Militārais eksperts Ivans Konovalovs

Militārais eksperts izskaidroja "zobu griešanu" Rietumos "Iskanderu" dēļ

33
(atjaunots 11:42 26.11.2019)
Operatīvi taktiskais raķešu komplekss "Iskander" savā jomā ir labākais pasaulē, uzsvēra militārais eksperts Ivans Konovalovs.

RĪGA, 26. novembris – Sputnik. Krievijas Federācijas Sauszemes spēku raķešu vienības noslēgušas bruņojuma nomaiņu pret operatīvi taktisko raķešu kompleksu "Iskander". Aizvadītajā nedēļā OTRK "Iskander" brigādes komplekss tika nodots Rietumu kara apgabala raķešu vienības karavīriem.

"Iskander" izvēršana ir ļoti nopietns Krievijas aizsardzības spēju nostiprināšanas faktors, it īpaši valsts rietumos, radio Sputnik ēterā norādīja politologs, militārais eksperts Ivans Konovalovs.

"Pārabruņošanās ar "Iskander" ir absolūti loģiska lieta, kas ietilpst Krievijas Bruņoto spēku reformas un pārapbruņošanās kopainā. "Iskander" taktiski tehniskie dati ir labi zināmi. Vēl vairāk, Rietumos šis komplekss liek griezt zobus, jo šajā segmentā – starp operatīvi taktiskajiem kompleksiem – labāka pasaulē nav. Nav svarīgi, pie kādām robežām tiek izvērsti "Iskander", lai arī līdz šim tas parsvarā skāra rietumu robežas, – tas ir ļoti nopietns faktors Krievijas aizsardzības spēju nostiprināšanā," teica Konovalovs.

OTRK "Iskander" tiek izmantots Krievijas BS bruņojumā no 2007.gada. 2018.gadā kompleksi "Iskander M" sākuši kaujas dežūru Kaļiņingradas apgabalā. "Iskander M" paredzēts plaša spektra neliela izmēra mērķu: komandpunktu un sakaru līdzekļu, raķešu kompleksu un zalves uguns reaktīvo sistēmu, aerodromos dislocētu lidmašīnu un helikopteru likvidācijai līdz 500 kilometru attālumā. 2-3 minūšu laikā raķetes spēj no Kaļiņingradas apgabala sasniegt Baltijas valstis, Poliju vai Vāciju. OTRK efektivitāti palielina divu tipu raķetes – aeroballistiskās (9M723) un spārnotās (9M728 vai R-500) raķetes. Pirmās paredzētas teritorijas apšaudei (novirze – ne vairāk kā 5 metri), otrās ir precīzākas (novirze nepārsniedz 1 metru). Iespējams izmantot arī kodolgalviņas.

Krievija dislocējusi operatīvi taktiskos raķešu kompleksus "Iskander" Kaļiņingradas apgabalā, ņemot vērā NATO aktivitātes bezprecedenta aktivitāti pie valsts robežām. Kremlis jau vairākkārt norādījis, ka alianses spēku paplašināšanās Austrumeiropā absolūti nepamatoti apdraud Krieviju – Maskava nelolo uzbrukuma plānus Baltijas reģionā un spiesta spert adekvātus atbildes soļus sakarā ar NATO paplašināšanos uz austrumiem.

33
Pēc temata
Eksperts: viens Krievijas "Iskander" atvēsinās Baltijas sapņus par PGA sistēmu
"Iskander M" – Krievijas drošības ķīla pret NATO draudiem Baltijā
Kāda vilka pēc: Krievija atteikusies sniegt NATO informāciju par "Iskander"