Marija Zaharova

Muļķoja, un tagad rāda uz durvīm: Zaharova uzrunāja ārzemēs dzīvojošos Krievijas pilsoņus

106
(atjaunots 10:50 30.03.2020)
Savā sociālā tīkla lapā Krievijas ĀM pārstāve Marija Zaharova emocionāli izteicās par tiem turīgajiem Krievijas pilsoņiem, kuri reiz pameta valsti un nerūpējās par tās nākotni, ieguldot naudu citās valstīs, bet tagad viņiem tur tika norādīts uz durvīm.

RĪGA, 30. marts – Sputnik. KF ĀM pārstāve Marija Zaharova pastāstīja, ka pēdējā laikā iestāde saņem daudz zvanu un vēstuļu no Krievijas pilsoņiem, kuri pārvācās un dzīvo ārzemēs, kuri koronavīrusa pandēmijas dēļ visā pasaulē tiecas atgriezties dzimtenē, raksta Sputnik.

"Kādus tik zvanus, vēstules, ziņas es šajās dienās es neesmu saņēmusi. No visas pasaules. Gan zvanu centrs, kura paziņojumus mēs manuāli pētām diplomātijas iestādē, palīdzot kolēģiem, gan zvani no absolūti nepazīstamiem cilvēkiem no Filipīnām, kuriem uz rokām, neskaitot dokumentus un telefonu, nav nekā, gan mātes kliedzieni, ka viņas meita Prāgā ir viena… Reģioni, pilnvarotie, tūristi, deputāti, mājsaimnieces, tālbraucēji," uzrakstīja Zaharova savā Facebook lapā.

Taču par vienu zvanu viņa nolēma pastāstīt atsevišķi. Pēc viņas sacītā, personīgi zvanītājus viņa nepazina, taču pēc dialoga saprata, ka tie ir turīgi cilvēki. Zvanītājs vēlējās nosūtīt uz Londonu privāto lidmašīnu, lai paņemtu no turienes dēlu, kurš tur dzīvo jau sen. Uz ĀM pārstāves norādi, ka labāk ir palikt valstī, kas skaitās "civilizācijas bastions", zvanītāji pauda sašutumu: "Kāda civilizācija! Anglijā mums likvidēja medicīniskās apdrošināšanas! Nekādu saistību. Tests maksā 450 mārciņas. Tikai uz Krieviju, tikai uz Krieviju!"

Covid-19
© Sputnik / Sergey Melkonov

Savā ierakstā Facebook Zaharova atzīmēja arī to, ka no valsts aizbraukušos Krievijas pilsoņus vairākus gadus "muļķoja" par viņu pašu naudu, viņi "maksāja ar zeltu par pelniem, par ilūziju" ārzemēs, tā vietā, lai atbalstītu savu valsti.

"Tā vēl daudzās valstīs, kurām jūs atvedāt naudu, pirkāt nekustamos īpašumus un būvējāt biznesu, jums tagad norādīja uz durvīm," uzrakstīja Zaharova, piebilstot, ka lidostās veidojas Krievijas pilsoņu rindas, kuri vēlas atgriezties mājās.

"Tad esiet tik laipni sākt ar pamatiem – ar cieņu pret valsti un tās tautu," nobeigumā sacīja ĀM pārstāve.

Atgādināsim, ka PVO 11. martā visā pasaulē izsludinātās koronavīrusa pandēmijas dēļ, gandrīz visas valstis slēdza savas gaisa ostu robežas. Krievija organizēja repatriācijas reisus saviem pilsoņiem no valstīm ar nelabvēlīgu epidemioloģisko situāciju. No 20. līdz 27. martam Krievijā atgriezās 133 tūkstoši pilsoņu.

106
Tagi:
Zaharova, Krievija
Pēc temata
Pasaules ekonomiku sagaida trīs ļoti smagi mēneši, brīdina analītiķis
Horvātijas izdevums stāsta par Krievijas jauno statusu koronavīrusa dēļ
Krievijas armijas kolonna Itālijā
Krievijā izgudrots preparāts koronavīrusa Covid-19 ārstēšanai
Covid-19

Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19

54
(atjaunots 10:18 15.10.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja par otrās Krievijā izgudrotās vakcīnas pret koronavīrusu reģistrāciju.

RĪGA, 15. oktobris – Sputnik. Otrā Krievijas vakcīna pret koronavīrusu tika izgudrota Novosibirskas centrā "Vektor", vēsta RIA Novosti.

Par jaunās vakcīnas reģistrāciju sanāksmes laikā ar KF valdības locekļiem paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Covid-19 testi, foto no arhīva
© Sputnik / Алексей Майшев

Preparāts saucās "EpiVacCorona". Tiek atzīmēts, ka tas ir drošs.

Putins paziņoja, ka vicepremjere Tatjana Goļikova un "Rospotrebnadzor" vadītāja Anna Popova jau ir potējušās ar jauno vakcīnu klīnisko pētījumu ietvaros.

Goļikova paziņoja, ka pirmo 60 tūkstošu dozu ražošana ir ieplānota tuvākajā laikā.

Paralēli Krievijas Zinātņu akadēmijas Čumakova vārdā nosauktais Imunbioloģisko preparātu pētniecības un izstrādes centrs veic trešās dzīvās vakcīnas pret Covid-19 izstrādi.

Atgādināsim, ka 11. augustā Krievijā piereģistrētā pasaulē pirmā vakcīna pret koronavīrusu, kuru izstrādāja Gamaleja vārdā nosauktais centrs un kurai tika dots nosaukums "Sputnik V", netika radīta "no nulles", īsā laika posmā, bet gan kļuva par vairākas desmitgades ilgušo pētījumu rezultātu. Sākot ar adenovīrusu vektoru tehnoloģiju izstrādes brīdi līdz tās ieviešanai praksē pagāja aptuveni 40 gadu.

Pēcreģistrācijas "Sputnik V" izmēģinājumi ilgs no diviem mēnešiem līdz pusgadam.

Plašāku informāciju par pirmo vakcīnu pret Covid-19 "Sputnik V" iespējams atrast tās mājaslapā www.sputnikvaccine.com.

54
Tagi:
Krievija, vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Cik bīstama ir vakcīna: ASV pieprasa atbildi, Eiropa skaita peļņu
ASV apsūdz Krieviju par mēģinājumiem kavēt Covid-19 vakcīnas izstrādi
ASV neizdodas izstrādāt vakcīnu pret koronavīrusu. Vainīga Krievija
Vladimirs Norvinds, foto no arhīva

KF ĀM: Maskava neatstās bez sekām Norvinda deportēšanu no Rīgas

91
(atjaunots 16:07 13.10.2020)
KF ĀM paziņoja, ka 75 gadu vecā bijušā Kara pensionāru biedrības vadītāja Vladimira Norvinda izraidīšana no Latvijas ir provokācija, šis incidents nepaliks Rīgai bez sekām.

RĪGA, 13. oktobris – Sputnik. KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova nosauca par "izrēķināšanos" iepriekš ar Latvijas tiesas lēmumu likvidētās republikas veterānu biedrības vadītāja Vladimira Norvinda deportēšanu no Latvijas. Pēc viņas sacītā, KF neatstās šo incidentu bez atbildes.

6. oktobrī Latvijas iekšlietu ministrs pieņēma lēmumu par Vladimira Norvinda atzīšanu par persona non grata Latvijas teritorijā. Viņam liegta iebraukšana Latvijas teritorijā uz nenoteiktu laiku. 9. oktobrī Norvinds tika aizturēts deportācijas dēļ – viņš tika apsūdzēts par "nacionālo apdraudējumu".

Pēc tam, kad veterāns uzzināja, ka viņam tiek atņemta Pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā un viņu izsūta no valsts, viņam notika infarkts. Rīgā viņu aizveda uz Stradiņa slimnīcu, taču kolīdz stāvoklis stabilizējās, veterānu aizsūtīja uz Krieviju, kur viņš tika nosūtīts uz Militāri medicīnisko akadēmiju Sanktpēterburgā.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot situāciju, paziņoja, ka "izrēķināšanās, kuru sarīkoja Rīga pār gados vecu un slimu cilvēku", izraisa galēju sašutumu.

"Acīmredzama visu vispārpieņemto morāli ētisko un humanitāro normu neievērošana. Acīmredzami, ka rusofobijas pārņemtās Latvijas varasiestādes, kas ārkārtīgi aizspriedumaini uztver krievvalodīgās diasporas centienus aizstāvēt savas tiesības saglabāt vēsturisko atmiņu, ir gatavas izmantot jebkādus rīkus, lai apspiestu citādu domāšanu un nelojalitāti sabiedrībā," teikts Zaharovas komentārā KF ĀM mājaslapā.

Diplomāte piebilda, ka "šī provokatīvā akcija attiecībā pret vienu no tautiešu kustības pārstāvjiem uzskatāmi parādīja latviešu nacionālisma necilvēcīgo bardzību".

"Rīgā var būt droši, ka šis incidents netiks atstāts bez sekām," nobeigumā sacīja viņa.

Krievijas vēstniecība Latvijā jau izteikusi protestu sakarā ar Vladimira Norvinda deportāciju – tās komentārā Facebook norādīts, ka šim incidentam būs negatīvas sekas Krievijas un Latvijas attiecību kontekstā.

Pats viņš arī uzskata, ka iemesls ir tieši tajā. "Acīmredzot, runa ir par to, ka vadu lielāko veterānu organizāciju Latvijā, kas apvieno militāros pensionārus, viņu atraitnes, ģimenes locekļus. Tie ir aptuveni 2,5 tūkstoši cilvēku visā valstī. Acīmredzot, tagad viņiem (valdībai – red.) vajadzēja izvēlēties upuri, lai parādītu savu attieksmi gan pret Krieviju, gan pret mums," tā situāciju komentēja pats Norvinds.

91
Tagi:
Vladimirs Norvinds, Krievija, Ārlietu ministrija
Pēc temata
Krievijas vēstniecība Latvijā nosodīja militārā pensionāra deportāciju
Atņēmuši uzturēšanās atļauju un deportē: militārais pensionārs kritis nežēlastībā

Trīskāršs trieciens pandēmijai: Krievijā sāk testēt trešo vakcīnu pret koronavīrusu

0
(atjaunots 20:14 21.10.2020)
Krievijā sākušies trešās vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi, kuru izveidoja M. Čumakova vārdā nosauktajā centrā. Tās radītāji cer, ka decembrī Veselības ministrija piereģistrēs jauno preparātu un līdz gada beigām sāksies tā masveida ražošana.

Iepriekš valsts reģistrāciju izgāja arī vakcīna, kuru izstrādāja Novosibirskas zinātniskais centra "Vektor". Tāpat noslēgumam tuvojas pasaulē pirmās vakcīnas "Sputnik V" izmēģināšana. Šobrīd notiek trešais Krievijas preparāta testēšanas posms ārzemēs, no tā iznākuma būs atkarīgas vakcīnas perspektīvas starptautiskajā tirgū.

0
Tagi:
vakcīna, Krievija
Pēc temata
Jauns izrāviens: Krievijā piereģistrēta otrā vakcīna pret Covid-19
Krievijas vakcīna pret Covid-19 var parādīties NVS
Pussimts valstu apspriež ar Krieviju vakcīnas pret Covid-19 piegādes