Aktieris Mihails Jefremovs

Tiesa piemērojusi drošības līdzekli Mihailam Jefremovam pēc nāvējošā CSN

201
(atjaunots 14:34 14.06.2020)
Izmeklēšana lūgusi ievietot mājas arestā aktieri un režisoru Mihailu Jefremovu, kurš reibuma stāvoklī Maskavas centrā izraisīja CSN ar letālu iznākumu.

RĪGA, 10. jūnijs – Sputnik. Maskavas Taganskas rajona tiesa līdz 9. augustam noteikusi mājas arestu aktierim Mihailam Jefremovam, kurš reibuma stāvoklī 8. jūnija vakarā Maskavas centrā izraisīja CSN ar letālu iznākumu.

Jefremovu nogādāja tiesas namā policijas pavadībā, uz sejas viņam bija melnas brilles un medicīniskā maska.

Актер Михаил Ефремов доставлен в Таганский суд Москвы для избрания меры пресечения
© Sputnik / Алексей Майшев
Aktieris Mihails Jefremovs nogādāts Maskavas Taganskas rajona tiesā drošības līdzekļa piemērošanai

Attiecībā pret Jefremovu ierosināta krimināllieta pēc ceļu satiksmes noteikumu pārkāpuma alkohola reibuma stāvoklī, kas noveda pie cilvēka bojāejas. Panta sankcijas paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz 12 gadiem.

Izmeklētājs tiesā paziņoja, ka Jefremovs pārkāpis paraksta par neizbraukšanu nosacījumu, kas tika piemērots iepriekš pēc viņa aizturēšanas, tādēļ izmeklēšana lūgusi noteikt aktierim mājas arestu.

"Vakar Jefremovs tika atlaists pret parakstu par neizbraukšanu. Tā kā cietušais šajā CSN miris, Jefremovs tika izsaukts uz izmeklēšanas iestādi, taču viņa deklarētajā dzīvesvietā viņš netika atrasts, bet gan atrasts citā adresē. Šajā sakarā paraksts tika atcelts. Noziegums attiecas pie noziegumiem neuzmanības dēļ… Pieprasām par mājas aresta piemērošanu līdz 9. augustam," paziņoja vakar tiesā izmeklētājs.

Актер Михаил Ефремов в Таганском районном суде
© Photo Пресс-служба Таганского суда
Aktieris Mihails Jefremovs Taganskas rajona tiesā

Prokuratūras pārstāve atbalstīja izmeklēšanas prasību.

Tiesa apmierināja prasību un nosūtīja Jefremovu mājas arestā uz diviem mēnešiem, līdz 9. augustam.

"Tas viss, protams, notika baisi. Mēs parunājām ar Izmeklēšanas komiteju, es piekrītu mājas arestam," sacīja Jefremovs tiesas zālē.

Aizvakar aktieris, atrodoties pie automobiļa Jeep Grand Cherokee stūres, izbrauca pretējā virziena braukšanas joslā uz Sadovoje Koļco un saskrējās ar furgonu Lada. Furgona vadītājs, Internetveikala kurjers Sergejs Zaharovs, tika steidzami nogādāts Skļifosovska Zinātniski pētnieciskajā institūtā, otrdienas rītā viņš nomira.

Pēc CSN Jefremovs atzina sevi par vainīgu, paziņoja aktiera advokāts. Ekspertīze uzrādīja, ka Jefremovs CSN laikā bijis piedzēries. Turklāt viņa asinīs tika atrastas kokaīna un marihuānas pēdas.

Izmeklēšanas kontroli uzņēmusies galvaspilsētas prokuratūra.

201
Tagi:
Mihails Jefremovs, CSN
Vladimirs Putins

Putins apsveica ārvalstu līderus un pilsoņus Uzvaras dienā

12
(atjaunots 07:30 09.05.2021)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicina apņēmīgi pretoties jebkādiem mēģinājumiem izkropļot un falsificēt vēsturi un nepieļaut Lielā Tēvijas kara rezultātu pārskatīšanu.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Krievijas prezidenta Vladimira Putina apsveikums ārvalstu līderiem un pilsoņiem Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienai publicēts Kremļa oficiālajā vietnē.

Vladimirs Putins Uzvaras 76. gadadienā apsveica Azerbaidžānas, Armēnijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Kirgīzijas, Moldovas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas, Abhāzijas un Dienvidosetijas līderus un pilsoņus.

Atsevišķi Krievijas valsts vadītājs apsveica Gruzijas un Ukrainas tautas.

​"Prezidents apsveica ārvalstu līderus un pilsoņus ar Uzvaras Lielajā Tēvijas karā 76. gadadienu," teikts paziņojumā.

Apsveikuma tekstā teikts, ka Uzvaras dienā mēs ar īpašu lepknumu un pateicību godājam mūsu tēvu un vectēvu varoņdarbu, kuri plecu pie pleca vīrišķīgi cīnījās ar ienaidnieku un pašaizliedzīgi stjrādāja aizmugurē.

Putins uzsvēra, ka tagad mūsu morālais pienākums ir saudzīgi glabāt un nodot nākamajām paaudzēm piemiņu par skarbajiem gadiem, kas pārciesti Lielā Tēvijas kara laikā.

"Mums kopā apņēmīgi jāstājas pretī jebkādiem mēģinājumiem izkropļot un falsificēt vēsturi, pārskatīt Lielā Tēvijas kara rezultātus, attaisnot baismīgās ļaundarības, ko pastrādāja nacisti un viņu līdzskrējēji," uzsvēea Putins.

Vēršoties pie minētajām valstim, Krievijas valsts vadītājs pauda pārliecību par to, ka brālīgās draudzības un savstarpējās palīdzības tradīcijas, kas norūdītas skarbajos kara gados, joprojām ir veido nesagraujamu pamatu konstruktīvu, labu kaimiņattiecību veidošanai un attīstībai.

Putins pauda neliekuļotu pateicību visiem Lielā Tēvijas kara veterāniem un aizmugures darbiniekiem, novēlēja viņiem veselību, labklājību, gara mundrumu un ilgus mūža gadus.

12
Tagi:
Vladimirs Putins, Uzvaras diena, Krievija
Pēc temata
Padomju tauta izglāba pasauli no fašisma: Sarkanajā laukumā noritēja Uzvaras parāde
Amerikāņu veterāns aicinājis nemazināt PSRS lomu Otrajā pasaules karā
Vladimirs Putins: Lielās Uzvaras 75. gadadiena: mēs esam atbildīgi par pagātni un nākotni
Šī Uzvaras diena: parāde Sarkanajā laukumā vēsturē
Facebook

"Viņi sev galvu drīz izdzēsīs": Simonjana izsmēja Facebook draudus RT projektam

73
(atjaunots 13:15 02.05.2021)
Facebook lietotājiem atkal pieejama RT projekta lapa RedFish, kas tika izdzēsta antifašistisko publikāciju un vēsturisko fotoattēlu dēļ.

RĪGA, 2. maijs - Sputnik. Sociālais tīkls Facebook ar atsevišķiem ierobežojumiem atjaunoja piektdien dzēsto RT projekta lapu RedFish, norādot, ka tā atkal tiks izdzēsta pēc jaunā brīdinājuma. Aģentūras "Rossija Segodņa" un RT galvenā redaktore Margarita Simonjana ironiski atsaucās par sociālā tīkla draudiem.

Iepriekš RT ziņoja, ka Facebook ir izdzēsis RedFish lapu antifašistisko publikāciju un vēsturisko fotoattēlu dēļ.

​"Facebook ir izdzēsis mūsu Redfish projektu ar 800 tūkstošiem sekotāju pēc publikācijām par Osvencimas atbrīvošanu un Musolīni gāšanu. Formulējums ierasts: par kopienas noteikumu pārkāpšanu. Nav skaidrs, ar ko tieši tika aizskarta šī "kopiena" – vai tās bija Musolīni fotogrāfijas, vai Holokausta pieminēšana vai pati "Redfish" eksistence, no kuras Rietumu elitei sen jau sen niez visās vietās," iepriekš rakstīja aģentūras "Rossija Segodņa" un RT galvenā redaktore Margarita Simonjana Telegram kanālā.

Krievijas mediju pārstāvju mikrofoni, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Биятов

Viņa piebilda, ka ir cieši apņēmusies personīgi panākt Facebook slēgšanu, ja sociālais tīkls neatjaunos izdzēsto lapu.

Savukārt "Roskomnadzor" pieprasīja Facebook atcelt visus ierobežojumus no Redfish lapas un izskaidrot iemeslus, kuru dēļ bloķēts konts ar vairāk nekā 800 tūkstošiem abonentu. Resors atgādināja, ka interneta resursu īpašniekiem var tikt uzlikts naudas sods līdz miljonam rubļu, ja tie turpinās ignorēt Krievijas iedzīvotāju tiesības.

Kā vakar ziņoja RT, Facebook atjaunoja izdzēsto Redfish lapu, bet ar ierobežojumiem.

"Lappusē joprojām karājas brīdinājums, un tas netiks parādīta rekomendējumos. Turklāt uz lappusi joprojām attiecās trīs straiku nosacījums, proti, pēc nākamā brīdinājuma tā atkal tiks izdzēsta," teikts ziņojumā.

"Viņi sev galvu drīz izdzēsīs," komentēja Simonjana.

Pēdējā laikā Krievijas plašsaziņas līdzekļi arvien biežāk tiek bloķēti ārvalstu interneta platformās. Piemēram, pērn Facebook bez jebkādiem skaidrojumiem bloķējis Baltnews lapu, bet Twitter pārstājis rādīt meklēšanas rezultātos RIA Novosti kontu un nobloķējis RT un Sputnik profilus.

Krievijas Federācijas padome ir apstiprinājusi atbildes sankciju likumu par cenzūru pret Krievijas plašsaziņas līdzekļiem ārvalstu interneta platformās. Tas paredz tādus soļus, kā bloķēšana, trafika palēnināšana un administratīvie sodi.

73
Tagi:
Simoņana, Facebook, RT
Pēc temata
No kurienes nāk nauda cīņai par "demokrātiju un cilvēktiesībām"
Latvijā darbojas "domu policija": vēstniecība par Krievijas kanālu vietņu bloķēšanu
Ziņu portāls Baltnews informēja par lapas bloķēšanu Facebook
Represijas turpinās internetā: Latvija bloķē vietni "RT krievu valodā"

"Trūkumu nav": veterāns-tankists pārbaudīja leģendārā T-34 gatavību

0
(atjaunots 10:16 09.05.2021)
Kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ņefjodovs apstiprināja: tanks, ko Sarkanā armija visvairāk izmantoja Lielā Tēvijas kara gados, ir pilnībā gatavs cīņām.

Pirms Uzvaras dienas Novokuzņeckā uz tehnisko apskati tika nosūtīts tanks T-34. Iepriekš to noņēma no metalurgu aizmugures varoņdarbam veltītā pieminekļa postamenta. Mašīnas stāvokli pārbaudīja Lielā Tēvijas kara veterāns, T-34 mehāniķis Nikolajs Ivanovičs Ņefjodovs.

"Trūkumus neredzu. Tātad viss ir pilnā kaujas kārtībā," teica 95 gadus vecais tankists.

Ņefjodovs atzina, ka T-34 viņam ir pati mīļākā tehlnika. "Piecus gadus nodienēju uz T-34. Tas man ir kā dzimtās mājas."

Pēc apskates frontinieks apstiprināja – 1942. gadā no Kuzņeckas metalurģiskā kombināta bruņām izgatavotā leģendārā mašīna ir cīņas gatavībā.

Šis tanks piedalījās jaujās līdz pašām Lielā Tēvijas kara beigām, divas reizes pārcietis trāpījumus. 70. gados to novietoja uz postamenta kā atzinības zīmi par Kuzbasa metalurgu darba varoņdarbu. Pērn T-34 atjaunoja dalībai parādē par godu Uzvaras 75. gadadienai. Tas piedalīsies parādē arī šogad.  

0