Lielā Tēvijas kara veterāns Ivans Dovidenko skatās Nemirstīgā pulka translāciju

Nacistu foto un hakeru uzbrukumi: mēģināja izjaukt "Nemirstīgo pulku tiešsaistē"

73
(atjaunots 14:12 13.05.2020)
Akcijas "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" organizatori nodos Krievijas Izmeklēšanas komitejai informāciju par provokatoriem, kuri mēģināja izjaukt virtuālo piemiņas gājienu.

RĪGA, 13. maijs - Sputnik. Informācija par provokatoriem, kuri nesekmīgi mēģināja izjaukt akciju "Nemirstīgais pulks tiešsaistē", tiks nodota Krievijas Izmeklēšanas komitejai, pastāstīja organizatori.

Akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" izrādījās ļoti pieprasīta, cilvēki nosūtīja aptuveni 3 miljonus pieteikumu dalībai virtuālajā gājienā. Tomēr organizatori saskārās arī ar centieniem apgānīt karā mirušo padomju karavīru piemiņu un izjaukt translāciju tiešsaistē.

"Moderācijas gaitā brīvprātīgie fiksēja skandalozus padomju tautas varoņdarba zaimošanas gadījumus. Piemēram, daži lietotāji Liela Tēvijas kara veterānu fotogrāfiju vietā atsūtīja multiplikāciju personāžu attēlus vai – pats šausmīgākais – nacistiskās Vācijas ideologu, līderu un virsnieku foto. Tamlīdzīgi pieteikumi tika bloķēti," pastāstīja Viskrievijas sabiedriskās kustības "Uzvaras brīvprātīgie" centrālā štāba priekšsēdētāja Olga Amelčenkova.

Aizpildot anketas, lietotāji pieteicās caur savām lapām sociālajos tīklos, tāpēc kiberdrošības speciālistiem izdevās identificēt un bloķēt cilvēkus, kuri centās publicēt destruktīvu saturu. Mēģinājumi publicēt nacistu un kara noziedznieku fotogrāfijas turpinājās vairākas stundas no aptuveni 500 IP adresēm – tas liecina par šo mēģinājumu tīšo raksturu.

"Mēs neatstāsim nesodītus mēģinājumus aptumšot Lielās Uzvaras svētkus tās 75.jubilejā, un visus savāktos materiālus nodosim Izmeklēšanas komitejai procesuālajai pārbaudei," uzsvēra Viskrievijas sabiedriskās kustības "Krievijas nemirstīgais pulks" izpildkomitejas vadītājs Artjoms Hutorskojs.

Tiešsaistes gājiena platforma saskārās arī ar hakeru uzbrukumiem. 9. maijā ļaundari sarīkoja DDOS uzbrukumu, nosūtot uz vietni vairāk nekā 9 miljonus pieprasījumu – 18,5 tūkstošus pieprasījumu sekundē. Daudziem lietotājiem piekļuve vietnei bija apgrūtināta, tomēr drošības dienestam izdevās sakārtot procesu un identificēt tos, kuri mēģināja traucēt gājienu. Speciālisti noskaidroja, ka uzbrukumam izmantotas 646 unikālas IP adreses.

Ļaundari savu netīro mērķi nesasniedza, akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" turpinās. Virtuālais gājiens ritēs līdz pēdējai anketai, kas augšupielādēta "Krievijas nemirstīgā pulka" lapā polkrf.ru un starptautiskā "Nemirstīgā pulka" lapā polk.press, kā arī sociālajos tīklos "VKontakte" un "Odnoklassniki" un interneta kinoteātrī Okko. Translāciju jau noskatījušies vairāk nekā 12,5 miljoni cilvēku.

"Tas ir nopietns un svarīgs sasniegums, kas liecina, cik svarīgi cilvēkiem ir Uzvaras Dienā pagodināt savus vectēvus un vecvectēvus, kuri nežēloja sevi mūsu mierpilnās nākotnes labā. Mūsu tiešsaistes projekts bija organizēts īsā termiņā, un šajā laikā gandrīz trīs miljoni cilvēku no visas pasaules aizpildīja anketas... Īpaši uzsvēršu, ka translācija ritēs līdz pēdējai ielādētajai fotogrāfijai," atzīmēja Viskrievijas sabiedriskās kustības "Krievijas nemirstīgais pulks" centrālā štāba līdzpriekšsēdētāja Jeļena Cunajeva.

Vairāk nekā 600 tūkstoši akcijas dalībnieku saņēmuši elektroniskās vēstules, kurās norādīts viņu veterānu fotogrāfiju demonstrācijas laiks. Paziņojumi tiek izsūtīti pakāpeniski, veidojoties videorindai. Lietotājiem, kuri savu veterānu profilus aizpildījuši "VKontakte" un "Odnoklassniki", informācija nosūtīta caur sociālajiem tīkliem. Vietnē polkrf.ru paredzēta arī iespēja atgriezties pie vajadzīgās stundas un dienas, lai ieraudzītu savus varoņus Sarkanajā laukumā.

73
Tagi:
Krievija, Nemirstīgais pulks, Uzvaras diena
Pēc temata
Dragile pastāstīja, kā 9. maijā Rīgā notiks "Nemirstīgais pulks"
Krievijas vēstniecība Latvijā aicina tautiešus uz "Nemirstīgo pulku"
Akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē". Tiešraide
Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, foto no arhīva

Zaharova izsmēja NYT speciālā korespondenta Maskavā vakances aprakstu

28
(atjaunots 13:24 23.11.2020)
Vai avīze ir tiesīga riskēt ar korespondentu un sūtīt viņu uz darbu tik necilvēcīgos apstākļos, painteresējās Krievijas ĀM oficiālā pārstāve.

RĪGA, 23. novembris – Sputnik. Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova ironiski komentēja New York Times speciālā korespondenta Maskavā vakances sludinājumu, kurš tika publicēts izdevuma mājaslapā, vēsta RIA Novosti.

Viņa atzīmēja, ka New York Times meklē kandidātu speciālā korespondenta amatam valstī, kuru apraksta kā "Putina Krieviju", kura sūta "ar nervus paralizējošām vielām bruņotas kaujas vienības pret saviem ienaidniekiem". Turklāt NYT uzskata, ka Krievijas kiberaģenti sēj haosu un sašķeltību Rietumos, lai nomelnotu to demokrātiskās sistēmas, savukārt privātie militārie apakšuzņēmumi palīdz Maskavai "slepeni izplatīt savu ietekmi" visā pasaulē.

"Pat nesākšu par angažētību un rusofobiju. Par ko grasās maksāt, arī bez paskaidrojumiem ir skaidrs. Skaidrs ir arī tas, kā neatkarīgā Amerikas prese attiecas pret savu auditoriju," uzrakstīja Zaharova Facebook.

Taču, ĀM pārstāve atzinās, neliek mierā jautājums, vai avīze ir tiesīga riskēt ar korespondentu un sūtīt viņu uz darbu tik necilvēcīgos apstākļos?

Maskavas Kremlis
© Sputnik / Алексей Дружинин

"Ja par to nedomā redakcija, par to vienmēr var padomāt atbildīgie vakancē aprakstītās "valsts" pilsoņi, kuri izsniegs kolēģim vīzu un akreditāciju," piebilda viņa.

Pēc viņas sacītā, Amerikas žurnālistu dzīvībām arī ir nozīme, "pat ja tas ir NYT".

"Strādājiet mierīgi Savienotajās Valstīs, nepakļaujiet jūsu aprakstītajam "riskam" savu žurnālistu dažu viltus ziņu uzrakstīšanas dēļ – melot jums lieliski izdodas arī attālināti. Bet, ja runā vēl nopietnāk, tad atmiņā nāk Nīcše, pārfrāzējot kuru, gribas pateikt: Amerikas prese tik daudz cīnījās pret "briesmoni", ka nemanīti pati pārvērtās par briesmoni," nobeigumā uzrakstīja diplomāte.

28
Tagi:
Zaharova, New York Times, rusofobija
Pēc temata
Londona apstiprina: notiek netīrs karš pret Krieviju
Vakcīna un pērtiķi: britu meli par "krievu viltus ziņām"
3 galvenie mīti par Otro pasaules karu
Kādas viltus ziņas Londona grasās apkarot Eiropā?
Krievijas vakcīna no Covid-19, foto no arhīva

Rietumu vakcīnu pret Covid-19 ražotāji nosauca cenas: Krievijas Sputnik V būs lētāka

28
(atjaunots 21:10 22.11.2020)
Nosauktas amerikāņu kompāniju Pfizer un Moderna vakcīnu pret koronavīrusu cenas. Sputnik V ražotāji sola, ka pasaulē pirmās Krievijas vakcīnas pret Covid-19 cena būs krietni zemāka.

RĪGA, 23. novembris – Sputnik. Amerikas kompānijas Moderna vadītājs Stefans Bansels paziņoja intervijā iknedēļas izdevumam Welt Am Sonntag (WamS), ka izstrādājamās vakcīnas pret koronavīrusu vērtība sastādīs 25-37 dolāri par dozu, atkarībā no preparāta iepirkuma apjoma, vēsta Ndtv.com.

​Bansels atzīmēja, ka vakcīnas gala cena būs pielīdzināma pretgripas vakcīnas cenai. Un šī cena, pēc viņa sacītā, ir taisnīga.

Pasaulē pirmās Krievijā ražotās vakcīnas pret koronavīrusu Sputnik V oficiālajā Twitter lapā parādījās paziņojums, ka tulkojumā no farmaceitiskās valodas Pfizer (19,50 dolāri) un Moderna paziņotā cena (25-37 dolāri) par dozu patiesībā nozīmē, ka vienam cilvēkam preparāts izmaksās attiecīgi 39 dolārus un no 50 līdz 74 dolāriem.

Vērts atzīmēt, ka vienam cilvēkam ir nepieciešamas divas vakcīnas dozas.

"Sputnik V cena būs krietni zemāka," uzsver publikācijā.

​Krievijas vakcīnas Sputnik V cena vēl nav paziņota, taču provizoriski par to kļūs zināms jau šonedēļ.

28
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Pēc temata
Krievijā atklāti dati par vakcīnas "Sputnik V" efektivitāti
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
Jau pēc dažiem mēnešiem: kas pirmais saņems Covid-19 vakcīnas Latvijā
Rīgā noritēja akcija pret masku valkāšanu, foto no arhīva

Vai Latvijā ir vajadzīgi jauni koronavīrusa ierobežojumi: iedzīvotāju domas dalās

0
(atjaunots 09:58 24.11.2020)
Cik Latvijas iedzīvotāju atbalsta stingrāku ārkārtējās situācijas režīma ierobežojumu ieviešanu Latvijā koronavīrusa izplatības dēļ.

RĪGA, 24. novembris – Sputnik. Latvijā tiek apspriesta iespēja ieviest striktākus ierobežojumus ar mērķi apturēt jaunās koronavīrusa infekcijas izplatību. Kantar TNS aptauja Latvijas iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem liecina, ka vienota viedokļa sakarā ar šādu pasākumu nepieciešamību sabiedrībā nav. Rezultātus publicē Skaties.lv.

Jaunu ierobežojumu pretinieku tomēr izrādījās nedaudz vairāk. Gandrīz puse respondentu (48%) paziņoja ka nav vajadzības pastiprināt ārkārtējās situācijas režīmu, no tiem 20% ir stingri par to pārliecināti, vēl 28% drīzāk piekrīt tam, ka šādas nepieciešamības nav.

Vien nedaudz mazāk aptaujāto – 44%, – tieši pretēji, uzskata, ka valdībai ir jāievieš stingrāks epidemioloģiskais režīms, no tiem 19% paziņoja, ka tas noteikti ir nepieciešams, bet 25% drīzāk atbalsta šo variantu.

Katram desmitajam (8%) nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, otrais koronavīrusa vilnis Latvijā izrādījies krietni spēcīgāks par pirmo, un veselības aprūpes sistēmas resursi ātri izsīkst.

0
Tagi:
ārkārtējā situācija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Kad Latvijā varētu sākties jauns masveida atlaišanas gadījumu vilnis
Sejas maskas un nekādu ūdeļu: valdība pieņēmusi jaunus ierobežojumus
Ko mēs gaidām? Ieviesiet totālu lokdaunu! Ārsts aicināja Latvijas premjerministru rīkoties
Latvijas veselības aprūpes sistēmai draud sabrukums