Kremlis piestādījis rēķinu Polijai

173
(atjaunots 16:35 03.01.2020)
Krievijai naidīgā Polijas politika novedusi pie likumsakarīga rezultāta: Maskava piestādījusi rēķinu Varšavai par PSRS pielīdzināšanu Trešajam reiham un centieniem atainot Krieviju mūžīgā agresora lomā.

RĪGA, 3. janvāris – Sputnik. Polijas politiskās elites metodiskie ilgstošie pūliņi Krievijai naidīgas vēsturiskās politikas laukā galu galā noveduši pie sagaidāma (taču vienlaikus pēkšņa) rezultāta. Krievijas amatpersonas pievienojušās valstīm, kas apsūdz Poliju par dalību ebreju slepkavībās Otrā pasaules kara gados, raksta Polijas izdevums Myśl Polska. Materiālu pārpublicēja portāls InoSMI.

Tādējādi Krievija pievienojusies asij Vašingtona-Jeruzaleme-Berlīne, kas parādījās vairāk nekā pirms piecdesmit gadiem formātā VFR-Izraēla. Tādējādi Maskava piestādījusi rēķinu Varšavai par ilggadīgajiem centieniem to diskreditēt, par PSRS pielīdzināšanu Trešajam reiham un centieniem atainot Krieviju par valsti, kas līdz ar Vāciju atbildīgs par Otrā pasaules kara sākumu, konstatēja raksta autors Mačejs Motass.

"Mēs maksājam arī par neprātīgo savienību ar politiskajiem spēkiem Ukrainā, kuri apelē pie OUN-UPA (Krievijā aizliegtas organizācijas – red.), un par sadarbību ar aprindām, kas kultivē poļiem naidīgas neobanderiskās tradīcijas. Tamlīdzīgus sabiedrotos Polija meklēja arī Baltijas valstīs cerībā uz Jageloņu mirāžu atdzimšanu un jauna sanitārā kordona tapšanu. Tomēr Maskavas pacietības mēru šie prometejisma koncepcijas garā tapušie sapņu nepārpildīja," raksta žurnālists.

Viņš atgādināja, ka pārsvarā Polijas vēsturiskās politikas mērķis bija graut Krievijas pēckara pozīciju pamatu, noliegt tās tiesības saukties par uzvarētāju Otrajā pasuales karā un Eiropas atbrīvotāju no hitleriskā jūga. Tas nav uzvarētājs, tas ir okupants un agresors, kā mantru atkārtoja valdība un visdažādākās valsts organizācijas un resori, kas nodarbojas ar tā saucamās vēsturiskās politikas veidošanu. Jāpiebilst, ka pēc 1989.gada tā palikusi gandrīz nemainīga, mainījies tikai noteiktā brīdī izskanējušo tēžu radikālisma līmenis. Līdztekus ritēja metodisks darbs – tika iznīcinātas ar padomju armijas cīņām Polijas teritorijā saistītās piemiņas vietas.

Žurnālists skaidro, ka ka Krievijas vadības tagadējās pozīcijas pamatā esot tīri propagandisks politisks pamats, un tā neatšķiras no rusofobās līnijas, kam sekoja katra Polijas valdība, ko veidoja labējo vai labēji centrisko spēku pārstāvji. Šī līnija Trešajā Polijas republikā kļuvusi par dogmu un nacionālo interešu elementu, kas radušās pēc Polijas un PSRS draudzības shēmas (tikai ar pretēju zīmi).

Krievija jau vairākkārt centusies nepārprotami norādīt saviem partneriem Polijā, ka viņi rīkojas pretēji savām interesēm. Diskreditējot Potsdamas pasaules kartību, Polija nokļūst zaudētājos: tā apšauba savas tiesības uz pēckara periodā saņemtajām teritorijām un mūsdienu robežām. Savukārt, atbalstot banderisko Ukrainu, tā brāļojas ar savu slepkavu mantiniekiem.

Taču brīdinājumi nerada dzirdīgas ausis. Jāatzīst, ka Polija ir darījusi visu iespējamo, lai zaudētu pēdējo sabiedroto daudzos vitāli svarīgos jautājumos. Tagad tā būs spiesta vienatnē reaģēt uz ebreju "nepamatotajām" prasībām un cīnīties pret savu negatīvo imidžu, kas jau vairākus gadu desmitus radīts Rietumos.

"Ar ko mēs varam rēķināties? Ar Savienotajām Valstīm, Vāciju, Izraēlu? Polijas elite kārtejo reizi parādījušas, ka nespēj uzņemties atbildību par valsti un aizstāvēt vitāli svarīgas nacionālās intereses," raksta noslēgumā piebilda žurnālists.

173
Pēc temata
Polijā brīdina par mēģinājumu sekām padarīt Krieviju par ienaidnieku
Nezina vēsturi: Putins nosaucis par cinisma kalngaliem lēmumu pielīdzināt PSRS fašismam
Polija nosauca Putina vārdus par Otro pasaules karu par "nepatiesiem"
Lidmašīna debesīs. Foto no arhīva

Kas notiks, ja Latvija nodos Atvērto debesu līguma ietvaros saņemtos datus ASV

20
(atjaunots 13:19 26.05.2020)
Datu nodošana, ko NATO valstis saņēmušas inspekcijas lidojumos virs Krievijas, Savienotajām Valstīm pēc to izstāšanās no Atvērto debesu līguma būs līguma pārkāpums, norāda Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gruško.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Atvērto debesu līguma dalībvalstu saņemto datu nodošana trešajām valstīm nozīmē līguma "burta un gara" rupju pārkāpumu, tas ir jāizslēdz, sarunā ar RIA Novosti norādīja Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksandrs Gruško.

Viņš paskaidroja, ka, saskaņā ar līguma noteikumiem, jebkura līguma dalībvalsts var pieprasīt no citas dalībvalsts informāciju par lidojumu, tas ir, fotofilmu. "Protams, trešajām valstīm, kas līgumā nepiedalās, tas nav paredzēts," atgādināja diplomāts.

Pēc viņa vārdiem, ņemot vērā līguma burtu un garu, tas (datu nodošana trešajām valstīm) ir jāizslēdz. Pretējā gadījumā tas būs dalībvalstu saistību rupjš pārkāpums, uzsvēra Gruško.

Viņš norādīja, ka Atvērto debesu līguma likteni pēc ASV paziņojuma par izstāšanos no vienošanās tālāk lems konference, ko 30-60 dienu laikā plāno sasaukt līguma depozitāriji (valstis, kas uzņēmušās saistību glabāt starptautiskā līguma tekstu un dokumentus par tā ratifikāciju) – Ungārija un Kanāda.

"Acīmredzot tas būs galvenais posms līguma likteņa izlemšanai apstākļos, kas viena no valstīm no tā izstājas un atbilstoši ar šo izstāšanos izved no līguma darbības zonas lielu rajonu, tas ir, ASV teritoriju," konstatēja diplomāts.

Pagaidām informācija par konferences sasaukšanu netiek sniegta, viņš piebilda.

Aizvadītajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps informēja, ka Vašingtona izstājas no Atvērto debesu līguma un paliks ārpus tā, kamēr Krievija "neizpildīs savas saistības". Pie tam viņš pieļāva jaunas vienošanās izstrādi.

Krievija jau vairākkārt ir atspēkojusi ASV pārmetumus par Līguma pārkāpumu. Krievijas ĀM paziņoja, ka Maskava vienosies ar ASV, tai skaitā par Līgumu, tikai uz savstarpējas vienošanās pamata, un jebkādi ultimāti no Vašingtonas puses ir nepieņemami.

Atvērto debesu līgumu pieņēma 27 Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) valstis 1992.gadā Helsinkos. Patlaban līgumā piedalās 34 valstis.

Līgums paredz iespēju veikt novērošanas lidojumus un fotografēt EDSO dalībvalstu gaisa telpā ar mērķi saņemt ziņas par bruņotajiem spēkiem, militārajiem objektiem un militārajām darbībām.

Līguma mērķis ir veicināt valstu savstarpējās uzticības nostiprināšanos, pilnveidojot militārās darbības kontroles mehānismus, kā arī bruņojuma kontroles jomā noslēgto līgumu ievērošanu.

20
Tagi:
Atvērto debesu līgums, Krievija, ASV
Pēc temata
Lavrovs pastāstīja par KF atbildi uz ASV iespējamo izstāšanos no Atvērto debesu līguma
Krievijā komentējuši izstāšanos no Atvērto debesu līguma
NATO valstis aicina ASV neizstāties no Atvērto debesu līguma
Aligators

Maskavā miris aligators Saturns, kuru it esot mīlējis Hitlers

20
(atjaunots 12:10 24.05.2020)
Leģenda vēsta, ka aligators Saturns bijis Ādolfa Hitlera privātajā kolekcijā un bijis fīrera mīlulis: Saturns mira 84 gadu vecumā.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Maskavas zoodārzā miris aligators vārdā Saturns, kuram bija 84 gadi, vēsta RIA Novosti.

Taču tas nebija parasts aligators. Maz jau ar to, ka viņš nodzīvojis tik garu mūžu, viņš vēl arī daudz ko paguvis redzēt savā mūžā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

УМЕР САТУРН Вчера утром наш миссисипский аллигатор Сатурн умер от старости. Ему было около 84 лет – крайне почтенный возраст. В дикой природе продолжительность жизни представителей этого вида – 30-50 лет. Сатурн прожил долгую и полную событий жизнь. Родился в США примерно в 1936 году. Почти сразу же был доставлен в Берлинский зоопарк, откуда сбежал после бомбардировки 23 ноября 1943 года. Как аллигатор провел дальнейшие 3 года – загадка. Известно лишь, что британские солдаты нашли его в 1946 году и передали СССР. В июле 1946 года Сатурн прибыл в Москву. Почти сразу родился миф о том, что он якобы был в коллекции Гитлера, а не в Берлинском зоопарке. Однако даже если чисто теоретически он и принадлежал кому-то – животные не причастны к войне и политике, абсурдно обвинять их в людских грехах. Московскому зоопарку выпала честь содержать Сатурна 74 года. Мы старались ухаживать за почтенным аллигатором максимально бережно и предупредительно. Он был разборчив в еде и отлично запоминал доверенных киперов, любил массаж щеткой, а если ему что-то не нравилось – мог разгрызть стальные хваталки для подачи корма и бетонные декорации. Сатурн для нас – это целая эпоха. В этом нет ни малейшего преувеличения. Он пришел после Победы – и встретил с нами ее 75-летие. Это большое счастье, что каждый из нас мог взглянуть ему в глаза, просто тихо побыть рядом. Он видел многих из нас детьми. Надеемся, что мы его не разочаровали. Память Сатурна будет увековечена в Дарвиновском музее.

Публикация от Московский зоопарк (@moscow_zoo_official)

Aptuveni 1936. gadā ASV dzimušais Saturns sākumā nonāca Berlīnes zoodārzā. Taču pastāv leģenda, ka viņš nedzīvoja tajā, bet gan atradies Ādolfa Hitlera privātajā kolekcijā un pat bijis fīrera mīlulis.

Taču tie ir tikai minējumi. Patiesie dati par Saturna likteni liecina, ka 1946. gadā britu kareivji nodeva viņu PSRS. Kopš tā laika viņš dzīvoja Maskavas zoodārzā.

Zoodārza darbinieki saka, ka Saturns kļuva viņiem par veselu ēru. Parādoties pēc Uzvaras, viņš paspēja sagaidīt tās 75. gadadienu, un daudzi, kas par viņu rūpējās, nāca paskatīties uz aligatoru jau no mazotnes.

Zebras zoodārzā, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Лешковский

Saturns iegaumēja tos darbiniekus, kas par viņu rūpējās, mīlēja, kad viņam taisīja masāžu ar birsti, bija gardēdis un ļoti izvēlīgs attiecībā uz ēdienu.

Ja viņam kaut kas nepatika, viņš absolūti mierīgi spēja pārkost tērauda spīles barības padošanai vai betona dekorācijas.

Taču aprūpētāji par viņu nesūdzas. Viņi centās cienījamajam zoodārza iemītniekam sniegt vislabāko aprūpi.

Tagad aligatoru, kurš varēja būt vēsturisku notikumu aculiecinieks, iemūžinās Darvina muzejā.

Pēc speciālistu informācijas, vidējais aligatora mūža garums savvaļā ir 30-50 gadi.

20
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Masveida putnu bojāeja Latvijā: iedzīvotājus lūdz aizdekorēt dzīvokļu logus
Dzīvnieki skumst pēc cilvēkiem, zoodārza darbinieki – pēc apmeklētājiem
Dzintars

Izpārdod "Dzintaru": fabrikai piederošās iekārtas ir nopērkamas

0
(atjaunots 17:45 26.05.2020)
Pārdošanai piedāvāti aptuveni 800 vienību. To vidū ir gan kosmētikas ražošanai paredzētās iekārtas, gan uzņēmuma transporta līdzekļi.

RĪGA, 26. maijs — Sputnik. Uzņēmuma "Dzintars" administrators Jānis Ozoliņš izstādījis pārdošanai fabrikai piederošās kosmētikas un parfimērijas ražošanas iekārtas, vēsta Press.lv.

Noskaidrojis, ka pārdošanai izstādītas 749 vienības. To vidū ir ražošanas iekārtas, transporta līdzekļi un cits uzņēmuma īpašums.

Dzintars
© Sputnik / Sergey Melkonov Sergey Melkonov

Visa īpašuma kopējā vērtība – aptuveni 534 300 eiro, neskaitot PVN.

Piedāvājumi iekārtu iegādei tiek pieņemti līdz 19.jūnijam, visi interesenti var to apskatīt pirms pirkuma.

Iepriekš tika ziņots, ka 30.martā sāksies maksātnespējīgā kosmētikas ražotāja "Dzintars" ražošanas un administratīvo ēku izsole.

Ēkas izstādītas izsolei ar sākumcenu 6,9 milj. eiro apmērā.

Iespējams iegādāties objektu Rīgā, Mālu ielā 30 – zemes gabalu 65 300 kvadrātmetru platībā ar apbūvi, kā arī kustamo īpašumu – inženiertīklus, ofisa tehniku, iekārtas un mēbeles.

Par agrāk slavenā zīmola bēdīgo stāvokli kļuva zināms 2019.gada oktobrī. Jau 12.novembrī Rīgas Pārdaugavas tiesa pasludināja Latvijas kosmētikas ražotāja maksātnespēju un iecēla Jāni Ozoliņu maksātnespējas procesa administratora amatā.

0
Tagi:
Dzintars, Latvija
Pēc temata
Stāsta beigas? "Dzintaru" pasludināja par maksātnespējīgu
Kas zināms par masveida kadru samazināšanu uzņēmumā "Dzintars"
Rokas nost no vietēja biznesa! VID represijas iedzinušas stūrī Latvijas uzņēmējus