Turcijas straume

"Turcijas straumes" palaišana ir kas vairāk, nekā kārtējais Krievijas sasniegums

102
(atjaunots 23:22 12.01.2020)
Krievijas un Turcijas vadītāji Serbijas prezidenta un Bulgārijas premjerministra klātbūtnē oficiāli palaida gāzesvadu "Turcijas straume".

Ņemot vērā citus aktuālos notikumus (Teherānas īstenoto Amerikas militārās bāzes raķešu apšaudi Irākā un Ukrainas lainera katastrofu Irānā), kā arī vispārējo starptautisko nervozitāti situācijas Tuvajos Austrumos dēļ, pasākums varēja palikt nemanīts dienas notikumu apskatā – tieši sava ieplānotā ikdienišķuma dēļ. Taču tā vietā gāzesvada atklāšanas ceremonija var kalpot par jaunas vietas un Krievijas lomas simbolu ne tikai reģionā, bet arī pasaulē kopumā.

Vēl pavisam nesen, pirms dažiem mēnešiem, analītikas vadmotīvs, kura tika veltīta "Turcijas straumes" palaišanai, būtu acīmredzams un vienkāršs: Krievija atkal spējusi! Neraugoties uz visām grūtībām un oponentu cītīgi liktiem šķēršļiem, mūsu valsts kārtējo reizi panākusi uzstādīto un daudziem šķietami nesasniedzamo mērķi!

Taču esošo notikumu gaismā šī absolūti pareizā doma ir zaudējusi savu aktualitāti, un pirmajā plānā iziet cita ideja: Krievija, kā kārtības, stabilitātes un drošības bastions pieaugošo triecienu pasaulē.

Vairākus gadus kolektīvie Rietumi pozicionēja Krieviju kā renegātu, kurš konsekventi un apzināti iedragā pasaules sistēmu; kā autsaideris, kurš met izaicinājumu jaunajai lietu kārtībai.

Šajā apsūdzībā darbojas dubultās lamatas. No vienas puses, tika apgalvots, ka esošā sistēma ir vislabākā no iespējamajām, jo tās priekšgalā stāv starojošā rietumu pasaule, kura nes sevī demokrātiju, pilsoņu tiesības un brīvības. Bet no otras puses, tika domāts, ka pat pastāvošās sistēmas nepilnības un trūkumi ir labāki par Maskavas virzīto haosu, – un šis arguments daudziem, jāsaka, bija pat iespaidīgāks.

Jaunās tūkstošgades otrās dekādes vidū daļa planētas pazaudēja rozā brilles attiecībā uz pasaules kārtību, ko izveidoja Rietumi. Krīzes un degradācijas procesi ap to laiku kļuva acīmredzami visiem, savukārt attiecīgo valstu varasiestāžu reakcija uz notiekošo ļoti skaidri izskatījās pēc ārkārtas caurumu aizspraušanas, kā tas bija, piemēram, ar 2015. gada Eiropas migrācijas krīzi. Taču kopumā pieeja "labāk paslikta kārtība, nekā tās absolūtais trūkums" ir samērā taisnīga, tādēļ Krievijas rīcība patiesi izraisīja negatīvu reakciju daudziem spēkiem, tostarp arī tos, kam nebija īpašas simpātijas pret pasaules augstāko sabiedrību.

Taču tas, kas apkārtējiem izskatījās pēc Krievijas sašūpošanas, kura jau tā meta tumšu skatienu uz sistēmu, patiesībā bija jaunas sistēmas veidošana.

Starptautiskajā arēnā pieaug spriedze praktiski visos virzienos, pretrunas pieaug pat tuvāko partneru starpā. Tuvie Austrumi pārdzīvo eskalācijas virkni, kādu tie sen nav redzējuši, turklāt kopīgajā sprādzienbīstamajā mezglā ir iesaistītas praktiski visas reģiona valstis. No Irākas – tālāk no nelaimes – izved savus kareivjus Vācija, Slovākija, Horvātija. Saraksts, visticamāk, turpinās augt. Kuģu tranzīts caur Hormuza šaurumu ir apturēts. Daudzas aviokompānijas, tostarp Aeroflot, īslaicīgi aptur lidojumus virs Irānas. Visu līmeņu eksperti sit trauksmes zvanu par Trešā pasaules kara draudiem. Tirgus krīt, nafta un zelts pieaug cenā.

Šajā fonā Vladimirs Putins atlidoja uz Stambulu, lai atklātu "Turcijas straumi" – kā jau bija ieplānots pirms dažiem mēnešiem. Situācija, kad pasaule sāk vārīties, Krievija demonstrē plānveida darbu paraugu, kurai nevar patraucēt nekādas ārējās vētras. Turklāt tās ietekme ir pietiekami liela, lai blakus tai daudz mierīgāku un nosvērtāku pozīciju ieņemtu lielvalstis, kurām citos apstākļos ir tieksme izteikt asus paziņojumus un spert straujus soļus. Runa tostarp ir arī par Turciju, kura periodiski atļaujas skaļus aizvainotus paziņojumus saistībā ar pastāvošām viedokļu nesakritībām ar Maskavu (pēdējie komentāri skāra Lībiju), taču kopumā konsekventi darbojas izveidotās sadarbības ietvaros.

Krievija pārvērtusies jaunā montāžas punktā, kurš ir gatavs uzņemties – un jau uzņemas – pasaules saturēšanas funkcijas no ieslīkšanas haosā un jaunas globālas sistēmas izveidošanas funkcijas. Turklāt Maskava piedāvā visiem vienkāršus un saprotamus noteikumus: konstruktīva sadarbība, kas balstās uz pragmatisma un savstarpēja izdevīguma principiem. Krievijas un Turcijas attiecību piemērs te ir vēl labāks, jo valstis vēsturiski skaitījās "dabiski ģeolpolitiski pretinieki", kuru domstarpības vienkārši nav iespējams pārvarēt. Taču Maskavai tas ir izdevies.

Un pavisam apzināti "Turcijas straumes" atklāšanas ceremonijā Vladimirs Putins paziņoja, ka divas valstis "demonstrē mijiedarbības un sadarbības piemēru mūsu tautu, visas Eiropas tautu, visas pasaules labā". Gan Tuvajos Austrumos, gan pārējā pasaulē pietiek galvaspilsētu, kur Krievijas prezidenta vārdi tiks uztverti kā tieša uzruna tām ar analoģisku piedāvājumu. Savukārt notiekošie satraukumu raisošie notikumi var daudzus mudināt tā pieņemšanai – galu galā, pēdējo gadu laikā Maskava daudzkārt pierādījusi, ka tā atbild par saviem vārdiem pat vissarežģītākajās situācijās, – un konkurenci tajā Krievijai pagaidām neviens nav sastādījis.

"Turcijas straumes" atklāšana kalpo tam par kārtējo apliecinājumu.

102
Pēc temata
Cīņas karstumā. ASV gatavo jaunas sankcijas pret Eiropas biznesu
Erdogans nosauca gāzesvada "Turcijas straume" palaišanas datumu
Gāze, Donbass, "pamuļķi" un ekonomika: Putina preses konferences galvenās tēmas
Ukrainas kompānija "Naftogaz": pastāv risks zaudēt visu gāzes tranzītu

"Ņemti vērā visi riski": kāds būs Krievijas GKS jaunais bruņojums

17
(atjaunots 16:53 16.01.2021)
Stratēģiskie raķešnesēji Tu-160 un Tu-95 joprojām ir Krievijas kodolriādes svarīgākais arguments gaisā, tomēr, neskatoties uz regulāro modernizāciju, to resursi ir ierobežoti.

Šo lidaparātu vietā stāsies tālās aviācijas perspektīvais aviācijas komplekss (TA PAK). Krievijas Aizsardzības ministrija jau pieņēmusi lēmumu par tā aprisēm, dzinēja izmēģinājumi sāksies šogad. Par jauno "stratēģi" portālā RIA Novosti pastāstīja Nikolajs Protopopovs.

Lidojošais spārns

Krievijas AM plāno, ka TA PAK nonāks bruņotajos spēkos pašreizējās valsts programmas ietvaros, tas ir, līdz 2027. gada beigām. AM apstiprinājusi jaunās lidmašīnas skici, saskaņojusi tā īpatnības un parakstījusi ražošanai nepieciešamo dokumentāciju. Ziņas par bumbvedēja izmēģinājumu parauga būvdarbu sākumu tika sniegtas pērnā gada maijā, decembrī kļuva zināms, ka tapis pirmais tā dzinējs. Uzņēmuma "ODK Kuzņecov" direktors Aleksejs Soboļevs pastāstīja, ka spēkiekārta ir izgatavota un gada sākumā ieplānoti tās izmēģinājumi stendā.

Paralēli turpinās darbs arī pie citiem dzinējiem – tos pārbaudīs gan stendā, kas atdarina apstākļus lielā augstumā, gan arī lidojošajā laboratorijā.

Projekts ir slepens, pagaidām pieejams pavisam neliels informācijas apjoms. Zināms, ka perspektīvajā lidmašīnā plaši pielietotas tā saucamās stealth tehnoloģijas. Jaudīgi un ekonomiski dzinēji ar lielu atdevi palilinās lidojuma ilgumu līdz 30 stundām (Tu-160 – 25).

Konstruktori izraudzījušies citu fizelāžas shēmu – DA PAK top pēc "lidojošā spārna" principa. Tas paplašinās iespējas cīņā un manevrētspēju. Krievijas Nopelniem bagātais lidotājs Vladimirs Popovs sarunā ar RIA Novosti paskaidroja, ka tamlīdzīga aprise mazina arī lidaparāta pamanāmību.

"Fizelāžas kā tādas vispār nav, slodze vienmērīgi sadalīta pa spārnu, - viņš teica. – Piekaramo iekārtu nebūs, gaisa savācēji būs dziļi paslēpti, spārna platā aizmugures daļa piesegs karstās izpūtes gāzes. Pie tam kontrukcija ļauj uzņemt lielāku daudzumu degvielas, munīcijas un radioeolektronisko iekārtu."

Mūsdienīgas iekārtas

TA PAK būs mūsdienīgākā elektronika, pie tam ar desmitiem gadu ilgām modernizācijas iespējām.

"Tā bija arī agrāk, mūsu "stratēģi" Tu-95 lido jau vairāk nekā pusgadsimtu, tomēr vēl aizvien risina visus nospraustos uzdevumus," uzsvēra Popovs. Elektroniskās iekārtas un automatizētās sistēmas būtiski uzlabos lidmašīnas manevrētspējas un atvieglos vadību.

"Britiem savulaik bija stratēģiskais bumbvedējs "Vulkāns", būvēts pēc "lidojošā spārna" shēmas, - atgādināja Popovs. – Taču no tā atteicās, arī sarežģītās pilotāžas dēļ. Tolaik taču bija tikai manuālā vadība. Toties TA PAK daudzas operācijas izpildīs automāti."

Fizelāžai plānots izmantot jaunākos kausējumus un kompozītus. Pēdējo gadu desmitu laikā zinātnieki ir aizgājuši tālu uz priekšu mazāk pamanāmu un izturīgāku aviācijas materiālu jomā – tas ir ļoti svarīgi, ja jāpaceļ gaisā vairāki simti tonnu metāla, jālido ar tādu kravu, jāizpilda manevri un jāiztur liela slodze.

Vienlaikus eksperti ir pārliecināti, ka perspektīvais bumbvedējs būs zemskaņas lidaparāts, domājams, tā kreisēšanas ātrums nepārsniegs 1000 km/h, maksimālais – aptuveni skaņas ātrums.

"Kad nav stabilizatora, ir grūti kompensēt dažus pikēšanas vai kabrēšanas momentus, - paskaidroja Popovs. – Tomēr konstruktori ir nonākuši pie kompromisa. "Lidojošā spārna" lielā platība ļaus strādāt nelielā augstumā un saglabāt manevrētspēju, toties 20 kilometru augstumā, kur gaiss ir izretināts, spārns radīs pietiekamu pacelšanas spēku. Bumbvedējs varēs pārvietoties minimālā augstumā, apliecot reljefu, izdarīt triecienu no "slēpņa" un sekmīgi uzbrukt pretiniekam no stratosfēras ešelona."

Aukstā kara veterāni

Tiesa, pagaidām būtu pāragri diskutēt par perspektīvā "stratēģa" sērijveida ražošanu un masveida piegādi BS. Pagaidām turpinās laika pārbaudi pārvarējušo raķešnesēju pilnveidošana. Piemēram, 2021. gadā plānots sākt dziļi modernizēto bumbvedēju Tu-160M piegādes GKS. Tuvāko septiņu gadu laikā šo mašīnu parks pieaugs pusotru reizi.

Atjaunotos "Baltos gulbjus" rada uz pasaulē spēcīgāko un lielāko virsskaņas lidmašīnu Tu-160 bāzes. Tās bija izstrādātas 70. gados atbildei uz amerikāņu virsskaņas bumbvedēju B-1 Lancer. 1992. gadā PSRS Gaisa kara spēkos bija 35 tādi lidaparāti. Pēc PSRS sabrukuma 19 no tiem dabūja Ukraina. Tikai astoņus izdevās atgūt – pārējos Kijeva utilizēja.

Krievijas bumbvedējs Tu-95MS
© Sputnik / Владислав Белогруд

Tu-160 ražošanas atjaunošanas programma Krievijā sākās 2015. gadā. Pirmais izmēģinājumu raķešnesējs, būvēts uz ierindas bumbvedēja bāzes, pacēlās gaisā pērnā gada februārī. Visus nākamos būvēs "no nulles". Tie saņems jaunos dzinējus NK-32-02, kas palielina lidojuma attālumu par 1000 kilometriem. Izstrādātas arī modernas aviācijas sistēmas, kontroles un navigācijas līdzekļi, radioelektroniskās cīņas kompleksi un bruņojuma kontroles sistēma.

Stratēģiskās aviācijas "ilgdzīvotājs" ir arī bumbvedējs Tu-95. Par "Lāci" Ziemeļatlantijas aliansē iedēvētā lidmašīna strādā jau kopš 50. gadu vidus. Modernizēto Tu-95MS laiž klajā no 1981. gada. Tā pati ātrākā turbopropelleru lismašīna pasaulē. Raķešnesēja maksimālais ātrums – 830 km/h. Spēj uzņemt vairāk nekā 20 tonnas lietderīgās kravas un nogādāt to 10 000 km attālumā.

Vasarā pirmajā lidojumā devās modernizētais "Lācis" Tu-95MSM. Tāpat kā virsskaņas Tu-160, arī tam bus mūsdienīgs bruņojuma komplekss un iekārtas. Lidmašīna būs nodrošināta ar vēl jaudīgākām spēkiekārtām ar palielinātu resursu. Izstrādātāji apliecināja, ka pēc modernizācijas Tu-95 cīņas īpatnības pieaugs divkārt.

17
Tagi:
aizsardzība, gaisa kara spēki, Krievija
Pēc temata
Krievijas stratēģiskie raķešnesēji Tu-160 veikuši 15 stundas ilgu lidojumu
"Nosvīdu kā pirtī": šo operāciju piloti uzskata par bīstamāko
"Rietumi nespēs atkārtot": kāds būs Krievijas jaunais pārtvērējs
Vienkārša recepte ASV un NATO savaldīšanai – Krievijas stratēģisko kodolspēku mācības
Ту-214ОН (Atvērto debesu līgums

Krievija izstājas no Atvērto debesu līguma

20
(atjaunots 07:56 16.01.2021)
Krievija izvirzīja korektus, Līguma fundamentālajām nostādnēm atbilstošus ierosinājumus ar mērķi saglabāt ADL. Diemžēl ASV sabiedrotie tos neatbalstīja.

RĪGA, 16. janvāris — Sputnik. Krievija iniciējusi Atvērto debesu līguma laušanas procedūru, informēja valsts Ārlietu ministrija.

Diplomāti paskaidroja, ka ASV lēmums ar sadomātu ieganstu izstāties no vienošanās ir pārkāpis līguma dalībnieku interešu līdzsvaru un negatīvi ietekmējis ADL lomu, kam sākotnēji bija jābūt "uzticības un drošības stiprināšanas instrumentam".

"Krievija izvirzīja korektus, Līguma fundamentālajām nostādnēm atbilstošus ierosinājumus ar mērķi saglabāt ADL dzīvotspēju jaunajos apstākļos. Ar nožēlu konstatējam, ka tie nav guvuši ASV sabiedroto atbalstu," informēja Krievijas ĀM.

Ziņojumā uzsvērts, ka Maskava pieņēmusi lēmumu izstāties no līguma, ņemot vērā progresa trūkumu, novēršot traucēkļus līguma darbībā jaunajos apstākļos.

Pēc visu ar izstāšanos no līguma saistīto valsts iekšējo procedūru noslēguma Maskava nosūtīs informāciju depozitārijiem, vēsta RIA Novosti.

Atvērto debesu līgums

Atvērto debesu līgums parakstīts 1992. gadā. Tas bija viens no pasākumiem uzticības stiprināšanai Eiropā pēc aukstā kara. Vienošanās ir spēkā no 2002. gada un ļauj dalībvalstīm atklāti vākt informāciju viens par otra bruņotajiem spēkiem un pasākumiem. Līgumā piedalījās 34 valstis. Maija beigās ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Savienotās Valstis no tā izstājas. Vašingtona apgalvoja, ka lēmums pieņemts pēc vairākkārt konstatētiem ADL pārkāpumiem no Krievijas puses.

Cita starpā ASV apsūdzēja Maskavu par to, ka tā izmantojot ADL kā "militāro spaidu" instrumentu. Krievija šādus apgalvojumus atspēkoja. Pērnā gada 21. novembrī ASV noslēdza izstāšanās procedūru.

Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs konstatēja, ka Vašingtonas lēmuma rezultātā līgums zaudē dzīvotspēju.

20
Tagi:
Atvērto debesu līgums, NATO, Krievija, ASV
Pēc temata
Vladimirs Putins: "Jā, Krievija ir balta un pūkaina"
Krievijas ārlietu ministrs pastāstīja par Atvērto debesu līguma tālāko likteni
Krievija atbildēs, nešaubieties: KF ĀM par ASV mēģinājumiem gūt militāro priekšrocību
"Ignorēja likumu". Kam vajadzīgi ASV izlūkošanas lidojumi Krievijas gaisa telpā