Militārais eksperts Sergejs Ivanovs

Bija elitē, nevis "okupācijā": eksperts sašutis par Baltijas paziņojumiem

105
(atjaunots 13:54 17.09.2019)
Sergejs Ivanovs aicina salīdzināt Vācijas okupēto valstu iedzīvotāju stāvokli un tiesības ar situāciju Baltijas valstīs pēc iestāšanās PSRS – tad kļūs acīmredzams, ka Rīgas, Viļņas un Tallinas paziņojumi ir antivēsturiski.

RĪGA, 17. septembris – Sputnik. Baltijas valstu iedzīvotāji pēc republiku iestāšanās PSRS sastāvā kļuva par Savienības pilsoņiem ar visām tiesībām un pienākumiem, daudzi kļuva par eliti, runāt par šo valstu "okupāciju" ir antivēsturiski, paziņoja militārais eksperts Sergejs Ivanovs, vēsta RIA Novosti.

Ivanovs pirmdien, 16. septembrī, uzstājās starptautiskās zinātniskās konferences "PSRS stratēģija Otrā pasaules kara novēršanai Eiropā un Āzijā" noslēguma plenārsēdē Krievijas mūsdienu vēstures Valsts centrālajā muzejā.

Salīdziniet ar vācu okupāciju

Sēdes laikā viņā skāra jautājumu par Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pievienošanos Padomju Savienībai, ko šodien Baltijā uzskata par "okupāciju". Ivanovs paziņoja, ka šādam jautājuma uzstādījumam viņš kategoriski nepiekrīt.

"Tā nav okupācija, jo Baltijas, Ukrainas rietumu iedzīvotāji kļuva par Padomju Savienības pilsoņiem ar visām tiesībām un pienākumiem, un daudzi no šo teritoriju pilsoņiem kļuva par padomju eliti – politisko un radošo," pateica Ivanovs.

Viņš aicināja izpētīt un salīdzināt to ar citu valstu Vācijas okupāciju.

"Tādēļ runāt par okupāciju ir antivēsturiski. Jā, šajās teritorijās bija represijas, tas ir jāatzīst, tapāt kā citās Padomju Savienības daļu teritorijās," pateica Ivanovs.

Baltijas valstīs regulāri paziņo par "padomju okupāciju", Maskavā šādam jautājuma uzstādījumam kategoriski nepiekrīt.

Krievijas vadība vairākkārt paziņojusi, ka par Baltijas valstu PSRS okupāciju 1940. gadā nevar būt ne runas. KF ĀM skaidroja, ka izskata Baltijas pievienošanos PSRS kā atbilstošu tā laika starptautisko tiesību normām.

Pēc iestādes domām, termins "okupācija" šeit nevar tikt izmantot, jo starp PSRS un Baltijas valstīm nenotika karadarbības, savukārt karaspēku ievešana tika īstenota uz vienošanās pamata un ar acīmredzami izteiktu šo republiku varasiestāžu piekrišanu.

Turklāt Latvijā, Lietuvā un Igaunijā visa to atrašanās laika garumā Padomju Savienības sastāvā (izņemot Vācijas okupācijas laiku Lielā Tēvijas kara laikā) darbojās nacionālās varasiestādes.

Kas nodarbojas ar falsifikāciju

Uzstāšanās laikā Ivanovs uzsvēra, ka jaunu Otrā pasaules kara vēstures falsifikāciju vilni Austrumeiropā rosina ASV un Eiropas Savienības "satelīti", pēc viņa domām, šie centieni nebeigsies.

Kā piemēru Ivanovs minēja situāciju ar pieminekļa maršalam Ivanam Koņevam pārvietojumu Prāgā un Krievijas arhīvu dokumentu izstādi Sofijā.

"Uzreiz vēlos teikt: nevajag būt pārsteigtiem, tas būs arī turpmāk. Ko lielāks būs termiņš, jo vieglāk būs apmuļķot mietpilsoņus, kuri nevēlas zināt vēsturi," pateica Ivanovs.

Viņš uzsvēra, ka sagrozīt Otrā pasaules kara iemeslus un iznākumu un sagriezt visu kājām gaisā cenšas "vai nu Vašingtonas, vai nu Briseles satelīti". Pēc Ivanova teiktā, "šādas valstis uzskata, ka ja jau tās uzvarēja aukstajā karā, tad ir jāpārskata arī "karstā" iznākums".

105
Pēc temata
Ir okupācijai sākums, nav okupācijai gala: Latvijas mūžīgā Mantra
Igaunijas tieslietu ministrs pieprasījis no Krievijas kompensāciju par "padomju okupāciju"
"Okupācijas rēta": baņķieris iesaka nojaukt Latvijas Zinātņu akadēmijas ēku
Gasparjans: pasaulē aktuālākie jautājumi – LGBT un Baltijas valstu okupācijas fobija
Nevar nomierināties: Latvija un Igaunija sapņo par "kompensāciju par okupāciju"
Ziemassvētku rotājumi Maskavā, foto no arhīva

Pēterburga un Maskava iegūst prestižus apbalvojumus

14
(atjaunots 17:11 29.11.2020)
Krievijas pilsētas kļuva par prestižāko - World Travel Awards apbalvojumu laureātēm. Krievija ieguvusi titulu "Vadošais pasaules kultūras virziens".

RĪGA, 29. novembris — Sputnik. Viena no prestižākajām tūrisma prēmijām, kas visā pasaulē atzīta, kā augstākas kvalitātes rādītājs - World Travel Awards, nosauca 2020. gada uzvarētājus, vēsta RIA Novosti.

World Travel Awards (WTA) ir 1993. gadā dibināta, globāla iniciatīva, tās mērķis ir izcilu panākumu atzīšana un veicināšana ceļojumu un tūrisma jomā. WTA atzīmē sasniegumus visos tūrisma industrijas sektoros.

​Krievijas pilsētas Maskava un Sanktpēterburga uzvarēja nominācijās "Labākais tūrisma virziens. Pilsēta" un "Pasaules vadošais kultūras virziens". Krievija ir kļuvusi par "Pasaules vadošo kultūras virzienu".

Tiek atzīmēts, ka kopā ar Pēterburgu tika nominētas 14 populārākas pilsētas, starp kurām Parīze, Londona, Roma, Venēcija, Ņujorka un Riodežaneiro.

Par "Labāko vietu pasaulē" pēc WTA versijas kļuva Maldīvu salas. Madeira izcīnīja titulu "Labākā atpūtas vieta salā", Lisabona kļuva par "Labāko vieta atpūtai pasaulē", Algarve — par "Labāko vietu pludmales atpūtai pasaulē".

WTA pētījumi notika gada laikā. Atklātā balsošana notika oficiālajā balvas vietnē no 28. septembra līdz 25. oktobrim. Vērā tika ņemti tūrisma nozares ekspertu un ceļotāju viedokļi.

14
Tagi:
balva, World Travel Awards, tūrisms, Krievija
Pēc temata
Maskava uzvarējusi Londonu, Parīzi un Ņujorku! Gada labāko pilsētu fotogrāfijas
Ko slavē un ko lamā ārzemnieki Maskavā
Medicīnas masa ar šļirci, foto no arhīva

Krievijā nosaukti masveida vakcinācijas sākums Covid-19 profilaksei

24
(atjaunots 19:15 28.11.2020)
Brīvprātīgā masveida vakcinācija pret Covid-19 Krievijas Federācijas pilsoņiem notiks bez maksas.

RĪGA, 29. novembris – Sputnik. Krievijas pilsoņu masveida brīvprātīgā vakcinācija pret Covid-19 sāksies nākamā gada janvārī-februārī, sarunā ar RIA Novosti pastāstīja KF veselības ministrs Mihails Muraško.

"Vakcinācija jau sākusies. Tā turpinās. Patlaban pilnā sparā rit vērienīga ražošana. Tas, ko jūs saucat par masveida vakcināciju, sāksies lielos apmēros janvārī un februārī. (..) Vakcinācija, kā jebkura medicīniskā palīdzība, notiek tikai ar pacienta piekrišanu. Brīvprātības princips ir obligāts," uzsvēra Muraško.

Ministrs atgādināja, ka riska grupā iekļautie pilsoņi varēs saņemt vakcīnas jau decembrī. Viņš atgādināja, ka pie šīs kategorijas pieder veselības aprūpes sistēmas darbinieki, pedagogi un dzīvību uzturošo dienestu darbinieki, kā arī seniori un cilvēki, kas cieš no cukura diabēta, aptaukošanās un hipertonijas.

2021. gadā no koronavīrusa vakcinēto Krievijas iedzīvotāju skaits sasniegs vairākus desmitus miljonu, piezīmēja ministrs.

Iepriekš Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs atzīmēja, ka vakcinācija no koronavīrusa infekcijas būs brīvprātīga un pakāpeniska, ņemot vērā valsts ģeogrāfiju un preparāta glabāšanas īpatnības.

"Uzdevums ir panākt, lai tie būtu minimāli etapi, un pēc iespējas ātrāk nodrošināt visiem, kas to vēlas. Uzdevums ir grandiozs," uzsvēra Peskovs.

Krievijas pilsoņi vakcīnu saņems bez maksas.

Patlaban Krievijā reģistrētas divas vakcīnas Covid-19 profilaksei: "Sputnik V" – Gamaleja nacionālā centra izstrādātais preparāts uz cilvēka adenovīrusa vektora platformas, kā arī "EpiVakKorona", ko uz peptīdu antigēnu bāzes izstrādājis centrs "Vektor".

Patlaban abi preparāti iziet trešo, pēcreģistrācijas izmēģinājumu fāzi, kurā piedalās brīvprātīgie, arī seniori un hroniski slimnieki. "Sputnik V" efektivitāte sasniedz 95% saskaņā ar pētījumu otrā starpposma datu analīzi, tā ir viena no desmit vakcīnām pasaulē, kas visvairāk pietuvojušās masveida ražošanai.

Krievijas Tiešo investīciju fonda vadītājs Kirils Dmitrijevs iepriekš informēja, ka fonds saņēmis pieteikumus no vairāk nekā 20 valstīm par "Sputnik V" iepirkumu – miljardu devu. Krievija vienojusies par ražošanu piecās valstīs. Apgrozījumā nonākuši vairāk nekā 117 tūkstoši devu, līdz gada beigām plānots laist klajā vairāk nekā divus miljonus.

24
Tagi:
vakcīna, koronavīruss, Krievija
Pēc temata
Pirmie Eiropas Savienībā: Ungārija saņēmusi Krievijas vakcīnu Sputnik V
ES Zāļu aģentūra sākusi sarunas ar vakcīnas "Sputnik V" ražotāju
PVO pārstāve informēja, ka Krievija pieteikusi vakcīnas "Sputnik V" sertifikāciju
Putins pastāstīja par trešo Krievijā izstrādāto vakcīnu pret koronavīrusu

Latvija un Lietuva neuzdrošinājās, Igaunija uzņēmās risku: Ziemassvētku tirdziņš Tallinā

0
(atjaunots 18:26 29.11.2020)
Vienīgais visās Baltijas Ziemassvētku tirdziņš valstīs tika atklāts Tallinā, Latvija un Lietuva nolēma neriskēt, lai nepalielinātu inficēto un Covid-19 pandēmijas upuru skaitu.

No visām Baltijas valstīm tikai Igaunija nolēma šajā grūtajā gadā atvērt Ziemassvētku tirdziņu Rātslaukumā Tallinā. Latvija un Lietuva atturējās Covid-19 pandēmijas dēļ.

Turklāt Igaunijā epidemioloģiskie ierobežojumi ir mīkstāki nekā citās Baltijas valstīs, un svētku pasākumi nav atcelti.

Bet igauņi joprojām nav apmierināti. Viņi pieprasa, lai valdība atceltu prasību visiem valkāt maskas, jo šādi pasākumi sašķel sabiedrību.

Vēlaties uzzināt vairāk? Skatieties video.

0
Tagi:
Igaunija, Ziemassvētki, Baltija