Starptautiskās informācijas aģentūras Rossija segodņa mācību programmu vadītājs Oļegs Ščedrovs SputnikPro vebinārā

SputnikPro vebinārā apsprieda viltus ziņas par koronavīrusu

47
(atjaunots 10:02 28.04.2020)
SputnikPro vebināra gaitā žurnālisti no dažādām valstīm apsprieda, ko var izdarīt mediji, lai pretotos baumām un viltus ziņām par koronavīrusa pandēmiju.

RĪGA, 28. aprīlis – Sputnik. SputnikPro projekta ietvaros notika starptautisks vebinārs par viltus ziņu izplatīšanas problēmu koronavīrusa pandēmijas apstākļos. Tajā jauno žurnālistu priekšā no 14 valstīm uzstājās viens no vadošajiem treneriem praktiskās žurnālistikas jomā, Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" mācību programmu vadītājs Oļegs Ščedrovs.

"Koronavīruss apdraud mūsu veselību, taču pandēmija, līdzīgi citām postažām, nes sev līdzi arī viltus ziņu, baumu vilni, kas spēj traucēt cīņai ar slimību un nošķir cilvēkus.

SputnikPro projekta ietvaros bija interesanti tikties tiešsaistē ar žurnālistiem no dažādām valstīm, lai parunātu par to, ko mēs varam izdarīt, lai savā postenī pretotos baumām, uzstādītu barjeru to ceļā. Tas ir mūsu pienesums kopīgai cīņai," atzīmēja Ščedrovs.

Jauni profesionāļi no Brazīlijas, Indijas, Indonēzijas, Itālijas, Malaizijas, Meksikas, Serbijas, Taizemes un citām valstīm aktīvi uzdeva jautājumus par mediju lomu pandēmijas apstākļos, pieeju faktu pārbaudīšanai un pretošanos viltus ziņām.

"Vebinārs trāpīja pašā punktā. Daudzi žurnālisti šobrīd strādā no mājām, piekļuve ticamiem informācijas avotiem ir apgrūtināta, tomēr mums ir jāturpina strādāt mūsu auditorijas labā," uzsvēra Nasedže Ruta no Ugandas avīzes New Vision.

"Oļegs Ščedrovs pastāstīja mums par bāziskām pieejām viltus ziņu atsekošanā, kas noder gan žurnālistam, gan vienkāršam lasītājam, kā arī ilustrēja savas tēzes ar interesantiem piemēriem un atbildēja uz mūsu jautājumiem. Pretošanās viltus ziņām tradicionālajos un sevišķi sociālajos medijos nav vienkāršs uzdevums. Taču apspriešana parādīja, ka ir iespējams virzīties uz priekšu, ja ir izpratne par problēmu un tās risināšanas veidiem," padalījās iespaidos Čamara Sumanpala, Interneta portāla Roar Media pārstāvis (Šrilanka).

Vebināru atbalstīja Krievijas Neatkarīgo Valstu Sadraudzības, ārzemēs dzīvojošo tautiešu lietu un starptautiskās humanitārās sadarbības federālā aģentūra ("Rossotrudņičestvo").

SputnikPro ir starptautisks projekts žurnālistiem, profila augstskolu studentiem, preses dienestu darbiniekiem, kura mērķis ir dalīšanās pieredzē ar ārzemju kolēģiem, mediju komunikāciju un žurnālistu profesionālo sakaru attīstība. Projekta ietvaros tiek organizētas Sputnik spīkeru lekcijas klātienes un neklātienes formātā, profesionālās nodarbības Sputnik galvenajā birojā Maskavā un multimediju daudzfunkcionālajos redakcijas centros ārzemēs, ārzemju žurnālistu braucieni uz Krieviju. Projekta pastāvēšanas laikā tajā piedalījušies vairāk nekā 80 valstu pārstāvji.

Sputnik ir viens no lielākajiem starptautiskajiem medijiem, kurš apvieno valstu multimediju un reģionālo Interneta portālus 33 valodās, analogo un digitālo radioapraidi krievu, angļu, franču un citās valodās vairāk nekā 90 pasaules pilsētās un Internetā.

Sputnik vietnes strādā 33 valodās, tostarp angļu, arābu, spāņu, itāliešu, ķīniešu, poļu, portugāļu, serbu, turku, franču un hindi. Sputnik vietnes sniedz lasītājam daudzveidīgu saturu: infografiku, fotoreportāžas, tiešo ēteru, video, interneta aptaujas. Līdztekus operatīvajām ziņām Sputnik publicē arī analītiskos materiālus un ekskluzīvas intervijas.

Sputnik informatīvo resursu auditorija sastāda vairāk nekā 60 miljonus apmeklētāju mēnesī, Sputnik China profila sekotāju skaits Weibo pārsniedz 10,5 miljonus. Divdesmit divos redakcijas centros visā pasaulē no Pekinas līdz Montevideo strādā vairāk nekā tūkstotis desmitiem tautību cilvēku. Sputnik ietilpst mediju grupā "Rossija segodņa". Galvenais Sputnik birojs atrodas Maskavā.

47
Tagi:
žurnālists, vebinārs, viltus ziņas, Sputnik
Tanks T-72B3, foto no arhīva

Argentīnas žurnālisti pārsteigti par Krievijas tanka iespējām šķērsot ūdenstilpes

34
(atjaunots 12:25 09.08.2020)
Žurnālisti no Argentīnas rakstā par Krievijas armijas bruņojumu nosauca tanku T-72B3 par "neredzētu nāvējošu ieroci" un salīdzināja to ar zemūdeni.

RĪGA, 9. augusts — Sputnik. Argentīnas preses izdevuma Clarin žurnālisti pievērsuši uzmanību video ierakstam, kas tapis Krievijas BS mācībās Centrālajā kara apgabalā. Manevros piedalījās arī tanku T-72B3 ekipāžas, vēsta RIA Novosti.  Ierakstu publicēja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Video ierakstā redzams, kā karavīri uzlabo tanka vadīšanas iemaņas zem ūdens Orenburgas apgabalā, pārvarot piecus metrus dziļu ūdens šķērsli.

"Pārsteidzoši, ka tanks pilnībā pazūd zem ūdens, bet pēc tam parādās pretējā krastā un turpina pildīt uzdevumu, it kā nekas nebūtu bijis," stāsta Clarin žurnālisti.

Raksta autori atzina, ka Krievijas Aizsardzības ministrijas "šokējošais video" atstāj spēcīgu iespaidu.

Žurnālisti konstatēja, ka ar "strukturālu izmaiņu un pēdējās paaudzes inovāciju" palīdzību šis kara tehnikas modelis ir būtiski pilnveidots. Žurnālisti nosauca tanku T-72B3 par "neredzētu nāvējošu ieroci" un salīdzināja to ar zemūdeni.

Krievijas AM paskaidroja, ka militārās mašīnas aprīkotas ar speciāliem gaisa vadiem. Pārvietošanās laikā tankisti orientējās, pateicoties speciālām iekārtām, nepieļāva apstāšanos un straujus pagriezienus.

34
Tagi:
Krievijas Bruņotie spēki, bruņojums, Krievija
Pēc temata
Tanki dubļu nebijās! Krievu desantnieki piedalās lauka mācību konkursā
Poļu ģenerālis rupji nolamājies, salīdzinot savus tankus ar Krievijas T-72
Sniegs, zalves un "Ironija": krievu tankisti sakāvuši nosacīto pretinieku
"Eiropas Ahila papēdis". Kas mīļi gaida Krievijas tankus no Kaļiņingradas
Saskaņā ar mācību scenāriju pretinieks ne tikai nopostīja ķīmisko ražotni, bet, spriežot pēc karodziņiem, arī pielietoja kodolieročus

Eksperts: Krievija norāda kodolieroču pielietošanas noteikumus, lai "ienaidnieks" dzirdētu

21
(atjaunots 18:51 08.08.2020)
Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba informācija par kodolieroču pielietojuma noteikumiem pilda savaldīšanas uzdevumu un palielina potenciālā pretinieka atbildību, paziņoja Stratēģiskās konjunktūras centra eksperts Oļegs Ponomarenko.

RĪGA, 9. augusts – Sputnik. Krievija izmantos savu kodolpotenciālu raķešu uzbrukuma gadījumā valsts teritorijā, informēja Krievijas Bruņoto spēku Ģenerālštābs.

"Jebkura trieciena raķete tiks uzskatīta par raķeti ar kodolgalviņu. Informācija par raķetes startu automātiskā režīmā tiks nosūtīta Krievijas militāri politiskajai vadībai, kas atbilstoši situācijai pieņemts lēmumu par kodolspēku atbildes darbību mērogu," teikts KF BS Ģenerālštāba pārstāvju rakstā, ko publicēja avīze "Krasnaja zvezda".

"Šādi paziņojumi un tamlīdzīgu jautājumu konceptuāla izstrāde ir lēmumu pieņemšanas pamatos. Acīmredzot, labāk, ja iespējamie pretinieki ir brīdināti par to, kā konkrēti darbosies mūsu valsts militārā mašīna kaut kādās ekstraordinārās situācijās. Tādai (informācijas – red.) atklāšanai vai konkretizēšanai ir uzdevums savaldīt. Tas ir, nekavējoties likt saprast, kas var notikt, un tādējādi palielināt pretējās puses atbildību par kaut kādām darbībām," teica Ponomarenko intervijā Sputnik Latvija.

Viņš atzīmēja, ka kodoluzbrukuma pielietošanas publiskotā koncepcija ir tikai bāzes algoritms, kam pieļaujami dažādi izņēmumi. Piemēram, ja pretējā puse paspēs informēt Krievijas militārpersonas par to, ka palaistā raķete nav plānots uzbrukums, iespējama kaut kāda atsevišķa nejaušība. "Konkrētas situācijas var paredzēt izņēmumus," secināja eksperts.

21
Tagi:
kodolieroči, Krievija
Pēc temata
Krievu ieroči: kodoltermiskais "Tjulpan" – spēcīgākais mīnmetējs pasaulē
Krievijas prezidents apstiprinājis valsts politiku kodolsavaldīšanas jomā
Un kodolieročus arī līdzi paķeriet: Krievijas ĀM par ASV spēku iespējamo izvešanu no VFR
ASV nolēmušas izspiest Krieviju no kodoltehnoloģiju tirgus
Ēnu dienas dalībnieki Paula Stradiņa slimnīcā, foto no arhīva

Ministra tvītu par rindu slimnīcā apspriedīs Saeimas komisijā

0
(atjaunots 18:18 10.08.2020)
Tiklīdz satiksmes ministrs pasūdzējās sociālajos tīklos par garo rindu pie ārsta, uzreiz šo situāciju nolēma apspriest Saeimas komisijā.

RĪGA, 10. augusts – Sputnik. Rīt, 11. augustā, plkst. 13:00 notiks Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedriskās veselības apakškomisijas sēde, kurā paredzēts apspriest satiksmes ministra Tāļa Linkaita publikāciju Twitter, vēsta Press.lv.

Pagājušajā nedēļā Linkaits izrādījās rindā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Traumatoloģijas nodaļā un pastāstīja par savu pieredzi sociālajos tīklos.

Pēc viņa sacītā, rindā nācies gaidīt sešas stundas, turklāt uzgaidāmajās zālēs nepietiek krēslu, un tas nozīmē, ka pacientiem ar traumām ilgi jāstāv kājās. Tomēr medicīniskais personāls, pēc viņa sacītā, strādā ātri, laipni un profesionāli.

Ministra publikācija sociālajos tīklos piesaistīja ne vien parasto Latvijas iedzīvotāju, bet arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas locekļu uzmanību. Atzīmēsim, ka šīs komisijas vadītājs, ārsts-kardiologs Andris Skride ("Attīstībai/Par!"), arī strādā Stradiņa slimnīcā, kur ministram nācies gaidīt rindā.

Stradiņa slimnīcas un Veselības ministrijas pārstāvji, kā arī Linkaits tika uzaicināti, lai pastāstītu komisijai par situāciju.

Komisijas sēde notiks attālināti videokonferences režīmā.

0
Tagi:
Saeima, Latvija, medicīna, Tālis Linkaits
Pēc temata
Linkaits izlicies par vienkāršu pasažieri. Rīgas lidostā rindu nebija
Sešas stundas rindā: Latvijas satiksmes ministrs veica eksperimentu slimnīcā