Covid-19

Krievija pilnībā slēdz robežas

54
(atjaunots 12:32 29.03.2020)
Koronavīrusa pandēmijas dēļ no 30. marta Krievija pilnībā ierobežos kustību cauri savām robežām. Cilvēki tiks ielaisti un izlaisti, taču tikai atsevišķos gadījumos.

RĪGA, 29. marts – Sputnik. Saskaņā ar Krievijas premjerministra Mihaila Mišustina lēmumu, no 30. marta, plkst. 00:00 spēkā stāsies jauns ierobežojošs pasākums cīņas pret koronavīrusa izplatību ietvaros, vēsta RIA Novosti.

Situācija ar koronavīrusu Krievijā patlaban saglabā cerību uz to, ka katastrofa nenotiks. Turklāt jau ir pieņemta virkne efektīvu ierobežojošu pasākumu. Tostarp Krievijas līderis Vladimirs Putins pasludināja nākamo nedēļu Krievijā par brīvdienu nedēļu. Personām, kas ir vecākas par 65 gadiem, ir aizliegts iziet no mājas.

Krievijas robežas jau tika slēgtas iepriekš. Krievijas valstspiederīgos, kas bija palikuši citās valstīs, veda uz valsti ar speciāliem lidmašīnu un autobusu reisiem.

Taču tagad tiks slēgti automobiļu, dzelzceļu, gājēju, upes un vienota tipa robežkontroles punkti, kā arī caurlaides punkti sauszemes posmā pie Krievijas un Baltkrievijas valsts robežas.

Tikai diplomāti un viņu ģimenes locekļi, valdības kurjeri un diplomātisko sakaru kurjeri, kā arī oficiālo delegāciju locekļi varēs pamest valsti.

Izbraukt ir tiesīgi arī Krievijas iedzīvotāji, kuriem ārzemēs ir miruši tuvi radinieki. Tāpat izceļošanas tiesības ir Kaļiņingradas apgabala iedzīvotājiem, kuri brauc tranzītā uz kontinentālo Krieviju vai atpakaļ, un Krievijas pilsoņi, kas pastāvīgi dzīvo Doņeckas un Luganskas Tautas Republikas teritorijā.

Iebraukt Krievijā varēs starptautiskās satiksmes kravas mašīnu šoferi, upes kuģu ekipāžas locekļi, starptautiskās dzelzceļu satiksmes vilcienu un lokomotīvju brigādes.

Krievijā patlaban ir 1264 inficētie ar koronavīrusu Covid-19. Atveseļojušies 49, četri miruši.

Covid-19

Ķīnas varasiestādes 2019. gada 31. decembrī informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) par nezināmas pneimonijas uzliesmojumu valsts centrālajā daļā, Uhaņā (Hubei province). Speciālisti noteica slimības izraisītāju – tas ir jauns koronavīruss.

PVO atzina uzliesmojumu par starptautiskas nozīmes ārkārtas situāciju un piešķīra slimībai oficiālu nosaukumu – Covid-19.

54
Tagi:
koronavīruss, Krievija
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē (521)
Pēc temata
Sit koronavīrusu: kā Itālijai palīdzēs kara medicīnas desants no Krievijas
Putins palaidis iedzīvotājus brīvdienās koronavīrusa dēļ
Politologs: Putins pieņēmis vienīgo pareizo lēmumu, ņemot vērā epidēmijas tempus KF
Krievijas armijas kolonna Itālijā

saņemt uzturēšanās atļauju Krievijā: tiek izstrādāta jauna programma

15
(atjaunots 13:56 03.06.2020)
Krievijas Ekonomiskās attīstības ministrija sagatavojusi likumprojektu, kas ļaus ārvalstu uzņēmējiem saņemt uzturēšanās atļauju par nekustamā īpašuma iegādi Krievijas teritorijā.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Ārvalstu pilsoņi var saņemt uzturēšanās atļauju Krievijā apmaiņā pret investīcijām - nekustamā īpašuma iegāde, ieguldījumi valsts vērtspapīros, investīcijas Krievijas kompānijās, vai sava uzņēmuma dibināšana valsts teritorijā. Atbilstošo likumprojektu izstrādājusi Krievijas Ekonomiskās attīstības ministrija, vēsta RBK.

Maija beigās EAM normatīvi tiesisko aktu portālā publicēja informāciju par to, ka apstiprināti kritēriji, saskaņā ar kuriem ārvalstu pilsonis tiek iekļauts investoru kategorijā ar mērķi saņemt uzturēšanās atļauju. No 1. jūnija sākās sabiedriskā diskusija par iniciatīvu.

Starp iespējamiem kritērijiem uzturēšanās atļaujas saņemšanai ir investīcijas Krievijā reģistrētās organizācijās, uzņēmējdarbība Krievijā, valsts vērtspapīru vai nekustamā īpašuma iegāde valstī.

Cita starpā EAM izvērtē iespējas piešķirt uzturēšanās atļauju citu valstu pilsoņiem, kuri apstiprinājuši naudas līdzekļu esamību kontos un plāno uzsākt uzņēmējdarbību Krievijā ar noteikumu, ka tiks radītas jaunas darba vietas un darbā tiks pieņemti Krievijas pilsoņi.

Jautājumā par nekustamo īpašumu iegādi valdība vēl nav izlēmusi, kāds būs īpašuma vērtības slieksnis un minimālais īpašuma termiņš. Tomēr jau spēkā esošie likumi paredz, ka ārvalstniekiem aizliegts iegādāties nekustamo īpašumu pierobežā, lauksaimniecības vai mežu zemes, un šie ierobežojumi saglabāsies.

Lēmuma projektu plānots iesniegt valdībā ne vēlāk kā 2021.gada janvārī.

Eksperti uzskata, ka programma uzturēšanās atļauju saņemšanai par investīcijām būs ierobežots efekts, un tā pārsvarā var ieinteresēt investorus no bijušājām PSRS republikām.

ES prakse

Līdzīga uzturēšanās atļaujas saņemšanas programma darbojas vairākās ES valstīs. Patlaban šādu shēmu izmanto 20 ES valstis: Bulgārija, Čehija, Francija, Grieķija, Horvātija, Igaunija, Īrija, Itālija, Kipra, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija un Spānija.

Paštrizējā uzturēšanās atļauja dāvā trešās valsts pilsonim ne tikai rezidentūras tiesības vienā ES valstī, bet arī iespēu brīvi pārvietoties Šengenas līguma teritorijā. Pie tam uzturēšanās atļauju izsniegšana investoriem netiek regulēta ES līmenī – tā paliek dalībvalstu nacionālajā komptenecē.

Pērn EK pauda bažas sakarā ar riskiem, ko tāda prakse vkar nest drošības jomā un cīņā pret naudas atmazgāšanu, izvairīšanos no nodokļu nomaksas un korupciju.

EK iesaka ieviest stingrāku kontroli jautajumā par pašreizējās prakses atbilstību ES likumiem, sistemātiski kontrolējot drošību, tostarp arī pie robežām un pārbaudot ES direktīvu pielietošanu jautājumā par ilgtermiņa uzturēšanās atļauju izsniegšanu un ģimeņu atkalapvienošanos, pārbaudot fondu likumību, kas tiek izmantoti investīcijām apmaiņā pret pilsonības vai rezidentūras saņemšanu saskaņā ar kapitālu atmazgāšanas apkarošanas noteikumiem, informācijas apmaiņu jautājumā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

15
Tagi:
uzturēšanās atļauja, Krievija
Pēc temata
Krištopāns: visas valstis bagātos cenšas piesaistīt, tikai Latvija dara pretēji
Mainījušies Krievijas pilsonības saņemšanas noteikumi Latvijas iedzīvotājiem
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents apstiprinājis valsts politiku kodolsavaldīšanas jomā

21
(atjaunots 11:22 03.06.2020)
Krievijas Federācija uzskata kodolieročus vienīgi par savaldīšanas līdzekli. To pielietošana ir galējs piespiedu pasākums, un valsts darīs visu iespējamo, lai mazinātu kodoldraudus.

RĪGA, 3. jūnijs — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprinājis Valsts politikas pamatus kodolsavaldīšanas jautājumos. Atbilstošais dekrēts publicēts tiesiskās informācijas oficiālajā portālā internetā, vēsta RIA Novosti.

Dokuments stājas spēkā no tā parakstīšanas dienas, tas ir, no 2. jūnija.

"Krievijas Federācija uzskata kodolieročus vienīgi par savaldīšanas līdzekli, kura pielietošana ir galējs piespiedu pasākums, un darīs visu iespējamo, lai mazinātu kodoldraudus un nepieļautu starptautisko attiecību saasināšanos, kas spētu izprovocēt militāros konfliktus, tostarp arī kodolkonfliktus," teikts dokumentā.

Valsts politikai kodolsavaldīšanas jautājumos raksturīgas aizsardzības īpatnības, taču tās pamati tiek precizēti atbilstoši ārējiem un iekšējiem faktoriem, uzsvēra prezidenta dekrēts.

Par galvenajiem riskiem Krievijai minēti sekojoši faktori:

 • kodolieroču un citu masu iznīcības ieroču esamība valstu rīcībā;
 • kodolieroču nekontrolējama izplatība;
 • kodolieroču izvietošana valstu teritorijā, kuru rīcībā koodolieroču nav;
 • uzbrukuma ieroču izvēršana citu valstu teritorijā;
 • pretraķešu aizsardzības līdzekļu un uzbrukuma sistēmu izvietošana kosmosā;
 • vispārējas nozīmes spēku paplašināšana pie Krievijas robežām.

Savaldīšanas mērķis ir panākt, lai potenciālais pretinieks būtu informēts: atmaksa par agresiju ir neizbēgama.

Maskava vēl joprojām saglabā tiesības izdarīt kodoltriecienu atbildei uz analoģisku uzbrukumu vai gadījumā, ja radušies draudi valsts pastāvēšanai, kā arī situācijā, ja nepieciešama kodolsavaldīšana pret valstīm un koalīcijām, kas to uzskata par potenciālo pretinieku un kuru rīcībā ir kodolpotenciāls.

21
Tagi:
Vladimirs Putins, kodolieroči, Krievija
Pēc temata
Krievijas ĀM komentēja scenāriju par kodoluzbrukumu Baltijai
Eksperts: ASV militārie objekti Baltijā rada draudus
Politologs: aug kodolkara draudi
Aizmirsa par kodolziemas draudiem? Puškovs par ASV raķešu "rotaļlietām" Polijā

Kas jauns kosmosā? Fantastiskas zvaigžņu ziņas fotogrāfijās

0
(atjaunots 14:10 03.06.2020)
 • Jupitera dienvidu puslode
 • Astronauti Duglass Hērlijs un Roberts Benkens kosmosa kuģī Crew Dragon
 • Kravas kuģa Cygnus atiešana no Starptautiskās kosmosa stacijas
 • Zvaigžņu mirdzums melno debesu fonā
 • Saulriets no Starptautiskās kosmosa stacijas borta
 • Isikkula ezers līdz ar to ieskaujošajām Tjaņšaņa ziemeļu grēdām, Kirgīzija
 • Spirālveida galaktikas NGC 5426 un NGC 5427
 • Zeme no Starptautiskās kosmosa stacijas borta
 • Spirālveida galaktika NGC 4100
 • Vedēja sistēmas AB attēls ar apļveida disku
 • Kanādiešu manipulators Space Station Robotic Manipulator System (SSRMS)
 • Kosmiskā krēsla no Starptautiskās kosmosa stacijas borta
Uz Zemes turpinās cīņa ar Covid-19 pandēmiju, un visi gaida ziņas, tomēr šis un tas jauns notiek arī kosmosā.

Skaistākie kadri mūsu fotogrāfiju izlasē palīdzēs jums uz kādu brīdi piemirst problēmas uz Zemes.

Paskatieties, kā izskatās pundurgalaktika KK 246, pazīstama arī kā ESO 461−036, kā kosmosā strādā kanādiešu manipulators Space Station Robotic Manipulator System, kā izskatās Isikkula ezers no orbītas un daudz kas cits interesants.

0