Krievijas pase, foto no arhīva

KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes

30
(atjaunots 17:02 29.04.2020)
Krievijas ĀM individuālā kārtībā risina jautājumu ar Krievijas "iestrēgušajiem" pilsoņiem, kuru ģimenes dzīvo Baltijas valstīs.

RĪGA, 29. aprīlis – Sputnik. Krievijas ĀM individuālā kārtībā risina situācijas ar Krievijā "iestrēgušo" pilsoņu izvešanu, kuru ģimenes atrodas citās valstīs, lielākoties runa ir par Baltijas valstīm, paziņoja ārpolitikas iestādes pārstāve Marija Zaharova.

Diplomāte paskaidroja, ka ar to tiek domāta Krievijas pilsoņu kategorija, kuru dzīve lielākā mērā ir saistīta ar citu valsti, piemēram, viņiem ir uzturēšanās atļauja citā valstī, vai citi dokumenti pastāvīgai dzīvošanai ārzemēs, citas valsts pilsonība. Daži no viņiem izrādījušies situācijā, kad viņi nav spējuši laikus izbraukt no KF, robežas tika slēgtas, lidojumi un dzelzceļa satiksme tika apturēta.

"Lielākoties runa ir par mūsu pierobežu, ļoti daudz ir gadījumu ar Baltiju, kad ģimenes, piemēram, ir tur, bet cilvēks izbrauca uz šejieni, taču iestrēga," citē Zaharovu RIA Novosti.

Viņa paskaidroja, ka ar šādiem cilvēkiem KF ĀM risina situāciju individuāli, tiek sastādīti šādu pilsoņu saraksti, kuriem ir nepieciešams izbraukt no valsts. "Šie jautājumi laužas cauri, cenšamies atbloķēt," sacīja KF ĀM oficiālā pārstāve.

Sakarā ar koronavīrusa izplatības draudiem kopš 27. marta Krievija ir apturējusi aviosatiksmi ar citām valstīm. Izņēmumus sastāda tikai izvešanas reisi, kā arī kravu, pasta, sanitārie un humanitārie reisi, tukšu lidmašīnu pārvietošana tehniskās apkopes veikšanas, tranzīta lidojumi ar nosēšanos degvielas uzpildes vai ekipāžas maiņas nolūkos Krievijas teritorijā un lidojumi, kas tiek īstenoti pēc atsevišķiem KF Ministru kabineta lēmumiem.

Kopš 31. marta Krievija ir samazinājusi izvešanas reisu skaitu, kā arī noteikusi ierobežojumus ievesto pasažieru skaitam. Tagad Krievijas valstspiederīgo ierašanās Maskavā no citām valstīm notiek tikai Šeremetjevas lidostā, ne vairāk par 500 cilvēkiem diennaktī, vai citām lidostām KF subjektos – ne vairāk par 200 cilvēkiem diennaktī.

RŽD holdings koronavīrusa situācijas fonā 5. aprīlī atcēla arī savu vienīgo palikušo tiešo pasažieru vilcienu ar Baltkrieviju, kurš kļuva par pēdējo šādu starptautisko sastāvu.

Pasaules Veselības organizācija 11. martā pasludināja jaunās koronavīrusa infekcijas Covid-19 uzliesmojumu par pandēmiju. Saskaņā ar aktuālākajiem datiem, pasaulē ir reģistrēts vairāk nekā 3,1 miljons inficēšanās gadījumu, vairāk nekā 218 tūkstoši cilvēku ir miruši.

30
Tagi:
repatriācija, koronavīruss, Baltija, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (522)
Pēc temata
Muļķoja, un tagad rāda uz durvīm: Zaharova uzrunāja ārzemēs dzīvojošos Krievijas pilsoņus
Latvijā atgriežas pēdējie repatrianti
Latvijā vajā repatriantus: ārlietu ministrs lūdz nesaukt viņus par ienaidniekiem
Žurku skrējiens un rindas: Latvijas valstpiederīgo evakuācija "militārā" noslēpuma aizsegā
Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, foto no arhīva

Peskovs par ožas zudumu Covid-19 laikā: zemenes no vistas jūs neatšķirsiet

22
(atjaunots 15:22 31.05.2020)
KF prezidenta preses sekretārs pastāstīja, ka sajūtas koronavīrusa saslimšanas laikā līdzinās tām, kuras rodas gripas saslimšanas laikā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs, kurš nesen izslimoja koronavīrusu, pastāstīja par savas slimības gaitu, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Peskovs atzīmēja, ka sajūtas līdzinās tām, kuras parādās gripas saslimšanas gadījumā, turklāt sākumā simptomi nešķiet nopietni. Tā, dienā, kad, spriežot pēc visa, preses sekretārs inficējās ar Covid-19, pēc viņa sacītā, viņš "nodarbojās ar sportu sporta zālē un noskrēja 7 kilometrus, izjuta spēku pieplūdumu un izbaudīja fizisko un morālo stāvokli". Par to Dmitrijs Peskovs pastāstīja raidījumā "Maskava, Kremlis. Putins".

Nākamajā dienā viņam pacēlās temperatūra.

"Absolūti neparastas sajūtas, kad tu zaudē ožu un garšas sajūtu… Zemenes no vistas jūs nespēsiet atšķirt," piebilda viņš.

Atgādināsim, ka par to, ka KF prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs inficējās ar koronavīrusu, kļuva zināms 12. maijā, savukārt 25. maijā viņš tika izrakstīts no slimnīcas, kur izgāja ārstēšanos.

Tuvākajā laikā Dmitrijs Peskovs plāno palikt karantīnā, un pēc tam pakāpeniski atgriezties pie darba mājas režīmā.

22
Tagi:
koronavīruss, Peskovs
Pēc temata
Nosaukta koronavīrusa bīstamākā īpašība
Atklāta koronavīrusa spēja skart visus orgānus
"Plaušas krakšķ": pacienti ar Covid-19 pastāstīja par pirmajiem simptomiem
Bioloģe aprakstīja, kā Covid-19 iespaido pacientu smadzenes un plaušas
PVO galvenā mītne Ženēvā, foto no arhīva

Krievijā sniegts vērtējums ASV lēmumam izbeigt sadarbību ar PVO

15
(atjaunots 12:53 31.05.2020)
ASV attiecību izbeigšana ar Pasaules Veselības organizāciju ir neveikls Trampa solis vēlētāju acu novēršanai, uzskata KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis.

RĪGA, 31. maijs – Sputnik. Piektdien, 29. maijā, ASV prezidents Donalds Tramps informēja pasauli, ka Amerika izbeidz sadarbību ar Pasaules Veselības organizāciju (PVO), savukārt līdzekļi, kuri iepriekš tika piešķirti PVO darbam, tiks novirzīti citiem "lieliem darbiem", jeb, precīzāk sakot, "steidzamām veselības aprūpes vajadzībām visai pasaulei".

Krievijas Valsts domes Starptautisko lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Sluckis nosauca šo Trampa gājienu par "neveiklu soli", kurš tika sperts, lai iepatiktos vēlētājiem priekšvēlēšanu cīņas ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Tāpat Sluckis atzīmēja, ka Amerikas administrācijas problēmas, kura nespēja veiksmīgi tikt galā ar Covid-19, Trampam nākas tagad novelt uz Pasaules Veselības organizācijas pleciem, lai vēlētāji neskrien prom pie citiem kandidātiem.

Tostarp KF Valsts domes Starptautisko lietu komitejas vadītājs uzskata, ka PVO, paliekot bez ASV atbalsta, neizbeigs savu pastāvēšanu. Pēc Slucka domām, veidu, kā atbalstīt organizāciju atradīs citi tās dalībnieki.

Iepriekš ASV prezidents paziņoja par PVO finansēšanas izbeigšanu, jo organizācija it kā neesot savlaicīgi sniegusi Amerikai informāciju par koronavīrusu, kā arī nepaziņoja patiesību par vīrusu pasaules sabiedrībai. Tāpat viņš apsūdzēja organizāciju par to, ka tā neizmeklēja ticamību raisošas ziņas no Uhaņas, kuras bija pretrunā ar Ķīnas varasiestāžu oficiālo informāciju.

PVO uz to atbildēja, ka neko neslēpa no ASV vai citām valstīm. Savukārt ASV Slimību profilakses un kontroles centru (CDC) speciālisti strādāja ar PVO kopš pirmās pandēmijas dienas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, atzīmēja, ka, laužot attiecības ar PVO, ASV iedragā mijiedarbības starptautiski tiesiskos pamatus veselības aprūpes jomā. Un tas tiek darīts visnepiemērotākajā laikā, kad visai pasaulei, tieši pretēji, ir jāapvienojas efektīvai cīņai ar Covid-19 izplatību.

15
Tagi:
ASV, Pasaules Veselības organizācija
Pēc temata
PVO: mēs neko neesam slēpuši no ASV
Ārsts: dīvaini pieprasīt no PVO ārstēšanas recepti pandēmijas karstumā
Donalds Tramps izvirzījis ultimātu PVO
PVO izsludinājusi jaunā koronavīrusa pandēmiju
Jūrmala

Uzturēšanās atļauja apmaiņā pret mājokļa iegādi: vairums iedzīvotāju atbalsta programmu

0
(atjaunots 17:18 02.06.2020)
Lai arī premjers Kariņš uzskata, ka Uzturēšanās atļaujas piešķiršanas programma apmaiņā pret investīcijām ir izsmēlusi sevi, vairums Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka šī iespēja ir jāsaglabā.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Atšķirībā no Latvijas premjera, gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju uzstājas par iespējas saglabāšanu saņemt Uzturēšanās atļauju apmaiņā pret mājokļa iegādi vai investīcijām. Šādi ir Kantar TNS aptaujas dati iedzīvotāju vidū vecumā no 18 līdz 60 gadiem, kurus publicēja TV3

Par esošās Uzturēšanās atļaujas programmas investoriem saglabāšanu izteicās 48% aptaujāto. Pret – mazāk nekā trešā daļa (32%). Vēl piektajai daļa respondentu (20%) nebija konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Jau marta sākumā premjerministrs Krišjānis Kariņš paziņoja, ka gribētāju skaits iegūt Uzturēšanās atļauju Latvijā apmaiņā pret investīcijām ir ievērojami sarucis un programma ir zaudējusi savu aktualitāti, tādēļ tā esot jālikvidē.

Ne visas valdības partijas atbalsta šādu viedokli, tādēļ ministrijā uzdots līdz jūnijam sagatavot piedāvājumus šīs programmas ierobežošanai.

0
Tagi:
aptauja, uzturēšanās atļauja
Pēc temata
Trīs pirkstu kombinācija: bez Krievijas pircējiem cieš nekustamo īpašumu tirgus
Uzturēšanās atļauja turpina strādāt: ārzemnieki ieguldījuši Latvijā 1,5 miljardus eiro
KF ĀM palīdzēs atgriezties Latvijā Krievijas pilsoņiem, kuriem šeit ir palikušas ģimenes