Tukšs naudas maks

Cik maksā rusofobija: Krievijai pienācis laiks apbalvot Baltiju pēc nopelniem

137
(atjaunots 16:05 20.02.2020)
Līdz šim Krievija nekad nav izvirzījusi noteikumu Baltijas valstīm ekonomisko attiecību uzturēšanai – krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību ievērošanu.

RĪGA, 20. februāris - Sputnik. Rusofobijas izpausmes Baltijas valstīs Krievija uztver pasīvi un nesaista savstarpējās ekonomiskās attiecības ar šo aspektu, norādīja NVS valstu institūta vadītāja vietniece, NVS valstu institūta diasporas un migrācijas nodaļas vadītāja Aleksandra Dokučajeva diskusijā, kas bija veltīta rusofobijas problēmai pasaulē.

"Rusofobija nebūtu sasniegusi tādus mērogus, ja Krievija būtu savas ekonomiskās attiecības ar šīm valstīm saistījusi ar to politisko kursu. Krievvalodīgo iedzīvotāju tiesību ievērošanu Krievija nekad nav izvirzījusi kā noteikumu jebkādu valsts līmeņa līgumu noslēgšanai," Dokučajevas teikto citēja RIA Novosti.

Krievijas un Rietumu attiecības pasliktinājās, ņemot vērā vispārēju spriedzes pieaugumu pēc notikumiem Ukrainā un Krimā 2014.gadā. Baltijas valstis līdz ar Poliju ir aktīvākās Krievijai naidīgās retorikas izplatītājas Eiropā. Vienlaikus vecās Eiropas valstis atbalsta dialoga normalizāciju ar Maskavu.

Neatkarīgā ekonomiste no Latvijas Jevgēņija Zaiceva intervijā Sputnik Latvija norādīja, ka valsts jau sešus gadus viena no pirmajām balso par sankciju pagarināšanu, un valdībai pat prātā neienāk, ka ievērojama daļa nacionālās ekonomikas ir saistīta ar Krievijas tranzītu.

"Latvija nevis brauc un vienojas ar Maskavu, bet gan ik reizi pieņem vēl stingrākus noteikumus – uzbrūk krievvalodīgajiem iedzīvotājiem, pastāvīgi meklē Kremļa roku," akcentēja Zaiceva.

Iepriekš jau vēstīts, ka Krievija plānveidīgi novirza savu tranzītu no Baltijas republikas. Dzelzeļa kravu pārvadājumu apjoms Latvijā 2019.gadā krities līdz minimālajam 17 gadu laikā.

Rīgas ostas kravu apgrozījums 2019.gadā samazinājies par 10,1% salīdzinājumā ar 2018.gadu. Rīgas ostā apstrādāto kravu apjoms 2020.gada janvārī bija par 25% mazāks nekā aizvadītā gada janvārī, pie tam ogļu pārkraušana sarukusi 2,6 reizes, beramkravu apjoms samazinājies par 33,1%.

137
Pēc temata
Dombrovskis: Krievija atjaunos tranzītu pa Latviju tikai paralēlā visumā
"Latvija pako čemodānus": Zaiceva pastāstīja, kā varasiestādes nogalina tranzītu
"X stunda" Latvijai jau ir pienākusi: Krievija izmetusi to no ekonomisko interešu jomas
Eksperts paskaidroja, kāpēc Latvija vēl nav zaudējusi Krievijas tranzītu
Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Putins pastāstīja par savu attieksmi pret viņam pausto kritiku

2
(atjaunots 18:34 12.07.2020)
Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins, prātojot par viņam pausto aso kritiku, paziņoja, ka uzskata par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek piedāvāts, taču kritika kritikas labad viņu neinteresē, vēsta RIA Novosti.

"Vienmēr ir cilvēki, kuri domā citādāk, nekā tu, un viņiem liekas, ka viņiem ir labāki risinājumi, nekā tie, kurus piedāvā esošie varas pārstāvji, tai skaitā valsts vadītājs. Es, vispār, lai cik dīvaini tas nešķiet, uzskatu par savu pienākumu ieklausīties tajā, kas tiek deklarēts, vai tajā, kas tiek piedāvāts – ja kaut kas vispār tiek piedāvāts, izņemot kritiku, jo ja tā ir kritika kritikas labad, tad tas vienkārši nav interesanti, bet ja ir arī konstruktīvi piedāvājumi, tad, protams, ar prieku tajos ieklausos," sacīja viņš intervijā telekanālam "Rossija 1" atbildot uz jautājumu, kā viņš attiecas pret viņam pausto aso kritiku.

Putins atzīmēja, ka tas, ka viņš ieklausās piedāvājumos, nenozīmē, ka viņš "īstenos to, ko ir izdzirdējis". "Taču zināt viedokļu, vērtējumu un piedāvājumu dažādību – tas ir lietderīgi," nobeigumā sacīja viņš.

2
Tagi:
Putins, Krievija
Pēc temata
"Jauns strīdu raunds". National Interest ir pārliecināts par Putina raksta panākumiem
"Nevarēja atspēkot nevienu faktu": Krievijas vēstniecība ar godu atbildēja Latvijas ĀM
Putins parakstīja dekrētu par grozījumiem Krievija Konstitūcijā
KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs

Krievija atbildēs, nešaubieties: KF ĀM par ASV mēģinājumiem gūt militāro priekšrocību

15
(atjaunots 12:35 12.07.2020)
Ikviens ASV mēģinājums nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, kas neapšaubāmi ved pie situācijas destabilizācijas, var atdurties pret atbildi no Krievijas, paziņoja KF ĀM vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs.

RĪGA, 12. jūlijs – Sputnik. Iepriekš Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs paziņoja, ka Maskava ir vispusīgi ieinteresēta normāla dialoga attīstībā ar visām valstīm, tostarp ar ASV, taču amerikāņi attiecībā uz ieročiem virzās pie tā, lai savaldītu visus, izņemot pašus sevi.

Savukārt tagad Krievijas Ārlietu ministrijas vadītāja vietnieks Sergejs Rjabkovs uzsvēra, ka amerikāņi tiecas nodrošināt sev maksimālu brīvību ieroču kontroles jomā un principiāli meklē veidus, kā nodrošināt sev neapstrīdamu militāro priekšrocību, vēsta RIA Novosti.

Taču, kā atzīmēja Rjabkovs, jebkurai darbībai ir pretdarbība. Un Krievija daudzas reizes ir pierādījusi, ka tās rīcībā ir efektīvākā savas drošības nodrošināšanas sistēma, kā arī attiecīga līmeņa tehniskie līdzekļi. Un KF ĀM vadītāja vietnieks aicināja nešaubīties par viņa vārdiem.

"Par to nevienam nevajadzētu būt šaubu," konstatēja viņš.

Atgādināsim, ka ASV prezidents Donalds Tramps maija vidū paziņoja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un paliks ārpus vienošanās, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Pie tam viņš pieļāva, ka tiks izstrādātas jaunas vienošanās.

Krievija jau vairākkārt noraidījusi ASV pārmetumus par ADL pārkāpumiem. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, arī jautājumā par ADL tikai uz dialoga pamata, un jebkādi Vašingtonas ultimāti ir nepieņemami.

Vērts atzīmēt, ka Līguma mērķis ir tā dalībvalstu savstarpējās uzticības veicināšana, pilnveidojot karadarbības un bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanas kontroles mehānismus.

Taču amerikāņi acīmredzot līdzdalībā nav ieinteresēti. To pierāda gan pompozā izstāšanās no Vidēja un mazāka darbības rādiusa raķešu likvidācijas līguma, gan dīvainie izlēcieni saistībā ar Stratēģisko ieroču skaita samazināšanas līgumu – New START.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2019. gada beigās pat paziņoja, ka New START ir vienošanās, kuru viņš ir gatavs parakstīt ar Vašingtonu jebkurā brīdī. Taču arī te Amerika nereaģēja.

Acīmredzot ASV cieši apņēmās atbrīvoties no visu veidu savaldīšanas. Un tas, kā ne reizi vien jau tika atzīmēts, neko labu pasaules stabilitātei un drošībai nesola.

15
Tagi:
Ārlietu ministrija, NATO, Krievija, ASV
Pēc temata
KF ĀM paziņoja par Atvērto debesu līguma sabrukuma draudiem ASV dēļ
Krievijas ĀM pieļauj, ka ASV vēlas atteikties no kodolizmēģinājumu moratorija
Krievijas ĀM stingri atspēkoja absurdos maldus par KF bruņojuma izmēģinājumiem
NATO ģenerālsekretāra vietnieks apsprieda "Krievijas draudus" ar Igaunijas AM kancleru