Naftas ieguve, foto no arhīva

Krievijas koncerns paskaidroja, kāpēc OPEC+ vienošanās KF ir kaitīga

60
(atjaunots 07:13 16.03.2020)
Krievijas koncerns "Rosņeftj" uzskata, ka OPEC+ vienošanās, daļēji aizvietojot tirgū lēto naftu ar dārgo degvielu no ASV, nozīmē mazohismu.

RĪGA, 9. marts — Sputnik. OPEC+ vienošanās ir bezjēdzīga Krievijai apstākļos, kad lētā Krievijas un arābu nafta daļēji tiek aizvietota ar amerikāņu dārgo naftu, aģentūrai RIA Novosti pastāstīja kompānijas "Rosņeftj" preses sekretārs Mihails Ļeontjevs.

"No Krievijas interešu viedokļa šim darījumam vienkārši nav jēgas. Mēs, piekāpjoties savos tirgos, aizvācam no tiem lēto arābu un Krievijas naftu, lai atbrīvotu vietu amerikāņu dārgajai slānekļa naftai. Un nodrošinātu tās ieguves efektivitāti," viņš paskaidroja. Tādējādi, pēc viņa vārdiem, vienošanās tirgu neietekmē – piedāvājuma apjoms tajā nemainās.

"Protams, pat pašreizējos apstākļos būtu iespējams panākt kaut kādu vienošanos ar partneriem. Taču izteiktais piedāvājums nebija partnerisks... Vienkārši mūsu apjomi tiek aizvietoti ar konkurentu apjomiem. Tas ir mazohisms," akcentēja Ļeontjevs.

Pēc kompānijas preses sekretāra domām, sākumposmā OPEC+ līgumam, iespējams, bija sava nozīme, taču drīzāk tas bija psiholoģiskais faktors. "Taču reāli darījums paredz, ka visi naftas apjomi, kas tika izslēgti OPEC+ vienošanās vairākkārtējas pagarināšanas rezultātā, pasaules tirgū pilnībā un visai ātri aizvietojās ar amerikāņu slānekļa naftas apjomiem," viņš piezīmēja, un piebilda, ka līdztekus ASV arī citas valstis, kas nav pievienojušās OPEC+ līgumam, ir gatavas palielināt ieguvi.

OPEC un vairāku organizācijā neiekļautu valstu (OPEC+) darījums par naftas ieguves samazināšanu darbojas no 2017. gada sākuma. Tas vairākkārt pagarināts, noteikumi mainīti. Piemēram, līdz 2019. gada beigām vienošanās paredzēja ieguves ierobežošanu par 1,2 milj. barelu diennaktī salīdzinājumā ar 2018. gada oktobra līmeni, bet 2020. gada pirmajā ceturksnī alianse samazināja ieguvi par 1,7 milj. barelu.

Aizvadītajā piektdienā noslēdzās OPEC+ pārstāvju kārtējā tikšanās, kuras dalībniekiem neizdevās panākt jaunas vienošanās – to parametru izmaiņas vai darbības termiņa pagarināšanu. Piemēram, Krievija ierosināja saglabāt pašreizējos noteikumus, bet Saūda Arābija – vēl vairāk samazināt naftas ieguvi. Rezultātā no 1.aprīļa zaudēs spēku visu agrākās alianses dalībnieku naftas ieguves ierobežošanas saistības.

 

60
Tagi:
OPEC, Krievija, nafta
Pēc temata
Saūda Arābija un Krievija nežēlīgi aizvainoja naftas ekspertus
Bloomberg: Rijāda palielinās naftas ieguves apjomus pēc OPEC neveiksmīgās apspriedes
Tukši urbumi: kad izsīks ASV naftas atradnes
Nogurušais lācis patriecis ASV: cik Krievija "zaudējusi" OPEC darījumā

Nekādu katastrofu, mēra, bada un nāvju: zinātniece grauj planētu parādes teorijas

1
(atjaunots 10:25 05.07.2020)
Par planētu parādi iedēvētā unikālā parādība interesē tikai vienkāršos cilvēkus. Zinātnieki jau sen noskaidrojuši par to visu iespējamo. Skaidrs, ka ne pie kādām katastrofām tā nenoved.

RĪGA, 5. jūlijs — Sputnik. Maskavas planetārija zinātniskā direktore Faina Rubļova pastāstīja RIA Novosti par unikālu parādību – tā saucamo planētu parādi.

Neparasto parādību Zemes iedzīvotāji var vērot no 4. jūlija. Ar neapbruņotu aci naktīs būs redzami Jupiters, Saturns un Marss. Rīta stundās būs saskatāma arī Venēra.

Savukārt Merkurijs būs redzams tikai no 22. jūlija – patlaban to izgaismo Saule. Urāns un Neptūns no Zemes ar neapbruņotu aci nav saskatāmi.

Rubļova uzsvēra: nevajadzētu cerēt, ka jūs varat iziet uz balkona un paskatīties, kā planētas debesīs sarindojušās kā parādē vienā Saules pusē.

Vēl vairāk, zinātniece atzīmēja, ka tāds termins "planētu parāde" zinātnē nav atrodams. Skaisto nosaukumu izdomājuši žurnālisti, lai piesaistītu vienkāršo cilvēku uzmanību.

Tāpat visas dabas katastrofas, kataklizmas un pat koronavīruss nebūt nav planētu parādes priekšvēstneši vai sekas.

Zinātnei šī parādība jau sen ir zināma, un pētniekus pat neineresē, jo nekādas jaunas ziņas no tās vairs iegūt neizdosies.

Turklāt pirms 20 gadiem planētas jau iepriecināja Zemes iedzīvotājus – tās sarindojās tādā pašā kārtībā. tāpēc zinātnieki atzīmē, ka parāde mūsu Saules sistēmā nav nemaz tik unikāla.

1
Pēc temata
Klimatologs: globālās sasilšanas dēļ XXI gs. gaidāmas ekstremālas dabas parādības
Neizpētītā planēta. Dīvaini un pārsteidzoši fakti par Zemi
"Daudzas pasaules līdzinās mūsējai". Zinātnieki meklē atminējumu komētās
Nostradama baismīgie pareģojumi: kas sagaida pasauli 2020. gadā
KF ĀM

KF ĀM komentēja paziņojumus par radiācijas koncentrāciju virs Ziemeļeiropas

32
(atjaunots 17:34 04.07.2020)
Pagājušās nedēļas beigās vairākos medijos parādījās paziņojumi, ka jūnija sākumā Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas kodola un radiācijas drošības iestādes fiksēja atmosfērā virs Ziemeļeiropas teritorijas paaugstinātu radioaktīvo izotopu koncentrāciju.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Apgalvojumi, ka Krievijas perspektīvo bruņojumu "Posejdon" un "Burevestņik" izmēģinājumi varēja kļūt par radiācijas fona palielinājuma iemeslu virs Ziemeļeiropas, ir absolūti nepamatoti, sacīja RIA Novosti KF ĀM vadītāja vietniek Sergejs Rjabkovs.

"Es, protams, pievērsu uzmanību šiem materiāliem, taču vēlos teikt, ka šis nav pirmais un ne pēdējais gadījums. Turpmāk mēs vēl redzēsim ne mazumu ieganstu, kad no Amerikas puses sekos informatīvi iepludinājumi, gan anonīmi, gan atbildīgo personu vārdā. Iepludinājumi sakarā ar mūsu turpinātajiem darbiem perspektīvu kodola savaldīšanas sistēmu attīstības nozarē," sacīja Rjabkovs, komentējot dažu rietumu mediju materiālus, kuros tiek apgalvots, ka radiācijas līmenis virs Ziemeļeiropas varēja pacelties "Posejdon" un "Burevestņik" izmēģinājumu dēļ.

"Protams, es kategoriski noliedzu šāda veida sasaistes kā absolūti nepamatotas. Tas ir propagandas elements, kopējo amerikāņu pūliņu elements, kuru mērķis ir iesēt nepārliecību, sevišķi eiropiešu vidū, saistībā ar notiekošo," piebilda Rjabkovs.

Viņš uzsvēra, ka Maskava piedāvāja un turpinās piedāvāt ASV "nodarboties ar mūsu perspektīvo sistēmu tematiku plašākā daudzu faktoru kontekstā, kuri ietekmē stratēģisko stabilitāti, ar uzsvaru uz tām perspektīvajām amerikāņu sistēmām, kuras rada ārkārtīgi destabilizējošu ietekmi uz visu situāciju".

"Amerikāņi zina mūsu uzskaitījumus, viņiem ir zināms par mūsu raizēm. Atšķirībā no ASV mēs izvēlamies darīt to proporcionāli un aiz aizvērtām durvīm, bet kolēģi iet pa citu ceļu, kurš līdzinās tam, kas notika pēdējo dienu laikā ar Afganistānas sižetu. Tā ir daļa no kopējā kursa un ar ieroču kontroles lietu tam visam nav nekāda sakara," nobeigumā sacīja Rjabkovs.

Iepriekš SAEA paziņoja, ka nelielais radioaktīvo izotopu koncentrācijas kāpums atmosfērā virs Ziemeļeiropas nerada draudus cilvēka veselībai un apkārtējai videi. Vairāk nekā 40 valstis, tostarp arī Krievija, paziņoja SAEA, ka to teritorijā nav reģistrēti notikumi, kuri spētu novest pie paaugstinātas radioizotopu koncentrācijas gaisā.

Pagājušās nedēļas beigās vairākos medijos parādījās paziņojumi, ka jūnija sākumā Zviedrijas, Norvēģijas un Somijas kodola un radiācijas drošības iestādes fiksēja atmosfērā virs Ziemeļeiropas teritorijas paaugstinātu radioaktīvo izotopu koncentrāciju, kuriem ir tā saucamā reaktorā izcelsme. Tāpat tika ziņots, ka, saskaņā ar Nīderlandes Nacionālā veselības un apkārtējās vides institūta (RIVM) aprēķiniem, šie izotopi it kā nāk no Krievijas puses un par notikušā iemeslu varēja kļūt degvielas elementa dehermetizācija kādas AES reaktorā.

Vēlāk Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs paziņoja, ka nekādu paziņojumu par draudiem vai avārijas situācijām, kuras varēja izraisīt paaugstināts radiācijas līmenis Krievijā, nav bijis, KF ir ideāla radiācijas drošības monitoringa sistēma.

32
Tagi:
radiācija
Pēc temata
Salaspils reaktors gadiem ilgi nesaņem pietiekamus līdzekļus. Likvidācija izmaksās vairāk
Rīdzinieki izmetuši atkritumos bīstamu radioaktīvu priekšmetu
Černobiļas mantojums: radiācijas avots, kas ir bīstamāks nekā pudelīte atkritumos