Starptautiskās informācijas aģentūras Rossija segodņa un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana

Ja VDK nepalīdz, pamēģiniet ar dustu: Simoņana par Igaunijas centieniem aizvākt Sputnik

55
(atjaunots 14:05 29.11.2019)
Lai arī kādus šķēršļus Igaunija neliktu Sputnik ceļā, tā neapturēs savu darbu, paziņoja Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Igaunija rosina Sputnik izstumšanas kampaņu no valsts. Kā jau iepriekš stāstīja Starptautiskās informācijas aģentūras un radio Sputnik galvenā redaktora vietnieks Andrejs Blagodirenko, Sputnik redakcija Igaunijā ir vienīgā no Baltijas valstu redakcijām, kurai ir pārstāvniecība Igaunijā. Taču valstī, acīmredzot, nolēmuši izdarīt visu, lai no tās atbrīvotos.

Pēc Blagodirenko sacītā, Sputnik Igaunija strādā 35 pastāvīgie darbinieki. Turklāt 33 no tiem ir Igaunijas pilsoņi. Četru gadu garumā nav bijis nekādu problēmu ar algu izmaksāšanu, nodokļu apmaksu Igaunijas nodokļu iestādēs, nebija problēmu ar biroja īres apmaksu. Taču burtiski pirms dažām nedēļām uz Sputnik Igaunija sāka pamatīgi spiest. Situācija ir absurda tādēļ, ka Igaunija nolēmusi atņemt ienākumus saviem pilsoņiem.

Saskaņā ar Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" preses dienesta paziņojumu, ko publicēja Sputnik Igaunija, 2019. gada oktobra beigās starptautisko banku grupu Igaunijas filiāles iesaldēja nopelnīto līdzekļu pārvedumus no Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" Sputnik Igaunija darbiniekiem, kā arī nodokļu maksājumus un maksājumus par biroja īri. Citas Igaunijas banku struktūras, kurās vērsās aģentūra, arī atteicās veikt šādas operācijas. Iepriekš naudas pārvedumi neizraisīja vietējām bankām nekādus jautājumus.

Spiediena iniciators uz bankas struktūrām un Sputnik Igaunija darbiniekiem ir Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes departamenta Naudas atmazgāšanas datu birojs (RAB).

Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore, komentējot situāciju savā Facebook lapā, uzsvēra, ka Sputnik Igaunija negrasās padoties un turpinās darbu.

Simoņana ironiski norādīja, ka, kad Igaunijā pārliecinājās par to, ka Sputnik Igaunija darbinieku nopratināšanas "vietējā VDK" nevar apturēt redakcijas darbu, tur nolēma rīkoties ar naudas jautājuma palīdzību un vienkārši atņēma cilvēkiem algas. Taču arī šeit Sputnik ir radis izeju. Un tagad Igaunija nolēmusi izspiest Sputnik redakciju no biroja, izdarot spiedienu uz ēkas īpašnieku, lai viņš lauž īres līgumu. Taču, pēc Simoņanas paziņojuma, arī tas nepalīdzēs tikt vaļā no Sputnik.

Simoņana smalki norādīja, ka spītība, ar kuru Igaunija rosina nebeidzamus mēģinājumus slēgt Sputnik darbu, nu jau izskatās visnotaļ nožēlojami.

"Lai mēs nevarētu strādāt vienā Eiropas valstī, sākumā mūsu darbiniekus izsauca uz ilgām sarunām vietējā VDK, atgādināja viņiem par ģimenēm un priekš kam tev to vajag. Nelīdzēja.

Tad vietējām bankām aizliedza ar mums strādāt, lai mēs nevarētu cilvēkiem maksāt algas. Nelīdzēja. Mēs atradām veidu. Tagad lūk liek ēkas īpašnieku, kur atrodas mūsu Sputnik, lauzt īres līgumu ar mums.

Nelīdzēs. Mēs strādāsim no mājām. Valsts saucās, starp citu, Igaunija. Puiši, pamēģiniet jau ar dustu," teikts paziņojumā, ko publicēja Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore.

Preses brīvība Baltijā uz Sputnik neattiecas

Krievijas mediji un žurnālisti regulāri saskaras ar Baltijas valstu varasiestāžu uzbrukumiem un spiedienu. Krievijas Ārlietu ministrija norādīja, ka nepārprotami saskatāmas šo valstu koordinētu darbību un Krievijas mediju diskreditācijas kampaņu pazīmes.

Piemēram, Igaunijas valsts amatpersonām uzstājīgi ieteikts nesniegt nekādus komentārus "nepareizajiem" Krievijas medijiem, arī Sputnik Igaunija. Ierēdņi, kas nav ņēmuši vērā "rekomendācijas" saskaras ar kritiku un publisku nosodījumu, kā, piemēram, ministre Mailis Reps.

2019. gada jūlijā Viļņas apgabaltiesa deva atļauju bloķēt Sputnik Lietuva vietni valsts teritorijā pēc televīzijas un radio kompānijas LRT sūdzības par to, ka esot pārkāptas tās autortiesības. Vēlāk piekļuve resursam tika atjaunota.

55
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
EDSO nosauca situāciju ar Sputnik Baltijas valstīs un Francijā par nepieņemamu
Dženija neļauj: Londona nelaiž RT un Sputnik piedalīties mediju brīvības konferencē
Blagodirenko pastāstīja par Sputnik darba "nacionālajām īpatnībām" Igaunijā
Skolēniem Francijā piedāvā "kritiski novērtēt" Sputnik materiālus
Aligators

Maskavā miris aligators Saturns, kuru it esot mīlējis Hitlers

10
(atjaunots 12:10 24.05.2020)
Leģenda vēsta, ka aligators Saturns bijis Ādolfa Hitlera privātajā kolekcijā un bijis fīrera mīlulis: Saturns mira 84 gadu vecumā.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Maskavas zoodārzā miris aligators vārdā Saturns, kuram bija 84 gadi, vēsta RIA Novosti.

Taču tas nebija parasts aligators. Maz jau ar to, ka viņš nodzīvojis tik garu mūžu, viņš vēl arī daudz ko paguvis redzēt savā mūžā.

Посмотреть эту публикацию в Instagram

УМЕР САТУРН Вчера утром наш миссисипский аллигатор Сатурн умер от старости. Ему было около 84 лет – крайне почтенный возраст. В дикой природе продолжительность жизни представителей этого вида – 30-50 лет. Сатурн прожил долгую и полную событий жизнь. Родился в США примерно в 1936 году. Почти сразу же был доставлен в Берлинский зоопарк, откуда сбежал после бомбардировки 23 ноября 1943 года. Как аллигатор провел дальнейшие 3 года – загадка. Известно лишь, что британские солдаты нашли его в 1946 году и передали СССР. В июле 1946 года Сатурн прибыл в Москву. Почти сразу родился миф о том, что он якобы был в коллекции Гитлера, а не в Берлинском зоопарке. Однако даже если чисто теоретически он и принадлежал кому-то – животные не причастны к войне и политике, абсурдно обвинять их в людских грехах. Московскому зоопарку выпала честь содержать Сатурна 74 года. Мы старались ухаживать за почтенным аллигатором максимально бережно и предупредительно. Он был разборчив в еде и отлично запоминал доверенных киперов, любил массаж щеткой, а если ему что-то не нравилось – мог разгрызть стальные хваталки для подачи корма и бетонные декорации. Сатурн для нас – это целая эпоха. В этом нет ни малейшего преувеличения. Он пришел после Победы – и встретил с нами ее 75-летие. Это большое счастье, что каждый из нас мог взглянуть ему в глаза, просто тихо побыть рядом. Он видел многих из нас детьми. Надеемся, что мы его не разочаровали. Память Сатурна будет увековечена в Дарвиновском музее.

Публикация от Московский зоопарк (@moscow_zoo_official)

Aptuveni 1936. gadā ASV dzimušais Saturns sākumā nonāca Berlīnes zoodārzā. Taču pastāv leģenda, ka viņš nedzīvoja tajā, bet gan atradies Ādolfa Hitlera privātajā kolekcijā un pat bijis fīrera mīlulis.

Taču tie ir tikai minējumi. Patiesie dati par Saturna likteni liecina, ka 1946. gadā britu kareivji nodeva viņu PSRS. Kopš tā laika viņš dzīvoja Maskavas zoodārzā.

Zoodārza darbinieki saka, ka Saturns kļuva viņiem par veselu ēru. Parādoties pēc Uzvaras, viņš paspēja sagaidīt tās 75. gadadienu, un daudzi, kas par viņu rūpējās, nāca paskatīties uz aligatoru jau no mazotnes.

Zebras zoodārzā, foto no arhīva
© Sputnik / Евгений Лешковский

Saturns iegaumēja tos darbiniekus, kas par viņu rūpējās, mīlēja, kad viņam taisīja masāžu ar birsti, bija gardēdis un ļoti izvēlīgs attiecībā uz ēdienu.

Ja viņam kaut kas nepatika, viņš absolūti mierīgi spēja pārkost tērauda spīles barības padošanai vai betona dekorācijas.

Taču aprūpētāji par viņu nesūdzas. Viņi centās cienījamajam zoodārza iemītniekam sniegt vislabāko aprūpi.

Tagad aligatoru, kurš varēja būt vēsturisku notikumu aculiecinieks, iemūžinās Darvina muzejā.

Pēc speciālistu informācijas, vidējais aligatora mūža garums savvaļā ir 30-50 gadi.

10
Tagi:
dzīvnieki
Pēc temata
Masveida putnu bojāeja Latvijā: iedzīvotājus lūdz aizdekorēt dzīvokļu logus
Dzīvnieki skumst pēc cilvēkiem, zoodārza darbinieki – pēc apmeklētājiem
KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, foto no arhīva

KF ĀM aicina Latviju sniegt iespēju krievu skolēniem mācīties krievu valodā

32
(atjaunots 14:05 23.05.2020)
Krievija turpina uzmanīgi sekot līdzi situācijai ar mācībām krievu valodā Latvijā un raksturo to kā "sašutumu raisošu".

RĪGA, 23. maijs – Sputnik. Krievija aicina Latviju nodrošināt krievvalodīgajiem skolēniem iespēju mācīties krievu valodā, paziņoja KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova ceturtdienas brīfingā.

"Mēs aicinām Rīgu stingri izpildīt savas starptautiskās saistības nacionālo minoritāšu tiesību aizsardzības jomā un īsākajā termiņā nodrošināt labvēlīgu vidi krievvalodīgo skolēnu izglītības procesam," paziņoja Zaharova.

Pēc viņas sacītā, sakarā ar to, ka no šī gada 23. marta Latvijas vispārizglītojošās iestādēs mācības notiek attālināti, "no jauna saasinās jautājums par izglītības procesa organizēšanu krievvalodīgo skolēnu interesēs".

"Par spīti savām starptautiskajām saistībām, un neskatoties uz pilsoņu sabiedrības pārstāvju uzrunām, Latvijas varasiestādes nav veikušas nekādus pasākumus tālmācību nodrošināšanai krievu valodā," precizēja Zaharova.

Piemēram, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas organizētais telekanāls "Tava klase", ar kura palīdzību notiek tālmācības, paredz programmu demonstrēšanu tikai un vienīgi latviešu valodā.

Zaharova atgādināja, ka EDSO nacionālo minoritāšu lietu augstākais komisārs Lamberto Zanjērs aicināja dalībvalstis pandēmijas apstākļos "turpināt līdzsvarot mācību iespējas valsts valodā un valsts un oficiālās valodas apgūšanas iespējas ar adekvātām iespējam skolēniem mācīties savas minoritātes valodu vai iegūt izglītību šajā valodā".

Aprīļa sākumā Latvijas Krievu savienība vērsās ar atklātu vēstuli pie valdības ar prasību atcelt aizliegumu izmantot krievu valodu nacionālo minoritāšu skolās tālmācību apstākļos. Vēstulē teikts, ka bērni nevar patstāvīgi izpildīt rakstiskos uzdevumus latviešu valodā, savukārt skolotāji attālinātās saskarsmes apstākļos ne vienmēr pagūst noteikt, kurš no skolēniem nav paguvis izpildīt vai saprast uzdevumu. Šī iemesla dēļ skolēni atpaliek mācībās.

Sašutumu raisoša situācija

Zaharova pievērsa uzmanību vēl vienam Latvijas valdības solim – obligāto latviešu grupu ieviešanai bērnudārzos.

"Šo jaunieviesumu īstenošana, diemžēl, paātrinās krievu valodas izstumšanu no pirmsskolas izglītības, kā arī negatīvi ietekmēs turpmāko izglītības procesu, kas savukārt novedīs pie nevienlīdzības darba tirgū un nacionālo minoritāšu dzīves līmeņa krituma," atzīmēja Krievijas ĀM pārstāve.

Pēc viņas teiktā, Krievija turpina uzmanīgi sekot līdzi situācijai un raksturo to kā "sašutumu raisošu".

Aizvadītajā nedēļā Latvijas Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus, kuri paredz: visām pašvaldību pirmskolas izglītības iestādēm Latvijā no 2021. gada 1. septembra ir jānodrošina mācību programmas latviešu valodā. Iepriekš Ministru kabinets savos noteikumos paredzēja, ka latviešu valoda ir galvenā rotaļu valoda bērniem no 5 gadu vecuma visās pirmskolas izglītības iestādēs.

Maskava negatīvi vērtē izglītības reformu Latvijā un jau vairākkārt pievērsusi ANO, ES, EDSO, Eiropas Padomes tiesībsargājošo struktūru uzmanību Latvijas valdības diskriminējošajai politikai valodu jomā. Krievijas Ārlietu ministrijas oficiālā pārstāve Marija Zaharova uzsvēra, ka aizliegums mācīties dzimtajā valodā neatbilst Latvijas starptautiskajām saistībām cilvēktiesību jomā.

32
Tagi:
krievvalodīgie, Latvija, izglītība, Zaharova
Pēc temata
Atvieglojiet bērniem tālmācības: LKS pieprasa atjaunot mācības krievu valodā
Pat latviešu grupā runā krieviski: Saeimas deputāts par Latvijas bērnudārziem
Nacionālā apvienība pasludināja latviešu valodas uzvaru pār krievu valodu bērnudārzos
NA recepte: rindas latviešu bērnudārzos var saīsināt uz krievu rēķina
Covid-19

Zinātnieki aprēķinājuši Covid-19 pandēmijas beigu datumu

0
(atjaunots 17:03 24.05.2020)
Saskaņā ar pētnieku prognozēm, ASV izdosies tikt galā ar pandēmiju ātrāk, nekā tā tiks uzveikta pārējā pasaulē.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Singapūras Tehnoloģiju un dizaina universitātes pētnieki aprēķinājuši aptuveno Covid-19 pandēmijas beigu datumu, raksta Bb.lv.

Saskaņā ar viņu pētījumu, pasaule spēs mierīgi uzelpot ap 2020. gada decembri, savukārt ASV pārvarēs vīrusu jau septembrī.

Saviem aprēķiniem zinātnieki izmantoja infekcijas izplatības matemātisko modeli, kurā tika ņemta vērā saslimstības dinamika, inficēto un izveseļojušos statistika, tā saucamais SIR modelis.

Tāpat pētnieki uzsvēra, ka viņu prognozes var būt neprecīzas, tādēļ nav vērts balstīties uz to karantīnas ierobežojumu mīkstināšanai daudzās valstīs.

"Pārmērīgs optimisms, kas balstās uz kaut kādām prognozēm, draud ar to, ka var novājināt mūsu disciplīnu un paškontroli, kas novedīs pie straujas inficēto skaita izaugsme," paziņoja zinātnieki.

Pēdējās diennakts laikā Latvijā tika veikti 1203 Covid-19 testi, un tikai viens tests izrādījies pozitīvs.

Tiek ziņots, ka Latvijas slimnīcās ārstējas 25 Covid-19 pacienti. Diviem no viņiem ir smaga slimības gaita.

Visā epidēmijas laikā Latvijā ir veikti jau 99 049 koronavīrusa testi. Inficējušies 1047 cilvēki, 712 inficētie ir izveseļojušies, 139 pēc ārstēšanās tika izrakstīti no slimnīcām, 22 cilvēki nomira.

0
Tagi:
koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Vai Covid-19 var izplatīties ar ūdeni: Latvijas zinātnieki atskaitās par pētījumu
Latvija nebaidās no otrā Covid-19 viļņa
Imunologs nosauca Covid-19 epidēmijas beigu nosacījumu katrā valstī
Latvijā ar Covid-19 inficētos izsekos ar viedtālruņa lietotnes palīdzību