Ārsts tur slimnieka roku, foto no arhīva

"Plaušas krakšķ": pacienti ar Covid-19 pastāstīja par pirmajiem simptomiem

238
(atjaunots 14:45 20.04.2020)
Simptomi vienādi, tikai intensitāte atšķīrās: straujš temperatūras kāpums, vispārējas intoksikācijas pazīmes, noguruma sajūta, aizlikts deguns bez iesnām un pilns ožas zudums.

RĪGA, 20. aprīlis – Sputnik. Krievijas iedzīvotāji, kuri izslimojuši ar Covid-19, intervijā avīzei "Izvestija" pastāstīja par saslimšanas simptomiem, vēsta RIA Novosti. Pēc 34 gadus vecās Jevgēnijas sacītā, viņa nokļuva slimnīcā 30. martā ar abpusējo multisegmentāro pneimoniju un aizdomām par koronavīrusu. Slimības gaita bija smaga.

"Bija sāpīgi elpot, klepus bija tāds, ka, liekas, ka izkritīs plaušas. Sākās sauss klepus, sāpes elpošanās laikā. Sajūta, it kā krūtīs ir smiltis. Pēc dažām dienām temperatūra pacēlās un nekritās. Nebija nedz sāpju kaklā, nedz iesnu. Taču bija jūtams spēcīgs nogurums un lūzums ķermenī, ko papildināja kuņģa un zarnu trakta traucējumi," atzīmēja viņa.

Sieviete uzsvēra, ka pēc astoņām dienām slimnīcā viņai kļuva labāk: temperatūra kritās. Taču nogurums, grūta elpošana, slikta dūša un sāpes krūtīs nekur nepazuda. Stipri mainījās garšas uztvere, sākumā viss likās rūgts un sapuvis.

Kā stāsta 36 gadus vecā Anna, viņas pirmais simptoms bija temperatūra 38 grādi. Desmit dienu garumā sievietei pilnībā pazuda oža, taču klepus un problēmu ar elpošanu nebija.

Piecdesmit gadus vecās Viktorijas ģimenē ar koronavīrusu inficējās trīs cilvēki: viņa, dēls, 25 gadi, un meita, 18 gadi.

"Simptomātika bija klasiska priekš koronavīrusa: straujš temperatūras kāpums, vispārējas intoksikācijas pazīmes, noguruma sajūta, aizlikts deguns bez iesnām un pilns ožas zudums. Tas bija visiem, bet intensitāte atšķīrās," pastāstīja paciente.

Sievietei temperatūra turējās 13 dienas, nepārsniedzot 38 grādus. Bija vispārēja intoksikācija, aizlikts deguns, kakla apsārtums. Klepus sākās piektajā dienā.

Par 27 gadus vecās Marijas pirmo simptomu kļuva paaugstināta temperatūra. Drīz pēc tam viņai sāka sāpēt kakls, sākās spēcīgs klepus naktīs, pazuda garšas un ožas sajūtas. Viņu nogādāja Kommunarkas slimnīcā.

"Temperatūra pacēlās līdz 38,4 grādiem, taču ilgu laiku turējās ap 37 grādiem. Klepus bija mitrs, nevis sauss. Tādēļ simptomi ir visnotaļ individuāli," nobeigumā sacīja paciente.

Krievijā ar koronavīrusu inficējušos skaits ir sasniedzis 47 tūkstošus, aptuveni 3,4 tūkstoši ir izārstējušies. Varasiestādes aicina pilsoņus ievērot visus drošības pasākumus, tostarp valkāt maskas publiskās vietās un ievērot distanci.

Turklāt valdība ir izstrādājusi vairākus pasākumu kompleksus, kuru mērķis ir atbalstīt biznesu un trauslas iedzīvotāju kategorijas.

238
Tagi:
Krievija, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (716)
Pēc temata
"Nav saprotams, kā tas izturēsies". Zinātnieks pastāstīja par jauno koronavīrusu
Bioloģe aprakstīja, kā Covid-19 iespaido pacientu smadzenes un plaušas
Inficētie pamostas ar briesmīgu pašsajūtu: PVO nosauca pirmo Covid-19 simptomu
Katastrofas Latvijā nav un diez vai būs: ārsts par koronavīrusa epidēmiju
Covid-19

Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19

49
(atjaunots 10:18 15.10.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par otrās Krievijā izgudrotās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Otrā Krievijas vakcīna pret koronavīrusu tika izgudrota Novosibirskas centrā "Vektor", vēsta RIA Novosti.

Par jaunās vakcīnas reģistrāciju sanāksmes laikā ar KF valdības locekļiem paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Covid-19 testi, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Майшев

Preparāts saucās "EpiVacCorona". Tiek atzīmēts, ka tas ir drošs.

Putins paziņoja, ka vicepremjere Tatjana Goļikova un "Rospotrebnadzor" vadītāja Anna Popova jau ir potējušās ar jauno vakcīnu klīnisko pētījumu ietvaros.

Goļikova paziņoja, ka pirmo 60 tūkstošu dozu ražošana ir ieplānota tuvākajā laikā.

Paralēli Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova vārdā nosauktais Imunbioloģisko preparātu pētniecības un izstrādes centrs veic trešās dzīvās vakcīnas pret Covid-19 izstrādi.

Atgādināsim, ka 11. augustā Krievijā piereģistrētā pasaulē pirmā vakcīna pret koronavīrusu, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais centrs un kurai tika dots nosaukums "Sputnik V", netika radīta "no nulles", īsā laika posmā, bet gan kļuva par vairākas desmitgades ilgušo pētījumu rezultātu. Sākot ar adenovīrusu vektoru tehnoloģiju izstrādes brīdi līdz tās ieviešanai praksē pagāja aptuveni 40 gadu.

Pēcreģistrācijas "Sputnik V" izmēģinājumi ilgs no diviem mēnešiem līdz pusgadam.

Plašāku informāciju par pirmo vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V" iespējams atrast tās mājaslapā www.sputnikvaccine.com.

49
Tagi:
Krievija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (716)
Pēc temata
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Cik bīstama ir vakcīna: ASV pieprasa atbildi, Eiropa skaita peļņu
ASV apsūdz Krieviju par mēģinājumiem kavēt Covid-19 vakcīnas izstrādi
ASV neizdodas izstrādāt vakcīnu pret koronavīrusu. Vainīga Krievija
Vladimirs Norvinds, foto no arhīva

KF ĀM: Maskava neatstās bez sekām Norvinda deportēšanu no Rīgas

89
(atjaunots 16:07 13.10.2020)
KF ĀM paziņoja, ka 75 gadu vecā bijušā Kara pensionāru biedrības vadītāja Vladimira Norvinda izraidīšana no Latvijas ir provokācija, šis incidents nepaliks Rīgai bez sekām.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca par "izrēķināšanos" iepriekš ar Latvijas tiesas lēmumu likvidētās republikas veterānu biedrības vadītāja Vladimira Norvinda deportēšanu no Latvijas. Pēc viņas sacītā, KF neatstās šo incidentu bez atbildes.

6. oktobrī Latvijas iekšlietu ministrs pieņēma lēmumu par Vladimira Norvinda atzīšanu par persona non grata Latvijas teritorijā. Viņam liegta iebraukšana Latvijas teritorijā uz nenoteiktu laiku. 9. oktobrī Norvinds tika aizturēts deportācijas dēļ – viņš tika apsūdzēts par "nacionālo apdraudējumu".

Pēc tam, kad veterāns uzzināja, ka viņam tiek atņemta Pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā un viņu izsūta no valsts, viņam notika infarkts. Rīgā viņu aizveda uz Stradiņa slimnīcu, taču kolīdz stāvoklis stabilizējās, veterānu aizsūtīja uz Krieviju, kur viņš tika nosūtīts uz Militāri medicīnisko akadēmiju Sanktpēterburgā.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, paziņoja, ka "izrēķināšanās, kuru sarīkoja Rīga pār gados vecu un slimu cilvēku", izraisa galēju sašutumu.

"Acīmredzama visu vispārpieņemto morāli ētisko un humanitāro normu neievērošana. Acīmredzami, ka rusofobijas pārņemtās Latvijas varasiestādes, kas ārkārtīgi aizspriedumaini uztver krievvalodīgās diasporas centienus aizstāvēt savas tiesības saglabāt vēsturisko atmiņu, ir gatavas izmantot jebkādus rīkus, lai apspiestu citādu domāšanu un nelojalitāti sabiedrībā," teikts Zaharovas komentārā KF ĀM mājaslapā.

Diplomāte piebilda, ka "šī provokatīvā akcija attiecībā pret vienu no tautiešu kustības pārstāvjiem uzskatāmi parādīja latviešu nacionālisma necilvēcīgo bardzību".

"Rīgā var būt droši, ka šis incidents netiks atstāts bez sekām," nobeigumā sacīja viņa.

Krievijas vēstniecība Latvijā jau izteikusi protestu sakarā ar Vladimira Norvinda deportāciju – tās komentārā Facebook norādīts, ka šim incidentam būs negatīvas sekas Krievijas un Latvijas attiecību kontekstā.

Pats viņš arī uzskata, ka iemesls ir tieši tajā. "Acīmredzot, runa ir par to, ka vadu lielāko veterānu organizāciju Latvijā, kas apvieno militāros pensionārus, viņu atraitnes, ģimenes locekļus. Tie ir aptuveni 2,5 tūkstoši cilvēku visā valstī. Acīmredzot, tagad viņiem (valdībai – red.) vajadzēja izvēlēties upuri, lai parādītu savu attieksmi gan pret Krieviju, gan pret mums," tā situāciju komentēja pats Norvinds.

89
Tagi:
Vladimirs Norvinds, Krievija, Ārlietu ministrija
Pēc temata
Krievijas vēstniecība Latvijā nosodīja militārā pensionāra deportāciju
Atņēmuši uzturēšanās atļauju un deportē: militārais pensionārs kritis nežēlastībā

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes