Starptautiskās informācijas aģentūras Rossija segodņa un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana

Ja VDK nepalīdz, pamēģiniet ar dustu: Simoņana par Igaunijas centieniem aizvākt Sputnik

55
(atjaunots 14:05 29.11.2019)
Lai arī kādus šķēršļus Igaunija neliktu Sputnik ceļā, tā neapturēs savu darbu, paziņoja Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore Margarita Simoņana.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Igaunija rosina Sputnik izstumšanas kampaņu no valsts. Kā jau iepriekš stāstīja Starptautiskās informācijas aģentūras un radio Sputnik galvenā redaktora vietnieks Andrejs Blagodirenko, Sputnik redakcija Igaunijā ir vienīgā no Baltijas valstu redakcijām, kurai ir pārstāvniecība Igaunijā. Taču valstī, acīmredzot, nolēmuši izdarīt visu, lai no tās atbrīvotos.

Pēc Blagodirenko sacītā, Sputnik Igaunija strādā 35 pastāvīgie darbinieki. Turklāt 33 no tiem ir Igaunijas pilsoņi. Četru gadu garumā nav bijis nekādu problēmu ar algu izmaksāšanu, nodokļu apmaksu Igaunijas nodokļu iestādēs, nebija problēmu ar biroja īres apmaksu. Taču burtiski pirms dažām nedēļām uz Sputnik Igaunija sāka pamatīgi spiest. Situācija ir absurda tādēļ, ka Igaunija nolēmusi atņemt ienākumus saviem pilsoņiem.

Saskaņā ar Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" preses dienesta paziņojumu, ko publicēja Sputnik Igaunija, 2019. gada oktobra beigās starptautisko banku grupu Igaunijas filiāles iesaldēja nopelnīto līdzekļu pārvedumus no Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" Sputnik Igaunija darbiniekiem, kā arī nodokļu maksājumus un maksājumus par biroja īri. Citas Igaunijas banku struktūras, kurās vērsās aģentūra, arī atteicās veikt šādas operācijas. Iepriekš naudas pārvedumi neizraisīja vietējām bankām nekādus jautājumus.

Spiediena iniciators uz bankas struktūrām un Sputnik Igaunija darbiniekiem ir Igaunijas Republikas Policijas un robežsardzes departamenta Naudas atmazgāšanas datu birojs (RAB).

Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore, komentējot situāciju savā Facebook lapā, uzsvēra, ka Sputnik Igaunija negrasās padoties un turpinās darbu.

Simoņana ironiski norādīja, ka, kad Igaunijā pārliecinājās par to, ka Sputnik Igaunija darbinieku nopratināšanas "vietējā VDK" nevar apturēt redakcijas darbu, tur nolēma rīkoties ar naudas jautājuma palīdzību un vienkārši atņēma cilvēkiem algas. Taču arī šeit Sputnik ir radis izeju. Un tagad Igaunija nolēmusi izspiest Sputnik redakciju no biroja, izdarot spiedienu uz ēkas īpašnieku, lai viņš lauž īres līgumu. Taču, pēc Simoņanas paziņojuma, arī tas nepalīdzēs tikt vaļā no Sputnik.

Simoņana smalki norādīja, ka spītība, ar kuru Igaunija rosina nebeidzamus mēģinājumus slēgt Sputnik darbu, nu jau izskatās visnotaļ nožēlojami.

"Lai mēs nevarētu strādāt vienā Eiropas valstī, sākumā mūsu darbiniekus izsauca uz ilgām sarunām vietējā VDK, atgādināja viņiem par ģimenēm un priekš kam tev to vajag. Nelīdzēja.

Tad vietējām bankām aizliedza ar mums strādāt, lai mēs nevarētu cilvēkiem maksāt algas. Nelīdzēja. Mēs atradām veidu. Tagad lūk liek ēkas īpašnieku, kur atrodas mūsu Sputnik, lauzt īres līgumu ar mums.

Nelīdzēs. Mēs strādāsim no mājām. Valsts saucās, starp citu, Igaunija. Puiši, pamēģiniet jau ar dustu," teikts paziņojumā, ko publicēja Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" un telekanāla RT galvenā redaktore.

Preses brīvība Baltijā uz Sputnik neattiecas

Krievijas mediji un žurnālisti regulāri saskaras ar Baltijas valstu varasiestāžu uzbrukumiem un spiedienu. Krievijas Ārlietu ministrija norādīja, ka nepārprotami saskatāmas šo valstu koordinētu darbību un Krievijas mediju diskreditācijas kampaņu pazīmes.

Piemēram, Igaunijas valsts amatpersonām uzstājīgi ieteikts nesniegt nekādus komentārus "nepareizajiem" Krievijas medijiem, arī Sputnik Igaunija. Ierēdņi, kas nav ņēmuši vērā "rekomendācijas" saskaras ar kritiku un publisku nosodījumu, kā, piemēram, ministre Mailis Reps.

2019. gada jūlijā Viļņas apgabaltiesa deva atļauju bloķēt Sputnik Lietuva vietni valsts teritorijā pēc televīzijas un radio kompānijas LRT sūdzības par to, ka esot pārkāptas tās autortiesības. Vēlāk piekļuve resursam tika atjaunota.

55
Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
Pēc temata
EDSO nosauca situāciju ar Sputnik Baltijas valstīs un Francijā par nepieņemamu
Dženija neļauj: Londona nelaiž RT un Sputnik piedalīties mediju brīvības konferencē
Blagodirenko pastāstīja par Sputnik darba "nacionālajām īpatnībām" Igaunijā
Skolēniem Francijā piedāvā "kritiski novērtēt" Sputnik materiālus
Kodolizmēģinājumi ASV. Foto no arhīva

Krievijas Ģenerālštābs nosaucis kodolieroču pielietošanas nosacījumus

3
(atjaunots 17:48 07.08.2020)
Krievija iezīmējusi "sarkanās līnijas", ko nevienam nevajag pārkāpt. Ja potenciālais pretinieks par to izšķirsies, atbilde būs graujoša.

RĪGA, 7. augusts – Sputnik. Krievija izmantos savu kodolpotenciālu jebkāda raķešu uzbrukuma gadījumā pa valsts teritoriju. Par to liecina Bruņoto spēku Ģenerālštāba sagatavotais raksts "Par Krievijas Federācijas valsts politikas pamatiem kodolsavaldīšanas jomā", ko publicēja avīze "Krasnaja zvezda".

Tā kā nav iespējams noteikt, vai runa ir par kodolraķeti, vai ne, jebkura raķete tiks uzskatīta par kodolieroci, liecina materiāls, ko citēja RIA Novosti. Krievijas militārā vadība nekavējoties saņems informāciju par raķetes startu un pieņems lēmumu par atbildes soļu mērogu.

Pie tam Ģenerālštāba pārstāvji atzīmēja, ka tādā situācijā tiks pieņemts: pretinieka mērķis ir iznīcināt Krieviju.

Krievijas Aizsardzības ministrija paskaidroja, ka noteikumi par kodolieroču un citu masveida iznīcības ieroču pielietojumu no pretinieka puses, par kaitējumu Krievijai vitāli svarīgiem objektiem, kā arī par agresiju ar konvencionālajiem ieročiem nevarētu radīt ekspertu jautājumus.

Raksta autori konstatēja, ka Krievija iezīmējusi "sarkanās līnijas", ko nevienam nevajag pārkāpt. Ja potenciālais pretinieks par to izšķirsies, atbilde būs graujoša.

Rakstā norādīts, ka Līguma par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu un ierobežošanu (NEW START) darbības pārtraukšana var nostādīt pasauli uz kodolkatastrofas sliekšņa.

2. jūnijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins apstiprināja "Valsts politikas pamatus kodolsavaldīšanas jomā". Dokuments paredz, ka kodolieročus Krievijas Federācija uzskata vienīgi par savaldīšanas līdzekli, kura pielietošana ir ārkārtējs piespiedu pasākums. Savaldīšanas mērķis ir panākt, lai potenciālais pretinieks aptvertu, ka atmaksa par agresiju ir neizbēgama, uzsvērts dokumentā.

Līgums par stratēģisko uzbrukuma ieroču samazināšanu un ierobežošanu, kas tika parakstīts 2010. gadā, patlaban ir vienīgā Krievijas un ASV spēkā esošā vienošanās par bruņojuma ierobežošanu. Tā darbība beidzas 2021. gada februārī. Pagaidām Vašingtona nav informējusi, vai plāno to pagarināt. ASV administrācija apgalvo, ka pārrunās par jaunas trīspusējas kodolvienošanās izstrādi jāiekļauj Kīna. Pekina šo ideju noraida. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atzīmēja, ka Maskava atbalsta līguma pagarināšanu bez iepriekšējiem apstākļiem.

3
Tagi:
kodolieroči, Krievija
Pēc temata
"Lai krievi paskaidro, priekš kam mums New START": ASV runā par ieroču skaita samazināšanu
Aizmirsa par kodolziemas draudiem? Puškovs par ASV raķešu "rotaļlietām" Polijā
Baismīgāk nekā Hirosima: kur ASV atkal plāno kodolsprādzienus

Pēc dažām dienām Krievijā tiks reģistrēta pirmā vakcīna pasaulē pret koronavīrusu

21
(atjaunots 13:21 07.08.2020)
Vakcīnas reģistrācijai iesniegtie dokumenti līdz ar klīnisko pētījumu datiem nodoti ekspertīzei Krievijas Veselības ministrijā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Gamaleja centra izstrādātās vakcīnas reģistrācijai sagatavotie dokumenti līdz ar klīnisko pētījumu datiem nodoti ekspertīzei. Pēc tās tiks pieņemts lēmums par vakcīnas reģistrāciju, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Krievijas Veselības ministriju.

"Dokumenti, kas nepieciešami Krievijas Veselības ministrijas Gamaleja vārdā nosauktajā ZPC izstrādātās vakcīnas reģistrācijai, ieskaitot klīnisko pētījumu datus, nodoti ekspertīzei. Reģistrācijas jautājums tiks lemts atbilstoši ekspertīzes rezultātiem," teikts ziņojumā.

Vakcinācijas sākuma posmā preparātu pret koronavīrusu saņems medicīnas darbinieki un seniori, informēja veselības ministra vietnieks Oļegs Gridņevs.

"Gamaleja centrā izstrādātās vakcīnas reģistrācija notiks 12. augstā. Patlaban rit noslēdzošais, trešais posms. Tās izmēģinājumi ir ārkārtīgi svarīgi. Mums jāsaprot, ka vakcīnai ir jābūt drošai. Pirmie vakcīnu saņems medicīnas darbinieki un cienījama vecuma cilvēki," Gridņevs atklāja žurnālistiem onkoloģijas centra atklāšanas ceremonijas noslēgumā.

Viņš atzīmēja, ka speciālisti varēs novērtēt preparāta efektivitāti, kad izveidosies populācijas imunināte.

Jāpiebilst, ka šī ir pirmā koronavīrusa vakcīna, kas izstrādāta visā pasaulē.

Koronavīrusa vakcīnas izstrāde

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško atklāja, ka oktobrī Krievijā plānots sākt masveida vakcināciju, un informēja, ka visi izdevumi tiks segti no valsts budžeta.

Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas klīniskie izmēģinājumi sākās Sečenova universitātē 18. jūnijā. Pētījumos, kuros piedalījās 38 brīvprātīgie, apstiprinājās vakcīnas drošība. Atzīmēts, ka visiem izmēģinājumu dalībniekiem izveidojās imunitāte pret infekciju.

Centra direktors Aleksandrs Gincburgs uzsvēra, ka koronavīrusa vakcīna nebūs piemērota absolūti visiem. Viņš norādīja, ka ikviens preparāts var izprovocēt saasināšanos, tāpēc cilvēkiem ar hroniskām slimībām būtu jākonsultējas ar speciālistiem.

Savu preparātu gatavo arī centrs "Vektor". Tā ģenerāldirektors Rinats Maksjutovs iepriekš pavēstīja, ka vakcīnas ražošanas sākums ieplānots novembrī.

21
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Veselības ministrija, Krievija
Pēc temata
Noslēgušies Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā. Kad sāksies masveida ražošana?
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju
  Gaisa desanta spēku diena

Latvijas robežsargs apsveicis draugus Desanta dienā. Tagad viņu gaida Ētikas komisija

0
(atjaunots 17:51 07.08.2020)
Valsts robežsardzes darbinieks sociālajos tīklos apsveicis draugus Gaisa desanta spēku dienā. Tagad Ētikas komisija izmeklēs, vai viņš tādējādi nav kaitējis robežsargu reputācijai.

RĪGA, 7. augusts - Sputnik. Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenais inspektors Aleksandrs Rubļovs apsveicis savus draugus Gaisa desanta spēku dienā ar publikāciju savā personīgajā lapā Facebook. Tagad  viņam par to nāksies samaksāt, vēsta Pietiek.com.

2. augustā inspektors publicēja savā lapā fotogrāfiju – desantnieki ierindā ar uzrakstu "Neviens, izņemot mūs!" Publikāciju pavadīja vārdi "Apsveicu svētkos!".

Par inspektora apsveikumu bija sašutuši daži Facebook apmeklētāji, pēc tam pie darba ķērās Ētikas komisija.

"Aleksandra Rubļova Facebook profilā nebija minēta viņa darbavieta, - raksta Pietiek. - Taču ieraksti nepārprotami apliecināja, ka sveicējs specifiskai PSRS iedzīvotāju daļai nozīmīgajā dienā ir tieši robežsardzes inspektors. Kā rāda A.Rubļova amatpersonas deklarācija, PSRS tradīciju cienītājs pērn Latvijas Valsts robežsardzē algā saņēmis 17 095 eiro un vēl arī 487 eiro lielu pabalstu.

Valsts robežsardze paskaidroja: "Konkrētajā gadījumā Valsts robežsardzes amatpersona ir pārkāpusi Ministru kabineta 2018. gada 21. novembra ieteikumu Nr. 1 "Valsts pārvaldes vērtības un ētikas pamatprincipi" 13. punkta "Ārpus amata vai darba pienākumu pildīšanas nodarbinātais rīkojas tā, lai nemazinātu valsts pārvaldes reputāciju un uzticēšanos tai" un Valsts robežsardzes 2020. gada 9. marta iekšējo noteikumu Nr. 4 "Valsts robežsardzes amatpersonas ar speciālo dienesta pakāpi un darbinieka ētikas kodekss" 12.2. punkta "cienīt un nekaitēt Valsts robežsardzes reputācijai" prasības. Ņemot vērā minēto, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes Aizgāršas robežapsardzības nodaļas galvenā inspektora rīcība tiks vērtēta Valsts robežsardzes ētikas komisijā."

0
Tagi:
Robežsardze
Pēc temata
Kupoli debesīs: Kubaņas desantnieki nodeva sveicienus ASV un Ukrainas mācībām
"Kas cits, ja ne mēs": Krievija formē jaunu gaisa desanta pulku Krimā
Rota, kas aizgāja debesīs. Nemirstīgie Pleskavas desantnieki