Lasis, foto no arhīva

Krievija atgrieza Latvijai tonnām zivju bez nosaukuma

38
(atjaunots 09:52 28.11.2019)
Norvēģijas uzņēmumos izstrādātā zivju produkcija ar diviem automobiļiem tika pārvadāta uz Kazahstānu, taču pārkāpumu dokumentos dēļ tā tika atgriezta Latvijai.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Krievija atgrieza Latvijai 36 tonnas skumbriju un lašu Muitas savienības tehniskā reglamenta pārkāpumu un kļūdu dokumentācijā dēļ, tiek ziņots Sanktpēterburgas, Ļeņingrada un Pleskavas apgabala "Rosseļhoznadzor" pārvaldes mājaslapā.

Saldētu skumbriju un lašu krava, kas tika izstrādāta Norvēģijas uzņēmumos, devās uz kompānijām Kazahstānā.

Veicot apskati automobiļu caurlaides punktā "Ubiļinka" uz Krievijas un Latvijas robežas, noskaidrojās, ka uz 10 kastēm ar skumbriju nebija etiķešu, kurās būtu jābūt informācijai par preces nosaukumu, izgatavošanas datumu, derīguma termiņu, uzglabāšanu, ražotājuzņēmuma nosaukumu un adresi, izcelsmes valsti.

Savukārt veicot lašu kravas apskati, tika atklāts, ka importētāja adrese, kuru Kazahstānas Lauksaimniecības ministrijas Veterinārās kontroles un uzraudzības komiteja norādīja produkcijas ievešanas atļaujās, nesakrita ar datiem, kas norādīti uz preču transportēšanas dokumentiem. Turklāt tika noteikta ziņu neatbilstība par zivju pārstrādātājiem veterinārajos sertifikātos un Organizāciju un personu reģistrā, kuri īsteno ievesto kontrolējamo preču ražošanu, pārstrādi un (vai) glabāšanu EES muitas teritorijā.

Saldētu skumbriju 18,7 tonnu apmērā un saldētu lašu 17,6 tonnu apmērā ievešana EAES muitas teritorijā tika aizliegta, tika noformēti akti par kravas atgriešanu.

Sputnik Latvija vairākkārt ir rakstījusi par produktu ievešanas mēģinājumiem no Latvijas Krievijā, kuriem netika pienācīgā veidā noformēti dokumenti. Tā, piemēram, jūnija vidū "Rosseļhoznadzor" darbinieki neielaida Krievijā saldēto laša muguriņu kravu. kravas apskates laikā inspektori konstatēja, ka reģistrā nav norādītas organizācijas un personas, kuras veic kontrolēto preču ražošanu, pārstrādi un (vai) glabāšanu, kuras tiek ievestas EAES muitas teritorijā, nav norādīta informācija par ledusskapi Norvēģijā, kura ir norādīta eksportētājvalsts veterinārajā sertifikātā.

Jūnija sākumā "Rosseļhoznadzor" darbinieki atgrieza Latvijai mango kravu, kuras kopējais svars bija 19 tonnas, nesaskaņu dēļ dokumentos attiecībā uz izcelsmes valsti. Fitosanitārajā sertifikātā augļu izcelsmes valsts tika norādīta kā Mali Republika, savukārt marķējumā norādīta Peru.

Maija beigās "Rosseļhoznadzor" inspektori aizliedza ievest no Latvijas zivju konservu kravu, kuras kopējais svars bija 15,9 tonnas. Konservētā tunča kravas ievešanas laikā, kura ieradās no Ķīnas tranzītā caur Rīgas ostu, tika pārkāpti vairāki noteikumi, nebija priekšlaicīga Latvijas Veterinārā dienesta paziņojum par zivju konservu piegādi no Ķīnas, kuri iet tranzītā. Turklāt "Rosseļhoznadzor" pārvaldes inspektori neatrada nepieciešamā veterināra dokumenta kopiju, kuru izsniedz Eiropas Savienības dalībvalsts, no kuras krava pamet ES teritoriju.

Nedēļu pirms tam "Rosseļhoznadzor" darbinieki atgrieza Latvijas teritorijā vairāk nekā divas tonnas itāļu siera nepareizi sastādītu dokumentu un plombu neesamības dēļ. Turklāt uz preču individuālā iepakojuma nebija marķējuma krievu valodā.

Aprīļa beigās Krievija atgrieza Latvijas teritorijā gandrīz 18 tonnas svaigu zemeņu – karantīnas produkcijas sertifikātā, kur izcelsmes valsts tika norādīta Ziemeļmaķedonija, nebija informācijas par to, ka produkcija tika ražota zonā, vietās vai ražošanas platībās, kurās nav karantīnas bīstamo organismu. Zemeņu kravas ievešana Eirāzijas Ekonomiskās savienības teritorijā tika aizliegta.

38