Ustjlugas osta, foto no arhīva

Krievija samazinājusi tranzīta apjomu Baltkrievijai

57
(atjaunots 15:07 14.12.2019)
Transporta sektors veido 6% Baltkrievijas IKP, savukārt RŽD ir svarīgākais Baltkrievijas Dzelzceļa stratēģiskais partneris kravu pārvadājumu tirgū – 88% tranzīta pārvadājumu caur Baltkrieviju ir saistīti ar KF, 61% importa un 22% eksporta.

RĪGA, 14. decembris – Sputnik. Kravu pārvadājumu apjoms starp Krieviju un Baltkrieviju 2019. gadā samazinājies gandrīz par 20%, līdz gada beigām plānots pārvest 58 miljonus tonnu kravu pret 70 miljoniem tonnu 2018. gadā. Galvenais iemesls – plūsmas novirzīšana, lielākoties Ustjlugas ostas virzienā, paziņoja Baltkrievijas Dzelzceļa priekšnieks Vladimirs Morozovs, vēsta "RŽD-Partner".

Maskavā 12. decembrī notika apaļā galda sēde "Baltkrievijas Republikas tranzīta potenciāls Krievijas ārējās tirdzniecības dzelzceļa transporta kravu pārvadājumu nodrošināšanā".

Sēdes laikā Morozovs paziņoja, ka šī gada deviņos mēnešos kravu pārvadājumi satiksmē starp Baltkrieviju un Krieviju sastādīja 48 miljonus tonnu, jeb 83,4% no analoģiskā perioda 2018. gadā, tostarp tranzīts – 29,2 miljoni tonnu (80,2% no 2018. gada). No Baltkrievijas uz KF tika izvesti 9,7 miljoni tonnu (82,2%), no Krievijas uz Baltkrieviju ievests 9,1 miljons tonnu (90,4%). Līdz 2019. gada beigām starp valstīm plānots pārvest 58 miljonus tonnu kravu, 2018. gadā tika pārvesti 70 miljoni tonnu, 2017. gadā – 62 miljoni tonnu.

"Šis gads parādīja kravu pārvadājumu krišanās tendences starp Krieviju un Baltkrieviju, galvenais apjoms – tās ir ogles, kurās mēs esam pazaudējuši 5,5 miljonus tonnu, samazinājums sastādīja 23%, galvenais iemesls – plūsmas novirzīšana, galvenokārt Ustjlugas ostas virzienā," pateica Morozovs.

Taču viņš norādīja, ka saglabājas nepieciešamība pēc ogļu pārvadājumiem "pa sauszemes kontroles punktiem". "Mums ir jāizveido gan tehniskas, gan dokumentācijas iespējas kravu nosūtītājiem," nobeigumā sacīja Morozovs.

Atgādināsim, ka ogļu cenas Āzijā šobrīd ir augstākas, nekā Krievijā. Šajā situācijā Krievijas ogļu ražotājiem ir izdevīgāk izmantot austrumu eksporta virzienu: lētais rublis ļauj spēlēt ar cenu un piedāvāt Āzijas tirgum augstas kvalitātes ogles par zemāku cenu, nekā pārējiem ražotājiem un pelnīt uz apjomu rēķina.

Taču austrumu virzienā ir infrastruktūras ierobežojumi. Vēl nav pabeigts pat pirmais Transsibīrijas un Baikāla un Amūras maģistrāļu modernizācijas posms. Lai noslogotu virzienu un pārorientētu ogļu kravu plūsmu uz citām ostām, kompānija RŽD ieviesusī pazeminātus koeficientus.

Krievijas ogļu ražotāji no 1. oktobra saņēmuši no RŽD atlaidi kravu pārvadājumiem Ziemeļrietumu eksporta ostu virzienā apmaiņā pret iekraušanas apjoma garantijām ne mazāk par 15,9 miljoniem tonnu līdz gada beigām.

Aleksandrs Nosovičs
© Sputnik / Александр Натрускин

Iepriekš analoģiska atlaide tika ieviesta Azovas un Melnās jūras baseina ostu virzienā. RŽD vadītājs Oļegs Belozjorovs ziņoja, ka šis pasākums uzreiz deva efektu: ogļu iekraušanas apjoms šajā reģionā pieauga par 30%.

Zemas ogļu cenas Eiropā un eksporta pārorientēšana Baltijas jūrā uz Krievijas ostām būtiski ietekmējusi Rīgas ostu, kurā ogles ieņem dominējošo vietu kravu apgrozījuma struktūrā. Saskaņā ar datiem par janvāri-novembri, ogļu iekraušana Rīgas Brīvostā samazinājusies par 25,9%, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn – līdz 9,593 miljoniem tonnu.

57
Pēc temata
No Baltijas vēl ir ko paņemt: loģistika "velk" Ļeņingradas apgabala ekonomiku
Eksperts paskaidroja, kā rusofobija Baltijā palīdzēja infrastruktūras attīstībai Krievijā
Karš uz dzīvību un nāvi: eksperts novērtēja Baltijas izredzes cīņā par tranzītu ar KF
KF Transporta ministrija negrasās subsidēt Lietuvas dzelzceļus
Covid-19

KF Aizsardzības ministrijā pastāstīja par vakcīnas testēšanas dalībnieku stāvokli

6
(atjaunots 13:41 03.07.2020)
Testēšana sākās pirms divām nedēļām sadarbībā ar Gamaleja Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētniecisko centru.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Brīvprātīgie, kuri piedalās vakcīnas pret koronavīrusu testēšanā, kas tapusi sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju, jūtas labi, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz militārās iestādes preses dienestu.

Neviens no pirmās grupas, kas saņēma pa vienam no diviem vakcīnas komponentiem 18. jūnijā, nav sūdzējies par veselības stāvoklī, nopietnas nevēlamas blakusparādības nav reģistrētas.

Otrās grupas sastāvs, kura saņēma pirmo vakcīnas komponenti 23. jūnijā un kurai 21 dienu vēlāk pēc rādītājiem tiks ievadīta otrā komponente, arī jūtas normāli, kontrindikāciju vai blakusefektu nav.

Testēšana sākās pirms divām nedēļām sadarbībā ar Gamaleja Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētniecisko centru. To plānots pabeigt līdz jūlija beigām.

6
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Kā notiek Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā
RT kanāls

Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT

25
(atjaunots 09:56 03.07.2020)
KF ĀM aicina starptautiskās organizācijas novērtēt Rīgas lēmumu par RT kanālu izplatīšanas aizliegumu sakarā ar to neatbilstību Latvijas politiskajām un tiesiskajām saistībām.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Septiņu RT telekanālu translācijas aizliegums Latvijā ir sašutumu raisošs un prettiesisks solis, KF aicina starptautiskās organizācijas novērtēt, cik lielā mērā šāds lēmums atbilst Rīgas politiskajām saistībām, paziņoja KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta RIA Novosti.

Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 30. jūnijā paziņoja par septiņu RT telekanālu translācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka tie it kā pieder mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas. Tika aizliegti telekanāli RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

Taču atvērtos avotos viegli var atrast informāciju par to, ka Kiseļovs ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors, savukārt RT vadītāja ir Margarita Simoņana, pret kuru nav ieviestas nekādas ES sankcijas. Šīs kompānijas ir divas atsevišķas juridiskas personas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot Latvijas regulatora lēmumu, nosauca šādu rīcību par sašutumu raisošu un prettiesisku. Pēc diplomātes sacītā, Rīgā, acīmredzot, pieņēma lēmumu par RT telekanālu aizliegšanu, būdami nekompetenti juridiskos jautājumos.

"Ceram, ka šo sašutumu raisošo un prettiesisko rīcību Latvijas puse ir veikusi tikai atbildīgo iestāžu nekompetences iemesla dēļ, kuras nespēja tikt skaidrībā ar to, ka Dmitrijs Kiseļovs nekādā veidā nav saistīts un nekad nav bijis saistīts ar to, par ko Rīga tagad paziņojusi. Gribētos izskaidrot mūsu kolēģiem, ka šīs struktūras juridiskais statuss ir autonoma nekomerciāla organizācija, to vada Simonjanas kundze," sacīja Zaharova.

Viņa atgādināja ka Maskava jau vairākkārt pievērsusi starptautiskās sabiedrības uzmanību informācijas telpas tīrīšanai Latvijā, krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācijai un centieniem izstumt krievu valodu no valsts informācijas telpas. Zaharova kārtējo reizi aicināja profila starptautiskās organizācijas "pakļaut oficiālās Rīgas lēmumu rūpīgai juridiskai ekspertīzei attiecībā uz tās atbilstību Latvijas politiskajām un tiesiskajām saistībām vārda un viedokļu paušanas brīvības, kā arī brīvas piekļuves informācijai nodrošināšanā".

RT ir Krievijas diennakts informatīvais telekanāls, kurš tika izveidots 2005. gadā translācijai ārzemēs. Tas raida angļu, arābu, spāņu un franču valodā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, tā nav pirmā diskriminācijas izpausme attiecībā uz Krievijas medijiem Baltijas valstīs. No 1. janvāra Igaunija faktiski ir aizliegusi Sputnik redakcijas darbu Tallinā, piedraudot darbiniekiem ar kriminālvajāšanu. Latvijā Sputnik darbiniekiem tiek radīts spiediens ne tikai "sarunu" veidā ar specdienestu pārstāvjiem, bet arī ar neformālu aizliegumu atvērt bankas kontus.

25
Tagi:
vārda brīvība, mediji, Zaharova, RT
Pēc temata
KF vēstniecība ASV atbildēja uz Pentagona apsūdzībām pret RT un Sputnik
Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO: izbeidziet politisko cenzūru Latvijā
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Мужчина с сотовым телефоном

Pārāk maz Latvijas iedzīvotāju lejupielādējuši mobilo lietotni Apturi Covid

0
(atjaunots 18:40 03.07.2020)
Šobrīd Apturi Covid lieto pārāk maz cilvēku, lai lietotne varētu tikt uzskatīta par efektīvu palīgu Slimību profilakses un kontroles centram.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Latvijas iedzīvotāji nepietiekami aktīvi lejupielādē viedtālruņu mobilo lietotni Apturi Covid, un saslimušo cilvēku kontaktus ir grūti izsekot, vēsta Latvijas Radio 4.

Apturi Covid ir lejupielādējuši aptuveni 80 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, to skaitā arī valsts prezidents, aptuveni puse no viņiem lejupielādēja to pirmajā nedēļā pēc lietotnes ieviešanas. Taču, pēc speciālistu domām, tas ir pārāk maz.

Lietotnes autors Andris Bērziņš atgādina, ka šī lietotne, kura palīdz precīzāk noteikt cilvēku loku, ar kuriem kontaktējis pacients, ir izstrādāta, lai palīdzētu Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Taču šobrīd Apturi Covid izmanto pārāk maz cilvēku, lai lietotne tiktu uzskatīta par efektīvu palīgu.

Bērziņš aicina aktīvāk izmantot to, jo "otrais vilnis" nav aiz kalniem:

"Mēs esam ieslīguši kā nācija tādā pašapmierinātā leiputrijā, ka viss [Covid-19 izplatība] ir beidzies. Manuprāt, nenotiek pietiekami aktīva domāšana par to, kas notiks nākamais. Ārpus Latvijas daudzviet vēl plosās Covid-19 izplatības pirmais vilnis. Mēs kaut kur gribam pabraukāt, jo robežas taču ir vaļā. Tas ir tikai laika jautājums, kamēr vīruss atkal nonāks šeit," saka viņš.

Piemēra kārtā viņš minēja neseno gadījumu: SPKC meklē visus pasažierus, kuri brauca ar autobusu Rīga – Valmiera – Valka 26. jūnijā, jo tajā atradās ar Covid-19 inficēts pasažieris.

Pēc Bērziņa sacītā, šobrīd divu nedēļu karantīnā nonāk visi, kas bija autobusā, jo SPKC nevar pateikt, kurš tieši sēdēja blakus inficētajam cilvēkam. Ja vairāk cilvēku lietotu Apturi Covid, šobrīd karantīnā atrastos tikai tie, kas sēdēja blakus, bet pārējie varētu turpināt ierastās dzīves gaitas.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
PVO pastāstīja par zinātnisko izrāvienu Covid-19 ārstēšanā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Trīs Krievijā izstrādāti Covid-19 vakcīnas prototipi ir efektīvi
KF Aizsardzības ministrijā pastāstīja par vakcīnas testēšanas dalībnieku stāvokli