Krievijas parlamenta apakšējās palātas priekšsēdētāja vietnieks Pjotrs Tolstojs

Tolstojs paskaidroja, kam KF vienkāršo pilsonības iegūšanu

63
(atjaunots 11:00 08.02.2020)
Pēc Pjotra Tolstoja sacītā, simtiem tūkstošiem tautiešu gaidīja, kad kļūs vieglāk iegūt Krievijas pilsonību, - lēmums ir nobriedis.

RĪGA, 8. februāris – Sputnik. KF valdība strādā pie Krievijas pilsonības iegūšanas procesa vienkāršošanas, vēsta avīze "Kommersant". Runa ir par punkta atcelšanu, kas liek pieteicējam atteikties no jebkuras citas pilsonības. Turklāt var tikt atcelts nosacījums par piecu gadu ilgo uzturēšanos KF teritorijā ārvalstu pilsonim.

Valsts dome grasās pieņemt likumu par KF pilsonības iegūšanas procedūras vienkāršošanu līdz pavasara sesijas beigām, paziņoja Sputnik Krievijas parlamenta apakšējās palātas priekšsēdētāja vietnieks Pjotrs Tolstojs.

"Šis lēmums jau sen ir nobriedis, to gaida simtiem tūkstošiem tautiešu. Galamērķis ir vienkāršot sarežģīto birokrātisko procedūru, kas ir nepieciešama krievu cilvēkam Krievijas pilsonības iegūšanai, kurš ir atbraucis no jebkuras bijušās PSRS republikas. Nevajadzēs braukt uz iepriekšējās uzturēšanās valsti, nodot pasi un saņemt izziņu," paskaidroja Tolstojs.

Parlamentārietis uzsvēra, ka ir priecīgs, ka šāda iespēja parādīsies: "Domāju, ka jau vasarā Krievijas pilsoņu skaits palielināsies. Tie, kam ir nenoteikts tiesiskais stāvoklis, beidzot iegūs savu dzimteni."

Saskaņā ar mediju informāciju darbs pie dokumenta atrodas beidzamajā stadijā, likumprojektu varētu iesniegt Valsts domē jau februārī pēc saskaņošanas ar prezidenta administrāciju.

2018. gada beigās KF prezidents Vladimirs Putins parakstīja rīkojumu "Par KF Valsts migrācijas politikas koncepciju 2019-2025. gadam", kuras mērķis ir veidot ērtākus nosacījumus pārcelšanai uz Krieviju uz pastāvīgu dzīvošanu tautiešiem no ārzemēm, kā arī skaidru iebraukšanas kārtības un uzturēšanās, darba atļaujas un Krievijas pilsonības iegūšanas tiesību izveidošanu.

63
Pēc temata
Lavrovs apliecina Krievijas atbalstu tautiešiem
Putins: Krievija aizstāvēs krievu valodu un savu tautiešu krieviskumu
Putins: Krievijai ir jāaizsargā tautieši Baltijā, nepasliktinot viņu stāvokli
Laborante, foto no arhīva

Krievijas zinātnieki atklājuši revolucionāru dabisku antibiotiku

1
(atjaunots 14:55 26.09.2020)
Atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Tjumeņas valsts universitātes zinātnieki atklājuši universālu dabisku antibiotiku, kas pārvar patogēnu noturību pret farmaceitiskajiem preparātiem, vēsta RIA Novosti. Pētījuma teksts publicēts žurnālā Applied Biochemistry and Microbiology.

Autori apgalvo, ka atrastā viela palīdz efektīvi cīnīties ar lielāko daļu cilvēku un dzīvnieku infekcijas slimību, ko izraisa baktērijas un sēnītes.

Raksta autori atzīmē, ka viens no farmakoloģijas uzdevumiem ir meklēt dabiskas antibiotikas, kas spēj cīnīties ar mikroroganismiem, kam raksturīga multirezistence (multi-drug resistant, MDR) vai absolūta rezistence (extreme-drug resistant, XDR) pret tirgū esošajām antibiotikām.

Pētnieki no TVU pirmie pasaulē nodemonstrēja no alkalofilas miceliālās sēnes Emericellopsis alkaline izdalītā peptīda emericilipsīna A unikālo īpašību. Eksperti pastāstīja, ka viela slāpē baktēriju spēju veidot bioplēvītes, tāpēc šo patogēnu rezistence pret antibiotikām tiek nivelēta.

Darba autori paskaidroja, ka izpētītās vielas galvenā terapeitiskā īpatnība ir universālā iedarbība. Pret emericilipsīnu A neaizsargātas ir ne tikai MDR un XDR baktēriju formas, bet arī gandrīz jebkuri patogēnie eikarioti, piemēram, miceliālās sēnes un raugs.

"Emericilipsīns A iedarbojas uz eikariotiem un prokariotiem, pateicoties dažādiem molekulārajiem mehānismiem. Eikarioti – sēnes un audzēju šūnas – iet bojā, jo peptīds iznīcina to šūnu membrānas, bet prokariotu virulence tiek apspiesta, pateicoties bioplēvīšu veidošanās novēršanai," pastāstīja TUV Antimikrobu rezistences labrotarorijas X-BIO vecākais zinātniskais līdzstrādnieks Jevgeņijs Rogožins.

Zinātnieki atzīmēja, ka emericilipsīns A palīdzēs cīnīties gan ar audzējiem, gan ar visdažādākajām bakteriālajām un sēnīšu infekcijām.

TUV speciālisti uzskata, ka emericilipsīns A ir perspektīvs gan kā patstāvīgs farmaceitiskais līdzeklis, gan kā kompleksu preparātu elements. Terapijā iespējams pielietot injekcijas vai izmantot vietējo ārstēšanu – tieši apstrādājot cietušos audus.

Pētījums veikts ciešā sadarbībā ar kolēģiem no Gauzes Jauno antibiotiku zinātniski pētnieciskā institūta, Rospotrebnadzor Centrālā epidemioloģijas zinātniski pētnieciskā institūta un Krievijas Zinātņu akadēmijas Šemjakina un Ovčiņņikoca Bioorganiskās ķīmijas institūta.

Nākotnē zinātnieku kolektīvs plāno pāriet no darba ar šūnu modeļiem pie preparāta izmēģinājumiem laboratorijā.

1
Tagi:
Krievija, zinātnieki
Pēc temata
Krievijas zinātnieki izdomājuši, kā gūt labumu no toksiskajiem atkritumiem
"Ātrs un precīzs". Krievijā izgudrojuši ierīci, kura nosaka Covid-19 klātbūtni gaisā
Zinātnieki novērtējuši iespēju ārstēt Covid-19 ar radiāciju
Krievijas prezidents Vladimirs Putins, foto no arhīva

Putins vērsies pie ASV sakarā ar stāvokli informatīvās drošības jomā

8
(atjaunots 13:46 26.09.2020)
Krievijas prezidents aicinājis visas valstis uzņemties saistības neuzbrukt pirmajiem ar informācijas tehnoloģiju starpniecību.

RĪGA, 26. septembris — Sputnik. Krievijas prezidents Vladimirs Putins aicinājis visas valstis, arī Amerikas Savienotās Valstis uzņemties saistības neuzbrukt pirmajiem ar informācijas tehnoloģiju starpniecību, vēsta RIA Novosti.

"Viens no mūsdienu galvenajiem stratēģiskajiem izaicinājumiem ir plašas konfrontācijas rašanās risks digitālajā vidē. Īpaša atbildība par tās novēršanu gulstas uz galvenajiem spēlētājiem starptautiskās informatīvās drošības (SIB) sfērā," teikts prezidenta paziņojumā, kas veltīts kompleksajai pasākumu programma ar mērķi atjaunot Krievijas un ASV sadarbību starptautiskās informatīvās drošības jomā. Tas publicēts Kremļa vietnē.

Pēc valsts vadītāja domām, Maskavai un Vašingtonai ir jāizstrādā un jāpieņem starpvaldību dokuments par incidentu novēršanu informatīvajā telpā – tāds pats kā noslēgtā Vienošanās par incidentu novēršanu atklātā jūrā un tās gaisa telpā, ko ASV un PSRS parakstīja 1972. gadā.

Līdztekus pusēm ir jāvienojas par to, ka tās neiejauksies viena otras iekšējās lietās, ieskaitot vēlēšanas, tostarp – arī ar informācijas tehnoloģiju palīdzību, piebilda Putins.

"Aicinām ASV iniciēt Krievijas un ASV profesionālo ekspertu dialogu SIB jautājumos, nepadarīt to par mūsu politisko domstarpību ķīlnieku. Minēto pasākumu mērķis ir celt uzticības līmeni mūsu valstu starpā, nodrošināt mūsu tautu drošību un uzplaukumu. Tie būs vērā ņemams ieguldījums globālā miera nodibināšanai informācijas telpā," atzīmēja Krievijas valsts vadītājs.

8
Tagi:
Kiberdrošība, ASV, Vladimirs Putins
Pēc temata
Sergejs Lavrovs: Krievija atbildēs uz ASV agresīvajiem izlēcieniem
"Neskatoties uz strīdiem un neuzticību". Ko ANO Ģenerālajai asamblejai piedāvāja Putins
Pompeo piedraudējis Krievijai sakarā ar iedomāto sazvērestību ar talibiem