Lielā Tēvijas kara veterāns Ivans Dovidenko skatās Nemirstīgā pulka translāciju

Nacistu foto un hakeru uzbrukumi: mēģināja izjaukt "Nemirstīgo pulku tiešsaistē"

68
(atjaunots 14:12 13.05.2020)
Akcijas "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" organizatori nodos Krievijas Izmeklēšanas komitejai informāciju par provokatoriem, kuri mēģināja izjaukt virtuālo piemiņas gājienu.

RĪGA, 13. maijs - Sputnik. Informācija par provokatoriem, kuri nesekmīgi mēģināja izjaukt akciju "Nemirstīgais pulks tiešsaistē", tiks nodota Krievijas Izmeklēšanas komitejai, pastāstīja organizatori.

Akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" izrādījās ļoti pieprasīta, cilvēki nosūtīja aptuveni 3 miljonus pieteikumu dalībai virtuālajā gājienā. Tomēr organizatori saskārās arī ar centieniem apgānīt karā mirušo padomju karavīru piemiņu un izjaukt translāciju tiešsaistē.

"Moderācijas gaitā brīvprātīgie fiksēja skandalozus padomju tautas varoņdarba zaimošanas gadījumus. Piemēram, daži lietotāji Liela Tēvijas kara veterānu fotogrāfiju vietā atsūtīja multiplikāciju personāžu attēlus vai – pats šausmīgākais – nacistiskās Vācijas ideologu, līderu un virsnieku foto. Tamlīdzīgi pieteikumi tika bloķēti," pastāstīja Viskrievijas sabiedriskās kustības "Uzvaras brīvprātīgie" centrālā štāba priekšsēdētāja Olga Amelčenkova.

Aizpildot anketas, lietotāji pieteicās caur savām lapām sociālajos tīklos, tāpēc kiberdrošības speciālistiem izdevās identificēt un bloķēt cilvēkus, kuri centās publicēt destruktīvu saturu. Mēģinājumi publicēt nacistu un kara noziedznieku fotogrāfijas turpinājās vairākas stundas no aptuveni 500 IP adresēm – tas liecina par šo mēģinājumu tīšo raksturu.

"Mēs neatstāsim nesodītus mēģinājumus aptumšot Lielās Uzvaras svētkus tās 75.jubilejā, un visus savāktos materiālus nodosim Izmeklēšanas komitejai procesuālajai pārbaudei," uzsvēra Viskrievijas sabiedriskās kustības "Krievijas nemirstīgais pulks" izpildkomitejas vadītājs Artjoms Hutorskojs.

Tiešsaistes gājiena platforma saskārās arī ar hakeru uzbrukumiem. 9. maijā ļaundari sarīkoja DDOS uzbrukumu, nosūtot uz vietni vairāk nekā 9 miljonus pieprasījumu – 18,5 tūkstošus pieprasījumu sekundē. Daudziem lietotājiem piekļuve vietnei bija apgrūtināta, tomēr drošības dienestam izdevās sakārtot procesu un identificēt tos, kuri mēģināja traucēt gājienu. Speciālisti noskaidroja, ka uzbrukumam izmantotas 646 unikālas IP adreses.

Ļaundari savu netīro mērķi nesasniedza, akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē" turpinās. Virtuālais gājiens ritēs līdz pēdējai anketai, kas augšupielādēta "Krievijas nemirstīgā pulka" lapā polkrf.ru un starptautiskā "Nemirstīgā pulka" lapā polk.press, kā arī sociālajos tīklos "VKontakte" un "Odnoklassniki" un interneta kinoteātrī Okko. Translāciju jau noskatījušies vairāk nekā 12,5 miljoni cilvēku.

"Tas ir nopietns un svarīgs sasniegums, kas liecina, cik svarīgi cilvēkiem ir Uzvaras Dienā pagodināt savus vectēvus un vecvectēvus, kuri nežēloja sevi mūsu mierpilnās nākotnes labā. Mūsu tiešsaistes projekts bija organizēts īsā termiņā, un šajā laikā gandrīz trīs miljoni cilvēku no visas pasaules aizpildīja anketas... Īpaši uzsvēršu, ka translācija ritēs līdz pēdējai ielādētajai fotogrāfijai," atzīmēja Viskrievijas sabiedriskās kustības "Krievijas nemirstīgais pulks" centrālā štāba līdzpriekšsēdētāja Jeļena Cunajeva.

Vairāk nekā 600 tūkstoši akcijas dalībnieku saņēmuši elektroniskās vēstules, kurās norādīts viņu veterānu fotogrāfiju demonstrācijas laiks. Paziņojumi tiek izsūtīti pakāpeniski, veidojoties videorindai. Lietotājiem, kuri savu veterānu profilus aizpildījuši "VKontakte" un "Odnoklassniki", informācija nosūtīta caur sociālajiem tīkliem. Vietnē polkrf.ru paredzēta arī iespēja atgriezties pie vajadzīgās stundas un dienas, lai ieraudzītu savus varoņus Sarkanajā laukumā.

68
Tagi:
Krievija, Nemirstīgais pulks, Uzvaras diena
Pēc temata
Dragile pastāstīja, kā 9. maijā Rīgā notiks "Nemirstīgais pulks"
Krievijas vēstniecība Latvijā aicina tautiešus uz "Nemirstīgo pulku"
Akcija "Nemirstīgais pulks tiešsaistē". Tiešraide
Militārais eksperts, žurnāla Arsenal Otečestva komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs

Ar granātmetējiem pret kodolbumbu: eksperts novērtējis Latvijas jauno bruņojumu

28
(atjaunots 14:49 29.05.2020)
Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms.

RĪGA, 29. marts – Sputnik. Latvija un Igaunija pasūtījušas granātmetējus Carl-Gustaf M4, ko ražo zviedru kompānija Saab. Bruņojuma piegādes sāksies nākamgad. Jaunā tehnika būtiski paplašinās Latvijas Nacionālo bruņoto spēku iespējas, apgalvoja aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Bruņota konflikta risks "Eiropas frontē", ko ASV atklājušas konfrontācijai ar Krieviju, ir ārkārtīgi maza, tāpēc Latvijas lēmums iegādāties granātmetējus kodollielvalsts savaldīšanai izskatās apšaubāms, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja militārais eksperts, žurnāla "Arsenal Otečestva" komercdirektors Aleksejs Ļeonkovs. 

"Granātmetēji ir galvenais ierocis cīņā pret bruņutehniku. Turklāt tos izmanto uzbrukuma operācijās. Piemēram, karadarbībā Sīrijā kļuva skaidrs, ka granātmetēji ir efektīvi cīņā ar pretinieka karavīriem, kuri noslēpušies dzīvojamajos kvartālos," pastāstīja Ļeonkovs.

Viņš atzīmēja, ka ASV pieņēmušas "viena kara" standartu, kas paredz konfrontāciju ar Krieviju un Ķīnu.

"Pie tam Vašingtona saprot, ka nevar karot divās frontēs, tāpēc, saskaņā ar ASV ieceri, Eiropai jāaptur Krievija, bet ASV risinās Ķīnas jautājumu. Abos konfliktos potenciāli iespējams plašs bruņutehnikas pielietojums, taču tāda sākuma iespēja aizvien sarūk. Visi saprot, ka Krievija un Ķīna ir kodollielvalstis... Tāpēc pagaidām ir tikai plāni un stratēģijas, kurās Vašingtona uzskata Maskavu un Pekinu par prioritārajiem pretiniekiem," paskaidroja Ļeonkovs.

Eurostat dati liecina, ka Latvija ieņem līdera vietu starp Eiropas valstīm aizsardzības izdevumu ziņā (procentuālā attiecībā pret valsts izdevumu kopējo apjomu). Aizsardzības ministrs Pabriks jau vairākkārt ieteicis palielināt militāro izdevumu daļu, kas patlaban sastāda 2,1% IKP.

Krievija jau vairākkārt norādījusi, ka nav ieinteresēta vairo spriedzi Baltijas reģionā un citos saskares punktos ar NATO un neplāno uzbrukt nevienai kaimiņvalstij. Ziemeļatlantijas alianse ir informēta par to, ka Maskavai nav agresīvu plānu, tomēr tā izmanto jebkuru ieganstu, lai dislocētu pie Krievijas robežām bruņotos spēkus, tehniku un arsenālus, kā arī bruņotu jaunākos partnerus Austrumeiropā.

28
Tagi:
bruņojums, Latvija
Pēc temata
Latvija un Igaunija iepērk jaunus granātmetējus Carl-Gustav M4
Kādiem nolūkiem Latvijas NBS vienreizējās lietošanas granātmetēji AT4
Kur darbojas Pabriks, tur mirst fabrikas: NATO padara trūcīgos vēl trūcīgākus
Latvija nopirks zviedru granātmetējus AT4
Uzvaras parāde Sarkanajā laukumā, foto no arhīva

Latvijas prezidentu neielūgs: kādi ārvalstu līderi apciemos Uzvaras parādi Maskavā

57
(atjaunots 12:31 28.05.2020)
Ielūgumi ierasties Uzvaras parādē Maskavā tiks nosūtīti atkārtoti NVS valstu līderiem, informēja Krievijas prezidenta preses sekretārs.

RĪGA, 28. maijs — Sputnik. Pagaidām plānots nosūtīt ielūgumus uz Uzvaras parādi Maskavā Neatkarīgo Valstu Sadraudzības valstu līderiem, pastāstīja Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, vēsta RIA Novosti.

Uzvaras parāde notiks Maskavā 24. jūnijā. Iepriekš Krievijas prezidents Vladimirs Putins deva rīkojumu sākt sagatavošanās darbus.

"Pagaidām mēs pieturamies pie kritērija, ka ielūgumi apmeklēt Uzvaras parādi tiks atjaunoti NVS valstu vadītājiem," teica Peskovs.

Viņš vēl nevarēja pateikt, vai ielūgums tiks nosūtīts arī Ukrainas prezidentam Vladimiram Zeļenskim. "Es jums jau teicu, kāds princips darbojas," konstatēja Peskovs, atbildot uz žurnālistu jautājumu. Lūgts precizēt, vai Ukraina nav izstājusies no NVS, Kremļa pārstāvis attrauca: "Ja jums tas nav skaidrs, kā tad mēs to varam zināt?"

Iepriekš virkne valstu vadītāju apstiprināja nodomu ierasties Maskavā uz Uzvaras parādi. Piemēram, ielūgumu pieņēma Kazahstānas prezidents Kasims Žomarts Tokajevs, Moldovas prezidents Igors Dodons, tāpat parādi vēlas apmeklēt Palestīnas prezidents Mahmuds Abass un Dienvidosetijas vadītājs Anatolijs Bibilovs.

Atgādināsim, ka Covid-19 pandēmijas rezultātā šogad maijā Sarkanajā laukumā nenotika tradicionālā Uzvaras parāde, izņemot pilotāžas grupu priekšnesumus. "Nemirstīgā pulka" gājiens notika tiešsaistes formātā.

57
Tagi:
Maskava, Uzvaras 75. gadadienas svētki
Pēc temata
Latvijas prezidents paziņoja, ka patriotiem nav jāatzīmē 9. maijs
Pilotāžas grupu aviācijas šovs Uzvaras dienā Maskavā
Kopīgā Uzvara: kā 9.maiju nosvinēja citas valstis
Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, ekonomikas zinātņu doktors, Sanktpēterburgas valsts universitātes profesors Nikolajs Meževičs, foto no arhīva

Ekonomists: Baltkrievija tuvinājusies KF un atņēmusi Baltijai savus miljardus

0
(atjaunots 15:14 29.05.2020)
Katrs Baltijas politiķis ir gatavs bez sāls apēst savu kolēģi, ja viņš vājuma brīdī teiks, ka ar Krieviju vajag tirgoties. Politiski miermīlīgā Baltkrievija uz šī rēķina pelna miljardus.

RĪGA, 29. maijs – Sputnik. Baltijas valstis varētu uzlabot savu ekonomisko stāvokli sadarbībā ar Krieviju, tomēr par spīti pašu labumam turpina konfliktēt ar Maskavu, raksta neatkarīgais ģeopolitiskais analītiķis Pols Antonopuls rakstā portālam Infobrics.

Jebkurš speciālists Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Ekonomikas ministrijās ļoti labi saprot, kādu labumu nestu ekonomiskā sadarbība ar Krieviju, tomēr viss atduras pret "Baltijas tīģeru" politisko angažētību, sarunā ar Sputnik Latvija norādīja Baltijas pētījumu asociācijas prezidents, ekonomikas zinātņu doktors, Sanktpēterburgas valsts universitātes profesors Nikolajs Meževičs.

"Sadarbība lauksaimniecības jomā varētu nest Baltijai lielu naudu. Paskatīsimies uz Baltkrieviju, kura saņem miljardus, pārdodot Krievijai gaļu, dārzeņus, maizi un tā tālāk. Pie tam Baltijas valstis nav Baltkrievijas konkurenti Krievijas tirgū, jo politisku iemeslu dēļ tāds saprātīgs ekonomiskais risinājums nav kļuvis par realitāti," atzīmēja Meževičs.

Analītiķis atgādināja, ka 90. gados, neatkarības rītausmā Baltijas politiķi runāja par atkarību no padomju tirgus 90-96% apmērā.

"Tā bija patiesība, taču šie skaitļi jau sen atkāpušies vēsturē, un šodien tādas vienpusējas atkarības nav. Bija iespējams saglabāt Krieviju kā partneri ne 4.-5. vietā eksporta un importa operāciju ziņā, bet gan 2.-3. vietā, nerunājot jau par pirmo. Neizdodas politiskās angažētības dēļ. Katrs Baltijas politiķis ir gatavs bez sāls apēst savu kolēģi, ja viņš vājuma brīdī teiks, ka ar Krieviju vajag tirgoties," uzsvēra eksperts.

Krievijas un rietumvalstu attiecības pasliktinājās 2014. gadā, ņemot vērā situāciju ap Ukrainu un Krimu. Rietumi apsūdzēja Krieviju par iejaukšanos un ieviesa pret to ekonomiskās sankcijas. Maskava atbildēja ar pārtikas embargo.

Baltijas valstis aktīvi atbalsta pret Krieviju vērstās sankcijas, un rezultātā cietušas būtiskus zaudējumus. Eksperti vērtē, ka atsevišķos pārtikas eksporta posteņos Baltijas valstīm joprojām nav izdevies kompensēt kaitējumu pēc Krievijas tirgus zaudējuma. Cita starpā runa ir par zivju, piena un konditorejas produkciju.


0
Tagi:
Baltkrievija, tranzīts, Baltija
Pēc temata
Latvijas Dzelzceļam un ostām klāsies grūti: ministrs liek likmi uz aviāciju
"Latvijas Dzelzceļš" turpina atlaist darbiniekus
Pārkvalificēties vai aizbraukt: ko iesākt no darba atlaistajiem dzelzceļniekiem
Krievijas dzelzceļš informē par vilcienu satiksmes pārtraukšanu ar Latviju