Lasis, foto no arhīva

Krievija atgrieza Latvijai tonnām zivju bez nosaukuma

52
(atjaunots 09:52 28.11.2019)
Norvēģijas uzņēmumos izstrādātā zivju produkcija ar diviem automobiļiem tika pārvadāta uz Kazahstānu, taču pārkāpumu dokumentos dēļ tā tika atgriezta Latvijai.

RĪGA, 28. novembris – Sputnik. Krievija atgrieza Latvijai 36 tonnas skumbriju un lašu Muitas savienības tehniskā reglamenta pārkāpumu un kļūdu dokumentācijā dēļ, tiek ziņots Sanktpēterburgas, Ļeņingrada un Pleskavas apgabala "Rosseļhoznadzor" pārvaldes mājaslapā.

Saldētu skumbriju un lašu krava, kas tika izstrādāta Norvēģijas uzņēmumos, devās uz kompānijām Kazahstānā.

Veicot apskati automobiļu caurlaides punktā "Ubiļinka" uz Krievijas un Latvijas robežas, noskaidrojās, ka uz 10 kastēm ar skumbriju nebija etiķešu, kurās būtu jābūt informācijai par preces nosaukumu, izgatavošanas datumu, derīguma termiņu, uzglabāšanu, ražotājuzņēmuma nosaukumu un adresi, izcelsmes valsti.

Savukārt veicot lašu kravas apskati, tika atklāts, ka importētāja adrese, kuru Kazahstānas Lauksaimniecības ministrijas Veterinārās kontroles un uzraudzības komiteja norādīja produkcijas ievešanas atļaujās, nesakrita ar datiem, kas norādīti uz preču transportēšanas dokumentiem. Turklāt tika noteikta ziņu neatbilstība par zivju pārstrādātājiem veterinārajos sertifikātos un Organizāciju un personu reģistrā, kuri īsteno ievesto kontrolējamo preču ražošanu, pārstrādi un (vai) glabāšanu EES muitas teritorijā.

Saldētu skumbriju 18,7 tonnu apmērā un saldētu lašu 17,6 tonnu apmērā ievešana EAES muitas teritorijā tika aizliegta, tika noformēti akti par kravas atgriešanu.

Sputnik Latvija vairākkārt ir rakstījusi par produktu ievešanas mēģinājumiem no Latvijas Krievijā, kuriem netika pienācīgā veidā noformēti dokumenti. Tā, piemēram, jūnija vidū "Rosseļhoznadzor" darbinieki neielaida Krievijā saldēto laša muguriņu kravu. kravas apskates laikā inspektori konstatēja, ka reģistrā nav norādītas organizācijas un personas, kuras veic kontrolēto preču ražošanu, pārstrādi un (vai) glabāšanu, kuras tiek ievestas EAES muitas teritorijā, nav norādīta informācija par ledusskapi Norvēģijā, kura ir norādīta eksportētājvalsts veterinārajā sertifikātā.

Jūnija sākumā "Rosseļhoznadzor" darbinieki atgrieza Latvijai mango kravu, kuras kopējais svars bija 19 tonnas, nesaskaņu dēļ dokumentos attiecībā uz izcelsmes valsti. Fitosanitārajā sertifikātā augļu izcelsmes valsts tika norādīta kā Mali Republika, savukārt marķējumā norādīta Peru.

Maija beigās "Rosseļhoznadzor" inspektori aizliedza ievest no Latvijas zivju konservu kravu, kuras kopējais svars bija 15,9 tonnas. Konservētā tunča kravas ievešanas laikā, kura ieradās no Ķīnas tranzītā caur Rīgas ostu, tika pārkāpti vairāki noteikumi, nebija priekšlaicīga Latvijas Veterinārā dienesta paziņojum par zivju konservu piegādi no Ķīnas, kuri iet tranzītā. Turklāt "Rosseļhoznadzor" pārvaldes inspektori neatrada nepieciešamā veterināra dokumenta kopiju, kuru izsniedz Eiropas Savienības dalībvalsts, no kuras krava pamet ES teritoriju.

Nedēļu pirms tam "Rosseļhoznadzor" darbinieki atgrieza Latvijas teritorijā vairāk nekā divas tonnas itāļu siera nepareizi sastādītu dokumentu un plombu neesamības dēļ. Turklāt uz preču individuālā iepakojuma nebija marķējuma krievu valodā.

Aprīļa beigās Krievija atgrieza Latvijas teritorijā gandrīz 18 tonnas svaigu zemeņu – karantīnas produkcijas sertifikātā, kur izcelsmes valsts tika norādīta Ziemeļmaķedonija, nebija informācijas par to, ka produkcija tika ražota zonā, vietās vai ražošanas platībās, kurās nav karantīnas bīstamo organismu. Zemeņu kravas ievešana Eirāzijas Ekonomiskās savienības teritorijā tika aizliegta.

52
Covid-19

KF Aizsardzības ministrijā pastāstīja par vakcīnas testēšanas dalībnieku stāvokli

12
(atjaunots 13:41 03.07.2020)
Testēšana sākās pirms divām nedēļām sadarbībā ar Gamaleja Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētniecisko centru.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Brīvprātīgie, kuri piedalās vakcīnas pret koronavīrusu testēšanā, kas tapusi sadarbībā ar Krievijas Aizsardzības ministriju, jūtas labi, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz militārās iestādes preses dienestu.

Neviens no pirmās grupas, kas saņēma pa vienam no diviem vakcīnas komponentiem 18. jūnijā, nav sūdzējies par veselības stāvoklī, nopietnas nevēlamas blakusparādības nav reģistrētas.

Otrās grupas sastāvs, kura saņēma pirmo vakcīnas komponenti 23. jūnijā un kurai 21 dienu vēlāk pēc rādītājiem tiks ievadīta otrā komponente, arī jūtas normāli, kontrindikāciju vai blakusefektu nav.

Testēšana sākās pirms divām nedēļām sadarbībā ar Gamaleja Epidemioloģijas un mikrobioloģijas zinātniski pētniecisko centru. To plānots pabeigt līdz jūlija beigām.

12
Tagi:
vakcīna, koronavīruss
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Pasaulē iestājas jauna bīstama fāze: PVO vadītājs paudis viedokli par Covid-19
Petraviča pastāstīja, kāds būs palīdzības plāns Covid-19 otrā viļņa gadījumā
No plaušu fibrozes līdz Alcheimera slimībai: mediķi pastāstīja par Covid-19 sekām
Kā notiek Covid-19 vakcīnas izmēģinājumi Krievijā
RT kanāls

Zaharova pasniedza Rīgai juridiskās pratības mācību pēc aizlieguma translēt RT

31
(atjaunots 09:56 03.07.2020)
KF ĀM aicina starptautiskās organizācijas novērtēt Rīgas lēmumu par RT kanālu izplatīšanas aizliegumu sakarā ar to neatbilstību Latvijas politiskajām un tiesiskajām saistībām.

RĪGA, 3. jūlijs – Sputnik. Septiņu RT telekanālu translācijas aizliegums Latvijā ir sašutumu raisošs un prettiesisks solis, KF aicina starptautiskās organizācijas novērtēt, cik lielā mērā šāds lēmums atbilst Rīgas politiskajām saistībām, paziņoja KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, vēsta RIA Novosti.

Latvijas Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome 30. jūnijā paziņoja par septiņu RT telekanālu translācijas aizliegumu Latvijā sakarā ar to, ka tie it kā pieder mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektoram Dmitrijam Kiseļovam, pret kuru ir ieviestas Eiropas Savienības sankcijas. Tika aizliegti telekanāli RT, RT HD, RT Arabic, RT Spanish, RT Documentary HD, RT Documentary, RT TV.

Taču atvērtos avotos viegli var atrast informāciju par to, ka Kiseļovs ir mediju grupas "Rossija segodņa" ģenerāldirektors, savukārt RT vadītāja ir Margarita Simoņana, pret kuru nav ieviestas nekādas ES sankcijas. Šīs kompānijas ir divas atsevišķas juridiskas personas.

KF ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, komentējot Latvijas regulatora lēmumu, nosauca šādu rīcību par sašutumu raisošu un prettiesisku. Pēc diplomātes sacītā, Rīgā, acīmredzot, pieņēma lēmumu par RT telekanālu aizliegšanu, būdami nekompetenti juridiskos jautājumos.

"Ceram, ka šo sašutumu raisošo un prettiesisko rīcību Latvijas puse ir veikusi tikai atbildīgo iestāžu nekompetences iemesla dēļ, kuras nespēja tikt skaidrībā ar to, ka Dmitrijs Kiseļovs nekādā veidā nav saistīts un nekad nav bijis saistīts ar to, par ko Rīga tagad paziņojusi. Gribētos izskaidrot mūsu kolēģiem, ka šīs struktūras juridiskais statuss ir autonoma nekomerciāla organizācija, to vada Simonjanas kundze," sacīja Zaharova.

Viņa atgādināja ka Maskava jau vairākkārt pievērsusi starptautiskās sabiedrības uzmanību informācijas telpas tīrīšanai Latvijā, krievvalodīgo iedzīvotāju diskriminācijai un centieniem izstumt krievu valodu no valsts informācijas telpas. Zaharova kārtējo reizi aicināja profila starptautiskās organizācijas "pakļaut oficiālās Rīgas lēmumu rūpīgai juridiskai ekspertīzei attiecībā uz tās atbilstību Latvijas politiskajām un tiesiskajām saistībām vārda un viedokļu paušanas brīvības, kā arī brīvas piekļuves informācijai nodrošināšanā".

RT ir Krievijas diennakts informatīvais telekanāls, kurš tika izveidots 2005. gadā translācijai ārzemēs. Tas raida angļu, arābu, spāņu un franču valodā.

Kā jau rakstīja Sputnik Latvija, tā nav pirmā diskriminācijas izpausme attiecībā uz Krievijas medijiem Baltijas valstīs. No 1. janvāra Igaunija faktiski ir aizliegusi Sputnik redakcijas darbu Tallinā, piedraudot darbiniekiem ar kriminālvajāšanu. Latvijā Sputnik darbiniekiem tiek radīts spiediens ne tikai "sarunu" veidā ar specdienestu pārstāvjiem, bet arī ar neformālu aizliegumu atvērt bankas kontus.

31
Tagi:
vārda brīvība, mediji, Zaharova, RT
Pēc temata
KF vēstniecība ASV atbildēja uz Pentagona apsūdzībām pret RT un Sputnik
Krievijas pastāvīgais pārstāvis EDSO: izbeidziet politisko cenzūru Latvijā
"Mēs no sirds pasmējāmies": Kiseļovs aicina Latviju nekavējoties atjaunot RT apraidi
Dombrovskis izskaidroja, kur slēpjas manevru jēga saistībā ar RT aizliegšanu Latvijā
Swedbank

Latvijā Swedbank klientu nauda ar viltīgu krāpšanu palīdzību aizplūst uz Ukrainu

0
(atjaunots 12:56 04.07.2020)
Noziedznieki, kuri uzdodoties par Swedbank apzog cilvēkus, ir sasnieguši tādu pilnību, ka pat izmanto orģinālo bankas telefona numuru, lai piemānītu klientus.

RĪGA, 4. jūlijs – Sputnik. Ludzas policijas iecirknī ir ierosinātas četras krimināllietas sakarā ar krāpšanās faktu, vēsta Rus.lsm.lv.

Krāpnieki zvana Swedbank klientiem un stādās priekšā kā bankas darbinieki. Klientu vārdus un uzvārdus, kā arī personas kodus viņi zina. Turklāt viņi zvana no orģinālā Swedbank numura.

Valsts policijas Latgales reģionālās pārvaldes priekšnieka vietnieks Guntars Kračus pastāstīja, ka ir bijuši tādi gadījumi, kad numurs nebija noteikts. Taču lielākoties viltojumi ir bijuši tik naturāli, ka cilvēki nav spējuši tos atšķirt no oriģināla.

Ziņapmaiņas lietotne WhatsApp
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Swedbank klientiem zvanīja, lūdza pieslēgties ar Smart-ID palīdzību. Teica, ka viņiem esot problēmas ar kontiem. Pēc kā nauda no tiem pašiem kontiem vienkārši pazuda.

Valsts policijā atgādina, ka bankas darbinieki nekad nelūgs nosaukt jūsu personas datus. Nevajag tos sniegt arī aizdomīgiem zvanītājiem.

Saskaņā ar provizoriskajiem datiem, krāpnieki zvanījuši no zvanu centriem, kuri atrodas Ukrainā. Policija veic izmeklēšanu. Taču tā var turpināties visnotaļ ilgi, jo noziedznieki strādā ārzemēs.

Savukārt Swedbank pastāstīja, kā krāpnieki vispār spējuši iegūt klientu numurus. Tur paskaidroja, ka bankas pieslēgšanos izmanto mijiedarbībā ar citiem servisiem. Tā ir "Latvijas Gāze", mobilo sakaru operatori, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, VID. Un kaut kādi dati var "aizplūst".

Turklāt pastāv daudz dažādu vīrusu programmu, kuras iegūst klientu datus. Un arī pašu klientu neuzmanība mēdz novest pie datu noplūdēm.

0
Tagi:
krāpnieki, nauda, Swedbank
Pēc temata
Krāpšanās tīmeklī: simtiem cilvēku aizmirsuši drošību cīņā par atlaidēm
Valsts policija brīdina: apgrozījumā parādījusies viltota nauda
Neveriet vaļā aizdomīgas hipersaites! Krāpnieki maskējas par "Swedbank" banku