Eduards Snoudens

Eduards Snoudens paslepus apprecējies Krievijā

82
(atjaunots 18:12 14.09.2019)
Pirms sešiem gadiem Krievijas izlūkdienesta darbiniece Anna Čapmane, kuras dēļ ASV izcēlās skandāls, atklāti piedāvāja Snoudenam roku un sirdi.

RĪGA, 14. septembris – Sputnik. ASV specdienestu bijušais vadītājs Eduards Snoudens pastāstīja, ka pirms diviem gadiem Krievijā apprecējies ar savu mīļoto meiteni. Noslēpumu viņš atklāja tikai tagad, intervijā britu izdevumam Guardian.

Spiegu spēļu atmaskotājs un viņa draudzene Lindsija Milsa atkal satikās Krievijā 2014.gadā un saņēma uzturēšanās atļauju šajā valstī uz trim gadiem, vēsta Sputnik Baltkrievija.

"Viņš pastāstīja, ka pirms diviem gadiem Krievijas dzimtsarakstu birojā slepus apprecējis savu draudzeni Lindsiju Milsu," vēsta avīze.

Pirms sešiem gadiem Krievijas izlūkdienesta darbiniece Anna Čapmane, kuras dēļ 2010.gadā ASV izcēlās liels skandāls, atklāti piedāvāja Snoudenam roku un sirdi un publicēja šo ziņu angļu valodā savā lapā Twitter.

2013.gada vasarā Snoudens nodeva vairākiem lieliem pasaules izdevumiem virkni slepenu materiālu par ASV un Lielbritānijas specdienestu darbību. Pēc tam viņš, bēgdams no vajāšanas, devās un Honkongu, no turienes – izlidoja uz Maskavu, kur neilgi uzturējās Šeremetjevas lidostas tranzīta zonā. Krievija piekrita sniegt Snoudenam patvērumu ar vienu noteikumu – viņš pārtrauks pret ASV vērsto darbību. Vispirms viņš saņēma uzturēšanās atļauju uz trim gadiem, kas turklā ļauj arī apmeklēt citas valstis, bet pirms diviem gadiem atļauja tika pagarināta līdz 2020.gadam.

Augusta sākumā kļuva zināms, ka drīz vien klajā nāks Snoudena grāmata "Personas lieta", kurā viņš stāsta par savu dzīvi. Grāmata parādīsies veikalu plauktos 20 pasaules valstīs jau 17.septembrī.

82
Pēc temata
Trakāk nekā Snoudens: vācu izlūka ģimene vajāta visā Eiropā
Snoudens stāsta par ASV valdības spiegošanu Japānā
Eduarda Snoudena šifrētais tvīts satrauc viņa sekotājus
Eduards Snoudens dod padomus, kā izvairīties no specdienestu uzmanības
Krievijas vēstniecība

Krievijas vēstniecība ASV komentēja Valsts departamenta pārskatu par "propagandu"

6
(atjaunots 17:00 06.08.2020)
ASV Valsts departaments publicējis pārskatu "Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēmas pamati", kurā propagandisu starpā minēti Sputnik, RIA Novosti, RT, Pirmais kanāls un "Rossija 24".

RĪGA, 6. augusts — Sputnik. Valsts departamenta pārskats par "Krievijas propagandu" nācis klajā ar mērķi "noslāpēt" Maskavas ierosinājumus atjaunot sadarbību ar ASV, norādīja Krievijas vēstniecība Vašingtonā, vēsta RIA Novosti.

Iepriekš ASV Valsts departaments publicējis pārskatu "Krievijas dezinformācijas un propagandas ekosistēmas pamati". Cita starpā minēti tādi "piemēri", kā rakstu virsraksti, ko publicē Sputnik, RIA Novosti, RT, Pirmais kanāls, "Rossija 24" un citi. Par dezinformāciju, piemēram, nosaukta RIA Novosti publikācija "(Lielbritānijas premjerministram) Džonsonam tiks veikta plaušu mākslīga ventilācija". Nekādi pierādījumi tam, ka tā būtu dezinformācija, nav sniegti. 

Diplomātiskā misija ieteica Krievijas un ārvalstu medijiem, kuri "uzdrošinājušies kritizēt ASV", paturēt prātā, ka tie "var un gandrīz noteikti kļūs par rūpīgas izpētes objektiem", bet mediju resursiem amerikāņu sociālajos tīklos draud bloķēšana bez iemeslu skaidrojuma.

Vēstniecība norādīja, ka Valsts departamentam "ārkārtīgi nepatīk alternatīvu informācijas avotu pastāvēšana". To diskreditācijai, atzīmēja diplomātiskā misija, tiek izmantoti vērā ņemami resursi.

"Jebkura balss, kas iebilst Vašingtonai, tiek pasludināta par "dezinformāciju Kremļa un Krievijas specdienestu kalpībā"," norādīja diplomāti komentārā, ko publicēja savā lapā Facebook.

Vēstniecība minēja pārskata autoru absurdo apgalvojumu piemērus. Cita starpā, par "oficiālajām valdības komunikācijām" ASV ārpolitikas resurss uzskata Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas līderi Vladimiru Žirinovski un privāto radiostaciju "Govorit Moskva".

"Ja tā ir visas konstrukcijas virsotne, ko amerikāņu kolēģi tik rūpīgi būvējuši, tā vairāk atgādina kāršu namiņu," Valsts departamenta pārskatu raksturoja diplomāti.

ASV Valsts departaments pieprasījis 138 miljonus dolāru no budžeta 2021. gadā "pretdarbībai Krievijas dezinformācijai un propagandai". Krievijas Ārlietu ministrija un Kremlis jau vairākkārt atspēkojuši pārmetumus par dezinformāciju.

ASV izveidota valsts aģentūra ārvalstu retranslācijas lietās – "Amerikas balss" un radio "Brīvība/Brīvā Eiropa" mātes struktūra, ko Krievijas Tieslietu ministrija iekļāva ārvalstu aģentu sarakstā līdz ar citiem medijiem. Organizācija, kas 1994. gadā ieguva nosaukumu "Translācijas lietu pārvaldnieku padome" (BBG), 2018. gadā tika pārdēvēta par ASV Globālo mediju aģentūru (USAGM). Tās ietvaros top teleprogrammas, tomēr gandrīz vienīgi translācijai internetā. Aģentūra finansējumu saņem no ASV budžeta, 2017. gadā tās izdevumi sasniedza 748 miljonus dolāru.

6
Tagi:
propaganda, ASV Valsts departaments, Krievijas vēstniecība, ASV
Pēc temata
Pozners: Baltijā bloķē Krievijas medijus, jo baidās no tiem
KF piedāvāja uz RT un Sputnik aizliegšanu Baltijas valstīs atbildēt ar sankcijām
Propaganda pret ziņām: kāpēc Rietumu mediji zaudē savas pozīcijas
COVID-19

Gamaleja centrā pastāstīja par vakcīnas pret Covid-19 izmēģinājumiem uz bērniem

22
(atjaunots 13:27 04.08.2020)
Testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus; tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

RĪGA, 4. augusts – Sputnik. Gamaleja vārdā nosauktais Nacionālais pētnieciskais centrs plāno uzsākt vakcīnas pret Covid-19 testēšanu uz bērniem nākamā gada janvārī-februārī, paziņoja RIA Novosti centra direktors Aleksandrs Gincburgs.

"Mēs pašlaik šo dokumentu paketi sākām izstrādāt, jo nekad institūts nav veicis izmēģinājumus uz bērniem. <…> Pediatri zina šīs īpatnības, un kopā ar viņiem mēs šobrīd rakstām dokumentu paketi, kurus prezentēsim Veselības ministrijai, lai to var veikt uz bērniem, taču tikai pēc tam, kad mēs pabeigsim visus pētījumus uz cilvēkiem," pateica Gincburgs.

Pēc viņa sacītā, testēšanu uzsāks ziemā, jo trešā vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumu fāze uz pieaugušajiem aizņems aptuveni piecus mēnešus. Tajā piedalīsies aptuveni 2000 pacientu.

Krievijas vakcīnas pret koronavīrusu izmēģinājumi

Iepriekš Krievijas veselības ministrs Mihails Muraško paziņoja par N. Gamaleja vārdā nosauktā Nacionālā epidemioloģijas un mikrobioloģijas pētnieciskā centra izstrādātās vakcīnas pret koronavīrusu klīnisko izmēģinājumu pabeigšanu.

Viņš uzsvēra, ka varasiestādes grasās uzsākt masveida vakcināciju oktobrī. Pirmām kārtām potes veiks īpašo grupu pārstāvjiem: mediķiem un skolotājiem.

Speciālisti izstrādāja preparātu sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. Jūlija beigās no militārā hospitāļa izrakstīja otro 20 brīvprātīgo grupu. Katram no viņiem izstrādājās imūnā atbilde, nekādas blaknes vai kontrindikācijas netika atklātas.

Tāpat vakcīnas klīniskos pētījumus uzsācis centrs "Vektor", tas plāno uzsākt ražošanu novembrī.

22
Tagi:
koronavīruss, vakcīna
Temats:
Koronavīruss Latvijā un pasaulē
Pēc temata
Rietumi cieš sakāvi Covid-19 vakcīnas izstrādes sacensībās
PVO Ārkārtējā komiteja tiksies, lai novērtētu situāciju ar Covid-19 pasaulē
Inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits pasaulē pārsniedzis 18 miljonus
"Vakcīnu sacīkstes": Rietumos apsūdz Krieviju