav demokrātijas, policija aiztur žurnālistus, māksliniekus un tautas gubernatorus un neatbalsta viendzimuma valdības. Tādā valstī fiziski nav iespējama nekāda mūsdienīga zinātne).

Šī pēkšņā ziņa nekādi neatbilst citai ziņai – par to, ka elite pašā Krievijā jau no pavasara ir vakcinēta, taču šķiet visa šī atmaskojumu viļņa autoriem vismazāk rūp kaut niecīgākā loģika.

Viņiem rūp cits.

Krievijas dati liecina, ka aizvadītajā diennaktī valstī pirmo reizi kopš pavasara fiksēti mazāk nekā seši tūkstoši jaunu koronavīrusa gadījumu. Saslimušo skaits ar katru dienu negrozāmi krītas. Pat parāde 24. jūnijā, uz ko Valsts Izraisītā Otrā Viļņa gaidītāji lika gigantiskas cerības, aizvainojoši neattaisnoja virulences ziņā.

Krievija, kas zināmu laiku ieņema otro vietu pasaulē reģistrēto gadījumu ziņā, jau noslīdējusi līdz ceturtajai, uz skumjā pjedestāla palaižot Indiju un Brazīliju, kam drīz vien, iespējams, sekos arī DĀR un Meksika. Letālo iznākumu skaita ziņā "atpalikusī, nedemokrātiskā" lielvalsts izskatās īsti aizvainojoši Rietumu fonā, tāpēc rodas (pēc principa "tas nevar būt, jo tas vienkārši nekad nevar būt") ellīgas konspiroloģijas vilnis par to, kā valdība slēpjot simtiem tūkstošu nāves gadījumu.

Vienlaikus attīstītajās ASV atnācis "otrais vilnis", kas turklāt izrādījies krietni niknāks nekā pirmais un aiznes 60-70 tūkstošus cilvēku dienā, ņemot vērā masveida kovid-disidenci no vienas puses un Black Lives Matter spilgtos grautiņus un protestus – no otras. Eiropa vēl aizvien mēģina kaut kā izskaidrot, kāpēc mirstības rādītāji tur ir daudzkārt augstāki ne tikai salīdzinājumā ar Krieviju, bet arī ar vidējo rādītāju pasaulē.

© Sputnik / Наталья Селиверстова

Pie tam variants "attīstītāko nāciju veselības aprūpes sistēmās ir šausmīgi caurumi, kur dēļ tās atpaliek Ķīnas, Krievijas utt. fonā", nav pieļaujams. Tas nevar būt, jo tas vienkārši nekad nevar būt.

Tātad šajā situācijā vienkārši nepieciešami ir atmaskot Krieviju. Pareizāk sakot, atmaskot un atmaskot. Ilgi, daudzveidīgi, kaudzēm radot savstarpēji neatbilstošas apsūdzības ar dažādu idiotisma līmeni. Lai galu galā mērķauditorija tik un tā neko konkrēti neiegaumētu, toties zemapziņā zinatu: Krievija slēpj savus mirušos, pie tam slēpj no pārējās pasaules maģisku līdzekli pret koronavīrusu, pie tam nozagusi līdzekli pret koronavīrusu Rietumiem.

Tātad pašreizējās ziņas noteikti nav pēdējās. Mūsdienu rietumu pasaules kvazireliģiozajā redzējumā Krievijai ir vecā labā sātana, kārdinātāja, melu radītāja loma, un tā saistīta ar katru nelaimi.

Ko tad vēl vainot savās neveiksmēs cīņā pret pandēmiju? Tikai sātanu! Tātad - Krieviju.

75
Tagi:
koronavīruss, viltus ziņas, mediji, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (677)
Pēc temata
"Padomju brīnums" līdzējis: Krievija pamatoja Covid-19 zemo mirstību bijušajā PSRS
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
"Liktenīga kļūda": Zaharova atbildēja uz apsūdzībām KF saistībā ar nekārtībām ASV
Eksperts: 2020.gadā iespējams dziļo melu ziņu iebrukums mediju telpā
Aleksejs Navaļnijs

Krievijas vēstnieks atbildēja uz Vācijas prasību izmeklēt incidentu ar Navaļniju

25
(atjaunots 10:40 23.09.2020)
Diplomāts atgādināja, ka Krievijas tiesībsargājošās iestādes jau sākušas incidenta iepriekšējo izmeklēšanu, aplūkota virkne objektu, iztaujāts vienīcas, slimnīcas un lidostas personāls.

RĪGA, 23. septembris - Sputnik. Krievijas vēstnieks Vācijā Sergejs Ņečajevs komentēja Vācijas varasiestāžu prasību izmeklēt incidentu ar Alekseju Navaļniju, - viņš atzīmēja, ka krimināllietas ierosināšanai nepieciešamas blogera analīzes, vēsta RIA Novosti.

"Vācijā apgalvo, ka Krievijas iestādēm jāveic izmeklēšana Krievijā, tur it kā esot pielietota kaujas kķīmiskā viela. Mums ir vajadzīgi paraugi, lai vispār būtu iespējams sākt kriminālizmeklēšanas procesu. Saskaņā ar likumu mēs nevaram sākt nozieguma izmeklēšanu bez pierādījumiem," Ņečajevs konstatēja intervijā avīzei Berliner Zeitung.

Pie tam diplomāts atgādināja, ka Krievijas tiesībsargājošās iestādes jau sākušas incidenta iepriekšējo izmeklēšanu. "Viņi aplūkojuši virkni objektu, iztaujāts vienīcas, slimnīcas un lidostas personāls," informēja diplomāts.

Vienlaikus vēstnieks akcentēja, ka pilnvērtīgai izmeklēšanai vajadzīgi konkrēti pierādījumi. "Tas ir likuma augstākās varas princips, tam jādarbojas visās valstīs, arī pie mums," norādīja Ņečajevs un piezimēja, ka patlaban Berlīne nevēlas sadarboties ar Maskavu situācijā ar Navaļniju.

Diplomātiskās misijas vadītājs atgādināja, ka Krievija nepieņem ultimātus un sankciju draudus, un apstiprināja, ka diplomāti pieprasījuši konsulāro piekļuvi blogerim.

Aleksejs Navaļnijs tika hospitalizēts 20. augustā Omskā, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā. Pēc izmeklēšanas mediķi diagnosticēja vielmaiņu traucējumu, kura rezultātā strauji krities cukura līmenis asinīs. Pagaidām nav zināms, kāds bijis tā iemesls, taču nekādas indes pacienta urīnā un asinīs netika atrastas.

Divas dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Vāciju. Drīz pēc tam Vācijas valdība, atsaucoties uz kara mediķiem, paziņoja, ka Krievijas valstspiederīgais saindēts ar vielu no kaujas vielu grupas "Novičok".

Maskava nosūtīja pieprasījumu ar lūgumu sniegt sīkāku informāciju par Berlīnes laboratorijas analīžu rezultātiem, ĀM uzsvēra, ka Krievija gaida Vācijas atbildi uz oficiālo pieprasījumu šajā situācijā, taču atbilde nav saņemta. Prokuratūra un policija sāka pārbaudes jau Navaļnija hospitalizācijas dienā.

25
Tagi:
Krievijas vēstniecība, Navaļnijs, Vācija
Pēc temata
Vācija Alekseju Navaļniju piespiedīs klusēt
Krievijas ĀM: OPCW organizēja veselu operāciju, lai paņemtu Navaļnija analīzes
"Absolūti nepieņemami": Lavrovs bargi aizrādīja Berlīnei saistībā ar Navaļnija lietu
KF Ārējā izlūkdienesta vadītājs: izlidojot uz Berlīni, indes Navaļnija organismā nebija
Vladimirs Putins

Mediji: Putins devis mājienu par "Latvijas pēdām" incidentā ar Navaļniju

54
(atjaunots 08:03 23.09.2020)
Sarunā ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu Krievijas prezidents Vladimirs Putins pieminēja "Latvijas pēdas" Navaļnija lietā, raksta Le Monde.

RĪGA, 23. septembris – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins Sarunā ar Francijas valsts vadītāju Emanuelu Makronu septembra vidū ieteica pievērst uzmanību arī citām versijām incidentā ar blogeri Alekseju Navaļniju, piemēram, pēdām, kas ved uz Latviju – tur dzīvo viens no "Novičok" izstrādātājiem, portāls RIA Novosti pārpublicēja franču avīzes Monde materiālu.

Makrona un Putina tālruņa saruna notika 14. septembrī. Makrons informēja, ka, saskaņā ar Francijas veiktās analīzes datiem, Navaļnijs saindēts ar "Novičok". Par to liecināja Elizejas pils komunikē. Francijas prezidents aicināja Krieviju ieviest skaidrību incidenta izmeklēšanā.

Kremļa preses dienests pastāstīja, ka Putins sarunā ar Makronu akcentēja, ka pret Krieviju vērstās nepamatotās apsūdzības situācijā ar Navaļniju ir nepiemērotas. Patieso lietas apstākļu noskaidrošanai nepieciešama Vācijas apkopoto materiālu nodošana Krievijai, paziņoja Krievijas valsts vadītājs.

Saskaņā ar Monde sniegto informāciju, KF prezidents sarunā atgādināja, ka Navaļnijs iepriekš jau simulējis sliktu pašsajūtu.

"Viņš (Putins – red.) paskaidroja, ka oficiāla izmeklēšana nav sākta tāpēc, ka Krievijas speciālistiem nav nodoti franču un vācu analīžu dati," vēsta franču izdevums.

"Putina kungs uzskata, ka jāizpēta arī citas versijas, piemēram, versija, kas ved uz Latviju, jo "Novičok" izgudrotājs dzīvo tur," stāsta franču žurnālisti.

Saskaņā ar Monde avotu versiju, Putins pieļāvis, ka Navaļnijs varēja saindēties, un norādīja, ka "Novičok" nav tik sarežģīta viela, kā pieņemts uzskatīt. Savukārt Makrons noraidījis versiju par Latvijas pēdām un pieņēmumu par to, ka Navaļnijs varējis saindēties pats.

Krievijas Korupcijas apkarošanas fonda dibinātājs Aleksejs Navaļnijs tika hospitalizēts 20. augustā Omskā, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā. Pēc izmeklēšanas mediķi diagnosticēja vielmaiņu traucējumu, kura rezultātā strauji krities cukura līmenis asinīs. Pagaidām nav zināms, kāds bijis tā iemesls, taču nekādas indes pacienta urīnā un asinīs netika atrastas.

Divas dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Vāciju. Drīz pēc tam Vācijas valdība, atsaucoties uz kara mediķiem, paziņoja, ka Krievijas valstspiederīgais saindēts ar vielu no kaujas vielu grupas "Novičok".

Maskava nosūtīja pieprasījumu ar lūgumu sniegt sīkāku informāciju par Berlīnes laboratorijas analīžu rezultātiem, ĀM uzsvēra, ka Krievija gaida Vācijas atbildi uz oficiālo pieprasījumu šajā situācijā.

54
Tagi:
Putins, Navaļnijs, Latvija, Krievija, Francija
Pēc temata
Kopā ar Navaļniju Vācija saņēmusi "netīro bumbu": zaudējumi būs milzīgi
"Absolūti nepieņemami": Lavrovs bargi aizrādīja Berlīnei saistībā ar Navaļnija lietu
Politologs: Eiropa nevar atļauties atzīt patiesību Navaļnija lietā
KF Ārējā izlūkdienesta vadītājs: izlidojot uz Berlīni, indes Navaļnija organismā nebija
Artis Pabriks

"Amerikāņi mums neprasa pat pusi no tā": Artis Pabriks "uzbraucis" bankām

0
(atjaunots 18:33 23.09.2020)
Latvijas aizsardzības ministrs pēkšņi norūpējies par valsts finanšu sektora problēmu un pieprasīja pārtraukt spiedienu, ko jūt banku iebiedētie klienti.

RĪGA, 23. septembris — Sputnik. Sarežģītais stāvoklis Latvijas finanšu sektorā, kas radies banku sistēmas "kapitālremonta" rezultātā, šķiet, satraucis ne tikai nozares speciālistus, bet arī varas pārstāvjus.

Piemēram, aizsardzības ministrs Artis Pabriks asi kritizēja banku nesamērīgās prasības.

"Ir pēdējais laiks visiem atzīt, ka prasības banku klientiem ir pārmērīgas un nesaprātīgas. Ieviestas, aizsedzoties ar drošības jautājumiem," Pabriks ar sašutumu klāstīja savā lapā Twitter.

​Tomēr sociālo tīklu lietotāji Pabrika aizbildniecisko žestu novērtēja atšķirīgi – daži atbalstīja politiķa sašutumu cits ironiski atzīmēja, ka bez nopietniem valdības lēmumiem tie ir tikai tukši vārdi.

"Starp citu, šo prasību tiešās sekas ir lielas sabiedrības daļas iedzīšana ātro kredītu lamatās un ātro kredītu nozares uzplaukums kā tāds. Jo, kad pēkšņi banka nekreditē vairs pat gludekļa iegādi – ko gan cilvēkam iesākt?" bija sašutis pazīstamais reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks.

​Viens no komentētājiem atgādināja, ka kredītu trūkuma dēļ reģionos nav iespējams izdzīvot.

"Tieši tā! Bankas reģionos nefinansē ne mājokļa rekonstrukcijas, ne jaunas būvniecības, tikai iegādi, vēl pie tam banka, kuru mēs visi Latvija kopīgi pēdējo izglābām! Kā reģionos dzīvot? Viens ceļš – uz Rīgu... ļoti skumji..." konstatēja Edgars Kaļva.

​"Neticu, ka jūs pats pēkšņi tā izdomājāt, izklausās pēc partijas sponsoru lūguma," politiķi par spēlēm aizdomās tur Misters Futbols.

​"Un kas ir vainīgs? MK un Saeima! Skatoties budžetu, sapratāt, ka nauda garām iet, jo LV iedzīvotāji kontus atvēra LT un EE? Regulējumu vajadzēja, bet kā parasti Latvijā notiek - pārspīlēja ar īstenošanu," ironizēja rilekta.

​"Un banku lobijs , kas ierobežo skaidru naudu, tikpat nesamērīgs un nelikumīgs," autoru atbalstīja lasītājs ar lietotājvārdu "Patiesība ir tur ārā".

​Komentētāji droši kritizēja politiķi par bezdarbību.

"Teica Artis, pamostoties rapšu laukā, kas bija viņa partijas biedru a/parts..." atgādināja Juris Lipsnis.

​"Kapteinis Acīmredzamais no miesas un asinīm," sarkastiski konstatēja cits komentētājs.

​"Es to atzinu pirms gada. Visi atzīs, un? Dzīvos ar atziņu? It kā jau tāpēc ir Saeima un valdība, lai ar atziņām kaut ko arī iesāktu," neapmierināts atzīmēja Kaspars.

​"Vai kāds vēl atceras "pelēko sarakstu" un Krišjāņa Kariņa satraukumu par LV iekļaušanu tajā?" ar izsmieklu apjautājās Arvis Villa.

​"Amerikāņi mums neprasa pat pusi no tā ko paši sadaram, mazohistiski šaujot sev visās iespējamās vietās," uz pārmetumu attrauca aizsardzības ministrs.

​Atgādināsim, ka Latvijā pilnā sparā rit finanšu sektora "kapitālremonts" ar mērķi novērst noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un terorisma finansēšanu. Tas sākās 2018. gadā, kad komisijas Moneyval eksperti publicēja ziņojumu par pārkāpumiem Latvijas finanšu sektorā un norādīja: ja valsts nelabosies, tā nokļūs "pelēkajā sarakstā", kas ļoti negatīvi ietekmēs tās ekonomiku.

Represiju giljotīna sāka darbu pilnā sparā, taču kontrolējošās struktūras pieprasa aizvien jaunus upurus. Ārvalstnieki jau ir aizgājuši, tāpēc bez darba palikušie finanšu uzraugi sāka bloķēt vietējo uzņēmēju un vienkāršu iedzīvotāju kontus.

0
Tagi:
Artis Pabriks, bankas, Latvija
Pēc temata
Simtiem dosjē lappušu: kā pārbauda ABLV noguldītājus un vai viņiem atgriezīs naudu
Atlaižu nebūs: bankas nav gatavas atbalstīt uzņēmējus no Baltkrievijas
"Apvaino godprātīgu Latvijas pilsoni": ārste šokēta par bankas lēmumu bloķēt karti
"Bīstamā Kuba": SEB banka pieprasīja paskaidrojumus latvietei par 20 eiro maksājumu